Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10291 9 sierpnia 2011, 19:56

Konto usunięte
A ja wróciłam dopiero z Białegostoku :) nie chciało mi się samej siedzieć w domu więc pojechałam z mężem wymienić te nieszczęsne panele i wybraliśmy inne i o wiele ładniejsze no i droższe ale co tam nie na rok one są ;) i obkupiłam się w owoce (gruszki,winogronka -promocja 2,85/kg, i banany ) w Auchan. I kupiłam w końcu te gacie siateczkowe 2szt. po 8,50 !!i już mam spakowaną kompletnie torbę do szpitala :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #10292 9 sierpnia 2011, 20:10

olka8922 Gotowa na wszystko

paprotka25 napisał(a)

oby nie było trzeba robić jutro tego masażu... pogadaj z młodym żeby wyłaził bo nie możecie się już go doczekać :)

gadalam dzisiaj do niego i prosilam zeby juz wyszedl, bo masaz boli mamusie i nie chce, jak na razie nic nie reaguje na moje prosby... zjadlam dopiero malego czekoladowego batonika - moze to go skloni do wyjscia :D
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10293 9 sierpnia 2011, 20:10

Konto usunięte
Olka Ty twardzielko, ciągle się kulkasz... ja już ledwo dygam :P hehe ciągle mam nadzieje że samo się ruszy... a nie... wywoływanie :/ 
i zgadza się, w necie czytać się nic nie powinno :P czop może być podbarwiony na czerwono, brązowo... takie krwiste brązowo :) może sie już kończy i dlatego? :)
Agf ja ręczników nie prasuje. są mięciutkie, nowe czyste i wyprane :) nie ma co przesadzać z tym prasowaniem :)
oksytocyna i tak się wydziela w organizmie mamy przy porodzie :) ale jest to naturalne wtedy... ponoć kroplówa nie jest dla dziecka ani szkodliwa, ani nic... siostra 3 kroplówy dostała :/ a skurcze dla dziecka są zdrowe, są ogranizmowym masażem który pomaga oczyścić dziecku drogi oddechowe z wód płodowych :) więc pewnie nie ma tragiedii...(ok, pocieszam się, bo cholera mi pewnie będą wywoływali no!! :P )
Margolcia to gratuluje pełnego pakunku szpitalnego :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10294 9 sierpnia 2011, 20:11

Konto usunięte
Olka, dawaj mu batoniki to napewno wyjdzie... naiwna! przeciez on wie że jak wyjdzie, to się skończa łakocie :P
i mleko, mleko mleko... te nasze dzieci nei takie głupie :P

Zgłoś nadużycie #10295 9 sierpnia 2011, 20:12

mamaela napisał(a)

dali by ci żel na tę szyjkę to może by się zaczęła otwierać, dziwne to ale z drugiej strony do 14 dni po to dalej w terminie :(

wlasnie polozna nakladala na te swoje palce jakis zel, ale nie mam pojecia co to byl za zel. Moze ten sam co nakladaja przy sluchaniu serca malucha. Jutro jak pojde znowu na masaz :( to powiem ze po ostatnim bylo mi b. slabo i niedobrze, moze mi nie zrobia. a jak zrobia to zapytam co to za zel. Pocieszam sie faktem, ze nawet jak juz beda zmuszeni mi wywolywac w szpitalu to najpozniej za 2-3dni takze zostaly juz ostatki mojej wolnosci i dluugiego spania :)

Zgłoś nadużycie #10296 9 sierpnia 2011, 20:14

agf napisał(a)

Olka- ty dawaj ten brzuch do tego kompa, ja tu mam głośniczek to nakrzyczę na tego małego twojego zeby wychodził! :)
Ja póki co nie myślę dalej nad tym wywoływaniem, oksytocyna i innymi takimi. Będę myśleć jak się będzie przeciągać, a póki co nie ma sobie co głowy zawracać.

teraz jestem to moge Ci beben wystawic, to sie podrzesz troche na malucha ;) dzisiaj Wojtek wrocil z pracy i mowil, ze jak urodze i dziecko klepna w pupke zeby zaczelo plakac to ten klaps bedzie tez za to ze tak sie ociagal z wyjsciem ;) no, ty masz jeszcze czas, obys nie musiala myslec o wywolywaniu, oby Twoj maluch tak sie nie wyglupial ;)

Zgłoś nadużycie #10297 9 sierpnia 2011, 20:17

agf Supermama

olka8922 napisał(a)

teraz jestem to moge Ci beben wystawic, to sie podrzesz troche na malucha ;) dzisiaj Wojtek wrocil z pracy i mowil, ze jak urodze i dziecko klepna w pupke zeby zaczelo plakac to ten klaps bedzie tez za to ze tak sie ociagal z wyjsciem ;) no, ty masz jeszcze czas, obys nie musiala myslec o wywolywaniu, oby Twoj maluch tak sie nie wyglupial ;)

