Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12511 31 sierpnia 2011, 20:03

Black_rose Supermama

Margolcia napisał(a)

karmię naturalnie syna córce odciągam mleko bo nie ma siły ssać cyca szybko się męczy i dokarmiam mlekiem syna( enfamil) bo nie wykarmię ich tylko z piersi, położyłam ich teraz razem w wózku zobaczymy jak prześpią tą noc (to pierwsza noc po szpitalu w domu :) ) daję radę z nimi :) zawsze po kolei wszystko robię najpierw ogarniam te które jest bardziej rozbudzone :)

przerąbane :) dlaczego enfamil? tzn. nie widziałam go jeszcze nigdzie w sklepie to chyba gorzej dostępne jest. to jest jakieś specjalne mleko? A maleńkiej dajesz jakąś mieszankę? Czytałam kiedyś, że są jakieś specjalne mieszanki dla wcześniaczków i takich maleństw jak twój bobasek. Podziwiam jak ogarniasz dwójkę! Ja czasem mam dość przy jednej terrorystce ;)

Zgłoś nadużycie #12512 31 sierpnia 2011, 20:12

Konto usunięte

Black_rose napisał(a)

przerąbane :) dlaczego enfamil? tzn. nie widziałam go jeszcze nigdzie w sklepie to chyba gorzej dostępne jest. to jest jakieś specjalne mleko? A maleńkiej dajesz jakąś mieszankę? Czytałam kiedyś, że są jakieś specjalne mieszanki dla wcześniaczków i takich maleństw jak twój bobasek. Podziwiam jak ogarniasz dwójkę! Ja czasem mam dość przy jednej terrorystce ;)

inne mleko dzieci "oddawały" a enfamil kupisz tylko w aptece i właśnie te mleko jej podpasowało :) no jakoś daję radę ,mąż przyjeżdżał do szpitala to mi pomagał a i położne dużo mi pomagały :) teraz pierwsza noc nasza w domu jest zobaczymy jak to będzie :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #12513 31 sierpnia 2011, 20:12

Konto usunięte
moje Kropelki nawet płakać chyba nie umieją ;)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #12514 31 sierpnia 2011, 20:26

Konto usunięte
MArgolcia gratuluje :D doczekałas sie swoich Kropelek :D
synek szczwany córci podbieral jedzenie... ladnie!
masz Lwy, jak chcialas, tez chcialam Lwa i mam :D
Wszystkiego dobrego dla Was :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #12515 31 sierpnia 2011, 21:03

olka8922 Gotowa na wszystko
Margolcia gratuluje Kropelek !!! wazne ze zdrowe i juz z Mamusia : ))) i czekam na fotke maluchow ;)
Editwil jak bylo na urlopie? :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #12516 1 września 2011, 12:21

mamaela Supermama
Ale tu cisza :) prawie wszystkie mamy sierpniowe tulą już swoje maluszki i czasu brak- to zrozumiałe :)
Ja dzisiaj mam dzień domowy, zostałam pozbawiona samochodu na tydzień- pożyczyliśmy znajomym, ale i tak miałam już nie jeździć bo to nigdy nie wiadomo jak bym zareagowała za kierownicą w czasie jazdy jakby mnie skurcze chwyciły ?? Dzisiaj trochę inny poranek był, mąż później jechał do pracy bo odwoził syna do szkoły- pierwszy dzień w owej szkole, zobaczymy jakie ma wrażenia. Ale syn wraca dopiero o 14 razem z synem sąsiada wracają. A ja delektuję się ciszą i spokojem- dogadzałam sobie na śniadanko- zrobiłam sałatkę grecką (naszło mnie). Będę gotowała dziś zupkę z kurek, bo wczoraj kupiłam ich bardzo dużo na placu. resztę zostawię na sobotę do jajecznicy z kurkami na śniadanko i zamrożę w woreczkach - będą na później. Zrobiłam już pranie, a w planach mam jeszcze zrobienie pierogów z malinami. Ale póki co obijam się, a co ?? póki mogę :)

Zgłoś nadużycie #12517 1 września 2011, 12:22

mamaela Supermama

editwil napisał(a)

Oj super było tylko szkoda że tak króciutko :P Ale troszkę odsapnęłam i nabrałam sił :P Jutro rozpoczynamy rok szkolny, tzn moje dzieciaki... heh jak ten czas leci

fajne te Twoje dzieciaki, a na 2 zdjęciu kto- Ty czy siostra?

