Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10171 9 sierpnia 2011, 11:36

mamaela Supermama

muzzza napisał(a)

normalnie mam kocioł w głowie. Byłam u mojej stuletniej lekarki, powiedziala że mały się raczej nigdzie nie wybiera, wszystko mam pozamykane. Jako że jestem po jednym z terminów, a drugi mam na sobotę, to poradzila w piątek stawić się do szpitala na ktg, niech sprawdzą czy wszystko ok. No i ja sobie zadzwoniłam do szpitala , czy może mam w jakimś konkretnym terminie przyjść, to jak tylko usłyszeli o ktg to od razu , że nie robią na polecenie itp. Po 2 minutach jak udało mi się dołożyć do słowa ktg że jestem po terminie pierwszym i chciałam u nich rodzić, to mi powiedział :  przyjść ! I się wyłączył.
Heloł, mam tak sobie pójść jednak ? tak bez torby i niczego , tylko na badanie?

No idź, a co masz jakiś wybór nie masz ?? Zgarnij faceta ze sobą i na wszelki wypadek może torba w bagażniku ?? Ale faktycznie kurcze łaskę robią, że sprawdzą czy wszystko w porządku jest. Ale ciekawi mnie to o Twoja lekarka nie ma KTG i i nie zrobiła ??

Zgłoś nadużycie #10172 9 sierpnia 2011, 11:41

muzzza Fajna mama
lekarka mi sprawdzała takim chyba mini ktg, poprostu to przyłożyła do brzucha, słyszała serce, tętno ( chyba) ale żadnych to zapisów ani nic nie robi, i w sumie trwa z minutę. Fak, trochę się zaczynam denerwować..

Zgłoś nadużycie #10173 9 sierpnia 2011, 11:43

Konto usunięte

paprotka25 napisał(a)

o i muszę napisać do mojej fryzjerki żeby któregoś dnia przyjechała, chce trochę podciąć włoski, może grzywke zrobie teraz na bok, jeszcze nie wiem ,ale wypadałoby jakoś wyglądać na porodówce nie? zresztą później nie wiem czy będzie czas na obcinanie, jedyny plus jest taki że fryzjerka przyjeżdza do mnie i nie muszę nawet z domu wychodzić :)

jeju co za podejśćie jeszcze z łaską odpowiadają pfff pakuj lepiej torbę do samochodu w razie co ,będziesz o wiele spokojniejsza wiedząc ze masz wszytko przy sobie. A tamtemu kto odebrał daj w ryj!!
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #10174 9 sierpnia 2011, 11:52

mamaela Supermama

muzzza napisał(a)

lekarka mi sprawdzała takim chyba mini ktg, poprostu to przyłożyła do brzucha, słyszała serce, tętno ( chyba) ale żadnych to zapisów ani nic nie robi, i w sumie trwa z minutę. Fak, trochę się zaczynam denerwować..

To ona faktycznie jest stuletnia ;)   Jedź i sprawdź jak tam jest, zawsze to będziesz spokoniejsza...

Zgłoś nadużycie #10175 9 sierpnia 2011, 11:53

muzzza Fajna mama
biedna fryzjerka, nie dość że przyjeżdża do paprotki to jeszcze w ryj dostanie :) nie mogłam się powstrzymać :) Margolcia wiem o co Ci chodziło :) idę, zobaczymy czy wrócę...

Zgłoś nadużycie #10176 9 sierpnia 2011, 11:55

Konto usunięte

muzzza napisał(a)

biedna fryzjerka, nie dość że przyjeżdża do paprotki to jeszcze w ryj dostanie :) nie mogłam się powstrzymać :) Margolcia wiem o co Ci chodziło :) idę, zobaczymy czy wrócę...

o kurdę pomyliłam cytowanie hahah :) heheh muzzza Ty w ryj daj tamtemu hahaha :)

Zgłoś nadużycie #10177 9 sierpnia 2011, 11:56

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

o i muszę napisać do mojej fryzjerki żeby któregoś dnia przyjechała, chce trochę podciąć włoski, może grzywke zrobie teraz na bok, jeszcze nie wiem ,ale wypadałoby jakoś wyglądać na porodówce nie? zresztą później nie wiem czy będzie czas na obcinanie, jedyny plus jest taki że fryzjerka przyjeżdza do mnie i nie muszę nawet z domu wychodzić :)

Na porodówce przy skórczach to i tak będziesz wyglądać nietwarzowo (spocona itd), ale potem na położniczym te ze 2 dni to już warto jakoś mimo zmęczenia i bólu się ogarnąć i wyglądać jakoś jak będę ew. odwiedzac was tam w szpitalu już najbliźsi... :)   A to że nawet przyjeżdża do Ciebie to po urodzeniu małego nie zagwarantuje Ci spokojnej sesji fryzjerskiej- jak się rozbeczy to i tak nici ze ścinania :) Ja tam myślę, że nawet lepiej wyjść z domu na tę godzinę i zostawić malca z tatą i awaryjnym mlekiem na wszelki wypadek- przynajmniej spokojnie Cię obetnie :)

