Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10831 12 sierpnia 2011, 17:10

Konto usunięte
Ela to według babciowych tez urodziłam juz pare tygodni temu :D heh
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10832 12 sierpnia 2011, 17:16

mamaela Supermama

wenus1988 napisał(a)

Byłam sie na szybkiego wykąpac i umyć głowe przed szpitalem bo tam jak wiadomo warunki są ŚWIETNE :-) No i już wam napisze wiecej szczegółów i dalej ruszam sie szykowac i czekac na męża. Otóż mialam wizyte dzis u lekarza i zrobvila mi ktg jak zawsze i nic sie nie dzialo i kazała mi na fotelik siadać, wiec złapał mnie skurcz jak wiadomo przy wysiłku i zaraz zaczeła macac mi brzuszek i mówi że rozwarcie mam na pół palca... także wreczyła mi skierowanie i kazała iść... wróciłam do domu i na prawde po drodze złapało mnie pare ładnych skurczów a na dodatek przed myciem sie teraz patrze że jakaś brązowa wydzielina wypływa ale na prawde pare kropelek... czy to lekarz cos uszkodził czy jak? Nie wiem... U mnie łóżeczko jeszcze nie rozłożone ale pewnie mąż to zrobi jak mnie nie bedzie... ehhh szkoda weekend sie zbliza a ja miałam plany na kebaba :( :( ale do szpitala kupiłam sobie pistacje hehehhee :)
Jak wroce to sie odezwe.. nie wiem czy sama czy juz z małą :)

nie no jak tak już masz, to raczej się zaczyna coś tam ruszać. Te pistacje to wcinaj zanim urodzisz, bo one ponoć strasznie uczulają i jak cię położna przylapie z nimi to pewnie zabroni :)

Zgłoś nadużycie #10833 12 sierpnia 2011, 17:17

Konto usunięte
hehe pistacji nie dalabym sobei odebrac :P
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10834 12 sierpnia 2011, 17:18

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

wiecie co przez całą ciążę nie piłam gazowanego a teraz jak pomyślałam że zostało mi 4 dni do porodu to wychlałam 0,5l coli :D

no dogadzaj sobie póki możesz do woli, ale trzy wafelki- kurcze nie dałabym rady :)

Zgłoś nadużycie #10835 12 sierpnia 2011, 17:21

Romka Fajna mama

mamaela napisał(a)

brałam ja i borę, bo też mam skurcze. największa dawka na rynku magnezu jest w BluMag- kosztuje małe opakowanie ok. 13 zł, duże 18 zł (duże jest 2x większe nić małe, więc się lepiej opłaca). Tam jest zalecana dawka 1 tabletka, ale bierz na początku kilka dni po 2 tabletki, żeby organizm szybko nasycić. Tak z 7 dni. Potem możesz brać już po 1 tabletce dziennie. Mi bardzo pomógł, bo już kilka dni bez skurczu.

Dziękuję ;)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #10836 12 sierpnia 2011, 17:42

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

A tak w ogóle to mówił ci lekarz ile one mniej więcej ważą ?? bo to pewnikiem drobinki będą :)

Ela nie dało rady zważyć Kropelek na tym sprzęcie co jest u ginekolorzki tylko na 4d ale to na stówkę będą kruszynki :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #10837 12 sierpnia 2011, 17:43

Konto usunięte
załatwiłam maszynkę do tarcia ziemniaków na placki :D jeju!! dziś szał plackowy będzie !!! już mi ślinka cieknie :P

Zgłoś nadużycie #10838 12 sierpnia 2011, 18:33

mamaela Supermama
A ja właśnie zabrałam się za przyszywanie kwiatków do czapeczek małej :) mam duzo czapeczek białych, błękitnych, seledynowych, żółtych- po chłopcach i jakoś takie są mało dziewczęce i jak byłam w pasmanterii w środę to kupiłam takie kwiatuszki w różnych kolorach i takie taśmy ozdobne i teraz mnie wzieło na robótki ręczne :)   Jedna zrobiona i już jest dziewczyńska :)

