Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10211 9 sierpnia 2011, 13:04

agf Supermama
Olka - to jak sucho tyle czasu to chyba jednak nie wody, choć w sumie to się nie znam.
U mnie za to od jakiegoś tygodnia pojawiło sie tez coś, że wkładki zaczęłam nosic - ale to takie wodniste -jak woda, bo żaden śluz to to nie jest. Nie wiem czy to normalne, ale skoro u lekarza wszystko ok było to znaczy, ze może i na mnie przyszła pora z jakimiś wyciekami. Tak to przez całą ciążę nic, żadnych śluzów, upławów, kropelek , niczego.

Zgłoś nadużycie #10212 9 sierpnia 2011, 13:04

magdab Gotowa na wszystko
a pierwszą córkę urodziłam tydzień po terminie
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #10213 9 sierpnia 2011, 13:05

schmetterling Supermama

agf napisał(a)

A takie rozwarcie to co znaczy? Jest szansa tych 20 dni czy to już raczej kwestia co najwyzej kilku?

to jak ja byłam u lekarza 20 dni przed terminem to miałam długą szyjkę tzn nie skracała się jeszcze i szczelnie pozamykana była......to to już chyba kwestia kliku dni jest ??

Zgłoś nadużycie #10214 9 sierpnia 2011, 13:17

olka8922 Gotowa na wszystko

agf napisał(a)

Olka - to jak sucho tyle czasu to chyba jednak nie wody, choć w sumie to się nie znam.
U mnie za to od jakiegoś tygodnia pojawiło sie tez coś, że wkładki zaczęłam nosic - ale to takie wodniste -jak woda, bo żaden śluz to to nie jest. Nie wiem czy to normalne, ale skoro u lekarza wszystko ok było to znaczy, ze może i na mnie przyszła pora z jakimiś wyciekami. Tak to przez całą ciążę nic, żadnych śluzów, upławów, kropelek , niczego.

no pewnie nie wody, bo tak to by sie saczyly i by byla chlapa na wkladce :P a ja od jakiegos 36-37tygodnia tez zaczelam miec wodnista wydzieline, polozna mi nawet zapisala w ksiazce ciazowej ze mam wodnista. Dobrze, ze pod koniec ciazy zaczelas uzywac wkladki, bo z nam i takie ktore uzywaly cala ciaze i srednio 5wkladek na dzien, tak duzo mialy sluzu ;)
Kurde jak wy macie fajnie,ze mozecie sobie zadzwonic do swoich ginekologow i zapytac jak cos sie dzieje... Mi od czwartku leci czop sluzowy, byl zolty, a teraz poszlam siku i na papierze zobaczylam ze juz nie jest zolty a brazowy. I teraz badz madra i rozkmin czy to normalne czy nie. Na necie wole nie czytac bo pewnie bedzie ze mam raka albo cos w tym stylu :P kiedys mialam ostre zapalenie pecherza, poczytalam na necie o objawach to na jednej stronce bylo napisane,ze nieleczone prowadzi do zakazenia calego ukladu a nawet smierci :D bylam u urologa i mowil, ze najgorszym bledem jest czytanie na necie :P
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10215 9 sierpnia 2011, 13:19

schmetterling Supermama
kurcze ale sie nudzę,babcia przyniosła nam obiad więc nie muszę robić.Posprzątane mam ,poprane ,kurcze umieram z nudów :| Kot mi mieszkanie demoluje bo ma pustą miseczkę,a nauczylśmy dziada że ma zawsze pełną ,tylko że już karma się skończyła i dopiero chłopak ma po drodze kupic ....Mam zamiar go oduczyć tej "pełnej michy" i trzy razy dziennie karmić ,ale nie wiem czy się uda.Za gruby już jest :D
I telefonik mi umiera :( od 3 dni jakoś jak go zamknę to robi się takie czarne podswietlone tło i musze wyłączać i włączać znowu,a jak leży rozsunięty to wszystko działa normalnie.Chyba jutro jak będzie wypłatka to pojadę pooglądac telefony w orange i coś wezmę nowego.

