Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #11391 17 sierpnia 2011, 14:29

agf Supermama
W sumie to dziwne faktycznie, że zrobili. U mnie pewnie by to nie przeszło, bo w końcyu każdy mógłby tak przychodzić i robić za darmo badania. Ale to pewnie też od szpitala zależy, u mnie szpital wielgachny, więc nie sądzę by tak przeszło...

Zgłoś nadużycie #11392 17 sierpnia 2011, 14:33

paprotka25 Supermama
cześć kobietki :) u mnie upał :( byłam dzisiaj w pracy po RMUA, na obiadek zjedliśmy fasolki, wczoraj już przed północą próbowałam bo nie mogłam się powstrzymać :) mam zamiar troche posprzątać ale wczoraj wieczoram jakoś dziwnie bolał mnie brzuch i się trochę wystraszyłam bo kurcze wolałabym żeby młody jeszcze chociaż do konca tygodnia posiedział w środku, i chyba odpuszcze sobie porządki, żeby przypadkiem nic nie przyspieszyć, nawet rozmawiałam z koleżanką z personalnego i mi mówiła że swojego synka urodziła 2 tyg przed terminem bo szalała z porządkami i pewnie to też przez to szybciej urodziła, bynajmniej chyba wole nie ryzykować, szczególnie że nadal listonosz nie przyniósł mi koszuli.... kurcze czemu ja ich wcześniej nie zamówiłam, najpierw nie mogłam się zdecydować jakie a później non stop zapominałam zamówić... i teraz siedze jak na szpilkach bo nie wiem kiedy przyjdą :(
Margolcia może pojechała wcześniej do lekarza, nie ma żartów, lepiej się upewnić że wszystko z kropelkami ok, a Aga może już ma przy sobie Kazika :)

Zgłoś nadużycie #11393 17 sierpnia 2011, 14:33

snoopy90 Fajna mama
no przez to pytam bo mi sie wydaje ze u nas tez zaraz by chcieli skierowanie ;/

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #11394 17 sierpnia 2011, 14:35

paprotka25 Supermama
a w nocy wstawałam chyba z 5 razy na siku, ale nie ma się co dziwić wypiłam 3 duże kubki kompotu na wieczór i były efekty, i oczywiście później usnąć nie mogłam, raz mi było zimno, raz gorąco, nawet po 3 musiałam sobie posiedzieć chwile na balkonie bo jakoś strasznie mi duszno było...

Zgłoś nadużycie #11395 17 sierpnia 2011, 14:39

schmetterling Supermama
ciekawe co tam z Margolcią ,kurcze :| :|
A Aga już pewnie rodzi maluszka.....
Ja od wczoraj też słabiej odczuwam ruchy,ale 10 na dzień jest ,ale kurcze już sama zaczęłam panikować....Bo do tej pory to mała tak mi dawała w kość że aż zginałam się  w pół jak mi gdzieś przywaliła....A teraz to tak słabo,no ale już 10 naliczyłam do tej pory....
Kurcze :| :|
Ola nie bój sie wizyty,to już koncówka także ma prawo boleć to i owo,ciesz się że masz wizytę.Ja ostatnią miałam pierwszego i juz nie będę miała chyba że do niedzieli nie urodzę to w poniedziałek albo do gabinetu albo już do szpitala...akurat tak wypadło ze moja gin sobie na urlop poszła bo tak to pewnie bym miała jeszcze jakąś wizytę,a tak to się czuję tak jakoś opuszczona ;) wiecie o co mi chodzi :| :|

Zgłoś nadużycie #11396 17 sierpnia 2011, 14:43

schmetterling Supermama

paprotka25 napisał(a)

cześć kobietki :) u mnie upał :( byłam dzisiaj w pracy po RMUA, na obiadek zjedliśmy fasolki, wczoraj już przed północą próbowałam bo nie mogłam się powstrzymać :) mam zamiar troche posprzątać ale wczoraj wieczoram jakoś dziwnie bolał mnie brzuch i się trochę wystraszyłam bo kurcze wolałabym żeby młody jeszcze chociaż do konca tygodnia posiedział w środku, i chyba odpuszcze sobie porządki, żeby przypadkiem nic nie przyspieszyć, nawet rozmawiałam z koleżanką z personalnego i mi mówiła że swojego synka urodziła 2 tyg przed terminem bo szalała z porządkami i pewnie to też przez to szybciej urodziła, bynajmniej chyba wole nie ryzykować, szczególnie że nadal listonosz nie przyniósł mi koszuli.... kurcze czemu ja ich wcześniej nie zamówiłam, najpierw nie mogłam się zdecydować jakie a później non stop zapominałam zamówić... i teraz siedze jak na szpilkach bo nie wiem kiedy przyjdą :(
Margolcia może pojechała wcześniej do lekarza, nie ma żartów, lepiej się upewnić że wszystko z kropelkami ok, a Aga może już ma przy sobie Kazika :)

oooo dobrze że mi przypomniałaś o RMUA musze zadzwonić do kierownika żeby mi podał przez siostrę,co prawda mam trzy ostatnie spakowane w torbie ale ten aktualny też się by przydał,bo mam te 3 wczesniejsze.A co do porządków to ja właśnie całe mieszkanie wyszorowałam ,podłogi ze ścierką na kolanach jechałam bo tak mi się wydaje że bardziej się domyją -ale nie chcę jeszcze rodzić !! ;) W sumie to nawet lepiej się poczułam jak się poruszałam.