Zgłoś nadużycie #10839 12 sierpnia 2011, 18:36

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

Ela nie dało rady zważyć Kropelek na tym sprzęcie co jest u ginekolorzki tylko na 4d ale to na stówkę będą kruszynki :)

no to przynajmniej dłużej ponoszą ubranka w rozmiarze 56 :)

Zgłoś nadużycie #10840 12 sierpnia 2011, 18:37

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

no to przynajmniej dłużej ponoszą ubranka w rozmiarze 56 :)

heheh no tak :) oby nie były za dużo za duże ;)

Zgłoś nadużycie #10841 12 sierpnia 2011, 19:09

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

A ja właśnie zabrałam się za przyszywanie kwiatków do czapeczek małej :) mam duzo czapeczek białych, błękitnych, seledynowych, żółtych- po chłopcach i jakoś takie są mało dziewczęce i jak byłam w pasmanterii w środę to kupiłam takie kwiatuszki w różnych kolorach i takie taśmy ozdobne i teraz mnie wzieło na robótki ręczne :)   Jedna zrobiona i już jest dziewczyńska :)

kapitalny pomysł :) !

Zgłoś nadużycie #10842 12 sierpnia 2011, 19:50

Konto usunięte
ja obrałam ziemnk=iaki jak dla wojscka i będę teraz robić ciasto na placki !! jeju już nie mogę się doczekać kiedy zjem!!! :D

Zgłoś nadużycie #10843 12 sierpnia 2011, 19:50

agf Supermama

Aga.W napisał(a)

hej Mamuśki :D
ja dzisiaj bylam w szpitalu, karte juz przynajmniej mi zalozyli :P na KTG siedzieliśmy niecałe pół godziny... nuda :P zapis idealny, wszystko super ładnie pięknie, ale pozamykane wyjście... 
lekarz mi powiedział jedynie że w 7 dobie przeniesienia mam się stawić do szpitala jesli wczesniej rzecz jasna nic się nie wydarzy...
kurcze tata mój dziś ma imieny :P myślałam że mu prezent zrobie a tu wnuk sie uparł że jeszcze nie teraz :P  
ahhh i znów ze szpitala jestem zadowolona. wszystko było tak jak chciałabym żeby było, w izbie przyjęć ok, nic dosłownie nie czekałam, tylko wzięła jedna babka ode mnie karte ciązy, skierowanie i dowód, poszłyśmy do pracowni KTG, przypieli mnie i sobie wypoczywałam na boczku... w tym czasie karte mi założyły babki... później druga babka po mnie przyszła, od razu do doktora zaprowadziła, tez bez czekania nic... on określił co o tym myśli :) zbadał... no i bede czekac cholera az cos sie wydarzy :D
ok biore sie za czytanie :P

Super, że wszystko ci się w szpitalu podoba i pzrebiega miło i pomyślnie. Dobrze, że z małym wszystko ok, ciekawa jestem tylko czy wykazalo ci jakieś skurcze macicy to ktg? To do kiedy czekasz aż coś się ruszy?
To teraz ja nadrabiam ... :)

Zgłoś nadużycie #10844 12 sierpnia 2011, 19:55

agf Supermama

wenus1988 napisał(a)

Byłam sie na szybkiego wykąpac i umyć głowe przed szpitalem bo tam jak wiadomo warunki są ŚWIETNE :-) No i już wam napisze wiecej szczegółów i dalej ruszam sie szykowac i czekac na męża. Otóż mialam wizyte dzis u lekarza i zrobvila mi ktg jak zawsze i nic sie nie dzialo i kazała mi na fotelik siadać, wiec złapał mnie skurcz jak wiadomo przy wysiłku i zaraz zaczeła macac mi brzuszek i mówi że rozwarcie mam na pół palca... także wreczyła mi skierowanie i kazała iść... wróciłam do domu i na prawde po drodze złapało mnie pare ładnych skurczów a na dodatek przed myciem sie teraz patrze że jakaś brązowa wydzielina wypływa ale na prawde pare kropelek... czy to lekarz cos uszkodził czy jak? Nie wiem... U mnie łóżeczko jeszcze nie rozłożone ale pewnie mąż to zrobi jak mnie nie bedzie... ehhh szkoda weekend sie zbliza a ja miałam plany na kebaba :( :( ale do szpitala kupiłam sobie pistacje hehehhee :)
Jak wroce to sie odezwe.. nie wiem czy sama czy juz z małą :)

