Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #10011 8 sierpnia 2011, 15:31

olka8922 Gotowa na wszystko

agf napisał(a)

Oj Olka, ty bido... Aż mi żal się zrobiło i smutno jak przeczytałam. Jedyne co możesz sobie myśleć, to to, że jednak ciąża w nieskończoność trwać nie będzie i jak mały nie będzie chciał sam to mu pomogą. Więc tak czy inaczej jeszcze trochę i będzie już z wami :)
Ja znów w stresie, jakoś tak mam przed tymi wizytami, mam nadzieję, że mi powie lekarz tak dla odmiany, że nic sie tam jeszcze nie zaczyna... Kurcze i wiecie co, musze czekać na męża, bo sama to już się chyba nie ogolę...

oj bida ze mnie straszna... musialam sie wyzalic... i teraz pewnie sie tez bede uzalala nad soba, jaka to ja jestem smutna i nieszczesliwa :| troche sie boje, zeby od tego przenoszenia wody nie byly zielone, jak to nieraz bywa. Bo te barany nie robia zadnego usg ani nic, tylko badaja "rekoma". Rekoma sprawdzaja pozycje dziecka, rekoma ugniataja brzuch,w szystko.
Nie panikuj niepotrzebnie, pewnie u Ciebie jest wszystko wporzadku. Jak masz normalna wydzieline, nie smierdzaca, nic sie nie saczy i czujesz malucha to pewnie wszystko w jak najlepszym porzadku ;) hehehe ja sie golilam tydzien temu, w 40tygodniu, ale z tego co pamietam to ty masz wiekszy brzuch ode mnie, bo ja dalej mam 108cm w pasie takze sie nie dziwie ze potrzebujesz pomocy przy goleniu ;) ja sobie nawet nogi wydepilowalam w ten weekend :D ale ciezko bylo...
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10012 8 sierpnia 2011, 15:35

paprotka25 Supermama
Olka, przykro mi że mały tak się mocno Ciebie trzyma i nie chce wyjść, widocznie dobrze mu w środku ale w nieskończoność tam zostać nie może, bardzo mocno trzymam kciuki żebyś nie musiała mieć drugiego masażu :)

Zgłoś nadużycie #10013 8 sierpnia 2011, 15:38

agf Supermama
A żal się , żal, czasem tak jest, że mamy fazę na użalanie się i tak ma być.  Ja właśnie sobie sprawdziłam obwód i mam 109 cm, ostatnio było chyba 107, więc już mało rośnie raczej :)   A co do golenia to ja wczoraj przed urodzinami szwagierki poszłam pod  prysznic się szykować i normalnie spędziałm tam tyle czasu, że szok! Powoli usiąść w brodziku, powoli wyprostować nogi, tu się oprzeć, tam podeprzeć, brzuch na bok przerzucić, do kawałka nogi z jednej strony się dostać, od tyłu nagę zaatakować to znów trzeba na drugim półdupku siadać... No masakra, a miał mi szybko wczoraj pójść, bo spóźnieni byliśmy... Toteż dziś już mi się nie chce tych wygibasów robić... ;)

Zgłoś nadużycie #10014 8 sierpnia 2011, 15:39

paprotka25 Supermama
ja wczoraj się goliłam, na czuja maszynką, nawet nie jest źle :) a nogi depilatorkiem robię bez większego problemu :)

Zgłoś nadużycie #10015 8 sierpnia 2011, 15:43

paprotka25 Supermama
to ja też Wam się wyżale... zrobiły mi się rozstępy na samym dole brzucha :( ostatnio przez przypadek zauważyłam jak stanęłam przed lusterkiem, myślałam że to mi żyły prześwitują przez skóre i aż wzięłam małe lusterko żeby z bliska obejżeć i dupa.. są... myślałam że się porycze ale doszłąm do wniosku że to nic nie da i szkoda nerwów, jak już się zrobiły to nic nie poradze, pocieszam się tylko tym że to na dole więc jak będę mieć już mały brzuch to może schowają się pod majtkami, a już myślałam że skoro tyle czasu nie mam to już nie będę mieć, oby tylko mi się wiecej przez te 3 tyg nie zrobiło....

