Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10271 9 sierpnia 2011, 18:21

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

Witam! :)
Agf, Karolinia - nie wiem czy nie trzeba, ale ja prasowalam reczniki dla maluszka. Byly prane,ale wyprasowalam, zeby lepiej zabic te bakterie wszystkie :)
Ela powiem Ci, ze przez te przedluzanie sie akcja porodowa coraz czesciej mysle czy nie lepsza bylaby cesarka... na dole bylabym nienaruszona i szybciej by to poszlo... ciekawa jestem jak bardzo roznia sie skurcze normalne a te po oksytocynie. Czy az tak sa bolesne?
U mnie jednorazowo byl ten brazowy glut, wydaje mi sie ze to po wczorajszym masazu... Jutro kolejny masaz, szlag mnie trafi :/ gotuje wlasnie makaron, niedlugo Wojtyła wraca z pracy, trzeba obiad zrobic jak to na kure domowa przystalo :D
Paprotka dobrze, ze na wizycie wszystko dobrze i szyjka sie nie skraca :) no teraz to w kazdej chwili moze zaczac sie porod, chociaz ja tez tak myslalam ze u mnie tak bedzie :P

Olka czym się różnią skurcze ?? Nie wiem czy u każdej takie są same, ale u mnie były.... non stop, bez przerw i tym się różniły, żadnej przerwy na oddech, odpoczynek, porostu jeden skurcz sie kończył a kolejny zaraz za nim zazynał :( Ale ja ją miał podaną na etapie skurczy partych dopiero, to może dlatego były aż tak gwałtowne ??
A jak się bardzo poród przedłuża to kumaty lekarz nie ryzykuje tylko robi i tak cesarkę, zwłaszcza jak dzieko utknie...

Zgłoś nadużycie #10272 9 sierpnia 2011, 18:21

olka8922 Gotowa na wszystko
Mojej siostrze odeszly wody z piatku na sobote po polnocy, a w poniedzialek po 12-stej urodzila. lekarz jej powiedzial, ze dziecko moze przezyc bez wod do 72godzin. Ciekawa jestem czy to prawda.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10273 9 sierpnia 2011, 18:22

paprotka25 Supermama

olka8922 napisał(a)

Paprotka dobrze, ze na wizycie wszystko dobrze i szyjka sie nie skraca :) no teraz to w kazdej chwili moze zaczac sie porod, chociaz ja tez tak myslalam ze u mnie tak bedzie :P

szkoda że u Was lakarze nie pomagają urodzić wcześniej tylko karzą chodzić oporowo, i dopiero jak się porządnie przenosi to coś robią...

Zgłoś nadużycie #10274 9 sierpnia 2011, 18:24

mamaela napisał(a)

Olka czym się różni skurcze ?? Nie wiem czy u każdej takie są same, ale u mnie były.... non stop, bez przerw i tym się różniły, żadnej przerwy na oddech, odpoczynek, porostu jeden skurcz sie kończył a kolejny zaraz za nim zazynał :( Ale ja ją miał podaną na etapie skurczy partych dopiero, to może dlatego były aż tak gwałtowne ??

oj to widze, ze masakra z tymi skurczami byla u Ciebie... ja jak poronilam to tez mialam skurcze, byly gdzies co 5minut ale takie bolesne ze lezalam na podlodze i nie wiedzialam co ze soba zrobic :/ no to widze, ze nieciekawie po tej oksytocynie bylo... Oby w razie co podali wtedy kiedy trzeba ;)

Zgłoś nadużycie #10275 9 sierpnia 2011, 18:25

paprotka25 napisał(a)

szkoda że u Was lakarze nie pomagają urodzić wcześniej tylko karzą chodzić oporowo, i dopiero jak się porządnie przenosi to coś robią...

noo... wczoraj mialam masaz na wywolanie, ale nic nie dalo, bo szyjka zamknieta. Jutro znowu bede miala masaz... tutaj po 11-12dniach wywoluja, niestety trzeba czekac :|

Zgłoś nadużycie #10276 9 sierpnia 2011, 18:26

paprotka25 Supermama
a jak np podają tą oksytocyne to mogą podać jakieś leki przeciwbólowe? nie mówie o tym zastrzyku w kręgosłup bo u mnie takiego nie dają, tylko o łagodniejszych środkach, to nie gryzie się jedno z drugim?

