Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12131 24 sierpnia 2011, 19:30

agf Supermama

mamaela napisał(a)

oj babeczki widzę, że włączyło Wam się marudzenie typowe dla koncówki ciąży :) pewnie to oczekiwanie denerwuje, każdy następny dzień może być już tym... waga swoje robi- ciężej cokolwiek zrobić, macica wielka uciska na wszystko w środku i jak nie urok to s...a :)   ale za to jaki finał nas czeka- wyczekana, najpiękniejsza, ukochana dzidzia :) dokulamy się wszystkie jakoś do tego dnia :)

No właśnie to ten czas już chyba. A dziwiłam się Adze i Olce, że ona tak już chciały... ech...

Zgłoś nadużycie #12132 24 sierpnia 2011, 19:31

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

załapałam sie do testowania telefonu smartfonu z PLAY co Kuba Wojewódzki reklamuje"

gadżeciara :) może zdążysz dostać i potestować zanim urodzisz, bo potem możesz nie mieć kiedy ;)

Zgłoś nadużycie #12133 24 sierpnia 2011, 19:31

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

oj babeczki widzę, że włączyło Wam się marudzenie typowe dla koncówki ciąży :) pewnie to oczekiwanie denerwuje, każdy następny dzień może być już tym... waga swoje robi- ciężej cokolwiek zrobić, macica wielka uciska na wszystko w środku i jak nie urok to s...a :)   ale za to jaki finał nas czeka- wyczekana, najpiękniejsza, ukochana dzidzia :) dokulamy się wszystkie jakoś do tego dnia :)

he no ja juz mam nadzieje ze cos wczesniejsie ruszy mam 38 tydzien i juz mała nie wychodzi...

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #12134 24 sierpnia 2011, 19:32

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

gadżeciara :) może zdążysz dostać i potestować zanim urodzisz, bo potem możesz nie mieć kiedy ;)

he no wlasnie odbior ustaliłam na 19 wrzesnia to raczej juz po bede i u mnie w miescie w intermarche w salonie Play.

Zgłoś nadużycie #12135 24 sierpnia 2011, 19:33

snoopy90 Fajna mama

agf napisał(a)

No właśnie to ten czas już chyba. A dziwiłam się Adze i Olce, że ona tak już chciały... ech...

he ty masz i tak szybciej termin o 9 dni ode mnie ;)

Zgłoś nadużycie #12136 24 sierpnia 2011, 19:36

agf Supermama

snoopy90 napisał(a)

he ty masz i tak szybciej termin o 9 dni ode mnie ;)

No, pewnie skończy się na tym, że tego 1 września pojadę do szpitala tak jak mój lekarz sugerował. Czyli za tydzień w czwartek...

Zgłoś nadużycie #12137 24 sierpnia 2011, 19:43

mamaela Supermama

agf napisał(a)

No, pewnie skończy się na tym, że tego 1 września pojadę do szpitala tak jak mój lekarz sugerował. Czyli za tydzień w czwartek...

no to przynajmniej masz jakąś datę wyznaczoną i byle tylko do tego dnia... :)

Zgłoś nadużycie #12138 24 sierpnia 2011, 20:00

Romka Fajna mama
Juz mam dość! Podobno u matek po czterdziestce trudniej wydziela sie ocsytocyna, dlatego te porody tak trudno "ruszają" Może coś w tym jest, bo nocki mam trudne, a rano jak nowo narodzona....
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #12139 24 sierpnia 2011, 20:01

Black_rose Supermama

paprotka25 napisał(a)

chyba pisałyśmy już kiedyś o tym ale nie pamiętam... zaczęłam się znowu zastanawiać jak to jest z tą opieką po porodzie na żone, czytam w necie i raz piszą że płatne 80 a raz 100 % i jak to właściwie jest? jeszcze wyczytałam że mąż musi wypisać jakieś oświadczenie w pracy że poza nim nie ma kto sprawować opieki nad żoną i dlatego bierze zwolnienie, już się w tym gubie....

odpowiem Ci, bo mój to brał. W szpitalu muszą mężowi dać tą opiekę (tylko w przypadku CC albo jakiegoś ciężkiego porodu SN-no chyba, że Twój lekarz coś naściemnia i na lewo wypisze to-mój od razu powiedział, że "da się załatwić"). Potem to zanosi do pracy i tyle. Płatne 80% miał.

