Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #1031 15 kwietnia 2011, 17:29

Black_rose Supermama
chyba się mu "instynkt opiekuńczy" obudził :D :P

Zgłoś nadużycie #1032 15 kwietnia 2011, 18:38

wampirella Zaprawiona w bojach
Dziś moja dzidzia jest strasznie upierdliwa od rana chyba siedzi mi na przeponie, nie mogę oddychać. Leżenieć nie da rady, siedzieć też nie, chyba mam jakiś kryzys :(   aż boję się nocy :( nie ruszam się nigdzie bo brakuje mi tchu... chyba chce już do szpitala, żeby de dwa miesiące minęły jak najszybciej ..
Wampirella

Zgłoś nadużycie #1033 15 kwietnia 2011, 18:41

Black_rose Supermama
oj masakra jak tak brzdąc daje popalić. 3maj się tam wampirello :) moja ostatecznie dała sobie spokój jak pochodziłam trochę... może to coś da? albo gładzenie brzuszka skłoni do zmiany pozycji?

Zgłoś nadużycie #1034 15 kwietnia 2011, 18:44

Może faktycznie przejdę się na jakiś spacer, jakaś mała gimnastyka, nich mi zlezie z przepony "gadzina mała" jeszcze się nie urodziła a już dokucza :P :D
Wampirella

Zgłoś nadużycie #1035 15 kwietnia 2011, 18:58

Konto usunięte
no jak przydepcze przepone to jest istny horror, wieczna zasapka :P
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #1036 15 kwietnia 2011, 19:14

gosias Fajna mama

Black_rose napisał(a)

oj masakra jak tak brzdąc daje popalić. 3maj się tam wampirello :) moja ostatecznie dała sobie spokój jak pochodziłam trochę... może to coś da? albo gładzenie brzuszka skłoni do zmiany pozycji?

Jak byłam w szpitalu uczestniczyłam w pewnych zajęciach, położna mówiła m.in. że głaskanie brzucha może przyspieszyc poród, wiec lepiej uważac z tym gładzeniem, bo nigdy nie wiadomo...
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #1037 15 kwietnia 2011, 19:25

gosias napisał(a)

Jak byłam w szpitalu uczestniczyłam w pewnych zajęciach, położna mówiła m.in. że głaskanie brzucha może przyspieszyc poród, wiec lepiej uważac z tym gładzeniem, bo nigdy nie wiadomo...

Dziwne chyba każda przyszła mama to robi. Ja codziennie wmasowuje oliwkę po kąpieli, dość intensywnie powiedziałabym i tak ok 10 minut. Nie słyszałam nogdy że przyspiesza poród głaskanie brzucha, to chyba tak jak z tym zabobonem że przy ciepłej wodzie odkleja się łożysko, też tak mówią a czytałam że to nie wiele ma wspólnego z prawdą.
Wampirella

Zgłoś nadużycie #1038 15 kwietnia 2011, 20:32

olka8922 Gotowa na wszystko
Mi maly tez wyjatkowo dzisiaj dokucza :/ caly czas czuje ucisk na pecherzu i musze latac do kibelka co chwile :/ jeszcze jak sie klade to mnie boli po lewej stronie jakby nerka, ale tylko jak sie klade na wieczor spac, w nocy nic nie czuje :) czytalam ze najlepiej jak sie spi na lewym boku w ciazy to czesto probuje spac, moze za bardzo gniote nerke albo bok w nocy i dlatego boli, w koncu dodatkowe 9kg robi swoje :D
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #1039 15 kwietnia 2011, 20:34

olka8922 Gotowa na wszystko
a co do glaskania brzucha to ja tez czytalam ze nie powinno sie glaskac, bo wtedy twardnieje macica, ale sama nieraz glaszcze nie kontrolujac tego. Mi natomiast polozna mowila, ze kremujac brzuch robi sie dzidziusiowi masaz ktory bardzo lubi :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #1040 15 kwietnia 2011, 20:38

Konto usunięte
a ja dzisiaj byłam znów na basenie (TAK ZA KAŻDYM RAZEM BĘDĘ SIĘ CHWALIĆ) i się z dzidzią zrelaksowaliśmy ale poza tym chyba też na mój pęcherz się uwziął :/ latam jak wsciekła do toalety :) no ale takie uroki :) wole mieć szczerze powiedziawszy zdeptany pęcherz niż przepone i sapać ciągle :P