Dobra , to krzyczę: WYŁAŹ MAŁYYYYYYYYY!!!!! TO NIEMORALNE TYLE MIESIĘCY SIĘ OPIERNICZAĆ!!!! :D

Zgłoś nadużycie #10298 9 sierpnia 2011, 20:18

Aga.W napisał(a)

no poza tym... miałam dzisiaj ze 3 skurcze... słabe, ale coś tam było... poszłam pozmywać i przeszły :P także to oszukane były... a już nadzieje miałam :P
ja generalnie poprasowałam już wszystko co prasować chciałam... ahh a nawet więcej :P dla zabicia czasu :P i żeby nie zapomnieć że zaraz rodzę :P
od razu dzisiaj sie na popołogową wizytę umówiłam :P jak mi babka powiedziała że najbliższy termin na grudzień i to 6 (rok temu 6 grudnia test zrobiłam) to myślałam że padne... więc umówie sie prywatnie do swojej gin  po prostu... no bo przecież nie będę tyle czekać :/ 
Muzza ja na KTG mam przyjść tak sobie, jedynie mi lekarka skierowanie wypisała i nic więcej. jutro do izby przyjęć zadzwonie i zapytam czy torby nie brać przypadkiem czy coś...
Margolcia jak ja mam swędzawke na brzuchu to smaruje swoim kremem na rozstępy, czasem nawet po kilka razy dziennie :) 1-2 dni i spokój :)

uuu... to juz skurcze byl, moze cos sie ruszy :) ja dzisiaj tak sie nudzilam, ze sie z nudow przymulona zrobilam i polozylam sie spac po poludniu na 1,5godzinki :) nie chcialo mi sie prasowac :P ale pozniej umylam kuchenke i posciagalam pranie :) a z tym 6grudnia to chyba jakis zart... przeciez sierpien mamy, a tu dopiero wizyta w grudniu :|
Margolcia mnie tez czesto swedzial brzuch, wtedy najlepsza byla dla mnie wazelina, nie oliwki czy kremy. Wazelina Ci tak natlusci ze posmarujesz wieczorem a rano jeszcze brzuch bedzie sliski od wazeliny ;) ja zaluje ze od poczatku nie zaczelam uzywac, wtedy pewnie bym sie nie nabawila tych rozstepow na piersiach :/

Zgłoś nadużycie #10299 9 sierpnia 2011, 20:21

Aga.W napisał(a)

Olka, dawaj mu batoniki to napewno wyjdzie... naiwna! przeciez on wie że jak wyjdzie, to się skończa łakocie :P
i mleko, mleko mleko... te nasze dzieci nei takie głupie :P

w sumie to ten batonik caly dzien za mna chodzil szczerze powiedziawszy :D probowalam caly dzien nic slodkiego nie jesc, bo wczoraj po tym masazu, jak mi jeszcze polozna powiedziala ze raczej do srody nie urodze i czeka mnie drugi masaz, to sie w domu poryczalam i zjadlam 4 ptasie mleczka :P za duzo tych slodyczy jem, tym bardziej ze czesto lapie grzybice. No ale zjadlam tego batonika niedawno, od jutra sprobuje przestac jesc slodkie.A pewnie dlatego żarłok tyle siedzi u mnie, bo codziennie cos slodkiego ma ;) ojj jutro sie za to wezme, skonczy sie moja dobroc :P

Zgłoś nadużycie #10300 9 sierpnia 2011, 20:22

agf napisał(a)

Dobra , to krzyczę: WYŁAŹ MAŁYYYYYYYYY!!!!! TO NIEMORALNE TYLE MIESIĘCY SIĘ OPIERNICZAĆ!!!! :D

Oby sie wystrachal cioci Oli i zrobil niespodzianke dzisiejszej nocy :D

Zgłoś nadużycie #10301 9 sierpnia 2011, 20:29

agf Supermama
No, jak dwie Ole go będą nagabywać to może dla świętego spokoju wyjdzie  ;)

Zgłoś nadużycie #10302 9 sierpnia 2011, 20:31

Konto usunięte
Olka po prostu moja gin jest przeuwielbiana lekarką i tyle... taka prawda :P pójdę prywatnie, 5 dych mnie nie zbawi ;) a zalezy mi na niej ;)
też ostatnio ze słodyczami przeginałam i sobie szlaban zrobiłam :) nie ma takiej tragiedii..   :P aczkolwiek cos bym sobie zjadła :D
ale NIE!
może stąd te skurcze :P bo słodkiego się domaga :P hehe :D

Zgłoś nadużycie #10303 9 sierpnia 2011, 20:32

agf napisał(a)