Zgłoś nadużycie #10016 8 sierpnia 2011, 15:52

agf napisał(a)

A żal się , żal, czasem tak jest, że mamy fazę na użalanie się i tak ma być.  Ja właśnie sobie sprawdziłam obwód i mam 109 cm, ostatnio było chyba 107, więc już mało rośnie raczej :)   A co do golenia to ja wczoraj przed urodzinami szwagierki poszłam pod  prysznic się szykować i normalnie spędziałm tam tyle czasu, że szok! Powoli usiąść w brodziku, powoli wyprostować nogi, tu się oprzeć, tam podeprzeć, brzuch na bok przerzucić, do kawałka nogi z jednej strony się dostać, od tyłu nagę zaatakować to znów trzeba na drugim półdupku siadać... No masakra, a miał mi szybko wczoraj pójść, bo spóźnieni byliśmy... Toteż dziś już mi się nie chce tych wygibasów robić... ;)

u mnie maluch juz w ogole nie rosnie, bo 108cm mam juz chyba z 3-4tygodnie.Ja ostatnio jak sie golilam to tez niedosc ze dlugo, czlowiek sie ssapal, to jeszcze pozacinal ;) ale chociaz jest jak na razie spokoj na jakis czas. Depilowalam nogi w 37tygodniu, myslalam ze to ostatni raz przed porodem i dupa, musialam znowu wydepilowac. Jakos w tej ciazy szybko zarastam :/ chyba hormony tak szaleja...  A nie rob wygibasow, po co sie meczyc jak facet moze to zrobic :D

Zgłoś nadużycie #10017 8 sierpnia 2011, 15:56

paprotka25 napisał(a)

to ja też Wam się wyżale... zrobiły mi się rozstępy na samym dole brzucha :( ostatnio przez przypadek zauważyłam jak stanęłam przed lusterkiem, myślałam że to mi żyły prześwitują przez skóre i aż wzięłam małe lusterko żeby z bliska obejżeć i dupa.. są... myślałam że się porycze ale doszłąm do wniosku że to nic nie da i szkoda nerwów, jak już się zrobiły to nic nie poradze, pocieszam się tylko tym że to na dole więc jak będę mieć już mały brzuch to może schowają się pod majtkami, a już myślałam że skoro tyle czasu nie mam to już nie będę mieć, oby tylko mi się wiecej przez te 3 tyg nie zrobiło....

Nie przejmuj sie :) duzo dziewczyn ma rozstepy po ciazy... ciezko jest byc 9miesiecy w ciazy, tyc i zostac nienaruszonym. Ja tez mam rozstepy. Pod brodawkami pod obiema piersiami i na pachwinach przy pochwie... Tez na poczatku myslalam, ze sie poplacze ale co by mi to dalo? kupilam krem na rozstepy i kremuje codziennie, na pachwinach troche zbladly. Zreszta tez ciezko je dojrzec, bo pod piersi nikt mi nie zaglada, w pachwiny tym bardziej. Jedynie kto bedzie ogladal to Wojtek i ginekolog ;) kup jakis krem i zobaczysz ze za jakis czas zbledna ;)

