Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12011 23 sierpnia 2011, 20:44

Black_rose Supermama

snoopy90 napisał(a)

heh jak urodze to chce wygladac tak szczupło jak ty :)

ani się obejrzysz a będziesz się nam chwalić jak ładnie schodzą ciążowe kilogramy :) ! jeszcze laski będziemy, że łoo... nawet w bikini :D

Zgłoś nadużycie #12012 23 sierpnia 2011, 20:45

Black_rose Supermama

paprotka25 napisał(a)

na mnie też pozytywnie wpływa :) wiecie co, przyzwyczaiłam się do codziennej wizyty na forum, do rozmów z Wami, i kurcze błyskawicznie przeleciała mi ciąża, nawet się nie obejże i będzie już ze mną mój synuś :) będzie mi Was brakować jak już nie będę mieć tyle czasu żeby tu zaglądać ale mam nadzieje że raz na jakiś czas każda będzie się odzywać i nadal będziemy się wspierać, bo na Was mogę bardziej polegać niż na niektórych koleżankach....

czasu na początku jest mało, bo trochę ciężko to ogarnąć-zwłaszcza jak boli a w nocy nie sypiasz... no i te odwiedziny wszystkie :) potem już z górki i czas się znajduje :) ja sobie nie wyobrażam tak wcale do Was nie zaglądnąć

Zgłoś nadużycie #12013 23 sierpnia 2011, 21:10

Black_rose Supermama

olka8922 napisał(a)

spi z nami, bo jak go wsadzimy do kolyski to ryczy jakby go obdzierali ze skory :P przebierania nie lubi, zmiany pieluchy i kapieli tez nie. Tylko by chcial cyca. Podejrzewam ze jak na mnie patrzy to widzi jednegio wielkiego cyca :D przesrane bo nie mam nawalu pokarmu, mam pokarm ale tak tylko zeby go karmic piersia. Probowalam odciagnac to z obu piersi wydusilam zaledwie 25ml :( malutko, a ten to wypil w 10sekund :| jak sciagsm to jest malutko, a jak go karmie to z godzine... ale juz jest lepiej, mleko sie robi coraz jasniejsze i mam nadzieje ze bede go karmila coraz krocej... kupy i siku robi czesto, kolek nie ma, ostatnio wyskoczyla mu wysypka na twarzy, czytalam ze to moze byc od czekolady, a jA sobie ostatnio pozwolilam na pare batonikow :P ale juz pare dni nie ruszam czekolady i mu ladnie zeszla :) za to mi sie strrrasznie pogorszyla cera na twarzy :/ czytalam ze tera hormony szaleja i tak moze byc... szwy mi sie goja, w ciagu 2-3tyg powinny sie rozpuscic.Wyskoczyy mi po porodzie 3takie male kreski - rozstepy na boku na brzuchu, kremuje kremem na rozstepy. bylismy juz 4razy na spacerku, raz tylko na zakupach sie rozplakal to poszlismy szybko do samochodu i go karmilam. bardzo lubi jezdzic samochodem, szybko w nim usypia :D wczoraj go wazyli to wazy 3,810 kg ;) nie wiedzialam ze z chlopami takie problemy techniczne sa z sikaja bokiem, czesto trzeba mu wymieniac ciuszki w ciagu dnia bo ptaszek ucieka i bokiem po pleckach sika ;P w nocy spi przy cycu, nieraz mu wypadnie to jeczy to go musze nakierowac ;) z 2-3razy budzi sie zeby zmienic mu pampersa.Najmniejszy a najwiecej miejsca na lozku zajmuje. nierazala noc spie na jednym boku bo krolewicz sie rozpycha a rano wstaje polamana :P od kiedy karmie piersia to mnie pobolewaja zeby, juz sobie wapno kupilam z witaminami.a jak u Ciebie i jak Majka ?? :)
agf wspolczuje, przezylas istny horror :/
snoopy ladnie wygladasz :) )))
paprotka sliczny awatar :)

