Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #991 14 kwietnia 2011, 18:26

olka8922 Gotowa na wszystko
olka2747 wydaje mi sie, ze nic sie nie dzieje jak bierzesz zelazo bez zalecen lekarza.Ja biore witaminy dla kobiet w ciazy i dodatkowo magnez,zeby nie miec skurczy, chociaz lekarz mi nic nie mowil zeby brala.Wydaje mi sie ze nic sie nie dzieje, jakby sie u Ciebie dzialo to bys miala w morfologii za duzo hemoglobiny.Nic sie nie martw :) moja siostra tez bierze zelazo, ale to przez to ze ma anemie.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #992 14 kwietnia 2011, 18:31

olka8922 Gotowa na wszystko
Black_Rose mnie tez ostatnio bierze na nabialy, pije duzo mleka i jem jajka na twardo z keczupem :) dzisiaj jade na zakupy z chlopem to sie zaopatrze w kefiry :) ) a z waga to rzeczywiscie tak powinno byc, czemuz to my, baby, musimy tak tyc w ciazy nawet jak sie ograniczamy z jedzeniem? :P pozdro 600 ;)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #993 14 kwietnia 2011, 18:45

schmetterling Supermama
a pijecie wodę? ja piję conajmniej 1,5 litra dziennie ,jem na sniadanko płatki z mlekiem bądz jogurtem dotego śliwki suszone plus chleb pełnoziarnisty.Dzięki temu woda się tak nie zatrzymuje w organizmie i się tak nie tyje :)

Zgłoś nadużycie #994 14 kwietnia 2011, 18:49

Konto usunięte
Ja piję dużo wody ale nie samej choć też ale i dodaję tą z zupy z sosów  itp.
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #995 14 kwietnia 2011, 19:05

Black_rose Supermama
tak, czasem mam nawet ochotę na wodę :D ! To wtedy nawet pół butelki mogę na raz wypić. Ale ogólnie to dość dużo herbatek owocowych piję, mleko no i zawsze ta kawka. Także płynów sporo. Niestety trzeba, bo przy chlebku pełnoziarnistym i warzywkach to jeszcze się można gorszych zaparć nabawić jak się nie pije :P

Zgłoś nadużycie #996 14 kwietnia 2011, 19:59

agf Supermama

olka2747 napisał(a)

Hej :) Dawno mnie tu nie było, ale śledzę wasze opiski na bierząco :)
Właśnie apropo żelaza. Czy wy bierzecie żelazo tak same z siebie czy nie? Bo ja biorę praktycznie codziennie i traktuję to jak witaminy które też są niezbędne.
Ale teraz zaczynam się trochę martwić czy dobrze robię :( (((((((

Żelazo ma dużo skutków ubocznyc, więc jeśli nie musisz tomoże lepiej nie bierz.

Zgłoś nadużycie #997 14 kwietnia 2011, 20:03

agf Supermama
To może zacznę brać to żelazo, a jak poczuję się gorzej to najwyżej odstawię...  Lekarka mówiła, ze jej pacjentki wegetarianki potrafią sobie podnieść hemoglobinę samymi burakami, więc już sama nie wiem co robić. A z drugiej strony jak nie wezmę, a badanie krwi za jakieś 6 tygodni i się okaże, ze tyle czasu było źle? ech...

Zgłoś nadużycie #998 14 kwietnia 2011, 20:22

Konto usunięte
ja wody pije dużo, naprawdę, odżywiam się zdrowo, mnóstwo warzyw owoców... słodycze (kawałek ciasta, czy ze 2 ciastka) raz na jakiś dłuższy czas... chipsów i pizzy już w ogóle (co dla mnie jest torturą). Dlatego mnie trafia, bo nie wiem skąd ta waga...
widocznie tak ma być :/ i już!
się zrzuci...
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #999 14 kwietnia 2011, 20:42

Black_rose Supermama

agf napisał(a)

To może zacznę brać to żelazo, a jak poczuję się gorzej to najwyżej odstawię...  Lekarka mówiła, ze jej pacjentki wegetarianki potrafią sobie podnieść hemoglobinę samymi burakami, więc już sama nie wiem co robić. A z drugiej strony jak nie wezmę, a badanie krwi za jakieś 6 tygodni i się okaże, ze tyle czasu było źle? ech...

Ja bym wzięła i miała spokojne sumienie, że poprawiam sobie wyniki, bo na tej diecie to naprawdę trzeba się trochę znać... No ale zawsze możesz się też przejść do dietetyka jeśli martwisz się, że tabletki to nie wyjście. A może masz jakąś koleżankę wegetariankę obcykaną w temacie?

Zgłoś nadużycie #1000 14 kwietnia 2011, 20:58

paprotka25 Supermama

agf napisał(a)

mi się wydaje że lekarka wie co robi i skoro powiedziała Ci żebyś brała to bierz, ewentualnie jak poczujesz że coś jest nie tak to daj jej znać i odstaw. Najważniejsze żebyś miała dobre wyniki :)

Zgłoś nadużycie #1001 14 kwietnia 2011, 21:39

agf Supermama
No właśnie, tyle, że jeden lekarz powiedział mi brać, a drugi powiedział nie brać, samą dietą spróbować. Ech, bez sensu. Muszę przemyśleć.

