Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #111 22 lutego 2011, 11:31

Anias Świeżo upieczona
Cześć dziewczyny!
ja pierwsze dziecko rodziłam w marcu więc całą ciąże przechodziłam w zimie a teraz się ciesze, że rodzę w lecie. Najwyzej bede leżała tak jak mówicie przy wiatraku, syn pojdzie na dwor do piachu a mama bedzie lezała :) Poza tym z dzieckiem to zawsze łatwiej bo czlowiek moze wyjsc na dwór a nie tak jak moja siostra teraz urodzila synka i nie moze wychylic sie z domu bo dziecko za male a na dworze ziąb. Jestem dobej myśli, uwielbiam jak jest ciepło :)

Zgłoś nadużycie #112 22 lutego 2011, 11:32

Anias Świeżo upieczona
ja na szczeście w pierwszej ciązy nie popuchłam i byłam w dobrej formie, mam nadzieje ze teraz bedzie tak samo...

Zgłoś nadużycie #113 22 lutego 2011, 11:53

agnes143 Początkująca
z tego co słyszałam w wiadomościach to podobno sierpień nie ma być gorący, ale wiadomo jak to z tymi prognozami bywa :)

Zgłoś nadużycie #114 22 lutego 2011, 12:15

Konto usunięte
a ja sie bardzo cieszę że to będzie lato. jak patrze jak moja siostra swoją malutką owija w 300 ubrań plus kombinezony (urodziła w listopadzie) to aż współczuję. ja jestem ciepłolubna i marze o upale a jak za upalnie będzie, to na podwórko, w cień, nogi na stół i tyle :) ale napewno w wiatrak się zaopatrze. obowiązkowo. ahh nie mogę się doczekać aż będzie ciepło... sukienki, sandałki a nie swetry, szaliki, czapki...
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #115 22 lutego 2011, 12:28

paprotka25 Supermama
mi się już marzy wiosna, strasznych upałów nie lubię poprostu lubie ciepełko ale bez przesady, macie racje - urodzimy w sierpniu to spokojnie bedzie można wyjść z maluchem na spacer a do największych mrozów troszkę podrośnie. Zastanawiałyście sie już nad wózkiem? ja chce kupić taki 2w1 gondola ze spacerówką i napewno ciemny kolor najlepiej czarny z jakąś kolorową wstawką ale nie mam określonego jeszcze modelu ani firmy, chociaż ostatnio znajoma mi poradziła że lepiej kupić zwykła spacerówkę z wkładem głębokim bo jest lżejsza i praktyczniejsza ( ona gondolę używała przez pół roku i stwierdziła że szkoda kasy) a taki zajmuje mniej miejsca i łatwo się składa, sama nie wiem chyba kupie zwykły wózek bo gdzieś sobie nie wyobrażam wozić maleństwa w jakimś wkładzie do spacerówki... co myślicie? macie już wybrane modele?

Zgłoś nadużycie #116 22 lutego 2011, 12:40

Konto usunięte
ja wiem napewno że chcę przednie skrętne kółka... i żeby były w miarę duże. pompowane najlepiej :) kolor hmmm w sumie nie wiem :) firmy nie mam, modelu też... firma DorJan ma całkiem fajne i w miarę tanie wózki ale nigdzie opinii nie znalazłam :/ np http://www.dorjan.com.pl/wozki/SpringCool.jpg
wózek to mój straszny dylemat ale napewno wezmę 2w1. 
heh ja z roku na rok coraz gorzej zimy znoszę i już w listopadzie wiosny doczekać się nie mogłam :)

Zgłoś nadużycie #117 22 lutego 2011, 13:09

paprotka25 Supermama
skrętne kółka są podobno super a i czytałam że najlepiej żeby wszystkie kółka były jednej wielkości bo w niektórych wózkach są przednie mniejsze co niekoniecznie jest wygodne szczególnie przy podjeżdzaniu pod krawężnik...  i warto w sklepie trochę się pobawić wózkiem - sprawdzić jak się składa, jak się odpina gondole, jak przekłada się rączkę na drugą stronę żeby wiedzieć czy beż pomocy męza da się rade

Zgłoś nadużycie #118 22 lutego 2011, 13:17

Konto usunięte
no właśnie popróbować :) powiem Ci że jak prowadziłam wózek siostrze - bez skrętnych kółek to jak luźno na drodze - ok, ale jak idzie stano ludzi to koniec świata. Skręcić - nie tak łatwo, ludzie też nie rozumieją czasami i taka przejażdżka do sklepu może sie w torture zamienić :) także po takiej próbie pierwsze co powiedziałam - obowiązkowo skrętne kółka!!! no i właśnie żeby te przednie nie były takie maciupkie...

Zgłoś nadużycie #119 22 lutego 2011, 18:54

Anias Świeżo upieczona
ja mam wózek po moim synku, chicco enjoy. Dokupiłam już wpinana gondolę, kupie jeszcze fotelik 0-13kg też wpinany w stelarz. Nie mam zamiaru kupować wozka głeboko-spacerowego. Zrobilam tak za pierwszym razem, ale po pół roku sprzedałam to koromysło i przerzucilam sie na chicco, leciutki, łatwo sie prowadzi. Poza tym dziecko tak szybko rośnie ze szkoda wydawac kase na wózek. Dziecko zaraz siada wiec jak nie spi to chce jeździc w pozycji siedzacej. A na pozniej tez juz mam wozek, kupilam sobie mclarena triumpha, rewelacja. Leciutki, zwinny, oparcie rozkladane. Jak juz syn zaczal w nim jezdzic to poczulam prawdziwa ulge. Polecam wszystkim. Takie sa moje osobiste doświadczenia 

