Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #91 21 lutego 2011, 11:41

Romka Fajna mama
słyszalam,ze jest specjalny preparat -oprócz tej witaminy jeszcze coś z imbirem, podobno pomaga.ja juz mdłości, ani wymiotów nie mam, ale z synem ,w pierwszej ciąży, tak zwracaąłm,ze w 4 miesiącu wyladowałam w szpitalu(tak schudłam).Teraz wstaje rano, pije troche zimnej herbatki i kłade się na 15 min, a potem lekkie sniadanko -jakos pomaga.Kupiłam sobie na allegro fajne dresy ciążowe - na spodnie rzeczywiście troszkę za szybko ;) Trzymajcie sie ciepło ;)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #92 21 lutego 2011, 13:06

Anka.M Zadomowiona
Romka - podziwiam Cie!!! Jak Ty to robisz. Mam juz jeden porod za soba i przyznam szczerze, ze tym razem o niczym nie mysle tylko o tym co mnie czeka :) jestem przerazona, a tym bardziej, ze tym razem nie mam mozliwosci rodzenia z mezem ;( Jak Ty to robisz, ze zdecydowalas sie tyle razy to przejsc. ja rodzilam 12 godz ( zero rozwarcia i bole parte przez 7 godz) katastrofa. wiem ze to glupie ale ja na prawde jestem bardziej przerazona niz za pierwszym razem. czy drugi porod jest lzejszy i kolejne ? 
Jesli chodzi o papierosy za pierwszym razem rzucilam od razu, a teraz w tej ciazy nie potrafie, tzn nie pale ale na poczatku chociaz potrzymac wychodzialm na balkon, i wiecznie o tym mysle! i wiem ze po porodzie i karmieniu pewnie znow zaczne palic :( ale co tam, lubie to :)

Zgłoś nadużycie #93 21 lutego 2011, 13:51

Anias Świeżo upieczona
ja popalałam z nerwów zanim zaszlam w ciążę ale już przed planowaniem ograniczałam się a jak sie dowiedzialam od razu rzucilam. W zasadzie bez wiekszych problemow bo mialam takie mdlosci i źle sie czulam ze papieros  byl ostatnią rzecza na jaka mialam ochote.
A kawę w pierwszej ciąży nie moglam zupelnie pic bo mnie odrzucilo a w tej normalnie mam ochote. Mój gin mowi ze kubek kawy codziennie nie zaszkodzi w niczym dziecku.

Zgłoś nadużycie #94 21 lutego 2011, 14:03

Romka Fajna mama
Oj, tym razem ciąża mnie zaskoczyła.Wcale nie planowałam kolejnego dziecka, cykle nieregularne, praca na zmiany...i totalna wpadka ;) na początku strasznie ryczałam.Teraz jestem spokojna -wszyscy mnie wspieraja, dzieciaki szczęśliwe,mąż też(w dodatku pewny,ze będzie syn)...Pewnie,że boje się porodu, zwłaszcza,że pierwsza cesarka,bo taka mam budowę,ze "poszłaby "miednica(Michał miał 3960!),a dziewczynki mniejsze, więc jakos poszło,choc tez nie wspominam miło.Za to potem takie szczęscie,że pal sześć poród ;) :)

Zgłoś nadużycie #95 21 lutego 2011, 14:42

angeliska999 Świeżo upieczona
witam ja mam 21 lat i jestem z woj. Podlaskiego. To moja pierwsza ciaza i juz mam spory brzuszek. JA iore falvit i magnez z wit. b6. A co do porodu to nie wiem jak to sie odywa ale tez strasznie sie boje. A z papierosami nadal walcze.

Zgłoś nadużycie #96 21 lutego 2011, 15:14

schmetterling Supermama
ROMKA chyba fajnie jest mieć taką dużą szczęśliwą rodzinkę prawda? :) też bym tak chciała kiedyś ,ale to kiedyś ;)

Zgłoś nadużycie #97 21 lutego 2011, 15:46

agnes143 Początkująca
Cześć dziewczyny, ja mam termin na 8 sierpnia, to moja pierwsza ciąża więc wszystko jest dla mnie nowością :) , mam dwa pytanka do Was, czy Wam też hormony zaczęły wariować i macie problemy z włosami na ciele? mi się pojawiły włoski na brzuszku tzn. kiedyś były ale ledwo widoczne, a teraz niestety  jest ich więcej i są o wiele ciemniejsze  i na rękach to samo, mam męsko owłosione ręce :( wiecie może czy w ciąży można używać preparatów na rozjaśnienie włosów typu  Sally Hansen, Creme Hair Bleach (chodzi mi o ręce), no i pytanie odnośnie depilacji woskiem u kosmetyczki, czy to ma wpływ na dziecko? chodzicie na takie zabiegi do kosmetyczki?  Pozdrawiam Was serdecznie

Zgłoś nadużycie #98 21 lutego 2011, 16:11

Romka Fajna mama
Pewnie,że fajnie mieć taką rodzinkę.Choc na poczatku szok ;) :) zwłaszcza,że córka ma ...półrocznego synka, hihi! Wyjdzie na to,że ciocia, lub wujek będa młodsi.Ale za to będziemy jeszcze więcej wspólnych tematów ;) No i dla mnie duża oszczędność, bo dostanę ciuszki ;)

Zgłoś nadużycie #99 21 lutego 2011, 16:17

Ania85 Supermama

agnes143 napisał(a)