Zgłoś nadużycie #12518 1 września 2011, 12:52

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

moje Kropelki nawet płakać chyba nie umieją ;)

Gratulacje :D pewnie po mamusi takie pogodne :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #12519 1 września 2011, 12:55

snoopy90 Fajna mama

editwil napisał(a)

Oj super było tylko szkoda że tak króciutko :P Ale troszkę odsapnęłam i nabrałam sił :P Jutro rozpoczynamy rok szkolny, tzn moje dzieciaki... heh jak ten czas leci

fajniutkie dzieciaczki :D :D

Zgłoś nadużycie #12520 1 września 2011, 13:15

Donia1982 Gotowa na wszystko
mamaela- dzisiaj 1 wrzesnia.... ;) twój wielki dzień zbliża się wielkimi krokami ....
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #12521 1 września 2011, 13:23

agf Supermama

Aga.W napisał(a)

agf i Ania!! gratuluje z calego serca :D
ahh ja mam takie forumowe zaleglosci... nie ma szans zebym nadrobila :)
dziewczyny ja na laktatorze z takimi strupami jechalam ze dajcie spokoj... i laktacja poszla a po cesarce sa naprawde z tym problemy... 
agf wiesz jak mi babki kazaly odciagac zeby pobudzic 'produkcje'? najpierw malego ssaka pomeczyc, niech pomemla jedna brodawkę 10 minut, pozniej druga, oddac komus w opieke - i na laktator - 7 min z obydwu, pozniej 5 min i pozniej 3 minuty. mleko murowane - mi po cesarkowej sie udalo :) a naprawde miałam NIC.  a pozniej jak ssak sie bedzie najadal z cycka - samo sei unormuje. 
my od wczoraj walczymy i naszego Malucha przystawiamy. a jemu malo... cycki dosłownie puste... PUSTE do zera, odciagniety zapas z lodowki zjedzony... i na najblizszy posilek Mlody i tak dostanie mieszanke... tak wyglada u mnie to zakichane karmienie.
psychicznie nie mam sily, wiecznie placze bo wiecznie glody a ja czuje sie jak zla matka bo niedosc ze pokarmu malo, to jeszcze kompletnie stracilam zapal do tego naturalnego karmienia. zapal, sile i cierpliwosc... do dupy z tym. o!
wczoraj z mlodym bylismy u lekarza, tak na obadanie i wazenie. w 13 dniu osiagnal wage 4280. i oczywiscie wszystko w porzadku :)

Aga - ale to za jednym razem tak 7 minut z jednej, siedem z drugiej, za chwilę znowu 5 z jednej i 5 z drugiej i potem po 3 minuty?
Ja tak właśnie na zmianę odciągam podczas jednego odciągania, ale bez zegarka.
Przez to karmienie całą radość z tych pierwszych dni tracę, bo się tak martwię żeby się udało, tak bym chciała naturalnie! Nie ma dnia żebym nie złapała doła i się nie popłakała.

Zgłoś nadużycie #12522 1 września 2011, 13:34

agf Supermama
Ja zaprowadziłam notes i wpisuję o której karmię i ile zjada mleka mojego i ile modyfikanego plus na drugiej stronie siku czy kupa. Mam nadzieję, że to pomoże przy wizycie położnej. I tak mały dziś coś często się budził, co około 2 godziny :( A najgorsze jest to, że zanim się go przewinie, zanim on zje to mija około godziny. Mamy sysytem - razem z mężem przewijamy, potem ja odciągam mleko latatorem, mąż w tym czasie karmi butelką z wcześniej ściągniętym mlekiem, potem małego do cycka, choć na chwilę, a mąż w tym czasie na wszelki wypadek robi mieszankę. I staramy sie by tej mieszanki też trochę zjadał, bo generalnie mało je, a wszystko tyle czasu trwa, bo on w trakcie zasypia :/

Zgłoś nadużycie #12523 1 września 2011, 13:34

agf Supermama
A właśnie - czy tylko mój synek się tak drze przy przewijaniu ??

Zgłoś nadużycie #12524 1 września 2011, 14:10

snoopy90 Fajna mama

Donia1982 napisał(a)

mamaela- dzisiaj 1 wrzesnia.... ;) twój wielki dzień zbliża się wielkimi krokami ....

ciekawe czy ja bede pierwsza czy moze ela mnie wyprzedzi :D

Zgłoś nadużycie #12525 1 września 2011, 14:13

konwalia Fajna mama
Dziewczyny czy narawdę dziecko potrzebuje tyle kosmetyków? Kompletuję wyprawkę i nie chcę wyda niepotzrebnie pieniędzy. Czy te pudry, balsamy to wszystko jest potrzebne? Planowałam kupic Oilatum soft (i nie kupowac juz oliwki czy balsamu bo podobno to wystarczy), jakiś szamponik, sudocrem i krem do twarzy bambino już mam. Coś jeszcze? Wydaje mi się, że talk i tym podobne rzeczy są niepotrzebne, ale może się mylę?
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #12526 1 września 2011, 14:33

mamaela Supermama

konwalia napisał(a)

Dziewczyny czy narawdę dziecko potrzebuje tyle kosmetyków? Kompletuję wyprawkę i nie chcę wyda niepotzrebnie pieniędzy. Czy te pudry, balsamy to wszystko jest potrzebne? Planowałam kupic Oilatum soft (i nie kupowac juz oliwki czy balsamu bo podobno to wystarczy), jakiś szamponik, sudocrem i krem do twarzy bambino już mam. Coś jeszcze? Wydaje mi się, że talk i tym podobne rzeczy są niepotrzebne, ale może się mylę?

