Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #11251 16 sierpnia 2011, 18:35

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

no proszę jak się zaangażowała, to rzadkość ...

ja też jestem w szoku :) Ela bo ja nie umiem usiedzieć w miejscu ;)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #11252 16 sierpnia 2011, 18:38

Konto usunięte
a wiecie co, jak ten glut w cholere do kanalizy poszedl to moze i dzisiaj se urodze ? :P  
ile mozna czekac no!!
Margolcia podziwiam Cie za te ogory :D
ale za rok tez poszaleje :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #11253 16 sierpnia 2011, 18:41

mamaela Supermama
My już po wizycie u lekarza. Tatuś popodglądał malutką, lekarz miał dziś chyba dobry humor(1 dzień po 2 tyg. urlopie był) i jakoś wyjątkowo długo i dokładnie pokazywał nam wszystko. Mała waży prawie 2,5 kg, więc tak akurat jak na 35/36 tc. Powinna dobić max. do 3,5 kg i chwała jej za to bo jednego 4 kg już rodziłam  to teraz poproszę o mniejsze dzieciątko do rodzenia :)   Wody w porządki, AFI 8, łożysko 2 stopień, szyjka skrócona z 3,7 cm do 3 cm ale zamknięta czyli wszystko jak należy :) Miałam za wysokie ciśninie 150/90 więc musiałam siedzieć na korytarzu jeszcze kwadrans po wizycie i ponowny pomiar już było w normie :) Ale mam mierzyć 2 - 3 razy dziennie w domu i jak będzie pow. 140/90 to mam do niego od razu dzwonić to powie co mam robić. Niestety w 5 tygodni 3 kg na plusie i tym samym mam już 11 kg więcej niż przed ciążą :(   Po wizycie lekarz zarządził takie szybkie KTG, to sobie poleżałam ale tylko 10 minut i posłuchałam serduszka małej, szalała jak głupia i ruchy były cały czas, a skurcz  był jeden słaby, więc ok :)   Kolejne KTG za tydzień, a wizyta za 2 tyg.

Zgłoś nadużycie #11254 16 sierpnia 2011, 18:42

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

ja też jestem w szoku :) Ela bo ja nie umiem usiedzieć w miejscu ;)

normalnie ciążowe ADHD jesteś :) żeby Twoje dzieciaczki były spokojniejsze od Ciebie :)

Zgłoś nadużycie #11255 16 sierpnia 2011, 18:47

agf Supermama

Aga.W napisał(a)

śliczny ten Twój Oluś :D
Agf, przysiada nie zrobie... mam bardzo duże problemy w ogóle z przemieszczaniem sie, z kanapy wstaje przez kilka minut, siadam jescze dłużej tak mnie wszystko w okolicy boli :) także na przysiady troche po herbacie. 
ja sobie prysznic wzielam zeby jakos sie odswiezyc... od razu lepiej :) ale boli i tak jak cholera WSZYSTKOOOO :D

Ja też wstaję kilka minut niemalże z łóżka i to muszę się normalnie porządnie nastwoićpsychicznie ;) Prysznic ciepły ponoć też czasem pomaga, ale jak widać te forumowe chłopaki są mocno uparte, więc już nie wiem czy coś pomoże do jutra...

Zgłoś nadużycie #11256 16 sierpnia 2011, 18:47

mamaela Supermama
A i lekarz mnie dziś zaskoczył bo spytał wprost czy chcę rodzić czy ma mi wypisać skierowanie na cesarkę? Byłam z mężem w szoku, aż się mąż spytał czy coś nie tak, a on że nie wszystko w porządeczku, ale jak nie chcę rodzić naturalnie i wolę cesarkę to on mi cyt."wymyśli bardzo sensowne wskazanie do cesarki, a w tym szpitalu w którym chcę rodzić ordynatorm jest jego kolega ze studiów, wiec nie będzie żadnego problemu". Normalnie mnie zatkało, spytałam czy to kwestia pieniędzy itd, a on na to, że nie jak kobieta nie chce rodzić to on nie każe jej się męczyć!! Normalnie nienormalne podejście, ale zrobił na mnie wrażnie :) Mam przemyśleć sprawę do kolejnej wizyty. Ale chyba póki co obstaję przy naturalnym porodzie. Ale 1.09 mam spotkanie z położną i anestezjologiem, to jeszcze z położną to obgadam.

Zgłoś nadużycie #11257 16 sierpnia 2011, 18:50

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

a wiecie co, jak ten glut w cholere do kanalizy poszedl to moze i dzisiaj se urodze ? :P  
ile mozna czekac no!!
Margolcia podziwiam Cie za te ogory :D
ale za rok tez poszaleje :D

za rok to też będę szaleć już z dziećmi :) ogórki mi pomogą zrywać hahaha :D

Zgłoś nadużycie #11258 16 sierpnia 2011, 18:50

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

a myślałam że będziemy mieć te zegarki co są na fotce w konkursie a tu i biały i różowy :)

A mój jest granatowy i normalnie na mojej chudej rączce (przy nadgarstkach akurat jest jedno z niewielu chudych miejsc na moim ciele ;) ) wygląda gigantycznie  :D

Zgłoś nadużycie #11259 16 sierpnia 2011, 18:51

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

normalnie ciążowe ADHD jesteś :) żeby Twoje dzieciaczki były spokojniejsze od Ciebie :)

hahah :) no ja też mam taką nadzieję :)

Zgłoś nadużycie #11260 16 sierpnia 2011, 18:51

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

no smaruję się smaruję ,ginekolorzka powiedziała jeszcze że mogę wziąść apap noc to on mnie uspokoi przed snem żebym się tak nie drapała

kurcze a w ulotce apapu noc jest, że nie stosować w ciąży ?? Jak tak nie mogłam spać kiedyś to chciałam się nim ratować, nawet wyszukałam do w szufladzie ale jak to przeczytałam to sobi odpuściłam i zaparzyłam poprostu meliskę...  no ale jak lekarz pozwala, to czmu nie ??