No, jak dwie Ole go będą nagabywać to może dla świętego spokoju wyjdzie  ;)

heh, sie okaze ;) jak nie, to jutro zacisne zeby i poprosze polozna o podwojny masaz :P niech mi nawet cala reke wsadzi i go pociagnie do wyjscia :P w weekend gadalismy z Wojtka rodzicami na skypie to jego matka mowila, ze tez miala ten masaz szyjki macicy i w Polsce niektorzy lekarze nazywaja to "chinskimi pieszczotami" :D

Zgłoś nadużycie #10304 9 sierpnia 2011, 20:33

oliwkowa.mama Zadomowiona
witajcie mamuie ja urodziłam 31.07 dziewczynkę 57 cm 3600 sn 10p  poród był ciężki ale da sie wytrwać
oliwkowa.mama

Zgłoś nadużycie #10305 9 sierpnia 2011, 20:38

Aga.W napisał(a)

Olka po prostu moja gin jest przeuwielbiana lekarką i tyle... taka prawda :P pójdę prywatnie, 5 dych mnie nie zbawi ;) a zalezy mi na niej ;)
też ostatnio ze słodyczami przeginałam i sobie szlaban zrobiłam :) nie ma takiej tragiedii..   :P aczkolwiek cos bym sobie zjadła :D
ale NIE!
może stąd te skurcze :P bo słodkiego się domaga :P hehe :D

Aga a gdzie chodzisz do ginekologa? chociaz w sumie to pewnie i tak nie bee wiedziala, bo ja tylko w Policach korzystam z ginow ;) ale tez mam jednego godnego polecenia, ktory jest ordynatorem w szpitalu i malo bierze za wizyte :) u jednego bylam to jak sie dowiedzial, ze z zagranicy przyjechalam to swinia wziela 120zl za wizyte :P a ten do ktorego zaczelam chodzic niedosc ze dobrze bada, to tez wiedzial ze z zagranicy a za badanie, usg dopochwowe, badanie piersi + recepta wypisana na moja mame zebym nie musiala placic 100% wzial 80zl ;)
jak zrobilas sobie szlaban na slodycze? ja probuje zrobic ale mamy w domu pare slodkich rzeczy i jak wojtek jest w pracy to glupieje jak widze slodycze :P boje sie ze po jutrzejszym masazu znowu zlapie dola i zaczne buszowac w domu za slodkim :P a ze skurczami to racja :D pewnie nic slodkiego dzisiaj nie dostal to zaczal szalec z nerwow :D

Zgłoś nadużycie #10306 9 sierpnia 2011, 20:39

oliwkowa.mama napisał(a)

witajcie mamuie ja urodziłam 31.07 dziewczynkę 57 cm 3600 sn 10p  poród był ciężki ale da sie wytrwać

gratuluje !!!! sliczna dziewczynka :) no i nie taka malutka :) pewnie jak urodzilas to juz zapomnialas jaki ciezki byl porod,co ?? :)

Zgłoś nadużycie #10307 9 sierpnia 2011, 20:42

jak juz dziecko wyjdzie to kończy się cały ból na szyciu dali mi jakiegos speeda i odpadłam nic nie pamiętam tak ze nie bolało mąż mówił ze sie darłam :ała: ale ja osobiście nie pamiętam
nie czytajcie o porodzie lepiej iść na niewiadomce ja tak szlam i było ok pełen luz a jak się wie co cię czeka jest gorzej bo łapiesz stresa do szkoły rodzenia tez nie chodziłam i jakoś sobie poradxziąłm
oliwkowa.mama

Zgłoś nadużycie #10308 9 sierpnia 2011, 20:45

agf Supermama

oliwkowa.mama napisał(a)

jak juz dziecko wyjdzie to kończy się cały ból na szyciu dali mi jakiegos speeda i odpadłam nic nie pamiętam tak ze nie bolało mąż mówił ze sie darłam :ała: ale ja osobiście nie pamiętam
nie czytajcie o porodzie lepiej iść na niewiadomce ja tak szlam i było ok pełen luz a jak się wie co cię czeka jest gorzej bo łapiesz stresa do szkoły rodzenia tez nie chodziłam i jakoś sobie poradxziąłm

No to cóż, tylko pogratulować i zazdrościć, że masz już za sobą :)

Zgłoś nadużycie #10309 9 sierpnia 2011, 20:50

oliwkowa.mama napisał(a)

no, tez slyszalam od wielu matek ze dziecko Ci daja i momentalnie zapominasz o bolu ;) ale jak juz sie darlas to chyba musialo bolec. Ja niestety juz troche poczytalam o porodach i ogladalam nawet filmiki na necie, ale uwierz, ze przez te czekanie na porod jestem tak umeczona, ze wszystko jedno czy bedzie tragedia czy nie - oby sie jak najszybciej zaczal. Fajnie, ze juz masz porod za soba :)

Zgłoś nadużycie #10310 9 sierpnia 2011, 21:05

tez sie ciesze :) i można leżeć na brzuchu :) bałam sie położyć na brzuchu juz po wszystkim kiedy wróciłam do domu
oliwkowa.mama