Zgłoś nadużycie #10277 9 sierpnia 2011, 18:26

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

słyszałam właśnie że czasami lekarze wypychają dziecko, sama nie wiem co lepsze czy czekać aż samo się zacznie czy wiedzieć na czym się stoi, bynajmniej dr chyba wie co robi i krzywdy nam nie zrobi :) poza tym może być tak że Młody będzie się nudzić i postanowi wcześniej wyjść :)

jak bedziesz pod opieką swojego lekarza to napewno nie będzie ryzykował- zrobi to szybko ale bezpiecznie dla ciebie i dziecka. Dlatego ja szukałam indywidualnej opieki- trafiło na położną a nie lekarza, ale to na jedno wychodzi tak naprawdę. Bo wiem, że ona jak trzeba będzie szybko podejmować decyzję, bo coś się będzie działo to zrobią mi cesarkę- dlatego od razu oglądałam też salę do cięć i mam umówioną wizytę u anestezjologa w szpitalu na 3 tyg. przed terminem- jakby co , na wszelki wypadek. I celowo na 3 tyg. jakby się właśnie małej spieszyło :)

Zgłoś nadużycie #10278 9 sierpnia 2011, 18:27

paprotka25 Supermama

olka8922 napisał(a)

noo... wczoraj mialam masaz na wywolanie, ale nic nie dalo, bo szyjka zamknieta. Jutro znowu bede miala masaz... tutaj po 11-12dniach wywoluja, niestety trzeba czekac :|

oby nie było trzeba robić jutro tego masażu... pogadaj z młodym żeby wyłaził bo nie możecie się już go doczekać :)

Zgłoś nadużycie #10279 9 sierpnia 2011, 18:28

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

a jak np podają tą oksytocyne to mogą podać jakieś leki przeciwbólowe? nie mówie o tym zastrzyku w kręgosłup bo u mnie takiego nie dają, tylko o łagodniejszych środkach, to nie gryzie się jedno z drugim?

dolargan ci mogą dać domięśniowo, będziesz przysypiać troszkę. Często oksytocynę dają razem z zewnątrzoponowym, ale mówisz że u Ciebie nie dają...

Zgłoś nadużycie #10280 9 sierpnia 2011, 18:33

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

dali by ci żel na tę szyjkę to może by się zaczęła otwierać, dziwne to ale z drugiej strony do 14 dni po to dalej w terminie :(

Zgłoś nadużycie #10281 9 sierpnia 2011, 18:34

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Nie  Ola musisz złożyć wniosek o macierzyński chyba. Zreszta Ela powie ;)  
A właśnie też miałam się zapytać- ręczniczki przecież piorę w wysokiej temp i są mięciutkie, to też je prasować ??

ja prasowałam i tak, jakoś tak z przyzwyczajenie- wszystko dla małej potraktowałam żelazkiem i parą :)

Zgłoś nadużycie #10282 9 sierpnia 2011, 18:35

paprotka25 Supermama

mamaela napisał(a)

dolargan ci mogą dać domięśniowo, będziesz przysypiać troszkę. Często oksytocynę dają razem z zewnątrzoponowym, ale mówisz że u Ciebie nie dają...

o własnie o dolorgan mi chodziło tylko nie pamiętałam nazwy, i dają jeszcze relanium z czymś tam ale to zależy co zadecydują żeby dać, i to nie będzie przeszkadzało przy przyspieszaniu?

Zgłoś nadużycie #10283 9 sierpnia 2011, 18:43

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

Mojej siostrze odeszly wody z piatku na sobote po polnocy, a w poniedzialek po 12-stej urodzila. lekarz jej powiedzial, ze dziecko moze przezyc bez wod do 72godzin. Ciekawa jestem czy to prawda.

ja czytałam o 24 godzinach max. ?? Podobno pow. 24 godzin u 1o
% dzieci może dojść do zainfekowania bakteriami z pochwy a to może być bardzo niebezpieczne- więc sama nie wiem jak to jest ??

