Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12391 29 sierpnia 2011, 19:08

paprotka25 Supermama
dobra kobietki, Jarek dzwonił że wyszedł z pracy, lece zrobić mu coś do zjedzenia i na 20 jedziemy na badania, zajże później zamelduje co i jak :) bo watpie żebym została w szpitalu.... papa

Zgłoś nadużycie #12392 29 sierpnia 2011, 19:09

snoopy90 Fajna mama

Karolinia napisał(a)

Dziewczyny a wogóle to  nie wiecie co z Anką i Margolcią ?? Już tyel czasu cisza.....

pewnie malenstwa je tak zaczarowaly ze zapomnialy o nas

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #12393 29 sierpnia 2011, 19:10

Karolinia Supermama
Pewnie tak ;)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #12394 29 sierpnia 2011, 19:12

snoopy90 Fajna mama

paprotka25 napisał(a)

dobra kobietki, Jarek dzwonił że wyszedł z pracy, lece zrobić mu coś do zjedzenia i na 20 jedziemy na badania, zajże później zamelduje co i jak :) bo watpie żebym została w szpitalu.... papa

daj znac co i jak :D moze sie cos ruszy u Ciebie :D powodzenia :D

Zgłoś nadużycie #12395 29 sierpnia 2011, 20:06

Black_rose Supermama

Aga.W napisał(a)

nie wyrobie ze zmiana i praniem recznikow :P bo przeciez na ceracie nieprzyjemnej go nie poloze i podkladam recznik :P
o, taki ten mój Aniołeczek :)  
o, powiem Wam, moj chlopaczek ma luszczaca sie skore na stopach i raczkach, troche na brzuszku (mawiaja ze to sie zdarza u przenoszonych dzieciaczkow, niech im bedzie) wiec za rada polozej, kupilam mu krem Linomag, i jest fantastyczny :P sama do rąk go używam :D skórka jak marzenie, fakt ze dalej troche schodzi... ale taka gladziutka...

oj pośmiałam się z tej Twojej "ręcznikowej troski" :D moja mała na ceratce spokojnie leży i jak strzeli kupkę albo obsika go, to raz dwa i posprzątane (duże waciki dla dzieci)-bez dodatkowego prania.  Majka już na szczęście tak nie wariuje po zdjęciu pieluchy ale w pierwszym miesiącu też obsikiwała wszystko dookoła ;) , przejdzie mu pewnie jak podrośnie.  Co do skóry to głupoty Ci gadają :D młoda była 3 tyg. prawie przed terminem, a skóra z niej schodziła jak z węża ;) właśnie na dłoniach i stopach. Przeszło SAMO po jakichś 3 tygodniach. A też cudowałam, smarowałam a nic nie dawało. Trzeba przeczekać. 
PS. hehe słodki ten Twój terrorysta :D

Zgłoś nadużycie #12396 29 sierpnia 2011, 20:10

konwalia Fajna mama
Kochane doświadczone poradźcie. :) Jak rozmiarami segregowac ubranka. Jakie rozmiary na początek od 0 do 3 mc? Do 62 czy do 68?  Jakie od 3 do 6 mc? Jakie od 6-9? Nic już nie wiem :(
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #12397 29 sierpnia 2011, 20:11

Black_rose Supermama

muzzza napisał(a)

Mój też sika jak tylko mu się ściągnie pampersa i pogila w okolicach kremikiem :) Wyobraźcie sobie że przejechał wczoraj 400 km, i ani razu nie pisnął, jestem dumna :) w dodatku stracił kikuta pępkowego ( tata trochę pomógł), więc weekend pełen wrażeń. A dzisiaj jedziemy na tydzień na wieś. Aaa, z takich miłych obserwacji i spostrzeżeń- nie ma uczulenia na dorosły proszek, chusteczki to już próbwał nivea, pampers, clinic i też ok wszystko, na  kremy i balsamy też nie reaguje uczuleniowo, ja jem wszystko oprócz kalafiora i kapuchy, dokarmiam modyfikwanym bo je często a też chcę mieć trochę czasu dla siebie. I budzi się raz w nnocy o 3 a później koło 7-8 ej , więc nie jest źle :)

oj nic tylko się cieszyć, że na nic nie ma uczulenia i Twoje mleko nie powoduje kolek czy wzdęć :)

Zgłoś nadużycie #12398 29 sierpnia 2011, 20:14

Black_rose Supermama

konwalia napisał(a)

Kochane doświadczone poradźcie. :) Jak rozmiarami segregowac ubranka. Jakie rozmiary na początek od 0 do 3 mc? Do 62 czy do 68?  Jakie od 3 do 6 mc? Jakie od 6-9? Nic już nie wiem :(

