Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10511 11 sierpnia 2011, 12:14

snoopy90 Fajna mama

schmetterling napisał(a)

moze wszystkie rodzą ;) ;)
ja niedługo  biore się za leczo,bleeeh nie nawidzę ale mój chłopak lubi ,prosił to mu zrobię ...Ale sam zapach mnie odrzuca bleee :| :| a sobie nie wiem co mam zrobić na obiad

tez nie cierpie lecza i na szczeście mój chyba tez nie zabardzo bo nigdy nie prosił :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #10512 11 sierpnia 2011, 12:16

snoopy90 Fajna mama
moze rodzą :D olka to juz napewno ,Aga może tez :D ? he

Zgłoś nadużycie #10513 11 sierpnia 2011, 12:20

wiolka1991x Fajna mama
tez chce miec juz za soba :)
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #10514 11 sierpnia 2011, 12:21

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

a w pokoiku zostało jeszcze przykręcić karnisz,roletę ,zamontować gniazdka i powiesić grzejnik :)

no widzisz i mężuś prawie skończył- jest sztbszy niż Wasze dzieciątka :)

Zgłoś nadużycie #10515 11 sierpnia 2011, 12:21

snoopy90 Fajna mama

wiolka1991x napisał(a)

tez chce miec juz za soba :)

ja tez :D

Zgłoś nadużycie #10516 11 sierpnia 2011, 12:22

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

dobra dobra masz rację okno sobie dziś chyba daruję bo z tymi ciuszkami tyle zachodu jest że nie wiem czy do wieczora się wyrobię :)

dobry pomysł- zrób to co musisz, a reszta (w tym okna) nie uciekną- to można zrobić zawsze :)

Zgłoś nadużycie #10517 11 sierpnia 2011, 12:25

Karolinia Supermama
Snoopy, a Ty kiedy masz termin ??
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #10518 11 sierpnia 2011, 12:26

snoopy90 Fajna mama

Karolinia napisał(a)

Snoopy, a Ty kiedy masz termin ??

na 12wrzesnia :D a ty ??

Zgłoś nadużycie #10519 11 sierpnia 2011, 12:27

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

mam pytanie już do spełnionych mam : jak pościelić łóżeczko dla dziecka? tzn prześcieradło i co dalej? kołderka cienka czy kocyk? i podusię kłaść czy jeszcze nie ??

Na materac prześcieradło, a potem żadnej poduszki (i to dlugo bez poduszki), i w zależności od temperatury w ciągu dnia przykryjesz maluszki albo samym kocykiem albo kołderką (nie wiem co masz grubsze, bo koc kocykowi nie równy :) )- nie przegrzewaj.
A jak upał będzie to w ciągu dnia jak maluch ubrany to czasem wystarczy nawet pieluchą flanelową przykryć. na noc zawsze raczej kołderka, ale tylko tak do wysokości paszek przykrywasz- żeby się nie nakryły przez przypadek :)

Zgłoś nadużycie #10520 11 sierpnia 2011, 12:28

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

Na materac prześcieradło, a potem żadnej poduszki (i to dlugo bez poduszki), i w zależności od temperatury w ciągu dnia przykryjesz maluszki albo samym kocykiem albo kołderką (nie wiem co masz grubsze, bo koc kocykowi nie równy :) )- nie przegrzewaj.
A jak upał będzie to w ciągu dnia jak maluch ubrany to czasem wystarczy nawet pieluchą flanelową przykryć. na noc zawsze raczej kołderka, ale tylko tak do wysokości paszek przykrywasz- żeby się nie nakryły przez przypadek :)

a do wozka dac poduszke ??

Zgłoś nadużycie #10521 11 sierpnia 2011, 12:28

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

witam :)
dziś troszkę późno jestem,ale jak wstałam to odrazu wzięłam się za porządki bo jak już zasiąde przed kompem to ciężko mi odejśc później ;) ;)
Gosieńka ,piękna ta Twoja Helenka,śiwetnie że braciszek zadowolony :) :)

Mówię Wam,ale wczoraj mieliśmy farta,no normalnie jestem taka zadowolona że szok.Pojechaliśmy po to łóżeczko,widzieliśmy kiedyś w Auchan za 130 zł takie zwykłe to oczywiście pojechaliśmy ale już nie było,później do tesco .Ja się patrzę a  łóżeczko 299zł ,no szok i stoimy tam i myślimy .I przechodziła taka znajoma która jest tam kierowniczką tego działu i załatwiła nam że to łóżeczko kupiliśmy za 42,99 bo niby ostatnie było i nam przeceniła :) :) :) ale jesteśmy zadowoleni,mówię Wam .Nowiusieńkie łóżeczko ,sosnowe,polakierowane za 43 zł!!! :D :D :D

no cena rewelka :)

Zgłoś nadużycie #10522 11 sierpnia 2011, 12:30

Karolinia Supermama
Ja dopiero 8.10:/ 
A podusia dla maluszka to wogóle, ani do łóżeczka, ani do wózeczka.

