Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10551 11 sierpnia 2011, 13:43

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

Na materac prześcieradło, a potem żadnej poduszki (i to dlugo bez poduszki), i w zależności od temperatury w ciągu dnia przykryjesz maluszki albo samym kocykiem albo kołderką (nie wiem co masz grubsze, bo koc kocykowi nie równy :) )- nie przegrzewaj.
A jak upał będzie to w ciągu dnia jak maluch ubrany to czasem wystarczy nawet pieluchą flanelową przykryć. na noc zawsze raczej kołderka, ale tylko tak do wysokości paszek przykrywasz- żeby się nie nakryły przez przypadek :)

dziękuję za wyjaśnienie :) już to widzę jak moje Kropelki leżą jedno przy drugim w jednym łóżeczku :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #10552 11 sierpnia 2011, 13:43

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

Na materac prześcieradło, a potem żadnej poduszki (i to dlugo bez poduszki), i w zależności od temperatury w ciągu dnia przykryjesz maluszki albo samym kocykiem albo kołderką (nie wiem co masz grubsze, bo koc kocykowi nie równy :) )- nie przegrzewaj.
A jak upał będzie to w ciągu dnia jak maluch ubrany to czasem wystarczy nawet pieluchą flanelową przykryć. na noc zawsze raczej kołderka, ale tylko tak do wysokości paszek przykrywasz- żeby się nie nakryły przez przypadek :)

dziękuję za wyjaśnienie :) już to widzę jak moje Kropelki leżą jedno przy drugim w jednym łóżeczku :D

Zgłoś nadużycie #10553 11 sierpnia 2011, 13:44

Konto usunięte
Dobra ja dopiero wstałam i może bym coś zjadła bo umieram z głodu tylko że nie wiem co  tu zjeść praktycznie na nic nie mam ochoty :)

Zgłoś nadużycie #10554 11 sierpnia 2011, 13:44

Konto usunięte
heh super :D juz sobie takie dwa brzdące wyobrażam :D kurcze super że masz parkę :D dla mnie bliźniaki to taka magia dosłownie :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10555 11 sierpnia 2011, 13:44

Karolinia Supermama
Ciekawa jestem czy Olka już wypierdziała swojego bączka ?? ;)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #10556 11 sierpnia 2011, 13:45

Black_rose Supermama

Margolcia napisał(a)

mam pytanie już do spełnionych mam : jak pościelić łóżeczko dla dziecka? tzn prześcieradło i co dalej? kołderka cienka czy kocyk? i podusię kłaść czy jeszcze nie ??

moja mała śpi bez podusi i kołdry, która jest za ciepła i zresztą za wielka narazie. Cienki polarkowy kocyk i pielucha flanelowa w zupełności wystarczają, ew. rozwinięty rożek w zależności od temperatury. Także pomimo posiadania całej "super pościeli" używam tylko baldachim (który zresztą zaraz zniknie, bo karuzelę będzie trzeba powiesić), ochraniacze (o dziwo miesięczne dziecko umie się przemieszczać :/), organizer i oczywiście prześcieradło. Mam jeszcze misia w ramach ozdoby ;)

Zgłoś nadużycie #10557 11 sierpnia 2011, 13:45

Konto usunięte
Margolcia tez bez sniadania dzisiaj - apetyt na minusie, jedynie czekolady mi sie chce i coli :P

Zgłoś nadużycie #10558 11 sierpnia 2011, 13:46

paprotka25 Supermama

Aga.W napisał(a)

Paprotka no to i Ty wkońcu wózka doczekałaś :D i fajnie, że tez taniej :D bardzo rozsadne :D  
heh nam tez mówili 2 tygodnei a następnego dnia juz do odbioru był :D bo akurat producent jechał :D a że Wy macie baaaardzo blisko to tez może szybciutko bedzie :D
dieta bezplackowa... to najgorsze co moze byc :P jedz placki! :D

też licze na to że będzie szybciej :) chociaż teraz firma się przenosi i mają małe zamieszanie, więc nie wiadomo jak to będzie :) bynajmniej max 2 tyg i nic dłużej :)
fajnie się mówi jedz placki :) a kto później zrzuci za mnie te paskudne kilogramy? :) już mam jakieś 12 na plus a zostały jeszcze niecałe 3 tyg :( a miało być tak pięknie....

