Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9991 8 sierpnia 2011, 13:37

Konto usunięte

olka2747 napisał(a)

hehe tak włoski ma cudowne. Mój blondasek kochany :-) I nawet w Irokeza mu się same układają, nikt mu ich nie układa, a one same.

super facecik :) ahh jak ja Ci zazdroszczę że już masz swoje maleństwo przy sobie :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #9992 8 sierpnia 2011, 13:39

Konto usunięte

agf napisał(a)

Ja bym na razie jedno wstawiła. W końcu mąż ci je rozłoży jak trzeba będzie potem, a łóżeczka w miarę szybko się montuje, więc na pewno któregoś dnia zdąży. A tak to sobie tylko zawalisz przestrzeń. No, chyba, że dużo luzu masz w pokoiku.

pokoik jest ani za mały ani za duży ale dwa wejdą śmiało łóżeczka :) jednak rozstawię jedno na razie do momentu aż zaczną się wiercić :)

Zgłoś nadużycie #9993 8 sierpnia 2011, 13:40

schmetterling Supermama
olka jaki śliczny synuś,taki słodziak :) :)
ja też mam taki kolorek jak Wy ;) pięknie wygląda :)
dziewczyny a mam pytanie,tak mi sie nasuneło,jak ktoś pali papierosy całą ciąże a później rodzi dziecko,to lekarze jakoś poznają że ten ktoś palił ?? Ciekawa jestem.Bo znajoma mówiła ze są wody podobno zielone ale nie zawsze,a moja znajoma jedna np.miała zielone wody a nigdy nie paliła.

Zgłoś nadużycie #9994 8 sierpnia 2011, 13:51

paprotka25 Supermama

agf napisał(a)

Apropo łózeczek, w których my spałyśmy - odebrałam wczoraj od rodziców kołyskę- oczywiście całe obszycie mama nowe szyła. Nie mogę się na nią napatrzyć, wiecie? Ona jest taka malutka i słodziutka :)

cudna ta kołyska :)   zdolną masz mame :)

Zgłoś nadużycie #9995 8 sierpnia 2011, 13:52

muzzza Fajna mama
pokoik super, kołyska czadowa a Młody ma takie włosy że szok :) !
co do mleka, to synek mojej znajomej miał uczulenie na jej mleko!
Moja mama widziała na porodówce jak mnie rodziła, dziecko w nazwijmy to "mazi tytoniowej", było czymś brunatno-zielonym owinięte, ale ta babka paliła jak smok.

Zgłoś nadużycie #9996 8 sierpnia 2011, 13:53

paprotka25 Supermama

olka2747 napisał(a)

hej :-) Widzę, że jest kolejna? Gosia gratuluję. Olka wsółczuję tego masażu bo to bardzoooooo boli ;-( A my tak sobie żyjemy z dnia na dzień ;-) . Były małe problemy. Kacper nie mógł zrobić kupki bo miał zaparcia, ale jest już ok. Za to ciągle stęka i pręży się. chciałabym go ustawić na jedno  mleko i to kupne, bo podejżewam, że to moje mleko mu szkodzi, i stąd ciągle robi zieloną kupkę. Ale on niestety chce jeść częściej niż 3 godziny a taka przerwa musi być w kupnym mleku, więc wtedy dokarmiam go swoim mlekiem. Ahh nie wiem co mam robić.

jaki przystojniak, a ta fryzurka jest bombowa :)   mam nadzieje że z tym mleczkiem jakoś mu się unormuje i zacznie robić kupke normalnie bo bidulek pewnie się męczy z zaparciami, a może dawaj mu jakąś herbatke, czy koperkowa nie działa też przy zaparciach?

Zgłoś nadużycie #9997 8 sierpnia 2011, 13:54

schmetterling Supermama

muzzza napisał(a)

pokoik super, kołyska czadowa a Młody ma takie włosy że szok :) !
co do mleka, to synek mojej znajomej miał uczulenie na jej mleko!
Moja mama widziała na porodówce jak mnie rodziła, dziecko w nazwijmy to "mazi tytoniowej", było czymś brunatno-zielonym owinięte, ale ta babka paliła jak smok.

bleeeehhh

Zgłoś nadużycie #9998 8 sierpnia 2011, 13:56

paprotka25 Supermama

Karolinia napisał(a)

Ola jakie ma włoski długie!! Boski facecik;D
A któraś pisała wcześniej o balsami bezzapachowym- ja kiedys używałam z AA jest taki właśnie- dla mnie nie bardzo leżał, ale ja wogóle jestem wybredna co do balsamów itp.

z AA? musze spojrzeć w rossmanie ale może zostane przy tym moim bo jest ok a teraz zmieniać na siłe troche mi nie leży, już sama nie wiem

Zgłoś nadużycie #9999 8 sierpnia 2011, 13:58

schmetterling Supermama

paprotka25 napisał(a)

z AA? musze spojrzeć w rossmanie ale może zostane przy tym moim bo jest ok a teraz zmieniać na siłe troche mi nie leży, już sama nie wiem

Beatka,ja Ci powiem jedno -Ty już przestań kombinować :D :D :D

Zgłoś nadużycie #10000 8 sierpnia 2011, 14:01

olka2747 Gotowa na wszystko

paprotka25 napisał(a)

jaki przystojniak, a ta fryzurka jest bombowa :)   mam nadzieje że z tym mleczkiem jakoś mu się unormuje i zacznie robić kupke normalnie bo bidulek pewnie się męczy z zaparciami, a może dawaj mu jakąś herbatke, czy koperkowa nie działa też przy zaparciach?