Zgłoś nadużycie #10523 11 sierpnia 2011, 12:33

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

a do wozka dac poduszke ??

póki tylko leżące to nie- ma zgodnie z obecnie obowiązującymi zaleceniami leżeć płasko :) czasem lakarz lub położna, jak dziecko ma tendencję do ulewania zaleca "klinowanie" materacyków w łóżeczku i wózku - czyli włożenie czegoś pod materac by był pod kątem, ale też nie poduszka pod główkę tylko pod materacyk. To wszystko po to by dziecko nie wtulilło się w poduszke w pierwszych miesiącach i nie.. poddusiło poprostu no i takie zapadanie na poduszce główki jest kiepskie i dla głowki i dla kręgosłupa. Ale takiemu kilku miesięcznemu już wkładasz poduszki :)

Zgłoś nadużycie #10524 11 sierpnia 2011, 12:34

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

póki tylko leżące to nie- ma zgodnie z obecnie obowiązującymi zaleceniami leżeć płasko :) czasem lakarz lub położna, jak dziecko ma tendencję do ulewania zaleca "klinowanie" materacyków w łóżeczku i wózku - czyli włożenie czegoś pod materac by był pod kątem, ale też nie poduszka pod główkę tylko pod materacyk. To wszystko po to by dziecko nie wtulilło się w poduszke w pierwszych miesiącach i nie.. poddusiło poprostu no i takie zapadanie na poduszce główki jest kiepskie i dla głowki i dla kręgosłupa. Ale takiemu kilku miesięcznemu już wkładasz poduszki :)

aha dzieki :D ja az 2 poduszki kupiłam :D ale to bedą na potem :D

Zgłoś nadużycie #10525 11 sierpnia 2011, 12:38

snoopy90 Fajna mama

Karolinia napisał(a)

Ja dopiero 8.10:/ 
A podusia dla maluszka to wogóle, ani do łóżeczka, ani do wózeczka.

tez niedługo juz :D

Zgłoś nadużycie #10526 11 sierpnia 2011, 12:42

mamaela Supermama
cześć babeczki :) ale tu pustawo dzisiaj ?? Ja dziś zaczęłam dzień abmitnie- czyli wyprasowałam resztę ubranek, tych co leżały od niedzieli wyprane, potem umyłam trochę w kuchni blaty, szafki i rozmrażam właśnie mięsko na obiad na gulasz.
Nie mogłam dziś zasnąć w nocy, przewracałam się do 2 :( potem o 6 to wstałąm z mężem jak nieprzytomna, myślałam że od razu potem zasnę a tu lipa- poleżałam do prawie 8, potem zaczęłam coś oglądać w TV, a o 9 zeszłam na dół i poszłam z psem na długi spacer. Dziwne śniadanko za mną- czyli chlebek z nutelką i zimne mleko ;) Za chwilę zbieram się do sklepu i na pocztę- muszę wysłać kilka podręczników Adama, które sprzedałam na Allegro i coś tam kupić- chlebek, jakaś wędlinka, owoce (bo nic nie mam :( ) No i szperam po Allegro i szukam pościeli- chcę kupić od jednego sprzedawcy i pościel do łóżeczka i do wózka i do kołyski- jakoś ciężkawo takiego co to wszystko ma znaleźć, ale nie poddaję się. A i mój wczoraj wieczorem kupiony wózek już się szyje :) Dzwoniła pani i ustalała ze mną detale, we wtorek wysyłają więc już w środę będziemy testować go :) A kołyska też będzie we wtorek wysłana- znaleźliśmy za 200 zł i wysyłka kurierem gratis- uzywana tylko przez mc przez tamto dziecko.

Zgłoś nadużycie #10527 11 sierpnia 2011, 12:42

Karolinia Supermama
W środę idę na wizytę więc mam nadziję że się wyklaruje bardziej ten termin. 
Przed chwilą przeczytałam że dziecko w 32 tyg- ja w sobote zaczynam- waży już 1800 gram. Tak dużo ?? ?? ?? Nie dziwię się że mi te żebra tak bolą!!

Zgłoś nadużycie #10528 11 sierpnia 2011, 12:43

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

aha dzieki :D ja az 2 poduszki kupiłam :D ale to bedą na potem :D

No pewnie na wiosnę akurat zaczniesz używać :) Poduszek tak naprawdę nigdy za dużo w domu :)

Zgłoś nadużycie #10529 11 sierpnia 2011, 12:48

agf Supermama
Ja sobie siedzę przed kompem od rana, jutro idę do fryzjera, wiec dzis chciałam nieaktywnie spędzić dzień żebym znowu nie cierpiała wieczorem.Ale chyba jednak pójdę coś poprasuję chociaż przez chwilę.
Oczywiście znów zaczęłam czytać  w necie i się przeraziłam, bo w 36 tc taki ból idacy do pleców moze ponoć oznaczać skracanie się szyjki... Boże, jaka ja głupia jestem! poewnie tylko mały gdzieś uciska , a ja już się denerwuję... W poeniedziałek było wsyztsko ok i wyglądało na to, że jeszcze nic się nie będzie zmieniać w najbliższym czasie, więc pewnie nic się nie dziej :/

Zgłoś nadużycie #10530 11 sierpnia 2011, 12:48

wiolka1991x Fajna mama

Karolinia napisał(a)

W środę idę na wizytę więc mam nadziję że się wyklaruje bardziej ten termin. 
Przed chwilą przeczytałam że dziecko w 32 tyg- ja w sobote zaczynam- waży już 1800 gram. Tak dużo ?? ?? ?? Nie dziwię się że mi te żebra tak bolą!!

ja jestem ciekawa ile nasze malenstwo juz wazy :) :) mam nadzieje ze nie bedzie wazyc za duzo ani ponizej 2500 .... przy porodzie
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach