Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10051 8 sierpnia 2011, 16:45

mamaela Supermama

agf napisał(a)

A żal się , żal, czasem tak jest, że mamy fazę na użalanie się i tak ma być.  Ja właśnie sobie sprawdziłam obwód i mam 109 cm, ostatnio było chyba 107, więc już mało rośnie raczej :)   A co do golenia to ja wczoraj przed urodzinami szwagierki poszłam pod  prysznic się szykować i normalnie spędziałm tam tyle czasu, że szok! Powoli usiąść w brodziku, powoli wyprostować nogi, tu się oprzeć, tam podeprzeć, brzuch na bok przerzucić, do kawałka nogi z jednej strony się dostać, od tyłu nagę zaatakować to znów trzeba na drugim półdupku siadać... No masakra, a miał mi szybko wczoraj pójść, bo spóźnieni byliśmy... Toteż dziś już mi się nie chce tych wygibasów robić... ;)

Bardzo obrazowy opis :) :) Prawie jak instrukcja :)

Zgłoś nadużycie #10052 8 sierpnia 2011, 16:47

mamaela Supermama
[QUOTE=olka8922;61493]Ja dopiero wrocilam od poloznej... :
Oj Ty biedna jesteś. A wywoływanie też fajne nie jest- najpierw jak szyjka zamknieta to nieuciązliwy żel lub globulkę dają i czekają czy szyjka sie zacznie otwierać. A potem kroplówka z oksytocyną i czekanie na skurcze ( i to jest bleee bardzo bolesne). I nie zawsze daje efekt.

Zgłoś nadużycie #10053 8 sierpnia 2011, 16:48

mamaela Supermama

wenus1988 napisał(a)

Heyka, gratulacje Gosia.
Ja dzis bylam u lekarza, plus kilogram w tydzien znowu, teraz juz 50.7 kg, plus 12.7 kg od poczatku. w Piatek mam iśc znowu na wizyte i jak nie urodze do pon, to zapewne dostane skierowanie do szpitala bynajmniej tak zrozumialam od p. doktor... hmmm jakos nie czuje zebym miala zostac mamą w najlbliższym tygodniu, mam wrażenie że będzie to dopiero za miesiąc czy dwa... a to tak szybko minęło :) jak z bicza strzelił ten czas :) :)

oj poczujesz, poczujesz :)

Zgłoś nadużycie #10054 8 sierpnia 2011, 16:56

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

zastanawiam się jeszcze nad tym kompletem http://moda.allegro.pl/komplet-szlafrok-koszulka-nocna-rozm-s-m-i1751062310.html bo ten sprzedawca ma też same szlafroki ale najmniejszy ma taki http://moda.allegro.pl/promocja-szlafrok-dla-mlodej-mamy-szpital-l-xl-i1709406461.html i kurcze nie wiem czy nie byłby za duży, z kolei ten w zestawie ma 3/4 rękaw i nie wiem czy nie lepszy długi... ale ja niezdecydowana jestem.....a chciałabym wszystko zamówić od jednej osoby żeby nie płacić kilka razy za przesyłke, napewno wezme od nich te koszule rozpinane po ukosie ale nie wiem co z tym szlafroczkiem...

Ja kupiłam za 30 zł właśnie taki szlafrok jak jest w tym Twoim zestawie, z czerwoną lamówką mam rozmiar s/m spokojnie się w niego nawet z brzuchem mieszczę, rękawek 3/4 :) Koszulki mam takie zapinane na 2 strony (kiedyś chyba ustaliłyśmy, że chciałaś takie same jak ja) i też rozm. s/m- spokojnie pasuje nawet teraz. Koszulki kupowałam za 18 zł chyba
Koszulkę na ramionach mam jedną, ale czy ona będzie taka wygodna do karmienia to nie wiem ??