Zgłoś nadużycie #10178 9 sierpnia 2011, 12:01

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

wiesz Ela uważam że to córcia (po prawej stronie córka po lewej syn) tak poprzedniej nocy zgniotła mi żebro i teraz mnie tak boli :| ale jak kładę się na lewy bok to ta prawa strona mnie tak ciągnie i później nie mogę się przekręcić na drugą stronę bo strasznie boli.

Maleństwo takie a tak dowaliła mamie, no niestety z tymi maluszkami to już tak jest :( Ja mam jedno a jak mi wywali coś pod żebro to aż boli i nawet tak piecze, a co dopiero 2-ka i to z główkami w górze ?? I właściwie to nic na to nie można zrobi... :(

Zgłoś nadużycie #10179 9 sierpnia 2011, 12:01

Konto usunięte
Dziewczyny czym posmarować albo co zrobić zeby mnie tak brzuch nie swędział ?? bo tak mocno swędzi że czasem aż do bólu go drapię :(

Zgłoś nadużycie #10180 9 sierpnia 2011, 12:03

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

Maleństwo takie a tak dowaliła mamie, no niestety z tymi maluszkami to już tak jest :( Ja mam jedno a jak mi wywali coś pod żebro to aż boli i nawet tak piecze, a co dopiero 2-ka i to z główkami w górze ?? I właściwie to nic na to nie można zrobi... :(

a taka spokojna była od początku ciąży a teraz cicha woda pokazała na co ją stać na sam koniec ciąży ;)

Zgłoś nadużycie #10181 9 sierpnia 2011, 12:07

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

Dziewczyny czym posmarować albo co zrobić zeby mnie tak brzuch nie swędział ?? bo tak mocno swędzi że czasem aż do bólu go drapię :(

Grubo krem na rozstępy tak żeby było aż biało i delikatnie wcieraj nie masując za bardzo brzucha.  Musi być cały czas natłuszczony, bo pewnie jest już skóra napięta na maxa :( Jak będziesz drapać to będzie jeszcze gorzej i rozstepy się kolejne niestety pojawić mogą :(   Jak zaczną swędzieć jeszcze dłonie, stopy, to dzwoń do doktorka.... tylko swędzenie brzucha to normalne

Zgłoś nadużycie #10182 9 sierpnia 2011, 12:10

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

Grubo krem na rozstępy tak żeby było aż biało i delikatnie wcieraj nie masując za bardzo brzucha.  Musi być cały czas natłuszczony, bo pewnie jest już skóra napięta na maxa :( Jak będziesz drapać to będzie jeszcze gorzej i rozstepy się kolejne niestety pojawić mogą :(   Jak zaczną swędzieć jeszcze dłonie, stopy, to dzwoń do doktorka.... tylko swędzenie brzucha to normalne

dłonie i stopy też mnie czasem swędzą ale nie tak bardzo jak brzuch ,myślałam że mam na coś uczulenie a dokładniej na żel pod prysznic ale to jednak nie to :(

Zgłoś nadużycie #10183 9 sierpnia 2011, 12:12

Konto usunięte
dzien dobry!!
przede wszystkim - Gosias GRATULACJE raz jeszcze :) super ze juz po, ze porod szybciutki !! i juz  w domu - to juz w ogole szczyt szczescia :)
wysciskaj swoja Helenke!!
no, ja mialam koszmarna noc, wszystko mnie boli, dzisiaj jest moj termin wedlug OM, ide zara do gin popatrzec czy cos sie dzieje - taaa juz to widze...
takze poki co, milego dnia Wam zycze!!
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10184 9 sierpnia 2011, 12:12

mamaela Supermama
A my się tak z synem zbieramy, że chyba nigdzie nie jedziemy :) Fryzjerka ma dziś młyn i prosiła żebyśmy byli jutro, to fotografa też przekładam na jutro. No chyba, że syn autobusem sam będzie chciał jechać, albo mnie jednak namówi ?? :)   Póki co dopiero przed chwilą zjadł śniadanie- szybki jest :)    A mi się dalej nic nie chce... :)