Zgłoś nadużycie #10559 11 sierpnia 2011, 13:46

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

heh super :D juz sobie takie dwa brzdące wyobrażam :D kurcze super że masz parkę :D dla mnie bliźniaki to taka magia dosłownie :D

dla mnie też :D i pomyśleć że to już na prawdę na dniach będą ze mną :) tak je wycałuję że aż im powietrza zabraknie :D ŻART z tym powietrzem a z wycałowaniem nie :D

Zgłoś nadużycie #10560 11 sierpnia 2011, 13:48

agf Supermama
Poprasowałam trochę i chyba mi to nie służy... Bo już pod koniec znów taki ból mi na kilka sekund wplecy wszedł. a to dziwne, bo ja na siedząco prasuję... Ale fakt- siedzę wyprostowana jak struna, a za plecami nic nie mam, bo siedzę przed deską na skraju łóżka. Może dlatego coś mi tam naciska po jakimś czasie...
paprotka - jaki dzień mocno zabiegany! Ja przyznam, że z rozsądku staram się jak najmniej aktywności uprawiać, po prostu się boję żeby mi wcześniej poród nie wypadł. Mamy teraz na sobotę zaproszenie do znajomych na grilla, kawałek za miastam, ale też chyba spasuję... Tym bardziej, ze czasem jest taki dzień, ze jak jadę autem to na każdym pagóreczku, nie mówiąc już o dziurach, odczuwam ból. Chyba zależy o co mały się opoera albo czy się napręża - bo jak naprężony to każdy podskok w aucie to obijanie wszystkiego od środka ;)

Zgłoś nadużycie #10561 11 sierpnia 2011, 13:48

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

Margolcia tez bez sniadania dzisiaj - apetyt na minusie, jedynie czekolady mi sie chce i coli :P

eee nie no ja zjadłam 2 pączki i 2 banany rano :)

Zgłoś nadużycie #10562 11 sierpnia 2011, 13:50

Konto usunięte
Paprotka, kochaaana, ja już olałam swoje kg, no po prostu - bedzie sie zrzucac. a wiesz mi ze moja waga jest wrecz przesadzona :P poza tym duzo nei przytylas... a wiesz mi ze pod koniec nawet ja przestalam tyć :P a to naprawde o czyms swiadczy :P
korzystaj poki mozna, pozniej bedzie czas na martwienie sie zrzucaniem :) a wiecie co jest najlepsze? 
chodziłam na basen, cwiczylam, i w domu i w ogole, diety zdrowej pilnowalam, regularnych godzin... i tyłam wiecej niz bez tego pilnowania :P taka po prostu ciaza. i juz :)
moj wozek stoi dumnie przy szafie :D co jakis czas sie nim po mieszkaniu przejade :D gorzej ze koty sa nim niezdrowo zainteresowane :P
heh no, jak dla mnie to Olka pewnie juz po :D szczęściara :D no nic, teraz ja musze sie jakos spreżyć :P

Zgłoś nadużycie #10563 11 sierpnia 2011, 13:53

agf Supermama
Ja dziś ze śniadankiem poleciałam na zdrowo i niskokalorycznie - twarożek, szczypiorek i 1 chrupki chlebek. Za to teraz kawka i czekoladki :)

Zgłoś nadużycie #10564 11 sierpnia 2011, 13:53

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

eee nie no ja zjadłam 2 pączki i 2 banany rano :)

he to no slodko sniadanie mialas jak ja :D bo ja od rana paczke delicji zjadłam i serek danio teraz kanapki z serem wcinam

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #10565 11 sierpnia 2011, 13:54

