Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12071 24 sierpnia 2011, 13:59

agf Supermama

mamaela napisał(a)

no to łykaj ten antybiotyk i resztę prochów i dużo pij. Przejdzie. ja całą poprzednią ciążę miałam problemy z nerkami, kamienie mi schodziły, kolki nerkowe itd. W ciąży tak się zdarza

oj, no to wiesz o czym mowię :( Na szczęście jak robili mi usg malucha to lekarka popatrzyła też na  moje nerki, więc chociaż wiem, że jest z nimi ok :)

Zgłoś nadużycie #12072 24 sierpnia 2011, 14:28

mamaela Supermama

agf napisał(a)

oj, no to wiesz o czym mowię :( Na szczęście jak robili mi usg malucha to lekarka popatrzyła też na  moje nerki, więc chociaż wiem, że jest z nimi ok :)

ja się tak cieszę, że teraz mam spokój z nerkami że szok :) U mnie niestety choroby nerek są rodzinnie uwarunkowane :(
Mi w poprzedniej ciążykilka razy schodziły kamienie, a najwięcej w 8 m-cu bo schodziło mi kilka kamieni na raz i cały czas powtarzałam potem po porodzie syna, że ten poród 4 kg szczęścia to był pikuś w porównaniu z rodzeniem tych paskudnych kamieni z nerek.
Nawet ostatnio na onecie był artykuł o tym właśnie, że ból kolki nerkowej jest gorszy niż ból związany z porodem!!

Zgłoś nadużycie #12073 24 sierpnia 2011, 14:54

snoopy90 Fajna mama
to moze mi w weekend cos z nerkami sie stało jak na plazy lezałam na piasku to troszke zimno było czuć...

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #12074 24 sierpnia 2011, 15:15

agf Supermama
No u mnie był mam nadzieję tylko ten jeden incydent - co prawda trochę teraz mnie pobolewają plecy z tamtej strony, ale może to co innego, albo jestem przewrażliwiona. Podczas tego czwartkowego ataku to było piekło - ani się położyć na jednym boku, ani na drugim, ani siedzieć ani stać...  Kamieni nie mam, więc  pewnie tylko faktycznie pomoże teraz dużo picia żeby na bieżąco na pewno wszelkie osady czy piasek wypłukiwac.

Zgłoś nadużycie #12075 24 sierpnia 2011, 15:16

agf Supermama

snoopy90 napisał(a)

to moze mi w weekend cos z nerkami sie stało jak na plazy lezałam na piasku to troszke zimno było czuć...

Jakbyś miała taki prawdziwy atak kolki to nie mogłabyś dosłownie nic z bólu :(

Zgłoś nadużycie #12076 24 sierpnia 2011, 15:26

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Jakbyś miała taki prawdziwy atak kolki to nie mogłabyś dosłownie nic z bólu :(

no boli jak diabli, nie da się z niczym porównać, do tego ja dostawałam nudności z bólu, wymiotowałam, miałam drgawki i stan podgorączkowy :(
ale snoopy jak faktycznie leżałaś na zimny, piachu, to mogłaś sobie przeziębić trochę te nerki, pęcherz i stąd takie wyniki...

Zgłoś nadużycie #12077 24 sierpnia 2011, 15:36

agf Supermama

mamaela napisał(a)

no boli jak diabli, nie da się z niczym porównać, do tego ja dostawałam nudności z bólu, wymiotowałam, miałam drgawki i stan podgorączkowy :(
ale snoopy jak faktycznie leżałaś na zimny, piachu, to mogłaś sobie przeziębić trochę te nerki, pęcherz i stąd takie wyniki...

Mi z bólu też już się w czwartek robiło niedobrze, nie wspominając o tym, że dostałam aż biegunkę. Dobrze, że to 2 tygodnie przed  terminem się trafiło, a nie wcześniej, szczerze współczuję takich 'doznań" przez całą ciążę...