Zgłoś nadużycie #10284 9 sierpnia 2011, 19:28

agf Supermama
Olka- ty dawaj ten brzuch do tego kompa, ja tu mam głośniczek to nakrzyczę na tego małego twojego zeby wychodził! :)
Ja póki co nie myślę dalej nad tym wywoływaniem, oksytocyna i innymi takimi. Będę myśleć jak się będzie przeciągać, a póki co nie ma sobie co głowy zawracać.

Zgłoś nadużycie #10285 9 sierpnia 2011, 19:29

Konto usunięte
no to ja przy kompie więc zdaje relacje - byłam u lekarza... rozwarcia zero, czop na miejscu :P szyjka minimalnie skrócona...
w piątek skierowanie do szpitala na ktg, po ktg w szpitalu mówią co mam robić dalej, ale dłużej niż do 16 czekać mi nie pozwolą i będa wyciskać :) obym urodziła wczesniej... bo juz dosyć mam tego latania po lekarzach :D
mały ma sie świetnie, łożysko/wody ok, wszystko elegancko :) oczywiście i położnej w rejestracji i położnej mojej gin wielki ubaw sprawiło że ciągle się tocze :P  
no, to teraz nadrabiam zaległości :P
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10286 9 sierpnia 2011, 19:35

agf Supermama
Aga, ale w piątek w szpitalu juz zostajesz ??

Zgłoś nadużycie #10287 9 sierpnia 2011, 19:36

Konto usunięte
wiecie co, moje stopy i kostki tak szczupło dzisiaj wyglądaja że normalnie napatrzyć się nie mogłam :D od dobrych 2 miesięcy tak pieknie nie wyglądały :D jakiś cud się dzieje :D istna rewelka!!
Agf, nieee tylko KTG :) moja gin idzie na urlop i już mnie oddaje w opieke szpitalowi :) i na KTG zdecydują co ze mną robią :) bo mogą mnie zaprosić na niedziele na leżenie, najpóźniej na wtorek, czyli tydzień po terminie :)

Zgłoś nadużycie #10288 9 sierpnia 2011, 19:50

Konto usunięte

konwalia napisał(a)

O rany, jak bosko, już za chwilę będziesz miała Kropelki przy sobie. :) Moje Skarby póki co cały czas się wiercą i mają zmienne ułożenie. Zobaczymy jutro czy coś się zmieniło, bo mam usg. A Ty dlaczego masz cc? Pięknie donosiłaś tę ciążę, jestem z Ciebie dumna. :D

bo moje Kropelki ułożyły się pośladkowo do wyjścia :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #10289 9 sierpnia 2011, 19:50

Konto usunięte
no poza tym... miałam dzisiaj ze 3 skurcze... słabe, ale coś tam było... poszłam pozmywać i przeszły :P także to oszukane były... a już nadzieje miałam :P
ja generalnie poprasowałam już wszystko co prasować chciałam... ahh a nawet więcej :P dla zabicia czasu :P i żeby nie zapomnieć że zaraz rodzę :P
od razu dzisiaj sie na popołogową wizytę umówiłam :P jak mi babka powiedziała że najbliższy termin na grudzień i to 6 (rok temu 6 grudnia test zrobiłam) to myślałam że padne... więc umówie sie prywatnie do swojej gin  po prostu... no bo przecież nie będę tyle czekać :/ 
Muzza ja na KTG mam przyjść tak sobie, jedynie mi lekarka skierowanie wypisała i nic więcej. jutro do izby przyjęć zadzwonie i zapytam czy torby nie brać przypadkiem czy coś...
Margolcia jak ja mam swędzawke na brzuchu to smaruje swoim kremem na rozstępy, czasem nawet po kilka razy dziennie :) 1-2 dni i spokój :)

Zgłoś nadużycie #10290 9 sierpnia 2011, 19:51

agf Supermama
Aaaa, ok, już myślałam , że cię tam od piątku położą. Na tym ktg pewnie też zobaczą czy macica jakieś skurcze ma. No, a potem to faktycznie - zobaczy się. Jeszcze wszystko się może zadziać - pamiętam jak Gosia pisała rano, że nic i dupa, a tu tego samego dnia po 17 było po wszystkim ;)