Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10351 10 sierpnia 2011, 10:50

wampirella Zaprawiona w bojach
Ja właśnie dzisiaj przejrzałam wszystki rzeczy pomału zaczynam się pakować :) . Część rzeczy spakowałam dla znajomej (tej która mi zdjęcia robiła) jej pbrakuje 3 tygodnie do porodu i też ma dziewczynkę :) . Nie wiele rzeczy jej dam ale to co mi po szpitalu zostało, pieluchy dla mnie :P , rękawiczki niedrapki, i te maleńskie wszytkie rzeczy które Selena ma juz za małe :) , Może się zmieszcze w 32 kg. Zjadłąm ważywka gotowane, bo se zapomnialam chleba wczoraj kupic. I mam jakoś parcie na słodkie :( chyba się skusze a co tam...
Wampirella

Zgłoś nadużycie #10352 10 sierpnia 2011, 10:50

agf Supermama
Ja tam wrzucałam po prostu co jakiś czas coś do niej, ale musze teraz już wyjąć i posprawdzać, poodhaczać z listy.

Zgłoś nadużycie #10353 10 sierpnia 2011, 10:50

schmetterling Supermama
dzień dobry :)
to co ,tylko ja taki śpioch ?? Dopiero wstałam :)
Beatka,umowa już dawno mi się skończyła na telefon ale jakoś tak odwlekałam ,a to się nie chciało,a to telefony beznadziejne i tak zeszło aż do dzisiaj.Ale dziś jade i biore telefon,bo nie daj Boże zaczne rodzić a mi telefon padnie i co ;) ;)
Romka świetnie wyglądasz :)
Aga ,a ja myślałam że Ty już a tu dalej nicccccccc ehhh :D
Co do znieczulenia,to generalnie mam to gdzieś.Babki kiedyś rodziły w polu w ziemniakach i dały radę to ja też dam :) :)
Apropo ziemniaków,babcia mi wczoraj mówiła że jej siostra jak zaczęła rodzić to nawet nie wiedziała że to już,myślała że do toalety jej się chce ,a to dziecko już wyłaziło .No i efektem tego wujek Kazik urodził się w piwnicy na ziemniakach (bo tak jakoś akurat tam wc mieli) haha padłam jak mi to mówiła :) pocieszyłam się tym,że to był jej drugi poród i pewnie dlatego taki szybki ;) ;) ;)
A co do ręczników to ja prasowałam ,ale ja to całe prasowanie potraktowałam bardzo poważnie i jak już gdzieś wspominałam nawet śliniaka z tej ceratowej strony żelazkiem potraktowałam i się biedny spalił ;) ;)

Zgłoś nadużycie #10354 10 sierpnia 2011, 10:54

agf Supermama

schmetterling napisał(a)

ja to całe prasowanie potraktowałam bardzo poważnie i jak już gdzieś wspominałam nawet śliniaka z tej ceratowej strony żelazkiem potraktowałam i się biedny spalił ;) ;)

hehe, no coś w tym jest, ze nadgorliwość gorsza od faszyzmu ;)
A z tą piwnicą z ziemniakami to hm.... wesoło musiało być ;)

Zgłoś nadużycie #10355 10 sierpnia 2011, 10:55

mamaela Supermama

Aga.W napisał(a)

dzien dobry!
ja od 4 nie spie... nie zeby cos sie dzialo :) po prostu spac nie moge, oczy jak 5 zl i obserwacje sufitu... istna masakra :) dzien pod tytulem zombie mnie czeka :)
wiec jako ze wyspana nie jestem - dzis nie rodze!

Ciekawy powód do odkładania porodu na innyc dzień :)

Zgłoś nadużycie #10356 10 sierpnia 2011, 10:56

snoopy90 Fajna mama

agf napisał(a)

Ja tam wrzucałam po prostu co jakiś czas coś do niej, ale musze teraz już wyjąć i posprawdzać, poodhaczać z listy.

ja mam zamiar dzis sie spakowac chociaz troche,koszule prałyscie tez pewnie co przed spakowaniem (nowe) ??

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #10357 10 sierpnia 2011, 10:58

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Tola, ja na wczorajszym spacerze ;)

Romka pieknie wyglądasz i mały masz ten brzuszek to nie dziwi taki mały przyrost wagi :)

Zgłoś nadużycie #10358 10 sierpnia 2011, 11:01

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Gratulacje dla Oliwkowej mamy ;) Ja wczoraj odebrałam wyniki, hemoglobina 13,3!!!Jeszcze tak dobrej w zyciu nie mialam.Na usg wyszlo,że maluszek przybrał 200 gram przez tydzień i ma 3200/Potem zobaczyłam,że jest moja gin i zapytałam, czy mnie gdzieś wcisną,żebym nie musiała specjalnie przyjeżdżac w piątek.Zwłaszcza,że ja tylko na chwilę, nawet nie po zwolnienie.I udało się.Okazało się,że waga znowu spadła- mam 3.300 od początku, ale wszystko dobrze.Lekarka stwierdziła,że pięknie mi w tej ciązy i mogę chodzić zawsze ;) hehehe.Ktg wzorcowe, odpoczywać, czekać ;) To czekanie mnie wykończy ;)

No to faktycznie wyniki rewelayjne i świetnie ci w tej ciąży, tylko czy Tobie będzie się chciało wiecznie w niej być ?? nie sądzę :)

Zgłoś nadużycie #10359 10 sierpnia 2011, 11:01

agf Supermama

snoopy90 napisał(a)

ja mam zamiar dzis sie spakowac chociaz troche,koszule prałyscie tez pewnie co przed spakowaniem (nowe) ??

