Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10191 9 sierpnia 2011, 12:25

olka8922 Gotowa na wszystko

mamaela napisał(a)

no niecałe 3 tygodnie po porodzie to fakt niekomfotrowo dla Ciebie bardzo- różnie możesz się jeszcze czuć- coś tam może pobolewać niestety, nadal się te upławy choć już mniejsze ale są i jasne rzeczy jakoś tam może profilaktycznie odpadają. A z rzeczy to raczej nadal ciążowe lub szerokie będą musiały być (bo to jeszcze tak szybko szprychą nie będzie się) no i do tego pokarm - nawet jak zostawisz małego nakarmionego w domu to będzie przybierał jednak (a chrzest to nie trwa 10 minut tylko bitą godzinę) i może na samą myśl o maluszku w domu z tatą sam lecieć- trzeba po 2 wkładki włożyć na wszelki wypadek żeby bluzki nie ubrudzić ;) No trudne wyzwanie przed Tobą, nie zazdroszczę.

No strasznie niekomfortowo, tyle osob jej mowilo zeby chociaz na koniec wrzesnia przelozyla, to nie, w sierpniu bedzie. Mimo, ze jest starsza ode mnie o 5,5roku to ma możdżek jak dziecko. Nie patrzy na innych, czy innym pasuje ten chrzest czy nie, byleby tylko jej pasowalo. Inni musza wszystko rzucic i przyjechac na chrzest, ja to nie interesuje jak i w ogole. A tez chce w sierpniu bo jej chlopaka rodzice sie pchaja do nich na urlop i rzucili propozycja zeby wtedy zrobic chrzciny i juz wszystko zostalo jak najszybciej zalatwione. Szkoda tylko ze nie pomyslala o naszych rodzicach... bo Nasi rodzice nie maja tak kasy i urlop na zawolanie zeby przyleciec na chrzciny kiedy tylko siostra sobie zazyczy.A to jest ich pierwsza wnuczka i pewnie przykro im bedzie, ze nie sa na chrzcinach. My za to bedziemy kombinowali, zeby chrzciny synka zrobic w Polsce :) chociaz cala rodzina bedzie mogla w nich uczestniczyc.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10192 9 sierpnia 2011, 12:25

agf Supermama

Aga.W napisał(a)

dzien dobry!!
przede wszystkim - Gosias GRATULACJE raz jeszcze :) super ze juz po, ze porod szybciutki !! i juz  w domu - to juz w ogole szczyt szczescia :)
wysciskaj swoja Helenke!!
no, ja mialam koszmarna noc, wszystko mnie boli, dzisiaj jest moj termin wedlug OM, ide zara do gin popatrzec czy cos sie dzieje - taaa juz to widze...
takze poki co, milego dnia Wam zycze!!

Aga,no to życzę postępów, rozewrzyj(jest takie słowo ?? )  no ty w końcu  to swoje wnętrze :)

Zgłoś nadużycie #10193 9 sierpnia 2011, 12:27

wenus1988 Gotowa na wszystko
hey...a propo rozstepów... mimo że zarzekałam sie że pewnie nie bede miec bo jakos sie nie zapowiadało tak przyszedł czas na podsumowanie bo jeszcze tydzien mi zostało do końca... Także mój rozstep jeden jedyny który mam to od kolczyka w pępku... wygląda dośc odrażająco... moja kumpela wczoraj najlepiej pocieszyła mnie mówiąc że wyglądam jakbym miała 3 pępki!!! ehhhhhh jeden właściwy a dwa zrobione z dziurek po kolczyku i miedzy dziurkami aż do góry brzuszka pnie mi sie rozstęp który jak zauwazyłam niedawno rozdwoił mi sie na dwa które zazcynaja iśc w dwie różne strony... ehhhh   wyglada to dośc dziwnie... ;/ w sumie chyba sie nie załamuje ale jak sie okaże  że po porodzie to wyglada odrażająco to wtedy dopiero sie załamie :(