Zgłoś nadużycie #10018 8 sierpnia 2011, 15:59

Konto usunięte
Paprotka co do zapachów to też zalezy od dzieciaczka :) ale np poleca się żeby dezodoranty bezzapachowe stosować... 
jedne dzieci są takie że nawet bezzapachowy im przeszkadza, a inne takie że najmocniejszy perfum jest im obojąteny :)
ja na szczęście dezodorant zawsze neutralny zapachowo, a do perfum mam obrzyd w ciązy :/ wszystkie mi za mocne są :)
to widzę że nie ja jedyna bez KTG jestem :) moja siostra miała robione jak się przeterminowała. ciekawe jak u mnie będzie...  a tak jak Paprotka pisze, trwa do 20-30 min, czasem dłużej... czasem krócej :)  
Agf super Ci mamuśka uszyła ubranko na kolyske :D ahh te rozczulacze dla dzieci :D
Ania, to bardzo rodzicielska decyzja :D zrezygnowac z torebki kosztem wyrka dla dziecka :D  ja tam mam.. to nie będę szaleć :P chociaz jak na te śliczności w sklepach patrzyłam to az serce pękało że u mnei taki zwyklaczek :)
Ania co do palenia i zielonych wód to mi się wydaje że to taki mit... zielone wody sa jak dzieciaczek smółke w brzuchu wydali...  a znajoma też paliła i z kolei wody miała 'standardowe' :)  
Olka 2747 :) początki zawsze ciężkie ;) chyba dla każdej mamuśki :D ale fryzurke Wasz Maluch ma piękną :D super :) że już razem jesteście sobie... no ależ przystojniak no!
a co do kupek, jednej osobie śmierdzą, drugiej nie... a położna Was już odwiedziała? czy coś... zawsze można zbombardowac taką pytaniami :D bo że kupki są zielone to widziałam u siostrzenicy... takie ciemnozielone... i osobiście takową przewijałam :P i mi śmierdziała :P  
Olka 89cośtam, nie przejmuj sie... nie Ty pierwsza przenosisz i nie ostatnia, doskonale rozumiem że masz dośc i że Ci ciężko :) bo mam to samo :) może po tym masazu coś się ruszy... oby :)
u mnie też wszystko pozamykane, i czop cały na miejscu :) jutro mam wizytę w termin ostateczny i tyle z tego będzie, że będziemy z gin myśleć co ze mna dalej zrobić :) jak ja już bym chciała to z głowy mieć..  ale, damy radę, nie przejmuj sie... chociaż naprawdę rozumiem bo ja już czasem trace cierpliwość i wpadam w minifurie :)  
ehh dziewczyny ja mam w obwodzie 117 i naprawde ciężko cokolwiek mi zrobić... depilacja pff tylko na czuja i przy gimnastyce. i efekty nie są adekwatne do wysiłku :P ja mam problem z łydkami, są za daleko :P
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #10019 8 sierpnia 2011, 15:59

w ogole to wczoraj gadalam z kolezanka ktora urodzila niecaly miesiac temu. Do konca ciazy nie znala plci dziecka i przy porodzie okazal sie chlopczyk. A raczej chlopak, bo 67cm i 4.700kg !!! w szoku bylam. Pisala ze naturalnie rodzila, niezle ja rozerwal, porod tez byl ciezki, bo ponad 18godzin. Masakra, gdzie takie dzieci sie mieszcza :D ide robic obiad, pozmywac naczynia i troche ogarnac mieszkanie, ruch sie przyda ;) do pozniej ;)
aaa zapomnialam!
Olka2747 swietnego masz synusia :D wloski najlepsze :D oby zdrowo rosl i sie chowal ;)

Zgłoś nadużycie #10020 8 sierpnia 2011, 16:04

Konto usunięte
o matko... prawie 5 kg... jak to możliwe? :)

Zgłoś nadużycie #10021 8 sierpnia 2011, 16:04

Aga.W napisał(a)