Ja prałam i koszulę nową i ręcznik nowy. Ale już bez prasowania  ;)

Zgłoś nadużycie #10360 10 sierpnia 2011, 11:01

snoopy90 Fajna mama
no brzuszek mały ale fajny,kształtny :) a wagi zazdrosze .Jak bym słodkiego tyle niejadła to moze tez bym mniej przytyła ...ahhhh

Zgłoś nadużycie #10361 10 sierpnia 2011, 11:02

schmetterling Supermama

snoopy90 napisał(a)

no pewnie że tak,ja wszystko prałam niewazne nowe czy używane ......i wszystko w Loveli,swoje koszule,ręczniki i torbe też ,a i staniki do karmienia tez

Zgłoś nadużycie #10362 10 sierpnia 2011, 11:02

mamaela Supermama

magdab napisał(a)

Witam, ja właśnie wrócilam z ktg, no i mam lekkie skurcze. Położna mówi, że może szybko pójść, zobaczymy :)

Czyżby to już ?? ?

Zgłoś nadużycie #10363 10 sierpnia 2011, 11:05

snoopy90 Fajna mama

schmetterling napisał(a)

no pewnie że tak,ja wszystko prałam niewazne nowe czy używane ......i wszystko w Loveli,swoje koszule,ręczniki i torbe też ,a i staniki do karmienia tez

no to tak tez zrobie ;) ide wstawic pranie :)

Zgłoś nadużycie #10364 10 sierpnia 2011, 11:05

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

no prałyście ;)

Zgłoś nadużycie #10365 10 sierpnia 2011, 11:14

mamaela Supermama
Witam, poczytałam co u Was i jakoś żadna następna nie melduje porodu :) Ja dla odmiany wyspałam się dziś tak dobrze że hej :) Wprawdzie wstałam z mężusiem przed 6 jak zawsze, ale nawet bez problemu. Przespałam od 23.30 do 6 rano bez przerwy nawet na siusiu :) Nic mie nie przeszkadzało- cudne. Potem po mini sniadanku w postaci owsianki z jabłkami i cynamomem(pychota) poszłam znów spać i dopiero o 10 pies mnie obudził. Poszlismy na spacerek, zimnica straszna u mnie dzisiaj, wieje przeraźliwie i chyba będzie padać :(   Kanapeczki i kabanosika już wtryniłam. Na 13 jadę z synkiem do fryzjera, trzeba zrobić fotki do dowodu, potem kupić z nim to coś do komputera i ... robaki na ryby, bo się synkowi skończyły. I znów będę miała w lodówe robaki w pudełeczku obok mojego kremu kolagenowego :) Muszę zaraz się zabrać za jakiś obiadek, bo nie wiem o której wrócimy do domku. A szkoda żeby mężuś wrócił głodny z pracy i nie miał co jeść.
Moja mała wczoraj też miała dzień kopania, wierenia i rozpychania- normalnie chyba wcale nie spała, zwłaszcza wieczorem :) A mówią, że maluchy dużo śpią :) Dzisiaj też aktywna jest  od rana :)

Zgłoś nadużycie #10366 10 sierpnia 2011, 11:28

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam! :)
ja tez mialam dzisiaj taka nocke, ze nic tylko pozazroscic... Nie moglam spac pol nocy az w koncu wstalam po 4-tej bo tak mnie brzuch bolal, ze myslalam ze urodze. Poszlam posiedziec na necie i czytalam o wodach plodowych. Po godzinie polozylam sie spowrotem spac, alej brzuch bolal ale mniej. No i przed 9-ta znowu mnie tak mocno brzuch bolal, ze musialam wstac :| mialam skurcz o 9:06 a pozniej o 9:18, i to na tyle, dlugi odstep cxzasowy :/ jak wstalam po 9-tej to znowu mi kapalo pare kropelek, jak po 4-tej wstalam to tez. Dzwonilam juz do poloznej, mowilam ze mam bole brzucha i ze cos mi kapie, mowila zeby przyjsc o tej 12:45 ona mnie zbada a jak cos bedzie podejrzanego to wysle do szpitala... By sie baba zlitowala i jednak tego masazu dzisiaj nie robila ;> brzuch mnie dalej boli, na razie zalozylam wkladke. Bez sensu bo najczesciej mi kapie z rana jak wstane i w nocy jak wstane i chodze, jak leze to nic, w ciagu dnia tez wkladka przewaznie sucha :| ide sie szykowac, ogarniac bo o 12-stej wychodze.
Aga szkoda ze nie wchodzilas na neta jak nie moglas spac, bo ja wstalam po 4-tej i z przyzwyczajenia wchodzilam na forum ale nikogo nie bylo :D
trzymajcie sie dziewczyny, pozniej sie odezwe.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10367 10 sierpnia 2011, 11:29