Zgłoś nadużycie #10216 9 sierpnia 2011, 13:23

schmetterling Supermama
Olka o tym czytaniu na necie to mi moja gin mówiła :D
Kurcze przerąbane tam w tej Angli macie,naprawdę.My tutaj zawsze możemy zadzwonić i zapytać tak jak piszesz ,a Ty tam łazisz i kombinujesz co to może być albo co to może nie być,ehhhh.

Zgłoś nadużycie #10217 9 sierpnia 2011, 13:24

mamaela Supermama
olka jak brążowy to pewnie zabarwia się od krwi, to już chyba dobrze, bo jest szansa że się rozkręci...

Zgłoś nadużycie #10218 9 sierpnia 2011, 13:24

schmetterling napisał(a)

kurcze ale sie nudzę,babcia przyniosła nam obiad więc nie muszę robić.Posprzątane mam ,poprane ,kurcze umieram z nudów :| Kot mi mieszkanie demoluje bo ma pustą miseczkę,a nauczylśmy dziada że ma zawsze pełną ,tylko że już karma się skończyła i dopiero chłopak ma po drodze kupic ....Mam zamiar go oduczyć tej "pełnej michy" i trzy razy dziennie karmić ,ale nie wiem czy się uda.Za gruby już jest :D
I telefonik mi umiera :( od 3 dni jakoś jak go zamknę to robi się takie czarne podswietlone tło i musze wyłączać i włączać znowu,a jak leży rozsunięty to wszystko działa normalnie.Chyba jutro jak będzie wypłatka to pojadę pooglądac telefony w orange i coś wezmę nowego.

tylko pozazdroscic takiej babci :) niedosc ze przychodzi to jeszcze z obiadem ;) ja tez mam dzisiaj spokoj, bo wczoraj zrobilam gulasz na dwa dni :) a kot pewnie nie wie co sie dzieje, szura po mieszkaniu miska a nikt zarła nie dosypuje :D a na necie na stronie Orange nie ma propozycji telefonow? chociaz juz bys sie rozeznala w cenach i sie tak nie nudzila ;)

Zgłoś nadużycie #10219 9 sierpnia 2011, 13:26

schmetterling napisał(a)

Olka o tym czytaniu na necie to mi moja gin mówiła :D
Kurcze przerąbane tam w tej Angli macie,naprawdę.My tutaj zawsze możemy zadzwonić i zapytać tak jak piszesz ,a Ty tam łazisz i kombinujesz co to może być albo co to może nie być,ehhhh.

wiesz, w zasadzie moglabym zadzwonic do swojej poloznej tej ktora mi wczoraj masaz robila, ale wiadomo ze po angielsku nie wytlumacze tak jak po polsku. I dla nich zawsze wszystko jest normalne. Jak mi odszedl czop sluzowy to dzwonilam do poloznej czy dalej moge uzywac zewnetrznie krem na grzybice, dzwonilam 2razy ie odbierala, wyslalam smsa nie odpisala :/

Zgłoś nadużycie #10220 9 sierpnia 2011, 13:29

schmetterling Supermama

olka8922 napisał(a)

tylko pozazdroscic takiej babci :) niedosc ze przychodzi to jeszcze z obiadem ;) ja tez mam dzisiaj spokoj, bo wczoraj zrobilam gulasz na dwa dni :) a kot pewnie nie wie co sie dzieje, szura po mieszkaniu miska a nikt zarła nie dosypuje :D a na necie na stronie Orange nie ma propozycji telefonow? chociaz juz bys sie rozeznala w cenach i sie tak nie nudzila ;)

coś tam patrzę na necie,ale jakoś przekonana nie jestem.Kiedyś tak patrzałam a jak co do czego przyszło to w salonie mieli całkiem inne telefony niż na stronie ,także wolę pojechać i zobaczyć.Babcia w sumie nie jest zła,ale czy pozazdrościć ?? ? Hmmm ,chyba nie :)