Paprotka co do zapachów to też zalezy od dzieciaczka :) ale np poleca się żeby dezodoranty bezzapachowe stosować... 
jedne dzieci są takie że nawet bezzapachowy im przeszkadza, a inne takie że najmocniejszy perfum jest im obojąteny :)
ja na szczęście dezodorant zawsze neutralny zapachowo, a do perfum mam obrzyd w ciązy :/ wszystkie mi za mocne są :)
to widzę że nie ja jedyna bez KTG jestem :) moja siostra miała robione jak się przeterminowała. ciekawe jak u mnie będzie...  a tak jak Paprotka pisze, trwa do 20-30 min, czasem dłużej... czasem krócej :)  
Agf super Ci mamuśka uszyła ubranko na kolyske :D ahh te rozczulacze dla dzieci :D
Ania, to bardzo rodzicielska decyzja :D zrezygnowac z torebki kosztem wyrka dla dziecka :D  ja tam mam.. to nie będę szaleć :P chociaz jak na te śliczności w sklepach patrzyłam to az serce pękało że u mnei taki zwyklaczek :)
Ania co do palenia i zielonych wód to mi się wydaje że to taki mit... zielone wody sa jak dzieciaczek smółke w brzuchu wydali...  a znajoma też paliła i z kolei wody miała 'standardowe' :)  
Olka 2747 :) początki zawsze ciężkie ;) chyba dla każdej mamuśki :D ale fryzurke Wasz Maluch ma piękną :D super :) że już razem jesteście sobie... no ależ przystojniak no!
a co do kupek, jednej osobie śmierdzą, drugiej nie... a położna Was już odwiedziała? czy coś... zawsze można zbombardowac taką pytaniami :D bo że kupki są zielone to widziałam u siostrzenicy... takie ciemnozielone... i osobiście takową przewijałam :P i mi śmierdziała :P  
Olka 89cośtam, nie przejmuj sie... nie Ty pierwsza przenosisz i nie ostatnia, doskonale rozumiem że masz dośc i że Ci ciężko :) bo mam to samo :) może po tym masazu coś się ruszy... oby :)
u mnie też wszystko pozamykane, i czop cały na miejscu :) jutro mam wizytę w termin ostateczny i tyle z tego będzie, że będziemy z gin myśleć co ze mna dalej zrobić :) jak ja już bym chciała to z głowy mieć..  ale, damy radę, nie przejmuj sie... chociaż naprawdę rozumiem bo ja już czasem trace cierpliwość i wpadam w minifurie :)  
ehh dziewczyny ja mam w obwodzie 117 i naprawde ciężko cokolwiek mi zrobić... depilacja pff tylko na czuja i przy gimnastyce. i efekty nie są adekwatne do wysiłku :P ja mam problem z łydkami, są za daleko :P

bo my, te przenoszace doskonale sie rozumiemy i wiemy jak kazda z Nas cierpi :) oczywiscie nie mowie, ze tym po 30tygodniu jest lekko ;) daj znac co jutro lekarka podejmie co z Toba robic ;) ja tez bym chciala juz to miec z glowy, tak jak np. Black Rose, juz maluszek troche wiekszy i juz po pologu :) a u mnie efekty tez nie sa zbyt imponujace :D czesto jakas stacja jest na kolanie czy na lydce :P ale kto sie teraz bedzie przygladal, baba gruba, w ciazy to nawet nie ma na czym oka zawiesic :P ide robic w koncu ten obiad... trzymajcie sie!

Zgłoś nadużycie #10022 8 sierpnia 2011, 16:05

paprotka25 Supermama

olka8922 napisał(a)

Nie przejmuj sie :) duzo dziewczyn ma rozstepy po ciazy... ciezko jest byc 9miesiecy w ciazy, tyc i zostac nienaruszonym. Ja tez mam rozstepy. Pod brodawkami pod obiema piersiami i na pachwinach przy pochwie... Tez na poczatku myslalam, ze sie poplacze ale co by mi to dalo? kupilam krem na rozstepy i kremuje codziennie, na pachwinach troche zbladly. Zreszta tez ciezko je dojrzec, bo pod piersi nikt mi nie zaglada, w pachwiny tym bardziej. Jedynie kto bedzie ogladal to Wojtek i ginekolog ;) kup jakis krem i zobaczysz ze za jakis czas zbledna ;)

mam kremik z gerbera i będę chyba nim dwa razy częściej smarować i liczyć na to że zbledną, Jarkowi nic nie mówiłam, może jak nie będzie wiedzieć to nie zwróci uwagi :)

Zgłoś nadużycie #10023 8 sierpnia 2011, 16:06

Aga.W napisał(a)

o matko... prawie 5 kg... jak to możliwe? :)

Nie mam pojecia... :) a wez wszystkie ciuszki popierz i poprasuj na 56cm a dziecko ma ponad 60cm :D na pewno bylo ciezko... Jak krocze wyglada po takim duzym dzieciaczku to wole sobie nie wyobrazac... :P ide robic obiad :)