Zgłoś nadużycie #10055 8 sierpnia 2011, 16:59

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

Oj Ty biedna jesteś. A wywoływanie też fajne nie jest- najpierw jak szyjka zamknieta to nieuciązliwy żel lub globulkę dają i czekają czy szyjka sie zacznie otwierać. A potem kroplówka z oksytocyną i czekanie na skurcze ( i to jest bleee bardzo bolesne). I nie zawsze daje efekt.

ja chce w terminie urodzić,albo nawet tydzien przed mogę...mam nadzieje ze moja mala sie pośpieszy i nie bede musiała przeżywać zadnych masaży szyjki i wywoływania

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #10056 8 sierpnia 2011, 17:12

Konto usunięte
a wiecie co, dzisiaj po raz pierwszy od kilku dni zobaczyłam swoje kostki i w ogóle stope w naturalnym kształcie :P ciekawe na jak długo...
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10057 8 sierpnia 2011, 17:14

Karolinia Supermama
No też bym tak chciała ;) Aaale chcieć a mieć... Aj tam, nie ma co myśleć zawsczasu, ja od dziś mam dokładnie 2 miesiące do drugiego terminu, to jeszcze mam kupę czasu ;)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #10058 8 sierpnia 2011, 17:23

snoopy90 Fajna mama

Aga.W napisał(a)

a wiecie co, dzisiaj po raz pierwszy od kilku dni zobaczyłam swoje kostki i w ogóle stope w naturalnym kształcie :P ciekawe na jak długo...

a wiesz ze moje tez dzisiaj ładnie wygladały :D zdaje mi sie ze to przez to ze chodziłam po zimnej wodzie jak auto myłam :D a juz wieki ich w tak dobrym stanie nie widziałam :D

Zgłoś nadużycie #10059 8 sierpnia 2011, 17:24

snoopy90 Fajna mama

Karolinia napisał(a)

No też bym tak chciała ;) Aaale chcieć a mieć... Aj tam, nie ma co myśleć zawsczasu, ja od dziś mam dokładnie 2 miesiące do drugiego terminu, to jeszcze mam kupę czasu ;)

zleci szybko :D mi miesiac jeszcze został :D ale wg mnie moze z tyg ;)

Zgłoś nadużycie #10060 8 sierpnia 2011, 17:31

Konto usunięte
[QUOTE=olka8922;61493]
Margolcia widzisz, zyczylas zebym sie rozpakowala, a tu dupa :| chyba bedziesz szybciej ode mnie, tak jak przeczuwalam... ;)
Kurde jakbym mogla to bym z tych nerwow 5papierosow na raz wypalila, wrrrr :

no Ola współczuję :| ja za tydzień gdzieś już będę mieć maluszki swoje ale Ty będziesz szybsza  :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #10061 8 sierpnia 2011, 17:33

paprotka25 Supermama

mamaela napisał(a)

Ja kupiłam za 30 zł właśnie taki szlafrok jak jest w tym Twoim zestawie, z czerwoną lamówką mam rozmiar s/m spokojnie się w niego nawet z brzuchem mieszczę, rękawek 3/4 :) Koszulki mam takie zapinane na 2 strony (kiedyś chyba ustaliłyśmy, że chciałaś takie same jak ja) i też rozm. s/m- spokojnie pasuje nawet teraz. Koszulki kupowałam za 18 zł chyba
Koszulkę na ramionach mam jedną, ale czy ona będzie taka wygodna do karmienia to nie wiem ??

czyli chyba jednak wezme ten zestaw bo boje się żebym się nie utopiła w tym większym szlafroku, koszulki i tak myślałam żeby kupić ze 3 więc jedna będzie na ramiączkach, może akurat mi przypasuje a dwie wezme z krótkim i już :)

Zgłoś nadużycie #10062 8 sierpnia 2011, 17:34

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

No nie wiem co ci powiedzieć- z jednej strony one będą malutkie i spokojnie w 1 się zmieszczą, ale z drugiej czy im nie będzie za ciasno, albo czy jedno nie będzie zaczepiać/ drapać drugiego to nie wiem. A jakbyś je chciala układać w 1 łóżeczku obok siebie, czy stópkami do siebie?   Pewnie rozłożenie 2 łóżeczka to jakieś czasochłonne bardzo nie będzie...