dasz sobie radę sama :) byle tylko można się trochę wyspać. ooo z tym robieniem z piersi smoczka to się ładnie załatwiłaś skoro śpi przy piersi. Ja młodą zawsze daję na noc do łóżeczka i tak się nauczyła spać. W ogóle karmienie trwa nie dłużej niż 15-20min. Jak tylko się opitala to ją zaczepiam żeby ssała, a potem od razu do odbicia i nie ma cyca. Jak jest niespokojna to daję drugiego, ale jak nie to dopiero za ok. 3-4h jak zaczyna marudzić. No i przez to można spokojnie wyjść na zakupy np., bo już się nauczyła jadać nie wcześniej niż co 3h. Mnie za to lecą włosy na potęgę :/... ale jem witaminki te co w ciąży i fryzjerka powiedziała, że to przejdzie. Majka też ciuszki przesikuje czasami :/ zwłaszcza jak za lekko zapnę pampersa. Co do zębów to ja jem na potęgę sery żółte, jogurty i serki homogenizowane :P mleko itd. także narazie odpukać nie mam problemów z nimi. 
Młoda czasami spuer nam śpi-po 6/8h to mogę się wyspać, ale KAŻDY wieczór od ok 18-22 się drze... no i nie ma zmiłuj-ani na rękach, ani na brzuchu, ani na plecach... drze się i już. A smoczkiem (pomimo że ma ich aż 11) pluje. Widzieliście kiedyś dziecko co smoczkiem pluje :/ ?? ? I za cholerę nie chce się do niego przekonać... W dzień natomiast ucinamy sobie zwykle 2 spacery na których ostatnio prawie nie sypia-w ogóle w dzień mało śpi-może ze 4h. I też drze się w kąpieli :D -ale to nowe, bo do tej pory wodę uwielbiała. Nie wiem co się tak odwidziało.

Zgłoś nadużycie #12014 23 sierpnia 2011, 21:34

agf Supermama
Dziewczyny, mam jeszcze takie pytanie, bo zaczęłam się zastanawiać. Już od miesiąca czy dłużej czułam takie wypinanie pupy - z jednego albo drugiego boku robiła mi się taka gula wielka twarda. I teraz się zastanawiam czy to na pewno wypychanie się dziecka czy nie te skurcze? Jak rozróżnić jedno od drugiego? czytałam, ze przy skurczach nie wolno wtedy masować brzucha, bo skurcze się nasilają, a ja zawsze tą 'pupkę" głaskałam kilka razy i ona się chowała. I już nie wiem czy to skurcze i twardnienie czy wypinanie małego... ??

Zgłoś nadużycie #12015 23 sierpnia 2011, 21:38

wiolka1991x Fajna mama
skurcze to chyba uczucie takiego sciskania i twardnienia takie lekko bolesne na poczatku.... tak mi sie wydaje
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #12016 23 sierpnia 2011, 21:38

snoopy90 Fajna mama
ja sie nad tym samym zastanawiam i tez tez głaszcze a niby zadnych skurczy nie odczuwam chyba ze to te wypinanie

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #12017 23 sierpnia 2011, 21:39

snoopy90 Fajna mama

wiolka1991x napisał(a)

skurcze to chyba uczucie takiego sciskania i twardnienia takie lekko bolesne na poczatku.... tak mi sie wydaje

bolesne to chyba tylko te przed porodem samym

Zgłoś nadużycie #12018 23 sierpnia 2011, 21:44

wiolka1991x Fajna mama
nie wiem sama jeszcze nie rodzilam :P tak sobie gdybam :P

Zgłoś nadużycie #12019 23 sierpnia 2011, 21:45

snoopy90 Fajna mama
ja tez tak sobie gdybam :P ale te wypinanie to chyba nie skurcze skoro pupka sie chowa;/

Zgłoś nadużycie #12020 23 sierpnia 2011, 21:47

wiolka1991x Fajna mama

snoopy90 napisał(a)

ja tez tak sobie gdybam :P ale te wypinanie to chyba nie skurcze skoro pupka sie chowa;/

moja tez sie wypina i rosnie wtedy gorka :) ale mam takie lekkie skurcze ktore przygotowuja organizm do porodu i te skurcze odczuwam tak jakby wszystko sie sciskalo i twardnialo.....czasem tyci zaboli a czasem nie :)