Zgłoś nadużycie #10194 9 sierpnia 2011, 12:28

magdab Gotowa na wszystko
Witajcie, ja mialam wczoraj wizytę ale jak przyszlam to padłam. Nowiny takie, że szyjka skrócona bardzo i rozwarcie prawie na dwa palce, także lekarz powiedział, że prawdopodobnie nie  dotrwam do końca miesiąca i już życzył powodzenia :) i ja też mam takie przeczucie. Wczoraj jeszcze ubrałam łóżeczko i uszykowalam rzeczy dla małej do szpitala a dzisiaj mam jeszcze kosz Mojżesza do odebrania od krawcowej ale to chyba mąż sam pójdzie bo ja ledwo dzisiaj chodzę :(
Jak napominałam w sobotę, że coś się zaczyna to nie kazał mi panikować a wczoraj czytał artykuły i nawet uszykował sobie akt małżeństwa żeby byl gotowy :)
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #10195 9 sierpnia 2011, 12:28

mamaela Supermama

Aga.W napisał(a)

dzien dobry!!
przede wszystkim - Gosias GRATULACJE raz jeszcze :) super ze juz po, ze porod szybciutki !! i juz  w domu - to juz w ogole szczyt szczescia :)
wysciskaj swoja Helenke!!
no, ja mialam koszmarna noc, wszystko mnie boli, dzisiaj jest moj termin wedlug OM, ide zara do gin popatrzec czy cos sie dzieje - taaa juz to widze...
takze poki co, milego dnia Wam zycze!!

no tylko ponoć 5% porodów jest o czasie :) ale zawsze można mieć nadzieję :)

Zgłoś nadużycie #10196 9 sierpnia 2011, 12:28

a tu do terminu jeszcze 20dni

Zgłoś nadużycie #10197 9 sierpnia 2011, 12:30

Gosia gratulacje!!!! Super, że już po wszystkim!!! :)

Zgłoś nadużycie #10198 9 sierpnia 2011, 12:30

Witam! :)
Ja po sniadanku, wstalam o 10-tej :) w ogole wstalam i usiadlam na takim taborecie, ktory mam w sypialni zeby uczesac wlosy.wstalam z taboretu i byla na nim mokra plama, a jak wstalam to wylecialo mi z 5kropli wody... nie wiem czy to woda czy to sluz.Tylko te 5kropli i juz nic nie leci...teraz mam wkladke na majtkach i wkladka jest sucha. Nie wiem, juz mialam nadzieje ze to moze wody, ale tylko troche poszlo i jak na razie nic sie nie dzieje.

Zgłoś nadużycie #10199 9 sierpnia 2011, 12:42

schmetterling Supermama

olka8922 napisał(a)

Ja po sniadanku, wstalam o 10-tej :) w ogole wstalam i usiadlam na takim taborecie, ktory mam w sypialni zeby uczesac wlosy.wstalam z taboretu i byla na nim mokra plama, a jak wstalam to wylecialo mi z 5kropli wody... nie wiem czy to woda czy to sluz.Tylko te 5kropli i juz nic nie leci...teraz mam wkladke na majtkach i wkladka jest sucha. Nie wiem, juz mialam nadzieje ze to moze wody, ale tylko troche poszlo i jak na razie nic sie nie dzieje.

to uważaj,bo jak Ci zaraz chluśnie to żebyś się nie wystraszyła ;)

Zgłoś nadużycie #10200 9 sierpnia 2011, 12:44

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

no albo wody albo wodnisty śluz ?? Może jednak wody zaczęły odchodzić ?? Obserwuj wkładkę i zapach- to smieszne ale wody płodowe mają ponoć taki lekko rybi zapach, a upławy raczej kwaskowy i upławy nie są chyba jednak jak woda lekko śluzowate jednak są.