schmetterling Supermama
Ela Twój psiak Cię obudził a mój śpi jak zabity,rano chłopak z nim wychodzi jeszcze przed praca tak na 40 minut to zamiast się wybiegać itp to idzie i ziewa ,taki śpioch :) Nawet nie wiem czy cokolwiek pamięta z tych porannych wędrowek ,bo pewnie idąc śpi :) :)
No ja wskoczyłam pod prysznic ,odrazu lepiej :) u mnie też dzisiaj okropna pogoda,normalnie jesień ,szaro i ponuro...i moje kostki jakieś takie ładne dzisiaj. Pooglądałam się przed lustrem i stwierdzam że nie mam żadnego rozstępu ,a ni na brzuszku ani na piersiach.....ale to pewnie kwestia czasu tylko....

Zgłoś nadużycie #10368 10 sierpnia 2011, 11:32

schmetterling Supermama

olka8922 napisał(a)

Witam! :)
ja tez mialam dzisiaj taka nocke, ze nic tylko pozazroscic... Nie moglam spac pol nocy az w koncu wstalam po 4-tej bo tak mnie brzuch bolal, ze myslalam ze urodze. Poszlam posiedziec na necie i czytalam o wodach plodowych. Po godzinie polozylam sie spowrotem spac, alej brzuch bolal ale mniej. No i przed 9-ta znowu mnie tak mocno brzuch bolal, ze musialam wstac :| mialam skurcz o 9:06 a pozniej o 9:18, i to na tyle, dlugi odstep cxzasowy :/ jak wstalam po 9-tej to znowu mi kapalo pare kropelek, jak po 4-tej wstalam to tez. Dzwonilam juz do poloznej, mowilam ze mam bole brzucha i ze cos mi kapie, mowila zeby przyjsc o tej 12:45 ona mnie zbada a jak cos bedzie podejrzanego to wysle do szpitala... By sie baba zlitowala i jednak tego masazu dzisiaj nie robila ;> brzuch mnie dalej boli, na razie zalozylam wkladke. Bez sensu bo najczesciej mi kapie z rana jak wstane i w nocy jak wstane i chodze, jak leze to nic, w ciagu dnia tez wkladka przewaznie sucha :| ide sie szykowac, ogarniac bo o 12-stej wychodze.
Aga szkoda ze nie wchodzilas na neta jak nie moglas spac, bo ja wstalam po 4-tej i z przyzwyczajenia wchodzilam na forum ale nikogo nie bylo :D
trzymajcie sie dziewczyny, pozniej sie odezwe.

trzymaj się tam bidulo i daj znać jak wrócisz

Zgłoś nadużycie #10369 10 sierpnia 2011, 11:36

wenus1988 Gotowa na wszystko
Hey,
Romka po Tobie nie widać nawet jakbyś w ciązy była :) malusi brzusio piękny :) To ja myslałam że mam mały brzuch a chyba wiekszy jest w pasie mam jakieś 97cm. Ehhh jeszcze czeka mnie zaczarowanych 7 dni do porodu.. tzn do terminu :) W piatek ide do lekarza jeszcze znowu bo moja połozna która przychodzi do mnie co tydzien do domu jest na urlopie do niedzieli. I nie wiem chyba dostane skierowanie do szitala w dniu przewidywanego porodu hehe i moze beda wywolywac albo obserwowac.. nie wiem :) zobaczymy.
Ja nie prałam wszystkich rzeczy, nowych koców i reczników bo w sumie mama mi powiedziała że nie trzeba, ciuszki i pieluszki prałam, myślę że małej nic sie nie stanie. A nawet teraz jak dostałam kolejną torbe ciuszków od chrzestnej po jej malutkiej to nie prałam juz bo mi sie nie opłaca na pare ciuszków włączac pralki a mi powiedziała ze wszystko jest wyprane :)
Wczoraj rozłożylismy z mężem a raczej on rozłozył nasze piekne łoże małżęńskie które sobie zamówiliśmy.. dzis jestem tak błogo wyspana że szok! w Końcu normalne łóżko!!! :) może na dniach rozłozymy malutkiej łóżeczko bo chyba juz pora :) :)
A tak ni z gruchy ni z pietruchy....   chyba w tych ostatnich tygodniach najwiecej tyję !! co tydzien niemal kilo! A podobno waga miała już stać! dziwny ten mój organizm :) zaraz bedzie ponad 13 kilo od początku!!!!

Zgłoś nadużycie #10370 10 sierpnia 2011, 11:45

Karolinia Supermama
Wenus to i tak malutko ;) A przy Twojej wadze to wogóle, ja się dziwię jak ty dźwigasz tego brzusia;D Ja juz prawie 11 a dopiero 31 tydzień :P
Zawsze razem:*