Zgłoś nadużycie #12021 23 sierpnia 2011, 21:49

snoopy90 Fajna mama
no ja wlasnie zadnych taki skurczy nie czuje moze raz cos sie poczulo i tak pewna nie bylam czy to skurcz czy mała bryka :D

Zgłoś nadużycie #12022 23 sierpnia 2011, 21:50

agf Supermama
Ja już nie wiem... jak się ta górka wypina do góry to automatycznie też się robi twardszy brzuch w tym miejscu, brzuch się robi cały krzywy, czasem wtedy na pęcherz bardziej parcie czuję. I cały czas byłam pewna, ze to wypinanie jest, bo te skurcze i twardnienie to sobie wyobrażałam, ze tak jakby po całości idą, a nie , że brzuch robi się krzywy...

Zgłoś nadużycie #12023 23 sierpnia 2011, 21:51

wiolka1991x Fajna mama
no ja te skurcze od ruchow umiem odroznic :)

Zgłoś nadużycie #12024 23 sierpnia 2011, 21:52

wiolka1991x Fajna mama

agf napisał(a)

Ja już nie wiem... jak się ta górka wypina do góry to automatycznie też się robi twardszy brzuch w tym miejscu, brzuch się robi cały krzywy, czasem wtedy na pęcherz bardziej parcie czuję. I cały czas byłam pewna, ze to wypinanie jest, bo te skurcze i twardnienie to sobie wyobrażałam, ze tak jakby po całości idą, a nie , że brzuch robi się krzywy...

mi sie wydaje ze to tylko takie ruchy malenstwa u Ciebie....ma juz malo miejsca i dlatego tak to czuc :)

Zgłoś nadużycie #12025 23 sierpnia 2011, 21:52

agf Supermama
Ruchy to co innego, ale właśnie to wypinanie mnie zastanawia, bo to tak powoli jakby się wypina, a nie na zasadzie gwałtownego ruchu.

Zgłoś nadużycie #12026 23 sierpnia 2011, 21:56

wiolka1991x Fajna mama

agf napisał(a)

Ruchy to co innego, ale właśnie to wypinanie mnie zastanawia, bo to tak powoli jakby się wypina, a nie na zasadzie gwałtownego ruchu.

no to ja tez tak mam bardzo czesto w ciagu dnia :) tak powoli rosnie gorka i twardnieje i krzywy brzuchol sie robi :) :) dzidzia sie wypina poprostu :)

Zgłoś nadużycie #12027 23 sierpnia 2011, 21:56

snoopy90 Fajna mama
he agf teraz mi dałaś do myślenia nad tym

Zgłoś nadużycie #12028 23 sierpnia 2011, 22:08

snoopy90 Fajna mama
ide zjem lody sobie :D i poloze sie spać mój na poligonie byl na obiedzie i zas pojechal;(tak bede musiala mu wstac drzwi otworzyc i znowu sie bede meczyc z tym przewracaniem z boku na bok;/

Zgłoś nadużycie #12029 23 sierpnia 2011, 22:11

wiolka1991x Fajna mama

snoopy90 napisał(a)

ide zjem lody sobie :D i poloze sie spać mój na poligonie byl na obiedzie i zas pojechal;(tak bede musiala mu wstac drzwi otworzyc i znowu sie bede meczyc z tym przewracaniem z boku na bok;/

ojjj wspolczuje i zycze smacznego :) :) ja ide spac juz :D dobranoc :)

Zgłoś nadużycie #12030 23 sierpnia 2011, 22:13

agf Supermama

wiolka1991x napisał(a)

no to ja tez tak mam bardzo czesto w ciagu dnia :) tak powoli rosnie gorka i twardnieje i krzywy brzuchol sie robi :) :) dzidzia sie wypina poprostu :)

No właśnie tak. Tyle, że od wczoraj to wieczorem co chwila mi się tak robi. Ale szyjkę mam nieskróconą, a te skurcze ponoć mogą prowadzić do skracania, więc chyba to jednak wypinanie. Ja chyba trochę teraz po tym szpitalu przewrażliwiona jestem :(