Zgłoś nadużycie #1002 14 kwietnia 2011, 21:44

paprotka25 Supermama

agf napisał(a)

No właśnie, tyle, że jeden lekarz powiedział mi brać, a drugi powiedział nie brać, samą dietą spróbować. Ech, bez sensu. Muszę przemyśleć.

a tak właściwie dlaczego chodzisz do 2 lekarzy? nie lepiej skupić się na jednym?

Zgłoś nadużycie #1003 14 kwietnia 2011, 21:58

agf Supermama
No właśnie tak wyszło. Do jednego chodzę od początku ciąży, do medicavera, bo firma opłaca mi tam abonament. Do drugiego zaczęłam chodzić w tym tygodniu prywatnie, bo to dobry lekarz, pracujący w szpitalu, a niestety tak jest, że lepeij mieć lekarza ze szpitala. Moglabym z medicovera zrezygnować, ale tam mam wszystkie badania bezpłatnie więc głupotą byłoby z tego rezygnowac...

Zgłoś nadużycie #1004 15 kwietnia 2011, 9:10

Konto usunięte
Wiecie co dziewczyny ?? zauważyłam że moje piersi nie są już takie jędrne jak od początku ciąży teraz są takie bardzo miękkie no nie wiem jak mam wytłumaczyć o co mi chodzi mam nadzieję że dobrze się wyraziłam :D

Zgłoś nadużycie #1005 15 kwietnia 2011, 9:20

schmetterling Supermama

Margolcia napisał(a)

Wiecie co dziewczyny ?? zauważyłam że moje piersi nie są już takie jędrne jak od początku ciąży teraz są takie bardzo miękkie no nie wiem jak mam wytłumaczyć o co mi chodzi mam nadzieję że dobrze się wyraziłam :D

nie musisz tłumaczyć,wiem o co chodzi (niestety) :)

Zgłoś nadużycie #1006 15 kwietnia 2011, 9:21

Konto usunięte

schmetterling napisał(a)

nie musisz tłumaczyć,wiem o co chodzi (niestety) :)

i to jest normalne ?? bo mam wrażenie jakby tam nic nie było :(

Zgłoś nadużycie #1007 15 kwietnia 2011, 9:22

wenus1988 Gotowa na wszystko
Może jak mleczko przyjdzie to znowu zaczną być twarde... tylko gorzej jak sie skonczy pokarm:-/

Tak czytam ze wszystkie bardzo uważacie co jecie pijecie i ciagle mowa o wadze... kurcze to weźcie mi pomóżcie bo ja jem wszystko, dosłownie wszystko tak jak każdy inny człowiek, mam ochote na kebaba jem kebaba, pizza to pizza, batoniki, cukierki ciasteczka, owoce no i takie normalne jedzonko kanapki serki zupki obiadki itp. a waga .. niemal w miejscu... a wczoraj to patrzyłam tak jakbym nawet kilo schudła... to jak mam zaraz 23tc to wychodziłoby na to ze od początku przytyłam 2 kg? szok jakiś.. Dajcie troche kilo bo na prawdę chcę przytyć!!!

Zgłoś nadużycie #1008 15 kwietnia 2011, 9:24

schmetterling Supermama
wiesz nie zastanawiałam się czy to normalne,bo odrazu założyłam że widocznie tak ma być :)
nie przejmuj się na zapas,jak pójdziesz do lekarza to zapytaj i będziesz spokojniejsza ,mi się wydaje że nie ma się czym martwić ,także nie smuć się od rana :)

Zgłoś nadużycie #1009 15 kwietnia 2011, 9:26

Konto usunięte

wenus1988 napisał(a)

Może jak mleczko przyjdzie to znowu zaczną być twarde... tylko gorzej jak sie skonczy pokarm:-/
Tak czytam ze wszystkie bardzo uważacie co jecie pijecie i ciagle mowa o wadze... kurcze to weźcie mi pomóżcie bo ja jem wszystko, dosłownie wszystko tak jak każdy inny człowiek, mam ochote na kebaba jem kebaba, pizza to pizza, batoniki, cukierki ciasteczka, owoce no i takie normalne jedzonko kanapki serki zupki obiadki itp. a waga .. niemal w miejscu... a wczoraj to patrzyłam tak jakbym nawet kilo schudła... to jak mam zaraz 23tc to wychodziłoby na to ze od początku przytyłam 2 kg? szok jakiś.. Dajcie troche kilo bo na prawdę chcę przytyć!!!

No mam nadzieję że będą twarde bo teraz to normalnie aż szok mnie wziął ,nie martw się ja też jem wszystko co Ty :) jem to na co mam ochotę na początku ciąży schudłam dopiero gdzieś 0d 18 tyg zaczęłam tyć :)

Zgłoś nadużycie #1010 15 kwietnia 2011, 9:27

Konto usunięte

schmetterling napisał(a)

wiesz nie zastanawiałam się czy to normalne,bo odrazu założyłam że widocznie tak ma być :)
nie przejmuj się na zapas,jak pójdziesz do lekarza to zapytaj i będziesz spokojniejsza ,mi się wydaje że nie ma się czym martwić ,także nie smuć się od rana :)

łatwo pisać najpierw te przeklęte rozstępy a teraz flaki :( hahahah