Zgłoś nadużycie #120 22 lutego 2011, 20:07

desdemona Zaprawiona w bojach
Co do wozka w pelni sie zgadzam, moj  pierwszy synek bardzo krotko jezdzil w glebokim - praktycznie dopoki nie nauczyl sie siedziec, potem ciekawosc nie pozwalal mu lezec :) . Bylo to o tyle dobre ze urodzil sie w styczniu wiec w te mrozy byl osloniety na spacerach.
Teraz szykuja sie nam terminy na sierpien - albo bedzie najgoretszy miesiac w roku albo bedzie lalo... jak to w sierpniu.
Ale mam pytanie z innej polki - czy czujecie juz ruchy maluszkow w brzuszkach? Mi sie od dwoch dni wydaje ze to chyba to, delikatnie jakby sie tylko cos przesunelo albo przekrecilo.... Na pewno nie sa to ruchy jelit, wiec zastanawiam sie czy to kluska czy tylko nadmiar mojej wyobrazni :) ).

Zgłoś nadużycie #121 22 lutego 2011, 20:32

Anka.M Zadomowiona
Ja z moich doswiadczen moge polecic wozek 2w1. urodzilam w kwietniu i tak do jesieni synek przejezdzil w gondoli bo byla duza z opcja podniesienia troche spodu jak dziecko podrosnie. dopiero na jesien wpielam spacerowke, do tego spiwor taki do wozka i rewelacja. praktyczne tez bylo to ze moglam wpiac nosidelko z samochodu do wozka na specjalne adaptery. do tego super kolka skretne z przodu oczywiscie pompowane. samochod combi wiec bez problemu miescil sie w bagazniku.  wozek gondola+spacerowka+nosidełko+adaptery i jestem bardzo zadowolona. bolder 4. teraz znow bede z niego korzystac mimo, ze tak bardzo podobaja mi sie nowe wzory. ale trzeba korzystac z tego co sie ma :) a kolor czarno-czerwony (nie trzeba wiecznie prac spacerowki :)

Zgłoś nadużycie #122 22 lutego 2011, 20:36

Anka.M Zadomowiona
ostatnio mialam wrazenie jakby dzidzia sie ruszala :) ale bardzo ulotne. Chociaz jestem pewna dzis, ze to byly pierwsze ruchy, mimo ze na razie ponownie tego nie poczulam

Zgłoś nadużycie #123 23 lutego 2011, 9:04

schmetterling Supermama
nie wiem jeszcze jaki wózek wybiorę,jest tego pełno a ja o wózkach zielonego pojęcia nie mam
a co do ruchów malucha,to ja jeszcze nic nie czuję

Zgłoś nadużycie #124 23 lutego 2011, 10:38

paprotka25 Supermama
http://www.tako.net.pl/index.php?action=showitem&id=297
jak Wam się podoba? jak dla mnie super, właśnie o taki wózek mi chodzi, z tym że jeden minus - przednie kółka są mniejsze, czytałam opinie, użytkownicy są zadowoleni, waży 16kg, na szczęście mieszkam na parterze... muszę któregoś dnia wybrać się obejżeć go na żywo :)

Zgłoś nadużycie #125 23 lutego 2011, 10:57

Romka Fajna mama
Mi odpada szukanie, bo dostanę od..córki ;)
http://allegro.pl/kunert-ekskluzywne-polskie-wozki-mega-gratis-i1466983307.html
fajny jest ;)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #126 23 lutego 2011, 15:55

Konto usunięte
Paprotka, podpowiedziałaś mi idealny wózek!! Nie przyglądałam się wcześniej wózkom tej firmy ale już mam taki jaki chce i zaczęłam jęczeć u siebie że to 'ten idealny wymarzony'    http://www.swiatwozkow.pl/product_info.php?products_id=4378    ten zielony oczywiście :)   ma to co sobie wymarzyłam  :)
co do ruchów bobasa to ja jeszcze nic, leniuch widocznie po rodzicach ;) ale doczekać się nie mogę!

Zgłoś nadużycie #127 23 lutego 2011, 16:12

paprotka25 Supermama
cieszę się że pomogłam :) ten kolor co wybrałaś też bardzo fajny, jednak ja sobie już dawno ustaliłam że będzie czarny, mam tylko nadzieję że na żywo będzie ok, jakbyś miała okazję go obejżeć w jakimś sklepie to daj znać jak wrażenia :)
a co do ruchów maluszka to ja też jeszcze nie czuję.... ale już niedługo maluszek podrośnie to będzie mnie boksować od środka :P

Zgłoś nadużycie #128 23 lutego 2011, 19:11

Konto usunięte
ja tak może w połowie marca sobie zrobie tournee po wózkach :) będę polować i zdam relacje jak to w rzeczywistości wygląda :)

Zgłoś nadużycie #129 24 lutego 2011, 7:45

agnes143 Początkująca
dziewczyny a robiłyście sobie usg 3d? wybieracie sie na nie? jak tak to w którym tygodniu?

Zgłoś nadużycie #130 24 lutego 2011, 8:13

desdemona Zaprawiona w bojach
Nie wiem jak inne mamusie ale te co mialy robione prenatalne usg to wlasnie 3D lub 4D z dopplerem.
Dodatkowo np w Krakowie w maju beda Targi Dziecka i Macierzynstwa i wtedy mozna sobie takie usg zrobic za darmo (w maju to juz nasi lokatorzy z brzuszkow beda piekni i duzi :D ).
W  innym przypadku mozna zrobic takie usg w kazdym trymestrze - rozni sie tylko cenowo a i tak jest to koszt ok. 300 zl no i na pewno jest to piekna pamiatka :) . Wtedy tez za dodakowa oplata mozna sprawdzic to co na prenatalnym - przeziernosc karku, budowe kosci nosowej, przeplyw krwi w naczyniach i pepowinie itp.