Daje mu herbatkę koperkową. I zrobił już dwa razy normalną kupkę tylko, że dalej zieloną i co najgorsze- śmierdzącą, a z tego co wiem to kupki takich maluszków nie powinny śmierdzieć.

Zgłoś nadużycie #10001 8 sierpnia 2011, 14:01

agf Supermama
No ponoć po wodach widać czy się pali czy nie, ale nie wiem ile trzeba palić żeby wody miały inny kolor. A zielone mogą być z różnych powodów, nie tylko od palenia, ale to raczej kontroluja już, jak dziecko jest przenoszone.
Wstawiłam sobie fasolkę szparagową, będzie na drugie śniadanko. A może właściwie już na trzecie czy czwarte, bo przez to, że tak rano wstałam to już jadłam kilka razy...
I zrobiłam postęp - wyjęłam z szafy deskę do prasowania, rozłożyłam w sypialni, naszykowałam żelazko... Normalnie od ubiegłego tygodnia nie mogę się wziąć za to prasowanie, a to naprwdę już trzeba...

Zgłoś nadużycie #10002 8 sierpnia 2011, 14:02

schmetterling Supermama

agf napisał(a)

No ponoć po wodach widać czy się pali czy nie, ale nie wiem ile trzeba palić żeby wody miały inny kolor. A zielone mogą być z różnych powodów, nie tylko od palenia, ale to raczej kontroluja już, jak dziecko jest przenoszone.
Wstawiłam sobie fasolkę szparagową, będzie na drugie śniadanko. A może właściwie już na trzecie czy czwarte, bo przez to, że tak rano wstałam to już jadłam kilka razy...
I zrobiłam postęp - wyjęłam z szafy deskę do prasowania, rozłożyłam w sypialni, naszykowałam żelazko... Normalnie od ubiegłego tygodnia nie mogę się wziąć za to prasowanie, a to naprwdę już trzeba...

a no trzeba ,trzeba :) :) ja swoje prasowania tez odkładałam ile mogłam ale w koncu się jakoś zabrałam ,a nienawidzę prasowania

Zgłoś nadużycie #10003 8 sierpnia 2011, 14:06

agf Supermama
O tym jak ja lubię prasować może świadczyć fakt, że deskę, którą kupiliśmy 6 lat temu użyłam może ze 2 razy... Tak to na szybko na łóżku prasowałam przed wyjściem raz dwa co było trzeba...

Zgłoś nadużycie #10004 8 sierpnia 2011, 14:06

paprotka25 Supermama

schmetterling napisał(a)

Beatka,ja Ci powiem jedno -Ty już przestań kombinować :D :D :D

no dobra :) zostaje przy moim i nie kombinuje :) masz racje :)

Zgłoś nadużycie #10005 8 sierpnia 2011, 14:20

Konto usunięte
idę się trochę położyć na jakąś godzinkę :)

