Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10871 13 sierpnia 2011, 7:22

Konto usunięte
dzisiaj z rana zauważyłam że mam pełniejsze piersi i sutki takie bardziej wrażliwsze :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #10872 13 sierpnia 2011, 7:29

Black_rose Supermama
hehe wreszcie się może mała terrorystka unormuje i będzie przesypiać noce, bo te 1,5miesiąca to dawała czadu... 
Wyobrażam sobie jak muszą dawać czadu bliźniaki :D -przy jednym brzuch potrafił biegać a co dopiero przy dwójce! Oj przeleci Ci to teraz do wtorku :) ale będzie dobrze! Tylko na początku dużo zamieszania zanim się wrobisz we wszystko. 
Piersi już zaczynają szaleć? Oj nie zazdroszczę... nawał pokarmu to paskudna sprawa

Zgłoś nadużycie #10873 13 sierpnia 2011, 7:32

Konto usunięte

Black_rose napisał(a)

hehe wreszcie się może mała terrorystka unormuje i będzie przesypiać noce, bo te 1,5miesiąca to dawała czadu... 
Wyobrażam sobie jak muszą dawać czadu bliźniaki :D -przy jednym brzuch potrafił biegać a co dopiero przy dwójce! Oj przeleci Ci to teraz do wtorku :) ale będzie dobrze! Tylko na początku dużo zamieszania zanim się wrobisz we wszystko. 
Piersi już zaczynają szaleć? Oj nie zazdroszczę... nawał pokarmu to paskudna sprawa

ale nic mi jeszcze nie leci :) Kasiu ja się tylko boję że nie dam rady z karmieniem piersią że nie będę umiała :| a przy dwójce dzieci to co dziennie modlę się żebym miała pokarm w piersiach bo zbankrutuję na wydawanie na mleko :(

Zgłoś nadużycie #10874 13 sierpnia 2011, 8:50

Konto usunięte
agf co do skurczy to babeczka pytala czy cos odczuwam, to powiedzialam jedynie ze napięcie brzucha, bolące b. rzadko. bo coś tam ktg wskazało ale to nie to :)
a jak nie urodze to kłade się we wtorek i juz beda próbować wyciskać, oczywiście po badaniach - żeby nie bylo :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10875 13 sierpnia 2011, 8:52

Konto usunięte
Magdab koszyczek super :D a obszycia są przeurocze, uwielbiam takie rzeczy :D

Zgłoś nadużycie #10876 13 sierpnia 2011, 8:58

Konto usunięte
tak w ogóle - dzien dobry :D
ja nie śpie od 7:40, od 8 są facety i kanalize robią. płotki nam bandyci rozebrali no ale jak trza to trza :P
od rana za zmywanie się wziełam bo wczoraj m sie nie chcialo...
coż - ciągle nie robie, ale wszystko co może istnieć w dole - tak boli że ledwo łaże... no i nawet skurcz sobie miałam AŻ jeden... ale do 10 dziennie może sobie być i o niczym nie świadczyć jak to wczoraj pan doktor mi powiedział :) wieć mam w nosie ten skurcz :P
i chodze jak zombie... nie moge dospac ostatnio, za cholere nie da się na zapas :/
Margolcia co do piersi to nawet zaczely mi sie podobac takie pelne sie zrobily :D normalnie fajne sa :P heh przez te 9 miesiecy przeszly transformacje a skonczyly ostatecznie pare dni temu chyba :P bo wczesniej wieksze... ale to nie to, jakies takie niebardzo byly, ale ostatnio... szał :D

Zgłoś nadużycie #10877 13 sierpnia 2011, 9:10

agf Supermama
Ja się o 7.20 położyłam ponownie i o 8.45 wstałam, nawet nie wiem czy spałam, chyba nie... Tak się tylko z boku na bok przewalałam, a najgorsze, że nie jestem wyspana, a spać coś nie mogę. Mój dalej spi, ja wstałam, bo to bez sensu tak. pewnie koło południa mnie zmoży.
Aga - do wtorku jeszcze może się coś ruszy...
Zastanawiam się co tam z Olką, bo długo się nie odzywa, mam nadzieję, że nie ma tam żadnych komplikacji :/
Ja 2 dni troszkę odpuściłam, siedziałam, leżałam, nawet w domu nie ograniałam, mimo, ze korciło i trochę mi ból przeszedł. Czasem jeszcze mi prąd po plecach przejdzie, ale to od mojej pozycji zależy :/

Zgłoś nadużycie #10878 13 sierpnia 2011, 9:12

agf Supermama
Moje piersi bez zmian, natomiast cały czas się zastanawiam nad tym brzuchem czy się opuszcza czy nie. Teściowa mówi, że tak, a ja tego nie widzę i nie czuję ... Czy jak wam się opuściły to faktycznie zaczęłyście częściej sikać na przykład ??