Zgłoś nadużycie #10221 9 sierpnia 2011, 13:30

mamaela napisał(a)

olka jak brążowy to pewnie zabarwia się od krwi, to już chyba dobrze, bo jest szansa że się rozkręci...

hiihihi oby :) Ela a Ci czop odszedl w pierwszej ciazy?
Kurde jakos od paru dni odczuwam czesciej ze jest mi slabo :| nie wiem czy juz dziecie takie ciezkie czy co :D

Zgłoś nadużycie #10222 9 sierpnia 2011, 13:30

konwalia Fajna mama

Karolinia napisał(a)

A co to znaczy ??

To znaczy, że każde z bliźniąt ma własną kosmówkę i własny worek owodniowy. Dzięki temu u każdego płodu krew krąży niezależnie. Jest to najbezpieczniejszy rodzaj ciąży bliźniaczej bo wyklucza różne powikłania, jak np. zespół podkradania krwi między płodami.
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #10223 9 sierpnia 2011, 13:33

schmetterling napisał(a)

coś tam patrzę na necie,ale jakoś przekonana nie jestem.Kiedyś tak patrzałam a jak co do czego przyszło to w salonie mieli całkiem inne telefony niż na stronie ,także wolę pojechać i zobaczyć.Babcia w sumie nie jest zła,ale czy pozazdrościć ?? ? Hmmm ,chyba nie :)

pewnie lenie nie uaktualniaja strony i dlatego co innego jest na stronie a co innego w sklepie :P heheh :) moja babcia jakby zyla to bym ja chetnie do Anglii na miesiac sciagnela ;) niedosc ze byla wyluzowana to jeszcze tak wspaniale gotowala... :)

Zgłoś nadużycie #10224 9 sierpnia 2011, 13:38

schmetterling Supermama

olka8922 napisał(a)

pewnie lenie nie uaktualniaja strony i dlatego co innego jest na stronie a co innego w sklepie :P heheh :) moja babcia jakby zyla to bym ja chetnie do Anglii na miesiac sciagnela ;) niedosc ze byla wyluzowana to jeszcze tak wspaniale gotowala... :)

no ta babcia nie jest może taka zła,też jest wyluzowana ,ale chyba aż za bardzo.... ;) ;) Dwa lata temu zmarła moja kochana babcia :( :( to to była prawdziwa babcia ,czasem śni mi się w nocy a ja się budzę i nie moge sobie przypomnieć jej twarzy....Smutno mi że nie zobaczy mojej córci ,no ale cóż.Taka kolej rzeczy,tylko czemu tak cięzko się z tym pogodzić....

Zgłoś nadużycie #10225 9 sierpnia 2011, 13:42

agf Supermama

olka8922 napisał(a)

kiedys mialam ostre zapalenie pecherza, poczytalam na necie o objawach to na jednej stronce bylo napisane,ze nieleczone prowadzi do zakazenia calego ukladu a nawet smierci :D bylam u urologa i mowil, ze najgorszym bledem jest czytanie na necie :P

To i ja sama wiem po sobie ;) Ja już miałam raka piersi, rozchodzenie się spojenia łonowego i pewnie coś tam jeszcze by sie znalazło ;0 I jak o coś pytam lekarza, a on się mnie pyta skąd taka myśl albo pytanie i mówię, że przeczytałam w necie to zawsze z uśmiechem pobłażliwym patrzy na mnie, uśmiecha się i tez mówi żeby za wiele nie czytać i nie we wszystko wierzyć ;)

Zgłoś nadużycie #10226 9 sierpnia 2011, 13:46

agf Supermama
Jejku, czy mi się kiedyś będzie nudzić ?? !! ?? Ja mam cały czas coś do roboty, że nawet nie sprzątam czasem, bo są fajniejsze rzeczy do robienia...