Zgłoś nadużycie #11397 17 sierpnia 2011, 14:46

schmetterling Supermama
Beatka to kiedy te koszule zamówiłaś ,że tak długo Ci idą ?? ?CZłowiek już by chciał mieć wszystko gotowe a tu zawsze coś,ale moge Cię pocieszyć że szybko schną strasznie te koszule,także jak Ci przyjdą,przrepierzesz i zaraz będą suche ;) mi koszule szybciej wyschły niż staniki do karmienia ;)

Zgłoś nadużycie #11398 17 sierpnia 2011, 14:47

paprotka25 Supermama
dziewczyny które będą mieć wizyty, napewno wszystko będzie w porządku :) ja już nie mam zaplanowanej wizyty, teraz zostało mi czekanie co się będzie dziać, a jak nic ise nie zadzieje to 26 widze się z drem w szpitalu na badaniach. Aniu wiem jak to jest jak wiesz że dr nie ma na miejscu, mój przez całą ciąże był dwa razy na urlopie ale wtedy miałam numer do jego kumpla w razie gdyby coś się działo, ale teraz to jest troszkę inna sytuacja bo w końcu w każdym momencie możesz urodzić i lepiej by było gdyby Twoja pani dr była na miejscu, napewno lepiej byś się czuła z tą świadomością że w każdej chwili możesz się do niej zgłosić

Zgłoś nadużycie #11399 17 sierpnia 2011, 14:52

paprotka25 Supermama

schmetterling napisał(a)

Beatka to kiedy te koszule zamówiłaś ,że tak długo Ci idą ?? ?CZłowiek już by chciał mieć wszystko gotowe a tu zawsze coś,ale moge Cię pocieszyć że szybko schną strasznie te koszule,także jak Ci przyjdą,przrepierzesz i zaraz będą suche ;) mi koszule szybciej wyschły niż staniki do karmienia ;)

zamawiałam bodajże w ubiegły piątek, a w srode dostałam wiadomość że w czwartek albo piątek wysyłają więc już chyba powinny być... listonosz nie przyniósł, jest jeszcze opcja że gościu z poczty który wozi paczki mi przywiezie bo on nawet po południu jeździ albo może jutro będą.... no nic musze cierpliwie czekać

Zgłoś nadużycie #11400 17 sierpnia 2011, 14:53

paprotka25 Supermama
Aniu, odebraliście te telefony?

Zgłoś nadużycie #11401 17 sierpnia 2011, 14:57

Karolinia Supermama
Hej dziewczyny mam pytanie do bardziej doświadczonych mamuś. Byłam dziś na usg, niestety mój Maluch jest ułożony miednicowo, pomimo że to już koniec 32 tyg. Czy u którejś z Was może też tak było ?? Mam jeszcze szanse, czy nastawiać się na cc ?? Moja gin mówi, że tak na 85% już się nie przekręci;( A bardzo chciałam rodzić naturalnie;(
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #11402 17 sierpnia 2011, 14:58

Brioszka Gotowa na wszystko

agf napisał(a)

W sumie to dziwne faktycznie, że zrobili. U mnie pewnie by to nie przeszło, bo w końcyu każdy mógłby tak przychodzić i robić za darmo badania. Ale to pewnie też od szpitala zależy, u mnie szpital wielgachny, więc nie sądzę by tak przeszło...

ten szpital tez nie należy do najmniejszych. mój gin tam pracuje, może to dlatego, nie wiem. chociaż wydaje mi się, że każda ciężarna może poprosic o badanie jeśli się boi o zdrowie dziecka,bo coś nagłego się stało, tak mi się wydaję. bo niby skąd miałabym w takiej sytuacji wziąć skierowanie?

Zgłoś nadużycie #11403 17 sierpnia 2011, 14:59

schmetterling Supermama

paprotka25 napisał(a)

Aniu, odebraliście te telefony?

wiesz co z tymi telefonami to tragedia jakaś była,miały być na piątek ,więc mój chłopak pojechał po nie .Babka powiedziała że tak ,że przyszły więc on poszedł do bankomatu po pieniążki żeby za nie zapłacić,wrócił a się okazało że jednak przyszły jakieś inne a nie te nasze...No i miały być na dzisiaj.Ale stwierdziliśmy ,że nie będziemy tyle czekać i poszliśmy do ery ,mamy tam internet więc bez problemu nam dali dwa telefony :) ja wzięłam samsunga galaxy a mój Mariusz jakiegoś LG .No i dziś dzwoniła do mnie Pani z orange ,że już przyszły te nasze telefony ale grzecznie jej podziękowałam. Teraz trzeba dbać o klienta ,może to nie jej wina była,ale kurcze zależało mi żeby jak najszybciej mieć ten telefon.

