Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #11831 21 sierpnia 2011, 19:18

snoopy90 Fajna mama
to nie dobrze ze takie pustki;/ sie posypały dziewczyny i czasu nie majana pierdoły ;) ;) idę pranie wstawić :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #11832 21 sierpnia 2011, 19:26

mamaela Supermama

wenus1988 napisał(a)

chciałabym zacząć teraz rodzić, ciekawe czy jakby dostał telefon od oich rodzicó czy by przyjechał... chce widziec jego minę... a jeszcze lepiej.. ciekawi mnie jak jutro po mojej cesarce bedzie sie zachowywał, bo ja dzis pierwsza reki do niego nie wyciagam. Zobaczymy jak bedzie, pewnie wroci wieczorem, ja bede spac a rano do pracy na 6 a ja po 6 wstaje i do szpitala sie szykuje...

Czy ja dobrze rozumiem, że Ty sama będziesz jechać jutro do szpitala ?? Nawet Cię nie odwiezi ?? Ja bym bardzo jednoznacznie okresliła czego od niego oczekuję- masz mnie zawieźć do szpitala, poczekać aż lekarze mnie zbadają, przeniosą na odpowiednią salę- co masz nieść swoją torbę po całym szpitalu z Izby Przyjęć ??   i ma się zjawić po cesarce jak cię przewiozą na salę docelową by służyć ci pomocą. Jak dla niego teraz to zbyt wiele, to rany co będzie potem jak będziesz tak obojała że nie dasz rady wstać po dziecko ??   Wiesz jak sama się zjawisz z torbą na Izbie w szpitalu to chyba nawet na Ciebie będą tam dziwnie patrzeć....
Nie no nie rozumiem tego.. teraz mu się tak zrobiło, czy zawsze był jakiś taki "obok" spraw związanych z ciążą ??

Zgłoś nadużycie #11833 21 sierpnia 2011, 19:28

mamaela Supermama

Donia1982 napisał(a)

zostawić cie sama w takim momencie!. powinien stanąć na wysokości zadania i wspierac cię teraz. w końcu po to ludzie sie łączą w pary, że się wspólnie wspierac. może mu teściowa przemówi do rozumu.

mów wprost, a jak nie zrozumie to nawet "drukowanymi" powtórz!!! przecież to dorosły człowiek, który od jutra będzie odpowiadał za nowego człowieka, takie lekceważenie Cię, bo tego inaczej nazwać się nie da, to poprostu niepoważne jest ??

Zgłoś nadużycie #11834 21 sierpnia 2011, 19:30

mamaela Supermama

wiolka1991x napisał(a)

nie ladnie z jego strony ze tak postepuje... szczerze Ci wspolczuje ale takze radze z nim otwarcie porozmawiac i wyrzycic co na sercu lezy bo tlamszenie w sobie jest meczace a potem konczy sie naglym wybuchem i awantura... a po cc i tak pewnie bedziesz miala moment zalamania wiec po co czekac az wszystko na raz Cie przytloczy. a twemu mezowi nalezy sie platne chorobowe na Ciebie po porodzie ....

nie chorobowe to nie- bo poród to nie choroba. ma tylko 2 dni urlopu okolicznościowego i możliwość wzięcia urlopu ojcowskiego. Chorobowe tylko miał by wówczas gdyby ona musiała zostać w szpitalu, a dziecko zostało by wypisane.

Zgłoś nadużycie #11835 21 sierpnia 2011, 19:32

mamaela Supermama

wiolka1991x napisał(a)

wlasnie nic mi nie wiadomo nikogo prawie tu nie ma... jedynie mamaela, paprotka, wenus, editwil i dziewczyny pazdziernikowe pisza a tak to pustki ( no oraz nowe ale na tematy starajacych sie a tam to tak nie zagladam) nooo jeszcze Donia jak znajdzie chwilke pisze :)

późnym wieczorem zalogowana była jeszcze Romka, ale nic nie napisała co u niej ??

