Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10071 8 sierpnia 2011, 18:02

schmetterling Supermama

Aga.W napisał(a)

Ola moja siostra przenosiła i zielonych wód nie miała :)

a znowu moja znajoma przenosiła tylko 5 dni a miała zielone i lekarz do niej z tekstem "paliło się ?? " ale ona nigdy nie paliła ,a później się okazało właśnie że to coś od pępowiny ,ale mały ogólnie bardzo słabiutki się urodził,niby duży bo 4 kg niecałe ale dostał tylko 4 punkty...także nie ma reguły na to wszystko

Zgłoś nadużycie #10072 8 sierpnia 2011, 18:02

olka8922 Gotowa na wszystko

Aga.W napisał(a)

Ola moja siostra przenosiła i zielonych wód nie miała :)

I tez tak dlugo przenosila jak ja? no to dobrze, oby byly normalne :) niedosc ze czlowiek tyle czeka na porod to jeszcze brakuje tego zeby byly zielone :/
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10073 8 sierpnia 2011, 18:10

olka8922 Gotowa na wszystko

schmetterling napisał(a)

a znowu moja znajoma przenosiła tylko 5 dni a miała zielone i lekarz do niej z tekstem "paliło się ?? " ale ona nigdy nie paliła ,a później się okazało właśnie że to coś od pępowiny ,ale mały ogólnie bardzo słabiutki się urodził,niby duży bo 4 kg niecałe ale dostał tylko 4 punkty...także nie ma reguły na to wszystko

O Boze :|
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10074 8 sierpnia 2011, 18:10

schmetterling Supermama

olka8922 napisał(a)

I tez tak dlugo przenosila jak ja? no to dobrze, oby byly normalne :) niedosc ze czlowiek tyle czeka na porod to jeszcze brakuje tego zeby byly zielone :/

z tego co pamiętam to Agi siostra 11 dni przenosiła

Zgłoś nadużycie #10075 8 sierpnia 2011, 18:10

Konto usunięte
11 dni :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10076 8 sierpnia 2011, 18:11

schmetterling Supermama

olka8922 napisał(a)

O Boze :|

ale teraz jest duży i silny i to najważniejsze :)
Jak cię wystraszyłam to przepraszam,nie chciałam :( :(

Zgłoś nadużycie #10077 8 sierpnia 2011, 18:12

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

Nie martw się ja przenosilam syna całe 2 tygodnie i wody miałam normalne, nawet położna była zdziwiona i powiedziała, że poprostu zaszłam w ciążę późno po owulacji i prawdopodobnie tak naprawdę on wcale aż taki przenoszony nie był ... i chyba tak było ;)

Zgłoś nadużycie #10078 8 sierpnia 2011, 18:13

Konto usunięte
Ania, podziwiam za pamięć :P
przenosiła dokładnie 11 dni, 5 ni w szpitau i 3 wywoływania :P gdyby nie to pewnie do dzisiaj w ciązy by chodziła :P

Zgłoś nadużycie #10079 8 sierpnia 2011, 18:15

schmetterling Supermama

Aga.W napisał(a)

Ania, podziwiam za pamięć :P
przenosiła dokładnie 11 dni, 5 ni w szpitau i 3 wywoływania :P gdyby nie to pewnie do dzisiaj w ciązy by chodziła :P

moja pamięć zawsze dobra była :) :) czasem tylko szwankuje w tej ciąży :)
taaaa,to brzuszek by jej niebo przesłonił :D :D :D

Zgłoś nadużycie #10080 8 sierpnia 2011, 18:19

Konto usunięte
no tak... dziecko jej już dość dorodne :P nie wyobrażam sobie wcisnąć jej do brzucha :D

Zgłoś nadużycie #10081 8 sierpnia 2011, 18:20

mamaela Supermama
Żeby doprecyzować mój syn urodził się dokładnie 13 dnia po terminie, miał się urodzić 20.10 a urodził się 02.11.  Dostał 9 pkt, 1 mu zabrali bo był miał sine nózki i rączki(jak się potem okazało objaw wady serca- ale to nie związane z terminem porodu). Waga 4 kg.  Teraz chlop jak dąb, dużo wyższy ode mnie :) I do prawie 3  rz  nie chorował na nic poważnie. Poza wadą serducha, ale ona nie dawała żadnych objawów chorobowych :)

Zgłoś nadużycie #10082 8 sierpnia 2011, 18:22

Konto usunięte
no tak, moja siostra tez 2.11 urodziła :) już o tym pisałyśmy :D przeniesieni :P

Zgłoś nadużycie #10083 8 sierpnia 2011, 19:12

muzzza Fajna mama

Margolcia napisał(a)

kilka dziennie czyli ile ??

aż tak dokladnie to nie wiem, i pewnie nie da się wyliczyć od którego jest za dużo. Ale nawet jak paliłaś, to i tak już jak na bliźniaki masz ciąże donoszoną, u dzieci wszystko ok, więc nie martw się :)