Zgłoś nadużycie #11404 17 sierpnia 2011, 15:04

Black_rose Supermama

Karolinia napisał(a)

Hej dziewczyny mam pytanie do bardziej doświadczonych mamuś. Byłam dziś na usg, niestety mój Maluch jest ułożony miednicowo, pomimo że to już koniec 32 tyg. Czy u którejś z Was może też tak było ?? Mam jeszcze szanse, czy nastawiać się na cc ?? Moja gin mówi, że tak na 85% już się nie przekręci;( A bardzo chciałam rodzić naturalnie;(

Majka potrafiła w przeciągu 5 dni zmienić ułożenie trzykrtonie pod koniec ciąży i co chwilę miała: SN-CC-SN-CC... także spokojnie jeszcze czekaj na rozwój wypadków.

Zgłoś nadużycie #11405 17 sierpnia 2011, 15:04

schmetterling Supermama

Karolinia napisał(a)

spokojnie :)
u mnie dopiero w 31 albo 33 główką w dół fiknął : )
nie pamiętam dokładnie ale jakoś tak.A  z tego co wiem to nie ma reguły ,bo może już tak zostać albo i może się obrócić.Co prawda coraz mniej miejsca w brzuszku.

Zgłoś nadużycie #11406 17 sierpnia 2011, 15:06

snoopy90 Fajna mama

Brioszka napisał(a)

ten szpital tez nie należy do najmniejszych. mój gin tam pracuje, może to dlatego, nie wiem. chociaż wydaje mi się, że każda ciężarna może poprosic o badanie jeśli się boi o zdrowie dziecka,bo coś nagłego się stało, tak mi się wydaję. bo niby skąd miałabym w takiej sytuacji wziąć skierowanie?

z jednej strony racja bo prrzeciez jak w nocy przyjedziesz to tez nie bedziesz miała skierowania ...zastanawiam sie jak jest u nas moja gin tez pracuje w naszym szpitalu...

Zgłoś nadużycie #11407 17 sierpnia 2011, 15:08

snoopy90 Fajna mama

Karolinia napisał(a)

moja od 32jest głowką w dół i tydzien temu tez tak była wiec chyba tak zostanie,a dziecko nawet przed samy porodem moze sie obrócić nie ma na to reguły

Zgłoś nadużycie #11408 17 sierpnia 2011, 15:12

paprotka25 Supermama

schmetterling napisał(a)

wiesz co z tymi telefonami to tragedia jakaś była,miały być na piątek ,więc mój chłopak pojechał po nie .Babka powiedziała że tak ,że przyszły więc on poszedł do bankomatu po pieniążki żeby za nie zapłacić,wrócił a się okazało że jednak przyszły jakieś inne a nie te nasze...No i miały być na dzisiaj.Ale stwierdziliśmy ,że nie będziemy tyle czekać i poszliśmy do ery ,mamy tam internet więc bez problemu nam dali dwa telefony :) ja wzięłam samsunga galaxy a mój Mariusz jakiegoś LG .No i dziś dzwoniła do mnie Pani z orange ,że już przyszły te nasze telefony ale grzecznie jej podziękowałam. Teraz trzeba dbać o klienta ,może to nie jej wina była,ale kurcze zależało mi żeby jak najszybciej mieć ten telefon.

ale dbają o klientów... szkoda gadać. Ciekawe czy jakbyście dzisiaj pojechali czy byłyby te co zamawialiście? macie chociaż już z głowy, telefoniki są tylko się z nimi oswoić :) fajnie :) to jak przeszliście do ery to zmienialiście numery czy mogliście przenieść?

Zgłoś nadużycie #11409 17 sierpnia 2011, 15:14

paprotka25 Supermama

Karolinia napisał(a)

wydaje mi się że ma jeszcze czas żeby się obrócić także nie martw się na zapas, kiedyś dziewczyny pisały o ćwiczeniach które pomagają maluchowi się odwrócić może poczytaj coś na ten temat w necie bo nie pamiętam w którym to było temacie

Zgłoś nadużycie #11410 17 sierpnia 2011, 15:18

schmetterling Supermama

paprotka25 napisał(a)

ale dbają o klientów... szkoda gadać. Ciekawe czy jakbyście dzisiaj pojechali czy byłyby te co zamawialiście? macie chociaż już z głowy, telefoniki są tylko się z nimi oswoić :) fajnie :) to jak przeszliście do ery to zmienialiście numery czy mogliście przenieść?

tak,jak byśmy dzisiaj pojechali to by były te telefony,bo z samego rana babka z orange już do mnie dzwoniła że są,no ale już za późno ;) a te z ery i tak nas ogólnie wyszły taniej i ogólnie ciekawsza oferta.Zmienialiśmy numery właśnie :| :| ale jak narazie tych starych jeszcze tez używamy żeby się wszyscy oswoili z nowymi ;) No a co do telefonów to nie mogłam załapać o co chodzi z tym internetem,cały czas zżerało mi kasę (bo wzięliśmy w mixie) dopiero później wpadłam na to jak to badziewie wyłączyć ;)