Zgłoś nadużycie #11836 21 sierpnia 2011, 19:33

wiolka1991x Fajna mama

mamaela napisał(a)

nie chorobowe to nie- bo poród to nie choroba. ma tylko 2 dni urlopu okolicznościowego i możliwość wzięcia urlopu ojcowskiego. Chorobowe tylko miał by wówczas gdyby ona musiała zostać w szpitalu, a dziecko zostało by wypisane.

to moja gin mowila ze moze wypisac 2 tyg chorobowego dla meza na opieke nade mna i to jest w pelni platne...
tak samo jak ja zlamalam noge to mama jako jedyny opiekun od mojego lekarza dostala 2 tyg chorobowego na opieke nade mna.....
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #11837 21 sierpnia 2011, 19:34

Karolinia Supermama
Och Wenus szok!! Pomimo tego co dziewczyny piszą ja też tak radzę, ale myślę że ja tez bym się w takiej sytuacji honorem uniosła- czego bym pewnie żałowała pewnie chwilami, ale jak on w takim momencie samą chce Cię zostawić, to sorry,ale nie wiem co z niego za tata ma być...
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #11838 21 sierpnia 2011, 19:34

wiolka1991x Fajna mama

mamaela napisał(a)

późnym wieczorem zalogowana była jeszcze Romka, ale nic nie napisała co u niej ??

az tak czlowiek sie martwi co u nich slychac no nie ?? ja tutaj od maja a tak sie przyzwyczailam do was ze szok :)

Zgłoś nadużycie #11839 21 sierpnia 2011, 19:36

Karolinia Supermama
JA od połowy lipca jakoś i też myslę cały czas co u Was ;)

Zgłoś nadużycie #11840 21 sierpnia 2011, 19:38

mamaela Supermama
zajrzałam znów a tu dalej pustki ?? chyba jednak rodzą się sierpniowe dzieciaczki :)   Ja po obiadku podeszłam ambitnie do pracy i poszłam umyć swój samochód, bo jakiś taki przykurzony był. Potem poobcinałam i podwiązałam róże pnące bo się rozrosły jakoś dziwnie. Wyciągnęłam też kosiarkę i skosiłam taki mały kawałek między podjazdem a chodnikiem, bo na nim trawa nie wiadomo czemu rosnie 4 razy szybciej niż na reszcie trwanika ?? Mąż w tym czasie naprawiał mi antenę w samochodzie i radio, bo mechanik odłączył akumulator jak robił i się coś namieszało i antena przestała wychodzić a radio działać. Kosiło się super, uwielbiam to (raptem zajęło mi to 15 minut),ale jednak kręgosłup powiedział dość i teraz leżę, bo pobolewa :( Mąż stwierdził, że jak ktoś się dowie że w 9 miesiącu kosiłam trawę to stwierdzi, że jestem wariatka :) On kosi dalej a ja sobie odpoczywam. Potem może jakiś krótki spacerek po polach- jak plecki moje pozwola na to i komary nie zjedzą nas.

Zgłoś nadużycie #11841 21 sierpnia 2011, 19:39

wiolka1991x Fajna mama
moze to glupio zabrzmi ale sie nie podlizuje... jakos z wami mam wiecej kontaktu i zrozumienia niz z kolezankami ktore o mnie zapomnialy Doslownie!! tylko jedna raz na poltora tyg przyjezdza z zielonej jak ma wolne i sie spotykamy...

Zgłoś nadużycie #11842 21 sierpnia 2011, 19:41

mamaela Supermama

wiolka1991x napisał(a)

to moja gin mowila ze moze wypisac 2 tyg chorobowego dla meza na opieke nade mna i to jest w pelni platne...
tak samo jak ja zlamalam noge to mama jako jedyny opiekun od mojego lekarza dostala 2 tyg chorobowego na opieke nade mna.....

ale to tylko chorobowe, jeśli w tym czasie nie jest się na urlopie macierzyńskim niestety- czyli to opcja możliwa dla mam, które nie pracowały. A że mama jako opiekun ma zwolnienie na dziecko, to do 18 r.ż standard, ja nawet w ubiegłym roku bylam na zwolnieniu na syna. I fakt zwolnienie lekarskie jako opieka nad członkiem rodziny jest pełnopłatne

Zgłoś nadużycie #11843 21 sierpnia 2011, 19:45

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Och Wenus szok!! Pomimo tego co dziewczyny piszą ja też tak radzę, ale myślę że ja tez bym się w takiej sytuacji honorem uniosła- czego bym pewnie żałowała pewnie chwilami, ale jak on w takim momencie samą chce Cię zostawić, to sorry,ale nie wiem co z niego za tata ma być...

honor honorem, ale jak się teraz dosłownie na nią "wypina" to co potem będzie ?? jak już nie chce się teraz "bawić" w odpowiedzialnego rodzica...