Zgłoś nadużycie #10006 8 sierpnia 2011, 14:40

olka8922 Gotowa na wszystko
Ja dopiero wrocilam od poloznej... W moczu nie ma bakterii, cisnienie okej, posluchalysmy bicia serduszka, w koncu zabrala sie za ten masaz.Bez przesady, nie jest az tak bardzo bolesny, chociaz troche boli. Najgorsze uczucie jak czujesz jak wklada 2palce i cos Ci w srodku w pochwie oddziela. No i brzuch do dolu przesuwa, najbardziej z tego wszystkiego bolal mnie brzuch. I to dosc mocno. Polozna mowila, ze jeszcze mi wylatuje czop sluzowy i jest go duzo, jak wyjela palce to byly troche we krwi. Powiedziala, ze szyjke mam zamknieta i watpi zebym urodzila do srody ;( zapisala w ksiazce ciazowej szyjka "tylna, wewnetrzna lub zamknieta" mowila ze wszystko sie moze zdarzyc, ale watpi. Zapisala mnie na srode, w srode bede miala drugi raz masaz ;/ nie musze chyba mowic, ze po wizycie poryczalam sie i zlapalam dola. Jedynym pocieszeniem bylo to ze do konca tygodnia juz urodze bo jak drugi masaz nie pomoze to w ciagu 11-12dni wywoluja porod w szpitalu, a u mnie w czwartek-piatek bedzie 11-12dzien. Tylko ze wywolanie pewnie tez nie bedzie takie hop-siup... Wyszlam z przychodni poszlam na przystanek autobusowy i w pewnym momencie tak mi sie zrobilo slabo i zaczelo mnie brac na wymioty, myslalam ze zadzwonie po chlopaka zeby po mnie przyjechal, ale przeszlo... To na tyle. masakra ;(
Paprotka bardzo ladne naklejki zrobila i w ogole pokoik sliczny ;)
Agf sliczna kolyska, Twoja mama ma talent ;) ja mialam w ciazy robione 3razy ktg, lezalam z 30-40minut z takimi dwoma pasami na brzuchu, jeden monitorowal serce malucha a drugi skurcze macicy.Jeszcze w dloni mialam taki pisaczek do przeciskania i musialam przeciskac jak czulam ruchy. Raczej przy tym badaniu lezysz w bezruchu ;) ja tak bynajmniej musialam bo jak sie ruszalam to maluch szalal i maszyna nie mogla poprawnie zapisywac bicia serca malucha bo co chwila rozlaczalo, bo serducho zanikalo ;P
Margolcia widzisz, zyczylas zebym sie rozpakowala, a tu dupa :| chyba bedziesz szybciej ode mnie, tak jak przeczuwalam... ;)
Kurde jakbym mogla to bym z tych nerwow 5papierosow na raz wypalila, wrrrr :[
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #10007 8 sierpnia 2011, 14:45

wenus1988 Gotowa na wszystko
Heyka, gratulacje Gosia.
Ja dzis bylam u lekarza, plus kilogram w tydzien znowu, teraz juz 50.7 kg, plus 12.7 kg od poczatku. w Piatek mam iśc znowu na wizyte i jak nie urodze do pon, to zapewne dostane skierowanie do szpitala bynajmniej tak zrozumialam od p. doktor... hmmm jakos nie czuje zebym miala zostac mamą w najlbliższym tygodniu, mam wrażenie że będzie to dopiero za miesiąc czy dwa... a to tak szybko minęło :) jak z bicza strzelił ten czas :) :)

Zgłoś nadużycie #10008 8 sierpnia 2011, 15:00

a z tymi wodami płodowymi to jest tak że jak sa zielone znaczy sie że ciąża została przenoszona i dziecko mogło zacząć wypróżniać się (smółka) czy jakos tak, słyszałam to jak leżałam w szpitalu. Dlatego najbezpieczniej jest aby nie doprowadzic do tego, gdyż dziecko może załapac jakies infekcje itp. bo by ły takie przypadki u mnie w szpitalu.

Zgłoś nadużycie #10009 8 sierpnia 2011, 15:05

paprotka25 napisał(a)

cześć kobietki :)
jakie radosne wieści, Gosiu kochana gratuluje Wam :) nareszcie się doczekaliście :)
ja wczoraj nie miałam kiedy zajrzeć a w sobote jak chciałam dodać posta to mi się zawisiło i nic z tego nie wyszło.
Pokoik pomalowany, Jarek w sobote malował, ja połowe remontu przespałam :)
W piątek wieczorem dzwonił znajomy, jego żona urodziła 3 dni po terminie, Kacperek ma 54 i waży 3,680 :)
Wczoraj mieliśmy leniwy dzień, strasznie gorąco było, popołudniu byliśmy u szwagierki akurat jak u niej siedzieliśmy przeszła burza i trochę się ochłodziło :)
Zamówiliśmy wieczorem pościel, w czwartwek możemy odebrać, i zamówiłam biustonosze, koszul narazie nie zamawiam, te rozmiary mnie dobijają, sama nie wiem który najlepszy... zaraz idę do sklepiku ciążowego na osiedlu, zobacze po ile mają i jak nie będą bardzo drogie to kupie, chociaż będę mogła przymierzyć :) a i dodaje fotke kawałka pokoiku żebyście zobaczyły kolorek, i komody, nie mogłam się doczekać i okleiłam naklejkami :) od razu bardziej dzieciowo się zrobiło :)

U mnie kącik dla dziecka tez ściany na zielono( kolor uspakajający) i ta sama komoda a łóżeczko podobne :) hehe

Zgłoś nadużycie #10010 8 sierpnia 2011, 15:22

agf Supermama
Oj Olka, ty bido... Aż mi żal się zrobiło i smutno jak przeczytałam. Jedyne co możesz sobie myśleć, to to, że jednak ciąża w nieskończoność trwać nie będzie i jak mały nie będzie chciał sam to mu pomogą. Więc tak czy inaczej jeszcze trochę i będzie już z wami :)
Ja znów w stresie, jakoś tak mam przed tymi wizytami, mam nadzieję, że mi powie lekarz tak dla odmiany, że nic sie tam jeszcze nie zaczyna... Kurcze i wiecie co, musze czekać na męża, bo sama to już się chyba nie ogolę...