:) ten dylemat to chyba każda musi przeżyć :D ... Segraguj rozmiaram: 56, 62, 68 etc. Na metki nie patrz. Przykładaj jedno do drugiego (chyba, że masz ciuszki z napisaną wagą na ubranku, to te akurat u mnie wskaźniki się sprawdzają idealnie i zawsze patrzę na wagę). Najlepiej układaj kupki->body 56, body 62 itd. wtedy raz dwa znajdziesz w środku nocy to czego potrzebujesz sięgając do odpowiedniej kupki

Zgłoś nadużycie #12399 29 sierpnia 2011, 20:16

konwalia Fajna mama
Kocham Cię Kasiu. :) :) :)   Niby ubranka a jakie dylematy. ;)
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #12400 29 sierpnia 2011, 20:18

wiolka1991x Fajna mama
ja segregujac takze przykladalam jeden do drugiego bo te rozmiary takie nierowne ze szok :P
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #12401 29 sierpnia 2011, 20:22

Black_rose Supermama

Aga.W napisał(a)

moj dzisiaj od ok 10 do 15 dawal popalic... ufff umeczyl nas jak nie wiem co, pielucha sucha, brzuszek pelny i miekki - bez kolki, i co chwila ryk. bo on nie placze, on ryczy i sie drze :) tata bawi, chwila moment - zle, mama bawi, chwila moment - zle.... 
i co smutne, w ciagu dnia daje mu swoje mleko, poddalismy sie i dalismy mieszanke - spokoj... w sumie nie dziwie sie, przez te odciaganie latanie itp nie mam czasu normalnie zjesc i odpoczac, wiec nie sadze zeby mu takie 'zabiegane' mleko pasowalo, nie wspomne zeby sycilo...
ah ten mój megagłodomorek :)
kurcze jakos nie moge sie przeniesc do spelnionych mam :P tu moje miejsce :D

tak jak płacze dziecko pomimo, że wszystko niby już ma zrobione-syte, sucho, potulone, to normalnie ze skóry można wyjść... Młoda zwykle jak tak daje czadu to: A)chce na brzuszek B)nie potrafi zasnąć C)chce zmienić pozycję na rękach. Więcej opcji w sumie nie ma. Z czego najczęściej ma problem z zaśnięciem i potrafi pół godziny wyć zanim się kapnę o co biega ;)
w sumie to czytanie obu działów jest dość uciążliwe, bo poprostu nie ma na to fizycznie wystarczająco czasu (oh jak to cudownie było siedzieć całymi godzinami w spokoju przed porodem i plotkować z Wami o cenach truskawek :D ...). Łatwiej było by wpaść na moment poczytać te kilka postów od mamuś "już po" w jednym dziale.

Zgłoś nadużycie #12402 29 sierpnia 2011, 20:45

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

też się zastanawiam, Margolcia miała mieć cc chyba w ubiegły czwartek więc już powinna wyjść ze szpitala, a Ania chyba w poniedziałek jechała na badania i miała dać znać, nie odezwała się więc chyba została w szpitalu ale czy już urodziła to nie wiem, była zalogowana chyba 2 dni temu ale może poprostu weszła na forum w komórce a tam nie da się dodać posta.... mam nadzieje że szybko się odezwą bo zaczynam się o nie martwić...

nie no ale margolcia to raczej jeszcze jest w szpitalu, po cesarce, z bliźniakami i to pewnie malutkimi to raczej tak szybko jej nie wypuszczą, 5 dni to minimum, a najczęściej to jednak trzymają ponad tydzień. A co z Anią to niewiadomo... odezwą się w końcu :)

Zgłoś nadużycie #12403 29 sierpnia 2011, 20:52

mamaela Supermama

konwalia napisał(a)

ja mam 3 półki w szafce i zrobiłam tak: 1 pólka wszystko co najmniejsze mam (na oko nie ma metkę brany rozmiar, wybrałam najmniejsze body, śpiochy i przykładałam) , druga pólka to takie 62-68, ale też na oko - i też wszystko bodziaki, śpiochy, pajace a trzecia to te większe. Poprostu uznałam, że w ten sposób bedzie łatwiej używać pokolei od najmniejszych do większych i uniknę tego, ze ubiorę większe (pozawijam rękawki) a jakaś malizna mi zostanie w ogóle nie uzyta(choć tak pewnie też będzie, bo dzieciaki rosną mega szybko). No i tatusiowi będzie prościej, bo teraz wie że ma na początku ubierać malutką w to co na najwyższej półce :) Jak wyrośnie z najmniejszych to je schowam , przełożę wszystko wyżej i na dole wylądują już takie duże pow. 80.