Zgłoś nadużycie #10024 8 sierpnia 2011, 16:07

Konto usunięte
napewno jutro dam znać ;)
Paprotka, zbledną i nawet widać nie będzie ;)
mój nie wiedział że mam rozstępy (przed ciążowe) dopóki mu o nich nie powiedziałam... - głupia ja :P
kremikuj ile wlezie, szybciej zbledną... ponoć peelingi dobrze robią bo złuszają ten uszkodzony naskórek... na necie napewno jest dużo konkretnych rad jak je szybciej nieco poprawić :)

Zgłoś nadużycie #10025 8 sierpnia 2011, 16:08

paprotka25 napisał(a)

mam kremik z gerbera i będę chyba nim dwa razy częściej smarować i liczyć na to że zbledną, Jarkowi nic nie mówiłam, może jak nie będzie wiedzieć to nie zwróci uwagi :)

faceci sa malo spostrzegawczy ;) ja swojemu powiedzialam, bo widzial ze mam dola i pytal dlaczego. Ale powiedzialam to mnie zaczal pocieszac, takze juz zapomnialam nawet o tych rozstepach ;) ja smaruje na noc tym zeby zbledly i jakos jest lepiej. Z czasem moze sie zrobia bezbarwne :)

Zgłoś nadużycie #10026 8 sierpnia 2011, 16:08

paprotka25 Supermama

olka8922 napisał(a)

w ogole to wczoraj gadalam z kolezanka ktora urodzila niecaly miesiac temu. Do konca ciazy nie znala plci dziecka i przy porodzie okazal sie chlopczyk. A raczej chlopak, bo 67cm i 4.700kg !!! w szoku bylam. Pisala ze naturalnie rodzila, niezle ja rozerwal, porod tez byl ciezki, bo ponad 18godzin. Masakra, gdzie takie dzieci sie mieszcza :D ide robic obiad, pozmywac naczynia i troche ogarnac mieszkanie, ruch sie przyda ;) do pozniej ;)
aaa zapomnialam!
Olka2747 swietnego masz synusia :D wloski najlepsze :D oby zdrowo rosl i sie chowal ;)

o matko jaki kolos... podziwiam że dała rade urodzić, chociaż nie wyobrażam sobie mieć takiego dużego dzieciaczka, mam nadzieje że mój będzie bardziej wymiarowy, połozna mi ostatnio powiedziała że mój brzuch wygląda na takie 3 kg dziecko więc chyba już nie śmignie za dużo

Zgłoś nadużycie #10027 8 sierpnia 2011, 16:08

Konto usunięte
ja sobie wole nie wyobrażać :P jak po wojnie hehe :D
dobrze że mój będzie ok 3,5 miał :D w zupełności mi wystarczy :P

Zgłoś nadużycie #10028 8 sierpnia 2011, 16:09

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

heheheheh, bystrzak ! :) ide sie szykowac do poloznej, dam znac jak bylo po masazu, chyba ze mnie chwyci i po masazu sie zaczna skurcze - OBY :P ojj muzza zebys chociaz Ty urodzila szybciej, bo mi dzisiaj minal tydzien po terminie a jest taka meczarnia ze szok. To do pozniej :)

No niech Ci się już zacznie, lepiej Ci się od razu zrobi :) :) Bo to czekanie to Cie dobija...

Zgłoś nadużycie #10029 8 sierpnia 2011, 16:11

paprotka25 Supermama
dzięki dziewczyny :) nie będę się dołować tylko działać :) muszę tylko omijać lustro bo przykro mi się robi jak je oglądam ale co tam, koszty wliczone jak chce się mieć maluszka :)

Zgłoś nadużycie #10030 8 sierpnia 2011, 16:11

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

cza i dodaje fotke kawałka pokoiku żebyście zobaczyły kolorek, i komody, nie mogłam się doczekać i okleiłam naklejkami :) od razu bardziej dzieciowo się zrobiło :)

no piękniutki pokoik :) Zdolna jesteś :)