Zgłoś nadużycie #10879 13 sierpnia 2011, 9:13

Black_rose Supermama

Margolcia napisał(a)

ale nic mi jeszcze nie leci :) Kasiu ja się tylko boję że nie dam rady z karmieniem piersią że nie będę umiała :| a przy dwójce dzieci to co dziennie modlę się żebym miała pokarm w piersiach bo zbankrutuję na wydawanie na mleko :(

właśnie wczoraj na spacerze widziałam dwie pary z bliźniakami i się zastanawiałam jak te kobity karmią maluchy? Bo ja małej dawałam po jednej piersi, ale teraz czasami to opróżnia dwie. To może trzeba będzie i tak potem maluchy dokarmiać trochę butlą? Z dokarmianiem cenowo nie ma źle...jak narazie 1 puszka NANu starczy mi na 2 miechy ;) -ta mała. No a wiadomo, że można Bebiko na początek dać-tańsze. 
Umieć to będziesz umiała :) po CC najwygodniej było na leżąco-kładziesz się normalnie na boku (tak-będzie bolało na początku jak diabli ale i tak lepsze od kładzenia poduchy na świeże szwy), pod głowę poducha żeby było wygodniej i malycha ustawiasz brzuszkiem do brzuszka. Dasz radę ;) a ta herbatka z Humany dla mam chyba fatycznie coś daje-odkąd piję to jak mleczarnia jestem.

Zgłoś nadużycie #10880 13 sierpnia 2011, 9:18

Konto usunięte
agf, mam nadzieje że sie ruszy :)
a co do opusczonych brzuchow - za zauwazyłam że jest niżej i to bez problemmu i prawda jest taka że od ok 2 tyg. sikam dosłownie co chwile :) masakra...
wiesz jak mi koleżanka podpowiedziała? jak dłoń Ci się mieści między piersiami a brzuszkiem ciążowym to znaczy że brzuch jest nisko :) tyle że trzeba stać oczywiście :)
u mnie się mieści bez problemu już, nawet żebra jestem w stanie wyczuć :D

Zgłoś nadużycie #10881 13 sierpnia 2011, 9:42

Romka Fajna mama
Wczoraj młodzi pojechali na na 15 ślub i wesele, ale Dawidka wzięli ze sobą.Asia nie chciała mnie aż tak obciążać.O 19 przywieźli do i juz po drodze im zasypiał.Chyba trochę był rozbudzony i potem prawie do 21 mi ryczał.Ale w końcu zasnął.Przebudizł się ze dwa razy , ale dostał smoka i spał dalej.Mleko gopiero koło 5, a potem o 8.30 pobudka ;) Nie było tak źle :) W sumie nawet jestem wyspana :) Nic dziś nie robię, nawet obiadu, bo jest u mnie koleżanka ze studiów i dzis ona zajmuje sę domem ;)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #10882 13 sierpnia 2011, 9:45

Konto usunięte
ooo Romka taka koleżanka to skarb :D aż zazdroszcze!

Zgłoś nadużycie #10883 13 sierpnia 2011, 9:46

agf Supermama

Aga.W napisał(a)

agf, mam nadzieje że sie ruszy :)
a co do opusczonych brzuchow - za zauwazyłam że jest niżej i to bez problemmu i prawda jest taka że od ok 2 tyg. sikam dosłownie co chwile :) masakra...
wiesz jak mi koleżanka podpowiedziała? jak dłoń Ci się mieści między piersiami a brzuszkiem ciążowym to znaczy że brzuch jest nisko :) tyle że trzeba stać oczywiście :)
u mnie się mieści bez problemu już, nawet żebra jestem w stanie wyczuć :D

No u mnie dłoń się mieści , ale pod skosem, tyle,że nie mam porównania jak było wcześniej, bo nie sprawdzałam. A ja akurat nie mialam takiego brzucha na górze wystającego jak niektóre, że można talerzyk postawić... Eeee, sama nie wiem. Ale sikać właśnie wcale nie chodzę częściej, nawet rzadziej :/

Zgłoś nadużycie #10884 13 sierpnia 2011, 9:47

agf Supermama

Romka napisał(a)