Zgłoś nadużycie #12140 24 sierpnia 2011, 20:09

snoopy90 Fajna mama

Romka napisał(a)

Juz mam dość! Podobno u matek po czterdziestce trudniej wydziela sie ocsytocyna, dlatego te porody tak trudno "ruszają" Może coś w tym jest, bo nocki mam trudne, a rano jak nowo narodzona....

ale świetnie wygladasz :D i duzy brzusio :D :D :D D

Zgłoś nadużycie #12141 24 sierpnia 2011, 20:11

Black_rose Supermama

Romka napisał(a)

ten Twój brzusio to wygląda ekstra :D

Zgłoś nadużycie #12142 24 sierpnia 2011, 20:13

Romka Fajna mama

snoopy90 napisał(a)

ale świetnie wygladasz :D i duzy brzusio :D :D :D D

Wszyscy mi mówią,że  z tyłu w ogóle nie widać,że jestem w ciąży! Potem się dziwią,że przytyłam tylko 4 kg.A ja sama widzę,że juz brzuszek opadł.Jak długo jeszcze ?Na 31 sierpnia mam termin, a skierowanie do szpitala na 30 sierpnia ;)

Zgłoś nadużycie #12143 24 sierpnia 2011, 20:16

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Wszyscy mi mówią,że  z tyłu w ogóle nie widać,że jestem w ciąży! Potem się dziwią,że przytyłam tylko 4 kg.A ja sama widzę,że juz brzuszek opadł.Jak długo jeszcze ?Na 31 sierpnia mam termin, a skierowanie do szpitala na 30 sierpnia ;)

oj urodzisz w końcu :) może przed 30 a jak nie to pewnie w szpitalu zadziałają dopowiednio- a brzuszek fajny ;)

Zgłoś nadużycie #12144 24 sierpnia 2011, 20:22

Black_rose Supermama

Romka napisał(a)

doczekasz się doczekasz :D

Zgłoś nadużycie #12145 24 sierpnia 2011, 22:53

agf Supermama

Romka napisał(a)

Romka - no u ciebie od razu zauważyłam, że brzuch ci sie opuścił, jakoś to widać, a u mnie dalej tego nie widzę.  Czy to możliwe, że u siebie się nie zauważa? A w ogóle to radośnie wyglądasz i promieniejesz :)

Zgłoś nadużycie #12146 24 sierpnia 2011, 22:55

agf Supermama
Ja coś tych pleców moich pewna nie jestem, więc wzięłam sobie 2 nospy zwykłe, zaszkodzić nie zaszkodza w końcu. Póki leżałam na lewym boku okryta kocem to nawet nieźle było, ale ile można... W końcu wszystko boli od jednej pozycji przez tyle czasu... I jak wstałam to znowu coś gorzej. Mam nadzieję, że ta nospa pomoże.

Zgłoś nadużycie #12147 25 sierpnia 2011, 8:25

Romka Fajna mama

agf napisał(a)

Romka - no u ciebie od razu zauważyłam, że brzuch ci sie opuścił, jakoś to widać, a u mnie dalej tego nie widzę.  Czy to możliwe, że u siebie się nie zauważa? A w ogóle to radośnie wyglądasz i promieniejesz :)

Ja zauważyłam, bo jak ide siusiu zawadzam brzuchem o klapę ;) A poważnie, to jeszcze dzieciaki i mąż mówili.Dla mnie jak patrzę wielka kula przede mną ;) Najgorsze noce, dzis strasznie duszno, dopiero koło 4 się rozpadało i w końcu daje się oddychać.Chciałam dziś umyć okna i założyc siatki na komary -w rossmannie były przeceny -za 6 zł jedna.W zeszłym roku kupiłam białą, a siostra przekonała mnie,że czarna lepsza.Muszę założyć, bo u nas za blokiem łąka i nie tylko komary wlatuja , ale czasem  tez osy!My sobie radzimy, ale Grześ?wolę uniknąć.

Zgłoś nadużycie #12148 25 sierpnia 2011, 8:54

magdab Gotowa na wszystko
Witajcie, ja też już końcówka, tylko 4 dni do końca ale zobaczymy. Brzuch też już mam tak nisko, że nie mogę nóg złączyć, wpada do środka :) ale niestety przeziębilam się, gardło boli jak diabli :(  Też mam taką piłkę z przodu a wszyscy mówią, że z tyłu nic nie widać :) będzie lepiej po porodzie dojść do swojej figury :)
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #12149 25 sierpnia 2011, 8:56

magdab Gotowa na wszystko
Siatki na komary to super rzecz, ja też mam łąkę i strumyk za blokiem i gbyby nie one to wszyscy w domu pogryzieni, nawet na balkonie wieczorkiem nie można posiedzieć :(
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #12150 25 sierpnia 2011, 9:46

Donia1982 Gotowa na wszystko

Black_rose napisał(a)

odpowiem Ci, bo mój to brał. W szpitalu muszą mężowi dać tą opiekę (tylko w przypadku CC albo jakiegoś ciężkiego porodu SN-no chyba, że Twój lekarz coś naściemnia i na lewo wypisze to-mój od razu powiedział, że "da się załatwić"). Potem to zanosi do pracy i tyle. Płatne 80% miał.

mi kumpela coś mówiła ostatnio że gin może wystawić zwolnienie lekarskie dla męża 2 tyg przed porodem na opieke. ale nie wiem czy to prawda?
Kochamy naszą słodką córeczkę : *