Zgłoś nadużycie #11844 21 sierpnia 2011, 19:46

snoopy90 Fajna mama

wiolka1991x napisał(a)

moze to glupio zabrzmi ale sie nie podlizuje... jakos z wami mam wiecej kontaktu i zrozumienia niz z kolezankami ktore o mnie zapomnialy Doslownie!! tylko jedna raz na poltora tyg przyjezdza z zielonej jak ma wolne i sie spotykamy...

ja mam tak samo :D aby jedna od czasu do czsu smsa napisze a w tym mieście nie znam nikogo...

Zgłoś nadużycie #11845 21 sierpnia 2011, 19:48

Karolinia Supermama
Wiesz Wiola że ja tak samo mam... Z jedną koleżanką utrzymujemy tylko kontakty, ale ona ma już dwie córcie, i w zasadzie to wszystko... Jakieś sporadyczne kontakty z paroma, a tak w sumie większość się porozjeżdżała po Angliach, Belgiach itp, a jak przyjeżdżają, to ja już nie towarzystwo- bo ani na piffko, ani na imprezę, ja już poprostu amm inne priorytety niż kup;ienie wystrzaowej kiecki, czy wbicie się na zamkniętą imprezę w Kontakcie;/ Ale szczerze, to wcale mi ich nie brakuje- no może jednej, ale z nią akurat i tak się dalej przyjaźnimy, piszemy itp. Ale jakby była w Pl tp też ciekawe jak by było;|

Zgłoś nadużycie #11846 21 sierpnia 2011, 19:50

Karolinia Supermama

mamaela napisał(a)

honor honorem, ale jak się teraz dosłownie na nią "wypina" to co potem będzie ?? jak już nie chce się teraz "bawić" w odpowiedzialnego rodzica...

No właśnie- jak już teraz nie wie co to odpowiedzialność, to ja bym nie chciała żyć i wychowywać dziecka z takim człowiekiem.

Zgłoś nadużycie #11847 21 sierpnia 2011, 19:50

snoopy90 Fajna mama
kieys sie myślało ze kolezanki bedą zawsze ,no a teraz kazda poszła w swoja strone,dzieci rodzina

Zgłoś nadużycie #11848 21 sierpnia 2011, 19:52

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

moze ma gorsze dni,i go to wszystko przerosło...albo nieodpowiedzialny...

Zgłoś nadużycie #11849 21 sierpnia 2011, 19:55

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

moze ma gorsze dni,i go to wszystko przerosło...albo nieodpowiedzialny...

dlatego pytałam wenus czy teraz tak mu się zrobiło, czy od początku taki był ??

Zgłoś nadużycie #11850 21 sierpnia 2011, 20:12

wiolka1991x Fajna mama

Karolinia napisał(a)

Wiesz Wiola że ja tak samo mam... Z jedną koleżanką utrzymujemy tylko kontakty, ale ona ma już dwie córcie, i w zasadzie to wszystko... Jakieś sporadyczne kontakty z paroma, a tak w sumie większość się porozjeżdżała po Angliach, Belgiach itp, a jak przyjeżdżają, to ja już nie towarzystwo- bo ani na piffko, ani na imprezę, ja już poprostu amm inne priorytety niż kup;ienie wystrzaowej kiecki, czy wbicie się na zamkniętą imprezę w Kontakcie;/ Ale szczerze, to wcale mi ich nie brakuje- no może jednej, ale z nią akurat i tak się dalej przyjaźnimy, piszemy itp. Ale jakby była w Pl tp też ciekawe jak by było;|

no ja mam identycznie jak Ty !! z tym ze najlepsza przyjaciolka sie wypiela bo ja juz nie jej ranga bo dziecko dom rodzina ....ehhh ciesze sie ze mam was :D :D :D