Zgłoś nadużycie #12404 29 sierpnia 2011, 21:03

paprotka25 Supermama
melduje się z powrotem :) szyjka długaśna, główka wysoko. nic się nie dzieje, robili mi ktg, wszystko ok, nasłuchałam się serducha :) i w środe na 9 mam znowu przyjechać, dr powiedział że jakbym miała jakieś skurcze to by mnie zostawił a tak to nie ma zbytnio powodu żebym leżała w szpitalu jak mogę sobie jeszcze w domku posiedzieć a w środe powiedział że może jakoś tak mocniej się zbadamy i może coś ruszy? a i zalecił cytuje dosłownie "ostry seksik we wtorek wieczorem" może by coś przyspieszył.... :)

Zgłoś nadużycie #12405 29 sierpnia 2011, 21:06

Donia1982 Gotowa na wszystko

paprotka25 napisał(a)

melduje się z powrotem :) szyjka długaśna, główka wysoko. nic się nie dzieje, robili mi ktg, wszystko ok, nasłuchałam się serducha :) i w środe na 9 mam znowu przyjechać, dr powiedział że jakbym miała jakieś skurcze to by mnie zostawił a tak to nie ma zbytnio powodu żebym leżała w szpitalu jak mogę sobie jeszcze w domku posiedzieć a w środe powiedział że może jakoś tak mocniej się zbadamy i może coś ruszy? a i zalecił cytuje dosłownie "ostry seksik we wtorek wieczorem" może by coś przyspieszył.... :)

już mi się ten lekarz podoba :)
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #12406 29 sierpnia 2011, 21:09

snoopy90 Fajna mama

paprotka25 napisał(a)

he ostry seksik :D konkretny lekarz :D

Zgłoś nadużycie #12407 29 sierpnia 2011, 21:12

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

no już kiedyś wątek seksu jako najprzyjemniejszej formy przyspieszacza porodu poruszałyśmy :) Widać lekarz zorientowany w temacie :) No to nie spieszy się syneczek, dobrze mu w domku u mamusi :)

Zgłoś nadużycie #12408 29 sierpnia 2011, 21:19

paprotka25 Supermama
mężuś jak usłyszał jakie są zalecenia to aż mu się oczy uśmiechnęły :) doktorek jest konkretny :) a jeszcze teraz pisałam do Kingi ( tej koleżanki położnej) i ma w srode od 7 dyżur więc się spotkamy :) jak jej napisałam że dr będzie chciał jakoś mnie mocniej zbadać to stwierdziła że już raczej zostane :) czyli jest szansa że za bardzo się nie przeterminuje :)

Zgłoś nadużycie #12409 30 sierpnia 2011, 10:15

mamaela Supermama
Witajcie, ale pusto, jestem pierwsza aż dziwne to ??
Ja na chwileczkę, bo zaraz jem z synem śniadanko i jedziemy do wrocławia. Ja mam mnóstwo rzeczy do pozałatwiania, a na sam koniec o 16 ktg i 16.45 lekarz. Wykorzystuję, że mąż zapowiedział że od piątku mam zakaz jeźdzenia samochodem :) Dzisiaj pospałam do 9, potem już pies domagał się spaceru :) Wyjątkowo dziś przyjemnie na dworze, chłodnawo, więc idealnie na załatwianie i jeżdżenie - muszę książki synowi kupić, odebrac kupione na allegro z odbiorem osobistym,zawieźć świstek o wymeldowaniu do administracji mojej mamy żeby jej od września mniejszy czynsz naliczyli i jakieś zakupki może ?? wracam pewnie ok. 19.

Zgłoś nadużycie #12410 30 sierpnia 2011, 10:55

schmetterling Supermama
witam dziewczyny :)
nie odzywałam się bo od poniedziałku leżałam w szpiatlu...No a teraz tak w skrócie,26 sierpnia o 19.45 urodziłam Wiktorię :) 3,330 kg i 54 długa,10 punktów.Poród szybciutki,jak o 14 złapały mnie skurcze tak dopiero o 18.00 wylądowałam na porodówce a o 19.45 mała była już na świecie.Wczoraj wróciłyśmy do domku,jest piękna :) mała była dwa razy okręcona pępowiną wokół szyjki ,mieli już robić cesarke bo tętno spadało ale udało się urodzić naturalnie.Jak o 14 miałam tylko 2 m rozwarcia to o 18 już 8 ,później to już poszło.Powiem jedno-ból się zapomina jak tylko zobaczy się tą piękną małą istotkę na swoim brzuszku,nie mam czasu poczytać co tam u Was ale mam nadzieję że wszystko dobrze.Trzymajcie się laseczki :)