Zgłoś nadużycie #10201 9 sierpnia 2011, 12:45

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

No jak chluśnie to kałuża gotowa- bo nawet ze 3 litry mogą być jak odejdą wszystkie od razu ;)

Zgłoś nadużycie #10202 9 sierpnia 2011, 12:45

schmetterling napisał(a)

hehehe :) oj mogloby juz chlusnac... ile mozna czekac :P

Zgłoś nadużycie #10203 9 sierpnia 2011, 12:48

mamaela napisał(a)

no albo wody albo wodnisty śluz ?? Może jednak wody zaczęły odchodzić ?? Obserwuj wkładkę i zapach- to smieszne ale wody płodowe mają ponoć taki lekko rybi zapach, a upławy raczej kwaskowy i upławy nie są chyba jednak jak woda lekko śluzowate jednak są.

kurde to bylo po 10-tej rano, juz ponad godzine mam wkladke i nie jest mokra :| a juz mialam nadzieje ze to moze zaczna sie wody saczyc... Jak sie nic nie ruszy do jutra to znowu masaz a jutro bedzie inna polozna i boje sie ze bedzie robic to jakos mocniej i gwaltowniej :/  no to bede obserwowac, moze cos sie jeszcze wydarzy :D

Zgłoś nadużycie #10204 9 sierpnia 2011, 12:51

schmetterling Supermama

mamaela napisał(a)

własnie moja gin mi ostatnio mówiła o tym zapachu wód,że jest właśnie taki lekko rybi ,czyli coś w tym jest :)

a wcześniej o te bułeczki pytałaś :) otworzyli niedawno u nas taką nową piekarnio-cukiernię ,no bułeczki to mają boskie poprostu.Wszędzie przeważnie są te oklepane z serem,budyniem,jagodami itp,a te mają pełno owoców na sobie ,jakieś sosy ,kremiki,no cudaaa.Cena też nie mała,ale za to jak smakują ahhhh :D

Zgłoś nadużycie #10205 9 sierpnia 2011, 12:53

konwalia Fajna mama

Margolcia napisał(a)

ale Cię dawno tu nie widziałam :D który to już u Ciebie tydzień ?? jak się czujesz ?? dziękuję za stronkę

Fakt, jestem ostatnio trochę zalatana, a poza tym integruję się z październikowymi. :) Ja kończę 30tc, od czwartku 31.Czuję się ok, choc coraz trudniej mi się już kulac. :) Chłopcy zdrowi, ciąża jednak znowu (w końcu) uznana za dwukosmówkową. :) A Tobie ile jeszcze jeszcze zostało? :)
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #10206 9 sierpnia 2011, 12:58

Karolinia Supermama

konwalia napisał(a)

....ciąża jednak znowu (w końcu) uznana za dwukosmówkową....)

A co to znaczy ??
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #10207 9 sierpnia 2011, 12:58

Karolinia Supermama

konwalia napisał(a)

....ciąża jednak znowu (w końcu) uznana za dwukosmówkową....)

A co to znaczy ??
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #10208 9 sierpnia 2011, 12:58

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

własnie moja gin mi ostatnio mówiła o tym zapachu wód,że jest właśnie taki lekko rybi ,czyli coś w tym jest :)

a wcześniej o te bułeczki pytałaś :) otworzyli niedawno u nas taką nową piekarnio-cukiernię ,no bułeczki to mają boskie poprostu.Wszędzie przeważnie są te oklepane z serem,budyniem,jagodami itp,a te mają pełno owoców na sobie ,jakieś sosy ,kremiki,no cudaaa.Cena też nie mała,ale za to jak smakują ahhhh :D

No mi też o tym zapachu położna mówiła- ale to jak wody ładne, przeźroczyste. Bo jak już zmieniają kolor na zielone to po samym kolorze się pozna :)
A za takie rarytaski cukiernicze to czasem warto zapłacić więcej :)

Zgłoś nadużycie #10209 9 sierpnia 2011, 13:00

agf Supermama

magdab napisał(a)

a tu do terminu jeszcze 20dni

A takie rozwarcie to co znaczy? Jest szansa tych 20 dni czy to już raczej kwestia co najwyzej kilku?

Zgłoś nadużycie #10210 9 sierpnia 2011, 13:02

agf napisał(a)

A takie rozwarcie to co znaczy? Jest szansa tych 20 dni czy to już raczej kwestia co najwyzej kilku?

Powiedział mi lekarz, że powinnam urodzić wcześniej także nawet na wizytę już nie zapisywał, tylko jak faktycznie dotrawam do 29.08 to mam przyjść na ktg