Zgłoś nadużycie #12078 24 sierpnia 2011, 15:42

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Mi z bólu też już się w czwartek robiło niedobrze, nie wspominając o tym, że dostałam aż biegunkę. Dobrze, że to 2 tygodnie przed  terminem się trafiło, a nie wcześniej, szczerze współczuję takich 'doznań" przez całą ciążę...

pierwszą kolke miałam w 4 m-cu i powiem szczerze byłam przekonana, że to poronienie, zresztą trafiłam karetką na ginekologię do szpitala i tam na izbie też uznali że to początek poronienia :(   bo jak miałam ból brzucha taki, że mnie zwijało, wymiotowałam, miałam drgawki i jeszcze powiedziałam że na papierze toaletowym miałam krew (a to krwawiła cewka moczowa, bo kamień ją poranił) to od razu  trafiłam na fotel... i dopiero jak mnie lekarz zbadał i stwierdził, że szyjka jest ok i w ogóle to zaczęli szukać dalej, badania, usg i wyszły cudne kamienie w nerkach,moczowodzie i pęcherzu i  zastój moczu. a potem co miesiąc - półtora powtórka... :(

Zgłoś nadużycie #12079 24 sierpnia 2011, 15:57

paprotka25 Supermama

mamaela napisał(a)

paparotka to się nazywa zwolnienie z uwagi na opiekę nad członkiem rodziny- na żonę po porodzie jest max. 14 dni, na dziecko aż 60 w roku. Płatne jest to 80%. 100 % jest tylko płatne zwolnienie z literą B- czyli dla ciężarnej oraz gdy jest zwolnienie w wyniku wypadku przy pracy.
Faktycznie wyczytałam gdzieś, że zakład pracy ma prawo zażądać oświadczenia, że nikt inny nie może sprawować opieki nad żoną.

no właśnie czytałam sprzeczne informacje w necie i się pogubiłam, na jednym forum jakaś kobietka pisała że jej mąż za opieke dostał 100% inni piszą że 80, znowu inni też że 100% i można się nieźle pomotać z tym wszystkim :) ale właśnie mi się wydawało że 80, czyli dobrze myślałam :)

Zgłoś nadużycie #12080 24 sierpnia 2011, 16:07

paprotka25 Supermama
wreszcie się zmobilizowałam, wyodkurzałam mieszkanie i przeleciałam mopem :) zaraz ide piec ciasto, to co wczoraj piekłam już jest zjedzone :) i mężuś zażyczył sobie drugiego zakalca :) powiedział nawet żebym się postarała żeby zakalec wyszedł bo strasznie mu smakował :) hehe a ja się martwiłam  że nie wyszło :) no i po 18 musze zasuwać na poczte, było awizo w skrzynce, dzwonił ktoś jak jeszcze leżałam w łóżku i nie chciało mi się wstawać, codziennie otwieram listonoszowi żeby wrzucił listy do skrzynek, zawsze dzwoni do nas bo wie że ktoś jest :) a dzisiaj nie chciało mi się zwlec do domofonu i jak na złość akurat miał coś dla mnie... ohhh dobrze że poczta jest blisko :)

Zgłoś nadużycie #12081 24 sierpnia 2011, 16:08

agf Supermama
Słuchajcie- z innej beczki mam teraz pyatnie- czy wystawiałyście opinię tym kolagenowym kosmetykom na portalu Stylistka? Chciałam to zrobić, ale tam nie ma tych kosmetyków jakby w bazie i nie wiem czy to znaczy, że żadna z dziewczyn co wygrały nie napisała jeszcze opinii ??

Zgłoś nadużycie #12082 24 sierpnia 2011, 16:14

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Słuchajcie- z innej beczki mam teraz pyatnie- czy wystawiałyście opinię tym kolagenowym kosmetykom na portalu Stylistka? Chciałam to zrobić, ale tam nie ma tych kosmetyków jakby w bazie i nie wiem czy to znaczy, że żadna z dziewczyn co wygrały nie napisała jeszcze opinii ??

wiesz co ja tez o tym pomyslałam wczoraj, zarejestrowałam się nawet, ale też nie rozgryzłam jak się wystawia opinie o kosmetykach ?? może trzeba spytać moderatora ??