Zgłoś nadużycie #10084 8 sierpnia 2011, 19:26

agf Supermama

paprotka25 napisał(a)

to ja też Wam się wyżale... zrobiły mi się rozstępy na samym dole brzucha :(

Paprotka, pocieszeniem jest to, że jak zbledną to często tak normalnie ich nie widać, chyba , ze ponaciągasz skórę i będziesz się mocno przyglądać. Ja mam na boczkach i przy pośladkach - po gwałtownych spadkach wagi kiedyś, i w sumie mimo, że jak się przyglądam to je widzę to np. na plaży ich nie widać - a nikt z lupą nie będzie ci się przyglądał :)

Zgłoś nadużycie #10085 8 sierpnia 2011, 19:29

Konto usunięte
święte słowa agf, nikt z lupą nie będzie za nami ganiał :D

Zgłoś nadużycie #10086 8 sierpnia 2011, 19:44

agf Supermama
Ja wróciłam od lekarza, zjadłam obiadek, nadrobiłam zaległości na razie z sierpniowych.
Miałam robione to KTG - pół godziny leżałam i słuchałam - robił się zapis tętna, skurczy macicy i musiałam właśnieklikać jak czułam ruch. O ile na początku ruchów nie było, a tętno tak sobie 140-150, tak w którymś momencie mały chyba zaczął się wkurzać (myślę, że też mógł słyszeć te dźwięki - bo jak zaczynał się ruszać , robiło się głośno, to były takie szleństwa, że cały brzuch latał i te 'pasy"  na brzuchu myślałam, ze rozsadzi...) i mąż mówił, że nawet do 180- 200 tętno dochodziło. Ja oczywiście zaczęłam się denerwować, ze to za dużo, ale lekarz wziął cały zapis i powiedział, ze wszystko jest prawidłowo, bo najważniejsza jest ta średnia tętna w" spoczynku", a wiadomo, ze jak są ruchy to wszytsko rośnie.
Zrobił badanie ginekologiczne i podsumował "no, pani Olu, wygląda na to, że jednak pewnie spotkamy się we wrzesniu" :) Wszystko prawidłowo, nic sie nie rusza do przodu, nic nie wskazuje na to by miało się coś dziać wcześniej :) Kamień z serca :)

Zgłoś nadużycie #10087 8 sierpnia 2011, 19:45

mamaela Supermama
Tak się chwalilyście tymi pokoikami dzieci, że aż poszłam pstryknąć fotkę pokoiku małej.
Łóżeczka nadal w nim nie ma- było malowane i póki może niech stoi w garażu i się wietrzy, ale lokalizacja w pokoiku naznaczona jest materacem, na którym póki co stoi wanienka :)
Obklejanki borderem, naklejkami i witrażykami na oknie dachowym to moje dzieło :) :)

Zgłoś nadużycie #10088 8 sierpnia 2011, 19:47

Konto usunięte
no, zaszczyt mnie normalnie spotkał, dzisiaj siostrzenica pierwszy raz wypowiedziała AGA :D i to konkretne AGA, ciocia za długie :P pięęęknie :D

Zgłoś nadużycie #10089 8 sierpnia 2011, 19:56

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Ja wróciłam od lekarza, zjadłam obiadek, nadrobiłam zaległości na razie z sierpniowych.
Miałam robione to KTG - pół godziny leżałam i słuchałam - robił się zapis tętna, skurczy macicy i musiałam właśnieklikać jak czułam ruch. O ile na początku ruchów nie było, a tętno tak sobie 140-150, tak w którymś momencie mały chyba zaczął się wkurzać (myślę, że też mógł słyszeć te dźwięki - bo jak zaczynał się ruszać , robiło się głośno, to były takie szleństwa, że cały brzuch latał i te 'pasy"  na brzuchu myślałam, ze rozsadzi...) i mąż mówił, że nawet do 180- 200 tętno dochodziło. Ja oczywiście zaczęłam się denerwować, ze to za dużo, ale lekarz wziął cały zapis i powiedział, ze wszystko jest prawidłowo, bo najważniejsza jest ta średnia tętna w" spoczynku", a wiadomo, ze jak są ruchy to wszytsko rośnie.
Zrobił badanie ginekologiczne i podsumował "no, pani Olu, wygląda na to, że jednak pewnie spotkamy się we wrzesniu" :) Wszystko prawidłowo, nic sie nie rusza do przodu, nic nie wskazuje na to by miało się coś dziać wcześniej :) Kamień z serca :)

No to super :) czyli nic z tym KTG się nie zmieniło przez lata :)

Zgłoś nadużycie #10090 8 sierpnia 2011, 20:06

Karolinia Supermama
Ela rozkoszny pokoik, mam nadzieję, że u nas jak drugie będzie rosło to też już będę mu pokoik urządzać w swoim domku, nie tylko kącik w swojej sypialni ;) Cudo, cudo... 
Już się zdecydowaliście na Paulinkę ?? Wcześniej miałaś Zuzę jeszcze w opisie, zostawiliściie dla mnie... ?? ;)
Zawsze razem:*