Nic dziś nie robię, nawet obiadu, bo jest u mnie koleżanka ze studiów i dzis ona zajmuje sę domem ;)

o, kochana, skąd ty taką koleżankę wzięłaś? ;)

Zgłoś nadużycie #10885 13 sierpnia 2011, 9:48

Konto usunięte
sikanie o niczym nie świadczy :D
może mniej pijesz? albo woda Ci się zatrzymuje?
no u mnie wcześniej nie bylo szans dłoni wcisnąć :) a teraz to luzik :P i gorzej z bluzkami bo na dole czasem mi brzuch się wymyka :P nisko jak cholera jest :)

Zgłoś nadużycie #10886 13 sierpnia 2011, 9:58

agf Supermama
Mi się wydaje, że jeszcze się nie opuszcza, bo ani nie sikam więcej, piję chyba tak samo, a wody nie zatrzymuję, bo nie puchnę, poza tym niby mniej się czuje ruchy dziecka wtedy, a ja nie zauważyłam różnicy, niby ma się lepiej oddychać, a ja nie miałam z tym problemów, więc też nie widzę różnicy. Tylko ta teściowa mnie cholera nastraszyła, ze ona widzi, że już się jakiś czas opuszcza, a wtedy to tak około 2 tygodni zostało... grrrrr....

Zgłoś nadużycie #10887 13 sierpnia 2011, 10:04

Konto usunięte
agf, daj spokój te 2 tygodnie to kompletna bzdura! w ogóle się tym nie przejmuj. poważnie - ja patrząć na to już bym urodziła ze 3 razy :) a moja siostra brzuch miała wysoko wysoko całkiem jak ją do szpitala do porodu przyjmowali :) nie zwracaj uwagi na babciowe paplanie bo powaznie to wyssane w palca. skoro mały u Ciebie jest do góry dupcią, to napewno nieco brzuch Ci się opuścił, ale jak zacznie się szykować do startu to zejdzie jeszcze niżęj :)
u mnie jest brzuch i młody w samym dole a ruchy są i to dużo bolesniejsze niż były :P póki wód jest sporo to jeszcze ma gdzie się poprzekręcać :D

Zgłoś nadużycie #10888 13 sierpnia 2011, 10:46

paprotka25 Supermama
Cześć :) pospałam prawie do 10, teraz jem śniadanie, wyniosłam suszarke na balkon żeby wczorajsze pranko doschło, na noc wnosimy do mieszkania bo był przypadek że u nas w bloku i bloku obok jednej nocy jacyś menele zapieprzyli suszarki z praniem z balkonu, brrr nie wyobrażam sobie żeby jakiś menel chodził w naszych ubraniach...
Mąż musiał dzisiaj jechać do pracy, i jeszcze teraz dzwonił że musi zostać do 18 :( no i będę siedzieć sama... ale może chociaż wezme się za prasowanie :)
Zaraz musze lecieć do sklepu po pieczywko, i uświadomiłam sobie że w poniedziałek są sklepy nieczynne bo jest święto, no i wypadałoby wymyślić co zrobie w poniedziałek na obiad i od razu kupić to co potrzebne, może zrobie krokiety z kapustą do barszczyku, hmm sama nie wiem...chyba że się nie zdecyduje to jutro będę Jarka ciągać po sklepach :)
Romka wspaniałą masz koleżanke, taka pomoc zawsze się przyda :) a Ty sobie troszkę odpoczniesz :)
Ja nie zauważyłam żeby brzuch mi się opuścił, a z tymi dwoma tygodniami to chyba takie bajki :)
Mleko też mi się nie zbiera, piersi bez zmian, i nawet się zastanawiam kiedy w takim razie zacznie się produkować, chyba dopiero jak urodze nie?
nic mi się nie chce ale chociaż po pieczywo musze się przejść bo dzisiaj sobota i popołudniu raczej już nic nie kupie....

Zgłoś nadużycie #10889 13 sierpnia 2011, 10:47

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

agf co do skurczy to babeczka pytala czy cos odczuwam, to powiedzialam jedynie ze napięcie brzucha, bolące b. rzadko. bo coś tam ktg wskazało ale to nie to :)
a jak nie urodze to kłade się we wtorek i juz beda próbować wyciskać, oczywiście po badaniach - żeby nie bylo :)

WOW!! też we wtorek :D ??

Zgłoś nadużycie #10890 13 sierpnia 2011, 10:48

Konto usunięte
ja  gdzieś tak o 8:30 położyłam się jeszcze spać i dopiero wstałam ateraz jem placki wczorajsze z zimnym mlekiem :)