Zgłoś nadużycie #10227 9 sierpnia 2011, 13:47

schmetterling napisał(a)

no ta babcia nie jest może taka zła,też jest wyluzowana ,ale chyba aż za bardzo.... ;) ;) Dwa lata temu zmarła moja kochana babcia :( :( to to była prawdziwa babcia ,czasem śni mi się w nocy a ja się budzę i nie moge sobie przypomnieć jej twarzy....Smutno mi że nie zobaczy mojej córci ,no ale cóż.Taka kolej rzeczy,tylko czemu tak cięzko się z tym pogodzić....

moze Twoja jakies medyczne ziolka pali ze taki luzak z niej? :D u mnie tez bylo nieciekawie... Pod koniec listopada dowiedzielismy sie ze jestem w ciazy, a po tygodniu zmarla Wojtka babcia. Jak ja sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to moja siostra byla w 3miesiacu. Wyslala zdjecia z usg naszej babci, zeby zobaczyla wnuczke, a babcia zmarla tydzien po tym jak zmarla Wojtka babcia... I to jeszcze Wojtka babcia w srode, a za tydzien w srode moja. Przed samymi swietami grudniowymi... Nawet nie zdazyla zobaczyc zdjec z usg mojej siostry coreczki... Niby jedni umieraja zeby drudzy mogli sie urodzic... Moja babcia tez mi sie czesto sni... :|

Zgłoś nadużycie #10228 9 sierpnia 2011, 13:49

agf napisał(a)

To i ja sama wiem po sobie ;) Ja już miałam raka piersi, rozchodzenie się spojenia łonowego i pewnie coś tam jeszcze by sie znalazło ;0 I jak o coś pytam lekarza, a on się mnie pyta skąd taka myśl albo pytanie i mówię, że przeczytałam w necie to zawsze z uśmiechem pobłażliwym patrzy na mnie, uśmiecha się i tez mówi żeby za wiele nie czytać i nie we wszystko wierzyć ;)

heheh :) ja probuje nie czytac na necie ale czasem to jest silniejsze ode mnie. Dopiero sie zarzekalam ze nie przeczytam o czopie sluzowym a juz musialam co nieco doczytac :P na szczescie tym razem raka nie mam ;)

Zgłoś nadużycie #10229 9 sierpnia 2011, 14:22

Konto usunięte

konwalia napisał(a)

Fakt, jestem ostatnio trochę zalatana, a poza tym integruję się z październikowymi. :) Ja kończę 30tc, od czwartku 31.Czuję się ok, choc coraz trudniej mi się już kulac. :) Chłopcy zdrowi, ciąża jednak znowu (w końcu) uznana za dwukosmówkową. :) A Tobie ile jeszcze jeszcze zostało? :)

to fantastycznie :) u mnie też dwu kosmówkowa jest :) u mnie już 37 tydzień w środę :) jeszcze tydzień i cc bo mam planowaną na dwa tyg przed terminem a termin mam na 28 sierpnia :) A jak Twoje dzieci są ułożone ??
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #10230 9 sierpnia 2011, 14:26

konwalia Fajna mama

Margolcia napisał(a)

to fantastycznie :) u mnie też dwu kosmówkowa jest :) u mnie już 37 tydzień w środę :) jeszcze tydzień i cc bo mam planowaną na dwa tyg przed terminem a termin mam na 28 sierpnia :) A jak Twoje dzieci są ułożone ??

O rany, jak bosko, już za chwilę będziesz miała Kropelki przy sobie. :) Moje Skarby póki co cały czas się wiercą i mają zmienne ułożenie. Zobaczymy jutro czy coś się zmieniło, bo mam usg. A Ty dlaczego masz cc? Pięknie donosiłaś tę ciążę, jestem z Ciebie dumna. :D
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)