przez pierwsze 2 miesiące obok siebie a tak już w 3 miesiącu myślałam o rozłożeniu drugiego łóżeczka :)

Zgłoś nadużycie #10063 8 sierpnia 2011, 17:34

muzzza Fajna mama
wymyłam okna, i zrobiłam obiad . czas na nagrodę- ciacho :)
słyszałam opinię lekarza że nawet nałogowe palenie w ciąży ( ale kilka dziennie), nie wpływa jakoś specjalnie na dziecko. Ale autentycznie, babki które jarają jak smoki rodzą dzieci w takim czymś, że widać smołę tytoniową wręcz.

Zgłoś nadużycie #10064 8 sierpnia 2011, 17:37

Konto usunięte

muzzza napisał(a)

wymyłam okna, i zrobiłam obiad . czas na nagrodę- ciacho :)
słyszałam opinię lekarza że nawet nałogowe palenie w ciąży ( ale kilka dziennie), nie wpływa jakoś specjalnie na dziecko. Ale autentycznie, babki które jarają jak smoki rodzą dzieci w takim czymś, że widać smołę tytoniową wręcz.

kilka dziennie czyli ile ??

Zgłoś nadużycie #10065 8 sierpnia 2011, 17:44

Konto usunięte
Kurcze, poprasowałam trochę, i nudno mi :/ 
ide sobie meliske zaparzyć :D hih
wiecie co, dorwałam w rossmannie Melise z pigwą - pycha :D polecam!!

Zgłoś nadużycie #10066 8 sierpnia 2011, 17:48

mamaela Supermama

Aga.W napisał(a)

pewnie tylko do późnego wieczora :)

Zgłoś nadużycie #10067 8 sierpnia 2011, 17:53

olka8922 Gotowa na wszystko
Mamaela to jak ja tak przenosze ciaze to juz na pewno beda zielone wody? Ty mialas w pierwszej ciazy tak? kurde oby byly normalne :(
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10068 8 sierpnia 2011, 17:57

mamaela Supermama
Ja dzisiaj trochę pojeździłam po urzędach- najpierw do Urzędu Miasta się wymeldować od mamy (i syna) potem do Urzędu Gminy się zameldować w swoim domku.  Czeka mnie jeszcze jedna wycieczka do UG- złożenie wniosku o nowy dowod, ale najpierw trzeba sobie fotkę strzelić do dowodu. Potem jeszcze trzeba by wymienić prawo jazdy i dowód rejestracyjny, ale nie wiem czy zdąże to zrobić, najwyżej mandat dostanę...
Wracając wjechała do apteki kupiłam już wszystko co potrzebuję aptecznego, przy okazji dostałam 15 próbek olejku Balneum do kąpieli małej, to bede miała na trochę :)   I tak naprawdę to do torby szpitalnej brakuje mi już tylko pieluch dla małej :) Wyjątkowo to komfortowe uczucie :) Torby przyniesione przez mężusia wczoraj ze strychu wyprałam i schną, więc mogę jutro pewnie popakować manele :) na wyjście dla małej mam już przygotowane, a dla siebie jeszcze pomyslę co zapakować.

Zgłoś nadużycie #10069 8 sierpnia 2011, 17:59

Konto usunięte
hehe racja... wieczorem pewnie znów będa wyglądały jak nadmuchane :D ale póki co - nie ma tragedii :D  
za to mały mi normalnie akrobacje w brzuchu odpiernicza. zaraz mi coś połamie w tym swoim szaleństwie :D

Zgłoś nadużycie #10070 8 sierpnia 2011, 17:59

Konto usunięte
Ola moja siostra przenosiła i zielonych wód nie miała :)