Zgłoś nadużycie #11261 16 sierpnia 2011, 18:52

Konto usunięte

agf napisał(a)

A mój jest granatowy i normalnie na mojej chudej rączce (przy nadgarstkach akurat jest jedno z niewielu chudych miejsc na moim ciele ;) ) wygląda gigantycznie  :D

ghahah śmieszne są te zegarki :) no ja tak padałam ze śmiechu jak mąż powiedział ze powiesi go na ścianę hahaha

Zgłoś nadużycie #11262 16 sierpnia 2011, 18:53

mamaela Supermama
U mnie dziś nie było listonosza, pewnie ma urlop ?? to pewnie  jutro dostanę zegarek i te kosmetyki, to napiszę jaki dostałam :) ale widzę że szał z nimi jest :)

Zgłoś nadużycie #11263 16 sierpnia 2011, 18:53

agf Supermama

snoopy90 napisał(a)

kremy fajne :D ładnie pachną i fajne uczucie na skorze jak sie posmarujesz :D

Ja jeszcze wykańczam mustelę, ale ten z konkursu na rozstępy wsadziłam już do torby szpitalnej :)

Zgłoś nadużycie #11264 16 sierpnia 2011, 18:54

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

ghahah śmieszne są te zegarki :) no ja tak padałam ze śmiechu jak mąż powiedział ze powiesi go na ścianę hahaha

A  mają jakiś sekundnik ?? bo może na porodówce się przydadzą do mierzenia skurczy ??

Zgłoś nadużycie #11265 16 sierpnia 2011, 18:54

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

kurcze a w ulotce apapu noc jest, że nie stosować w ciąży ?? Jak tak nie mogłam spać kiedyś to chciałam się nim ratować, nawet wyszukałam do w szufladzie ale jak to przeczytałam to sobi odpuściłam i zaparzyłam poprostu meliskę...  no ale jak lekarz pozwala, to czmu nie ??

nie można ?? kurcze no właśnie skoro pozwoliła bo tam jest jakis skladnik przeciw swedzeniu tak mowila  to wie co robi . A najgorsze jest to ze nie mam apap noc tylko zwykły apap

Zgłoś nadużycie #11266 16 sierpnia 2011, 18:55

agf Supermama

snoopy90 napisał(a)

moj jest taki :D

A ktoś ma ze wskazówkami? Ja nie mam elektronicznego ;)

Zgłoś nadużycie #11267 16 sierpnia 2011, 18:57

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Ja jeszcze wykańczam mustelę, ale ten z konkursu na rozstępy wsadziłam już do torby szpitalnej :)

a mi mężuś kupił w sobotę jak był w sellgrosie masło do ciała po porodzie z Ziajki - zaskoczył mnie, ale ponoć kosmetyki ziajki były akurat w jakiejś promocji (jakaś hostessa stała i prezentowała) to mi kupił za całe 9 zł za słoiczek (całkiem spory). Wiedział, że stosuję teraz na rozstępy z Ziajki to uznał, że ten też mi będzie pasował :) No i ten kremik wrzuciłam do torby do szpitala :)

Zgłoś nadużycie #11268 16 sierpnia 2011, 18:58

agf Supermama

paprotka25 napisał(a)

Olu, mi stopy puchły przez 2-3 dni i to nie jakoś bardzo mocno, teraz narazie spokój nawet jak dużo łaziłam. Może u Ciebie też to taki kilkudniowy incydent

To mnie pocieszyłaś :) Może to taka ich mała chwilowa fanaberia tylko :0

Zgłoś nadużycie #11269 16 sierpnia 2011, 19:00

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

nie można ?? kurcze no właśnie skoro pozwoliła bo tam jest jakis skladnik przeciw swedzeniu tak mowila  to wie co robi . A najgorsze jest to ze nie mam apap noc tylko zwykły apap

zwykły apap to wolno w ciąży , ale w tym apapie noc jest środek nasenny i dlatego kazała ci pewnie brać właśnie ten noc, żeby cię uspał i żebyś spokojnie pospała i się nie drapała- może wyślij męża do apteki nich ci kupi, bo faktycznie śpi się po nim spokojnie i wstaje nie otępiałym(to łagodny środek nasenny). Przed ciążą stosowałam, jak wracałam z pracy tak zmęczona i zestresowana, że aż zasnąć nie mogłam.

Zgłoś nadużycie #11270 16 sierpnia 2011, 19:01

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

A  mają jakiś sekundnik ?? bo może na porodówce się przydadzą do mierzenia skurczy ??

mój jest za wskazówki a sekundnik ma taki że jeszcze nigdy w życiu nie widziałam takiego sekundnika w żadnym zegarku  ,sekundnik jest na całą tarczę nie tak jak zwykle na pół :)