Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10311 9 sierpnia 2011, 21:10

Brioszka Gotowa na wszystko
przed chwilą dzwoniłam do mojego szpitala i dowiedziałam się, że nie robią znieczulenia. nawet za opłata "w bardzo wyjątkowych sytuacjach"... aż się poryczałam ;( nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia... jak w średniowieczu...

Zgłoś nadużycie #10312 9 sierpnia 2011, 21:35

Konto usunięte
Oliwkowa, no to gratuluje Córci :D zdrówka dużo Wam zyczę!!
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10313 9 sierpnia 2011, 21:40

Konto usunięte
Olka, ja 'chodzę' kaaaawał drogi od siebie :P bo aż na drugi brzeg :) Na kostki napierskiego jest taka fajna przyhodnia, moja babeczka to Katarzyna Strojny :) ja jak mam zaufaną osobe to i całe miasto przejade byleby było tak jak nalezy :) dużo moich 'znajomych' ciąż prowadziła, zero problemów itp... wszystko tak jak nalezy :) i przy wizytach standardowych tez wszystko super. także jak będizesz miała ochotę całe miasto przejechać do lekarza to gorąco polecam :) moja siostra mieszkając przy policach - do niej jeżdziła :)
hehe szlaban zrobiłam, wiecznie cos pod nosem dobrego ale nic to... KONIEC i już :) bo 3lata nadbagaż będę zrzucać ;) i tak właśnie jest, słodkiego nei ma to i się bestia rozszalała :P
Oliwkowa - śliczna ta Twoja Malutka :D ahh super!
Brioszka, mi tam lata koło tyłka (hi hi dosłownie nawet :P ) czy znieczulenie dostane czy nie... świat sie nie zawali :) każdy poród boli...

Zgłoś nadużycie #10314 9 sierpnia 2011, 21:44

Aga.W napisał(a)

Brioszka, mi tam lata koło tyłka (hi hi dosłownie nawet :P ) czy znieczulenie dostane czy nie... świat sie nie zawali :) każdy poród boli...

no to ci zazdroszcze, ja boja się bolu bardzo i kazda znajoma, ktora raz rodziła bez a potem ze znieczuleniem, mowiła, ze niebo a ziemia. troszke mnie podejscie "nie, nie robimy znieczulenia i juz" denerwuje...

Zgłoś nadużycie #10315 9 sierpnia 2011, 21:47

Konto usunięte
słuchaj jak będziesz bardzo źle to znosić to Ci dadza dla swojego świętego spokoju :) to pewnie są te 'przypadki'. 
wiesz, jeszcze z miesiąc temu to się przejmowałam że boli :P teraz to już chce mieć za sobą i już, czy boli-czy nie :) a że nie będzie bolało to się w ogóle przez 5 minut ciązy nie nastawiałam :)  
jakoś będzie, nie przejmuj się na zapas... i nie słuchaj opowieści koleżanek bo tylko będziesz sie bardziej martwić. ja wszystkim dałam szlaban na wszelkie opowieści jak co i kiedy boli. po co nam to? same się przekonamy :)

Zgłoś nadużycie #10316 9 sierpnia 2011, 21:50

snoopy90 Fajna mama

oliwkowa.mama napisał(a)

witajcie mamuie ja urodziłam 31.07 dziewczynkę 57 cm 3600 sn 10p  poród był ciężki ale da sie wytrwać

gratulacje :D śliczna jest :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #10317 9 sierpnia 2011, 21:55

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

o własnie o dolorgan mi chodziło tylko nie pamiętałam nazwy, i dają jeszcze relanium z czymś tam ale to zależy co zadecydują żeby dać, i to nie będzie przeszkadzało przy przyspieszaniu?

znieczulenie zewnątrzoponowe może trochę spowalniać poród, ale te domięśniowe to raczej nie, one powodują senność i trochę łagodzą ból

Zgłoś nadużycie #10318 9 sierpnia 2011, 22:01

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

znieczulenie zewnątrzoponowe może trochę spowalniać poród, ale te domięśniowe to raczej nie, one powodują senność i trochę łagodzą ból

tez slyszałam ze troszke poród sie dłuzy ze znieczuleniem zewnątrzoponowym ale chciałabym :D

Zgłoś nadużycie #10319 9 sierpnia 2011, 22:03

ja też ;(

Zgłoś nadużycie #10320 9 sierpnia 2011, 22:07

mamaela Supermama

oliwkowa.mama napisał(a)

witajcie mamuie ja urodziłam 31.07 dziewczynkę 57 cm 3600 sn 10p  poród był ciężki ale da sie wytrwać

Gratulacje!! Po główe malutkiej widać, że się ciężko jej wychodziło, bo ma taką długą :) Ale ładna pannica i spora :)

Zgłoś nadużycie #10321 9 sierpnia 2011, 22:08

snoopy90 Fajna mama
musze zapytac mojego lekarza jak to u nas jest a jak nie to pojde gdzie indziej rodzić :P i zeby jeszcze darmowe było :D

Zgłoś nadużycie #10322 9 sierpnia 2011, 22:12

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

przed chwilą dzwoniłam do mojego szpitala i dowiedziałam się, że nie robią znieczulenia. nawet za opłata "w bardzo wyjątkowych sytuacjach"... aż się poryczałam ;( nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia... jak w średniowieczu...

następny szpital, który ma w d..pie zarządzenie Minister Zdrowia o opiece nad ciężarną- można by podpytac w NFZ czy ten szpital ma zakontaktowane i dostaje pieniadze za znieczulenia do porodu(pewnie za każdy poród biorą kasę a nie wykonują zdzierusy), tylko co to da ??
A że za opłatą to akurat jasne, bo jakbys na nich doniosła, że chcieli kasę za zniezulenie to kara jaką nakłada NFZ jest niewspółmierna do tego o by od Ciebie wzieli, więc sie boją :(

Zgłoś nadużycie #10323 9 sierpnia 2011, 22:22

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m15&ms=739&ml=pl&mi=739&mx=0&ma=16595
az mam ochote z tym iść do szpitala i się zapytac w jaki sposób pomogą mi złagodzić ból...