Zgłoś nadużycie #1041 15 kwietnia 2011, 20:46

paprotka25 Supermama
mi też czasami ugniata pęcherz i cały czas chce mi się siusiu, wcześniej jak tak miałam to myśłam że przyplątało mi się jakieś zapalenie pęcherza, lekarz nawet mi powiedział żebym brała urosept, jakiś czas brałam ale raz cały czas mi się chciało siusiu a raz było wszystko ok, ostatnio jak byłam u dr to mu to powiedziałam i stwierdził że jeżeli miałabym coś z pęcherzem to cały czas bym tak miała a nie co któryś dzień więc to zależy od tego jak maluch bardzo mi naciska na pęcherz... problem się wyjaśnił :)

Zgłoś nadużycie #1042 15 kwietnia 2011, 20:49

agf Supermama
jeszcze co do tego głaskania to pod koniec ponoć nie powinno się rękągłaskać tak w kólko, bo dziecko za ciepłem ręki się porusza i w ten sposób ponoć może się w pępowinę opleść

Zgłoś nadużycie #1043 15 kwietnia 2011, 21:00

Black_rose Supermama
no o tym głaskaniu to już legendy krążą :D no bo co to w sumie znaczy "głaskać brzuch"? Jak bardzo intensywnie/jak długo żeby wywołać te skurcze? Mnie tam brzych twardnie czy go dotykam czy nie :/ Ale mówiąc, że pogłaskać miałam na myśli parę minutek trzymania delikatnie łapek na brzusiu ;) a nie jakieś niewiadomo jakie masaże całodzienne :D ... takie "normalne" dotyki chyba nie szkodzą :P

Zgłoś nadużycie #1044 15 kwietnia 2011, 21:04

Konto usunięte
ja wieczoram i rano nie mogę się powtrzymać i głaszcze jak wściekła! o! wiem że pod koniec nie powinno się głaskać bo po pierwsze może wywołać skurcze, a później, przed porodem samym jak się głaszcze to ponoć boleśniejsze skurcze powoduje... ale ile w tym prawdy a ile samego gadania?
jak szwagierka rodziła i już skurczowała to położna jej powiedziała żeby przestała brzuch głaskać to będzie lepiej...

Zgłoś nadużycie #1045 15 kwietnia 2011, 21:18

gosias Fajna mama
Dziewczyny ja tylko napisałam, co mi powiedziała położna, zrobicie z tym co chcecie, to Wasze brzuszki i dzieciaczki; dodam jeszcze że masowanie sutków też nie jest zalecane, bo może wytworzyc się wtedy duża ilośc oksytocyny, która przyśpiesza poród; nie musicie w to wierzyc :) wasza sprawa.
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #1046 15 kwietnia 2011, 21:28

Black_rose Supermama
Gosiu wiemy wiemy :) tylko szkoda, że tak do końca to w sumie nie wiadomo co i jak wolno a co i jak nie :/ ja tam też ostrożnie do tego masowania podchodzę, bo jednak za tydzień zaczynam ostatni trymestr i nie chcę czegoś narobić ;) teraz to wolę na zimne już dmuchać.

Zgłoś nadużycie #1047 16 kwietnia 2011, 8:25

wenus1988 Gotowa na wszystko
Tez słyszałam tak jak Gosia mówi że masowanie brzucha pobudza skurcze a z sutkami tez cos mi sie obiło o uszy, ja czasem sobie głaszczę brzuch ale wtedy gdy coś mnie zaczyna boleć albo uwierać i przestaje ale tak zeby z samej siebie zaczynac to raczej nie.

Zgłoś nadużycie #1048 16 kwietnia 2011, 9:56

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

zamiast biustonosza rajstopy :P

o kurcze Aga normalnie po Twoim wpisie śmiałam się dobre 15  minut :D hahahahaha . Wymiatasz hahahahah
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #1049 16 kwietnia 2011, 10:10

schmetterling Supermama

Margolcia napisał(a)

o kurcze Aga normalnie po Twoim wpisie śmiałam się dobre 15  minut :D hahahahaha . Wymiatasz hahahahah

:) dobre,dobre :) :) ;)
ja prawie całą noc nie spałam,zasnęłam dopiero nad ranem :( Maluch nie dawał mi spać ,ciągle kopał ,mój facet już mi przepowiedział że to napewno chłopak a do tego piłkarz bo tak kopie i że nawet już nie muszę się lakarza pytać ,bo on wie że to chłopak:/

Zgłoś nadużycie #1050 16 kwietnia 2011, 11:05

Konto usunięte
oby te rajstopy nas ominęły szerokim łukiem ;P
moje chłopczęcie dzisiaj kopami mnie obudziło! chyba z Tatusiem się zmówili bo Tatuś kawki się do wyra domagał. Samcza zmowa!