No to już pewnie z bobasem wrócisz skoro coś się otworzyło :) Życzę powodzenia i szybkiego powrotu w takim razie :)

Zgłoś nadużycie #10845 12 sierpnia 2011, 20:05

agf Supermama
Ja miałam dziś maratonik mały po mieście - najpeirw fryzjer , ponad 2 godziny, potem z mężem na zakupy spożycze do lidla, potem jeszcze do leclerca po pieczywko, soki z buraka i wedlinkę. Obok jest pepco to weszliśmy żeby kupić dresik z wyprzedazy za 20 zł, wypatrzyłam dziś na tej stronce promobaby, ale chciałam 62 rozmiar, nie było, więc jeszcze jutro pojedziemy do innego, a jak nie będzie to 68 kupimy. No i potem straszny grzech - Mc Donald. Wstyd mi przyznać ile tam zjadłam... A w sumie dalej jestem głodna. Ponoć przed porodem się apetyt zmieniejsza - to by znaczyło, ze jeszcze nie  rodzę ;)

Zgłoś nadużycie #10846 12 sierpnia 2011, 21:12

Konto usunięte
Wiecie myślałam że zjem furę placków a ja tylko zjadłam 2 :) najadłam się smażeniem i wąchaniem tego zapachu :)

Zgłoś nadużycie #10847 12 sierpnia 2011, 21:18

magdab Gotowa na wszystko
Witajcie dziewczyny, napiszcie jak Wam się podoba?
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #10848 12 sierpnia 2011, 21:37

Romka Fajna mama
dla mnie...MIODZIO :)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #10849 12 sierpnia 2011, 21:49

paprotka25 Supermama
pozałatwialiśmy trochę po południu, byliśmy w NFZ-cie, karty będą do odbioru 29 ale pytałam czy jest szansa że będą wcześniej i pani powiedziała żeby 23 zadzwonić, mam nadzieje że zrobia wcześniej bo kurcze 26 do szpitala chciałabym mieć aktualną, później pojechaliśmy do centrum, kupiliśmy akumulatorki do aparatu bo te które mieliśmy już były takie słabe że po naładowaniu wytrzymywały niecałe 30 min, weszliśmy do rossmana po papier toaletowy i kupiłam sobie dwie paczki podpasek tych maxi z belli do domu, potem do reala na zakupy, do domu wpadliśmy na moment zostawić naszą część i pojechaliśmy do teściowej z zakupami dla niej, trochę posiedzieliśmy, a jak wróciliśmy usmażyłam Jarkowi reszte placków bo zostało mi trochę ciasta z obiadu, ogarnęłam trochę w kuchni i zaraz idę spać. Mam nadzieje że dzisiaj jakoś spokojniej pośpie i brzuch mnie nie będzie boleć tak jak wczoraj.
Margolciu, fajnie że masz maszynke do tarcia ziemniaków, cudowny wynalazek nie? ja może ktoregoś dnia jeszcze kilka sztuk usmaże :)
Nie wiem która to pisała że po kubusiu rodzą się pomarańczowe dzieci, ale to dobre było :) hehe wyobrażam sobie takiego kolorowego malucha :) ja na początku miałam faze na soki marchwiowe, dziennie wypijałam dużego leona :) a teraz jakoś mnie już nie ciągnie :)
Spijcie dobrze i do jutra :)

Zgłoś nadużycie #10850 12 sierpnia 2011, 21:57

mamaela Supermama

magdab napisał(a)

Witajcie dziewczyny, napiszcie jak Wam się podoba?

ładniutkie, a kto szył?