Zgłoś nadużycie #10324 9 sierpnia 2011, 22:25

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

no to ci zazdroszcze, ja boja się bolu bardzo i kazda znajoma, ktora raz rodziła bez a potem ze znieczuleniem, mowiła, ze niebo a ziemia. troszke mnie podejscie "nie, nie robimy znieczulenia i juz" denerwuje...

No a co mają powiedzieć, pewnie że ze znieczuleniem mniej boli. To jakby wyrywać zęba ze znieczuleniem i bez- wiadomo ze znieczuleniem da się to przeżyć, a bez.... nie wyobrażam sobie.
Ja rodziłam bez i przeżyłam, choć teraz od razu pytałam w szpitalu o znieczulenie, trochę na wszelki wypadek jakby mnie przerósł ból...
Ale zewnątrzopnowego trochę się boje, bo jakoś wszystkie piszą o zaletach znieczulenia ale mało kto mowi o skutkach ubocznych... a bywają czasem. Moja znajoma rodziła synka 21.07 przez cesarkę w znieczuleniu, poród wspomina super, nie bolało, była świadoma, a od 2 dnia po porodzie leżenie plackiem w  łóżku i nawet dzieckiem  nie mogła się przez tydzień zajmować, bo dostała jakiegoś zespołu  komplikacji po znieczuleniu- w każdym razie sztywny kark, ból głowy, wymioty.  I w efekcie wyszła ze szpitala dopiero w 14 dobie.
Więc jak widać różnie to bywa z tym znieczuleniem...

Zgłoś nadużycie #10325 9 sierpnia 2011, 22:26

olka8922 Gotowa na wszystko

oliwkowa.mama napisał(a)

tez sie ciesze :) i można leżeć na brzuchu :) bałam sie położyć na brzuchu juz po wszystkim kiedy wróciłam do domu

oliwkowa.mama a jak lezysz na brzuchu to nie wycieka Ci mleko?
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10326 9 sierpnia 2011, 22:27

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m15&ms=739&ml=pl&mi=739&mx=0&ma=16595
az mam ochote z tym iść do szpitala i się zapytac w jaki sposób pomogą mi złagodzić ból...

no wiem, że jest takie zarządzenie dlatego pisałam o tym, u mnie w szpitalu nawet wisi na Izbie Przyjęć... dlatego jak zapytałam to od razu położna powiedziała, że tak znieczulają i bez jakiegokolwiek marudzenia

Zgłoś nadużycie #10327 9 sierpnia 2011, 22:29

a jakie sa jeszcze możliwości farmakologicznego zmniejszenia bolu? ja sie tez bałam zewnatrzoponowego, ale znam swoje możliwości i wiem, że bez jakiegoś znieczulenia bede robiła problemy. widziałam, że pisałaś o jakiś zastrzykach, co to takiego?

Zgłoś nadużycie #10328 9 sierpnia 2011, 22:45

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

a jakie sa jeszcze możliwości farmakologicznego zmniejszenia bolu? ja sie tez bałam zewnatrzoponowego, ale znam swoje możliwości i wiem, że bez jakiegoś znieczulenia bede robiła problemy. widziałam, że pisałaś o jakiś zastrzykach, co to takiego?

Brioszka tu znajdziesz wymienione wszystkie farmakologiczne metody łagodzenia bólu w czasie porodu. Żadna nie jest idealna niestety, promil skutków ubocznych jeste niestety zawsze. paprotka pisała, że u niej w szpitalu łączą dolargan z relanium.
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79332,3414780.html?as=2
Ja pomimo obaw związanych ze zniczuleniem nie wykluczam go, na takie stosowane przy zabiegach stomatologicznych, chirurgicznych(miałam kilka zabiegów) reagowałam dobrze, ale wiadomo poród to inna bajka ;) Dlatego umówiłam sie na wizytę u anestezjologa w moim szpitalu(zaleciła mi to położna) by upewnić się co do metod stosowanego znieczulenia i czy nie ma u mnie przeciwskazan (mam uszkodzenie kręgoslupa po wypadku, ale troche wyżej niż miejsce podawania znieczulenia, ale zawsze jest).

Zgłoś nadużycie #10329 10 sierpnia 2011, 7:14

Konto usunięte
dzien dobry!
ja od 4 nie spie... nie zeby cos sie dzialo :) po prostu spac nie moge, oczy jak 5 zl i obserwacje sufitu... istna masakra :) dzien pod tytulem zombie mnie czeka :)
wiec jako ze wyspana nie jestem - dzis nie rodze!

Zgłoś nadużycie #10330 10 sierpnia 2011, 7:59

magdab Gotowa na wszystko

oliwkowa.mama napisał(a)

Gratulacje!!!!
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)