Zgłoś nadużycie #12083 24 sierpnia 2011, 16:16

snoopy90 Fajna mama

agf napisał(a)

tez jeszcze tego nie zrobialm wogule niewiem co i jak :D   moze jak sie cos dowiecie to dajcie mi tez znac

Zgłoś nadużycie #12084 24 sierpnia 2011, 16:18

snoopy90 Fajna mama

paprotka25 napisał(a)

wreszcie się zmobilizowałam, wyodkurzałam mieszkanie i przeleciałam mopem :) zaraz ide piec ciasto, to co wczoraj piekłam już jest zjedzone :) i mężuś zażyczył sobie drugiego zakalca :) powiedział nawet żebym się postarała żeby zakalec wyszedł bo strasznie mu smakował :) hehe a ja się martwiłam  że nie wyszło :) no i po 18 musze zasuwać na poczte, było awizo w skrzynce, dzwonił ktoś jak jeszcze leżałam w łóżku i nie chciało mi się wstawać, codziennie otwieram listonoszowi żeby wrzucił listy do skrzynek, zawsze dzwoni do nas bo wie że ktoś jest :) a dzisiaj nie chciało mi się zwlec do domofonu i jak na złość akurat miał coś dla mnie... ohhh dobrze że poczta jest blisko :)

ja tez musze ogarnąć mieszkanie dzis bo rano do lekarza a potem mama z siostra (wróciła z Francji i ma prezenty dla małej i dla nas) mają wpasc na kilka dni i moze kuzynka jeszcze z nimi niewiem jak ich uloze do spania jak mam 1 łózko wolno tylko :D

Zgłoś nadużycie #12085 24 sierpnia 2011, 16:20

agf Supermama

mamaela napisał(a)

wiesz co ja tez o tym pomyslałam wczoraj, zarejestrowałam się nawet, ale też nie rozgryzłam jak się wystawia opinie o kosmetykach ?? może trzeba spytać moderatora ??

Tam w dziale kosmetyki można wyszukać produkt albo znaleźć po firmie, ale ich nie było... A chciałabym już dopełnić tych formalności, bo potem nie wiadomo jak będzie ...

Zgłoś nadużycie #12086 24 sierpnia 2011, 16:20

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Tam w dziale kosmetyki można wyszukać produkt albo znaleźć po firmie, ale ich nie było... A chciałabym już dopełnić tych formalności, bo potem nie wiadomo jak będzie ...

wrzuciłam do na każdy temat prośbę do moderatora- może napisze nam jak to mamy zrobić ;)

Zgłoś nadużycie #12087 24 sierpnia 2011, 16:23

agf Supermama

paprotka25 napisał(a)

Jak ja bym chciała tak aktywnie coś porobić... A ja ani obiadu, ani prania ani sprzątania. Głupio mi bo wszystko na głowie męża,a on przecież do pracy chodzi, a ja cały dzień leżę i siedzę... Ale on to rozumie i też każe mi nic nie robić żeby nie ryzykować.  Tylko, ze mi się tak chce coś porobić :(

Zgłoś nadużycie #12088 24 sierpnia 2011, 16:23

paprotka25 Supermama

agf napisał(a)

ja jeszcze nie wystawiłam opinii, i szczerze mówiąc jeszcze nie zaczęłam używać tego kremu więc opini o nim nie mam, jakoś zawsze zapominam a jak sobie przypomne żeby użyć to akurat chwile wcześniej pokremuje się swoim kremem i już jest za późno :) a Wy stosujecie ten kolagen? jak oceniacie?

Zgłoś nadużycie #12089 24 sierpnia 2011, 16:24

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

ja tez musze ogarnąć mieszkanie dzis bo rano do lekarza a potem mama z siostra (wróciła z Francji i ma prezenty dla małej i dla nas) mają wpasc na kilka dni i moze kuzynka jeszcze z nimi niewiem jak ich uloze do spania jak mam 1 łózko wolno tylko :D

zawsze można spać na podłodze... :) wyjmij materacyk z łóżeczka małej i będzie takie mini posłanie dla najmniejszej z pań... hihihihi... żartuję ale fakt ułożyć kilka osób w ciasnym mieszkanku to wyzwanie logistyczne...

Zgłoś nadużycie #12090 24 sierpnia 2011, 16:25

agf Supermama
Ja dałam mojej mamie i jej opinię przekażę.