wiesz co- co kupisz tym będziesz dziecko pyciać :) Ja nie kupowałam od razu emolientów- drogie i uważam że zostawię je na ostateczność skóry atopowej jak mała będzie miała.  Zacznę od normalnych kosmetyków dla dzieci- ja kupiłam mydło 3w1 Hippa - i do mycia, kąpieli i do włosków, mam oliwkę- ale to tylko kupiłam do masowania dziecka i ew. po kilka kropelek do kąpieli, mam balsam do ciała, krem na odparzenia i krem do twarzy i tyle moich kosmetyków- wszystko z Hippa, bo akurat była promocja i znajoma chwaliła.
Mam też alantan- bo to się świetnie sprawdziło jak syn był mały i kosztuje raptem 4 zł za tubkę.

Zgłoś nadużycie #12527 1 września 2011, 14:35

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

ciekawe czy ja bede pierwsza czy moze ela mnie wyprzedzi :D

no ciekawe ?? u mnie mała niziutko w kanale jest, ciśnie i kłuje jak chodzę- smieję się, że zacznę szeroko niedługo chodzić jak kaczka :) Ogólnie chodzi mi się mało fajnie. Ale rozwarcia nie mam, szyjka skrócona. Lekarz dawał mi jeszcze 2 tyg. :) Ale teraz co tydzień badanie, ktg i usg.

Zgłoś nadużycie #12528 1 września 2011, 14:41

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Ja zaprowadziłam notes i wpisuję o której karmię i ile zjada mleka mojego i ile modyfikanego plus na drugiej stronie siku czy kupa. Mam nadzieję, że to pomoże przy wizycie położnej. I tak mały dziś coś często się budził, co około 2 godziny :( A najgorsze jest to, że zanim się go przewinie, zanim on zje to mija około godziny. Mamy sysytem - razem z mężem przewijamy, potem ja odciągam mleko latatorem, mąż w tym czasie karmi butelką z wcześniej ściągniętym mlekiem, potem małego do cycka, choć na chwilę, a mąż w tym czasie na wszelki wypadek robi mieszankę. I staramy sie by tej mieszanki też trochę zjadał, bo generalnie mało je, a wszystko tyle czasu trwa, bo on w trakcie zasypia :/

możliwe, że trochę przesadzasz, może ten twój brzdąc aż tyle jedzenia nie potrzebuje, położna jutro to oceni. ?? Dzieci najczęściej zasypiają przy karmieniu, mało jest takich które jedzą same z siebie aktywnie. Jak zaśnie to albo budzisz by jeszcze pojadło albo odkładasz. Dziecko się nie da zagłodzić :) A że wszystko trwa dlugo- tak jest na początku zawsze, zapanujecie nad tym za kilka dni, fajniej by było jakby mały zatrybił z cycem bo byś tylko była barem mlecznym- to też trwa, bo malec wisi na cycu nawet z 45 minut...  ale odciągania nie ma. Ale jak maly teraz ssie z butli to może nie chcieć potem popracować przy cycku... to jednak inna technika ssania jest. No nie wiem zobaczysz z czasem. Napewno nie wolno się dać zwariować.

Zgłoś nadużycie #12529 1 września 2011, 15:05

Black_rose Supermama

agf napisał(a)

A właśnie - czy tylko mój synek się tak drze przy przewijaniu ??

nie kochana :) nie tylko Twoje dziecię terroryzuje krzykiem przy przewijaniu :D Też najpierw przewijam a potem karmię.

Zgłoś nadużycie #12530 1 września 2011, 15:10

Black_rose Supermama

konwalia napisał(a)

ja z kosmetyków używam JEDYNIE Oilatum do kąpieli i kremu do pupki Bambino i Nivea. Oliwki,pudry,kremy do twarzy (położna popatrzała na mnie jak na wariatkę jak o krem spytałam-że niby takiego maleństwa w lecie się niczym nie smaruje), szampon, sudocrem, mydełko - wszystko zbędne wg. mnie na początku. Oilatum nawilża i myje więc wszystkie gadżety kąpielowo-nawilżające Ci odpadają. Sudocrem stosuje się TYLKO na odparzenia, a nie na wszelki wypadek-wystarczy krem z Nivei do pupy (dość gęsty i trzyma się na pupce) albo Bambino (bardziej wodnisty i łatwiej się zmywa). Nivea jak jakaś krostka czy zaczerwienienie jak był upał, a Bambino tak na codzień jak się nic nie dzieje. 
Cała reszta pierdół -którą też oczywiście kupiłam jak Ty, leży "na potem" jak mała będzie starsza, bo narazie naprawdę nic więcej nie potrzeba z chemii.