Karolinia Supermama
Kurczę, ale mnie naszło na placki przez Was... A że moja waga też juz mi wisi, to idę klepać placuchy. Narazie!!;D;D
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #10566 11 sierpnia 2011, 13:55

schmetterling Supermama
no ja już leczo zrobiłam
zjadłabym coś słodkiego ale zapomniałam kupić wczoraj a nie chce mi się do sklepu iść :|
Beatka to widze przygotowania pełną parą trwają ,i dobrze w koncu to już niedługo :) Byłam w tym orange i był też ten telefon ,ale na ten abonamet na który moge sobie pozwolic to był strasznie drogi ,a bierzemy dwa telefony także wyszło na LG jakiś dotykowy zapomniałam nazwe,ale dopiero na jutro będą i jutro podpisujemy umowę i odbieramy telefoniki :) Ela też z chęcią bym zobaczyła nową fryzurkę ;) ;)
Ola a Ty pisałaś o tych bólach swoich,ja wczoraj tak się nałaziłam że rano się podnieśc nie mogłam ,jak już wstałam pochodziłam to się rozruszałam jakoś.Nastraszyłaś mnie tym bólem pleców bo mnie od dwóch dni bolą ...tak na dole ....a ja nie chcę jeszcze rodzić :| :| szkoda że sama sobie nie moge sprawdzić czy ta szyjka się nie skraca ;)

Zgłoś nadużycie #10567 11 sierpnia 2011, 13:55

snoopy90 Fajna mama
obiadu dzis nie robir bo mój ma znowu słuzbe wraca jutro rano :( mielismy po powrocie jechac na weekend nad morze a tu lipa bo znowu z soboty na niedziele sluzba:/ draznią mnie ci w tym w wojsku :(

Zgłoś nadużycie #10568 11 sierpnia 2011, 13:56

agf Supermama

Aga.W napisał(a)

moj wozek stoi dumnie przy szafie :D co jakis czas sie nim po mieszkaniu przejade :D gorzej ze koty sa nim niezdrowo zainteresowane :P

U nas też wózek stoi w przedpokoju przy szafie, gondolka co prawda w folii jeszcze, ale koszyk na zakupy na dole już zamontowany normalnie. No i właśnie - już kilka razy przyuważyłam futrzaka, że w niej siedzi- przepędzam od razu i klaps w tyłek, ale nie mam pewności, ze w nocy na przykład nie wchodzi do niego :( A nie chce żeby zaraz cała torba była w kłakach, a nie daj Boże jakby jej się jeszcze drapać zachciało... Np. wszelkie plecaki albo torba na laptopa, a w sumie to podobny materiał - to świetne drapaki...

Zgłoś nadużycie #10569 11 sierpnia 2011, 13:57

snoopy90 Fajna mama

schmetterling napisał(a)

no ja już leczo zrobiłam
zjadłabym coś słodkiego ale zapomniałam kupić wczoraj a nie chce mi się do sklepu iść :|
Beatka to widze przygotowania pełną parą trwają ,i dobrze w koncu to już niedługo :) Byłam w tym orange i był też ten telefon ,ale na ten abonamet na który moge sobie pozwolic to był strasznie drogi ,a bierzemy dwa telefony także wyszło na LG jakiś dotykowy zapomniałam nazwe,ale dopiero na jutro będą i jutro podpisujemy umowę i odbieramy telefoniki :) Ela też z chęcią bym zobaczyła nową fryzurkę ;) ;)
Ola a Ty pisałaś o tych bólach swoich,ja wczoraj tak się nałaziłam że rano się podnieśc nie mogłam ,jak już wstałam pochodziłam to się rozruszałam jakoś.Nastraszyłaś mnie tym bólem pleców bo mnie od dwóch dni bolą ...tak na dole ....a ja nie chcę jeszcze rodzić :| :| szkoda że sama sobie nie moge sprawdzić czy ta szyjka się nie skraca ;)

no fajnie by było jakby mozna samemu sprawdzic czy sie szyka skraca albo rozwarcie :D he

Zgłoś nadużycie #10570 11 sierpnia 2011, 13:59

agf Supermama

schmetterling napisał(a)

Kurde, nie było moim celem nastraszenie cię ani nikogo innego , tylko wręcz przeciwnie - liczyłam, że któraś powie, że to normalny ból i nic nie znaczy ;)