Zgłoś nadużycie #10185 9 sierpnia 2011, 12:16

Konto usunięte
ja idę się położyć bo nie mogę siedzieć przez te żebro :( :( :(

Zgłoś nadużycie #10186 9 sierpnia 2011, 12:16

agf Supermama
Ja wczoraj siedząc na fotelu gin. sie tak odruchowo podrapałampo brzuchu to doktorek od razu ten ruch wyłapał i spytał czy mnie skóra swędzi. Mnie generalnie nie swędzi, ale przed wejściem na fotel miałam to ktg i potem sie powycierałam i chyba krem też zmyłam, a tak to jak się 2 razy dziennie smaruję to nic nie swędzi. Ale tak jak mówi Ela - jak tam gdzie się skóra rozciąga, czyli głównie brzuch to ok, gorzej jak coś jeszcze swędzi.
A co do fryzjera- no naporodówce to chyba nic mi nie pomoże, ale chociaż później w szpitalu czy też w domu jak ktoś przyjdzie będę wyglądać ładniej :) A taka świadomość to jednak tak dla psychiki jest ważna :)

Zgłoś nadużycie #10187 9 sierpnia 2011, 12:17

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

dłonie i stopy też mnie czasem swędzą ale nie tak bardzo jak brzuch ,myślałam że mam na coś uczulenie a dokładniej na żel pod prysznic ale to jednak nie to :(

nie to już skóra nie daje rady się rozciągać... a jak swędzi bardzo skóra na dłoniach i stopach to albo efekt spuchnięcia albo objawy zatrucia ciążowego, ale Ty byłaś dopiero co u lekarza i chyba robiłaś niedawno badania krwi i moczu nie miałaś laeukocytów i ciśnienie pewnie też masz dobre ?? Więc to raczej niestety skóra Ci strajkuje już- smaruj grubo i delikatnie wcieraj. Nie ma innej metody. O swędzeniu skóry jest artykuł na forum w dziale ciąża przeczytaj :)

Zgłoś nadużycie #10188 9 sierpnia 2011, 12:18

olka8922 Gotowa na wszystko

editwil napisał(a)

Ela śliczny pokoik
Ola śliczna kruszynka- chrześnica :P
Gosia jeszcze raz gratuluję i czekam na wieści dalsze :)
agf to super, że z badaniami ok
Margolcia a Ty sapnij sobie troszkę a nie przeżywaj remonty bo jeszcze kropelki szybciej wyjdą, a jeden dzień w tą czy w tą już nie robi różnicy.
A co do wód ja miałam normalne, czyste czy jak oni nazywają a przyznam że w 1 ciąży do 5 miesiąca popalałam, a za to drugą przenosiłam o tydzień, a miałam dobre ;)

no to dobrze, ze Twoje wody tez byly czyste, jednak nie zawsze podczas przenoszenia i palenia papierosow sa zielone. Dzieki za info :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10189 9 sierpnia 2011, 12:20

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

nie to już skóra nie daje rady się rozciągać... a jak swędzi bardzo skóra na dłoniach i stopach to albo efekt spuchnięcia albo objawy zatrucia ciążowego, ale Ty byłaś dopiero co u lekarza i chyba robiłaś niedawno badania krwi i moczu nie miałaś laeukocytów i ciśnienie pewnie też masz dobre ?? Więc to raczej niestety skóra Ci strajkuje już- smaruj grubo i delikatnie wcieraj. Nie ma innej metody. O swędzeniu skóry jest artykuł na forum w dziale ciąża przeczytaj :)

wszystkie badania mam ok ciśnienie też :) no przeczytam przeczytam :(

Zgłoś nadużycie #10190 9 sierpnia 2011, 12:20

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Ja wczoraj siedząc na fotelu gin. sie tak odruchowo podrapałampo brzuchu to doktorek od razu ten ruch wyłapał i spytał czy mnie skóra swędzi. Mnie generalnie nie swędzi, ale przed wejściem na fotel miałam to ktg i potem sie powycierałam i chyba krem też zmyłam, a tak to jak się 2 razy dziennie smaruję to nic nie swędzi. Ale tak jak mówi Ela - jak tam gdzie się skóra rozciąga, czyli głównie brzuch to ok, gorzej jak coś jeszcze swędzi.
A co do fryzjera- no naporodówce to chyba nic mi nie pomoże, ale chociaż później w szpitalu czy też w domu jak ktoś przyjdzie będę wyglądać ładniej :) A taka świadomość to jednak tak dla psychiki jest ważna :)

no to swędzenie to takie niby wielkie nic a jednak szalenie wazne- mnie też doktorek uprzedzał, że jak tylko brzuch to ok, smarować, ale jak się rozlezie na resztę ciała to mam do niego przyjechać na badania i kontrolę ciśnienia - bo gestoza jest niebezpieczna.
A co do samopoczucia po porodzie to właśnie dlatego ta moja położna kazała zabrać kosmetyczkę, puder, tusz- żeby właśnie lepiej się poczuć z nawet delikatnym makijażem :)