Cześć dziewczyny, ja mam termin na 8 sierpnia, to moja pierwsza ciąża więc wszystko jest dla mnie nowością :) , mam dwa pytanka do Was, czy Wam też hormony zaczęły wariować i macie problemy z włosami na ciele? mi się pojawiły włoski na brzuszku tzn. kiedyś były ale ledwo widoczne, a teraz niestety  jest ich więcej i są o wiele ciemniejsze  i na rękach to samo, mam męsko owłosione ręce :( wiecie może czy w ciąży można używać preparatów na rozjaśnienie włosów typu  Sally Hansen, Creme Hair Bleach  (chodzi mi o ręce), no i pytanie odnośnie depilacji woskiem u kosmetyczki, czy to ma wpływ na dziecko? chodzicie na takie zabiegi do kosmetyczki?  Pozdrawiam Was serdecznie

No cóż widzę że nie jestem jedyna z tymi włoskami :( .  Już zaczęłam się mężowi żalić, że za niedługo będę wyglądała jak malpka :) . W ramach pocieszenia powiem że ponoć te włoski się wytrą po urodzeniu i będzie OK.  No cóż nie pozostaje mi nic innego jak głęboko w to wierzyć.

Zgłoś nadużycie #100 21 lutego 2011, 17:54

agnes143 Początkująca
ja to chyba będę musiała papierem ściernym zetrzeć te włoski :) bo jakoś nie wierzę, że tak same zanikną, tym bardziej, że mam jasną cerę a włosy ciemne i mocne tym bardziej na nogach.

Zgłoś nadużycie #101 21 lutego 2011, 18:04

desdemona Zaprawiona w bojach
Witam!
Ja wstepnie mam termin na 17 sierpnia ale cos czuje ze urodze wczesniej. To moja druga ciaza a pierwszy synek tez sie urodzil przed czasem. Poki co troche przestalam sie martwic, mialam jedno poronienie wiec trzeslam majtkami ze strachu ale badania prenatalne wyszly super zarowno z krwi jak i usg. Przeziernosc karku 1,6 a kluska ma 6 cm. Marzy mi sie dziewczynka ale wiadomo... grunt byle zdrowe i cale.
Brzuch mi wyraznie do przodu zaczal sie wysuwac i zaczyna byc widac ze to nie nadmiar slodyczy :) . Plecy pobolewaja umiarkowanie, w brzuchu czasem nieprzyjemnie kluje, wloski tez bardziej widac i rosna mi nowe, niedlugo zamienie sie w Rumcajsa ale poza tym jest dobrze :) .
Mam 34 lata i jestem z Krakowa.

Zgłoś nadużycie #102 21 lutego 2011, 18:25

Anka.M Zadomowiona
No tak! dodatkowe włoski to utrapienie! szczególnie duzo wyrosło mi na brzuchu. I nie prawda ze sie wytra czy znikna po porodzie. Mi przynajmniej nie zniknely, a co gorsza teraz dochodzi nowych :)
Ale co tam. Byle do poprodu! a potem tyyyylllllleee szczescia :) :) :) ze brak slow!Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #103 21 lutego 2011, 18:48

Konto usunięte
mnie ostatnio  włoskach poinformował mój mężczyzna. sama nawet uwagi nie zwróciłam :) i oto zagadka - a skąd się one wzięły ?? widzę że nie jestem z tym osamotniona. heh zarośniemy drogie mamusie... :)
a ja póki co biore prenatal classic i oczywiście kwas foliowy.
brzuch rośnie jak na drożdżach.. :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #104 21 lutego 2011, 18:53

Konto usunięte
Schmetterling co do kawy to piłam przed ciążą zawzięcie i z umiłowaniem ale jak tylko się dowiedziałam o ciąży no to z miejsca 'odstawiłam'. Najpierw z bólem i tęsknotą patrzyłam na kawke ale później tak mnie zaczęło odrzucać że nikt do wypicia by mnie nie zmusił :)
palić nie paliłam więc kłopotu nie miałąm :)

Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #105 22 lutego 2011, 7:32

agnes143 Początkująca
a co z depilacją woskiem? korzystacie z niej w czasie ciąży?

Zgłoś nadużycie #106 22 lutego 2011, 9:13

schmetterling Supermama
z depilacji woskiem nie korzystam ,więc nie wiem jak to się ma do ciąży :(
a jak samopoczucie u Was? Ja jakoś najlepiej się nie czuje,ale to pewnie to przeziębienie.I narazie nie jestem w stanie stwierdzić tak jak wiele kobiet,że ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety,bo u mnie to raczej męka.

Zgłoś nadużycie #107 22 lutego 2011, 9:54

Romka Fajna mama
Bo początek do łatwych nie należy -dużo zmian, a jeszcze nic nie widać -potem będzie lepiej.Choć ja się boje ostatnich miesięcy -jak będzie gorące lato, to też będzie niewesoło ;)

Zgłoś nadużycie #108 22 lutego 2011, 10:06

schmetterling Supermama
noo latem może być nienajlepiej,my z brzucholami,30 stopni w cieniu
o niee wolę nie myśleć

Zgłoś nadużycie #109 22 lutego 2011, 10:35

Romka Fajna mama
juz raz tak miałam ;) Rodziłam 17 sierpnia i było tak gorąco,że zasypiałam dopiero rano;/

Zgłoś nadużycie #110 22 lutego 2011, 11:00

paprotka25 Supermama

agnes143 napisał(a)

a co z depilacją woskiem? korzystacie z niej w czasie ciąży?

nie wiem jak jest z depilacją woskiem ale ja używam cały czas depilatora i nic mi się nie dzieje, jestem już przyzwyczajona, ale to chyba wszystko zależy od tego jak jesteś wrażliwa na ból, jeżeli wcześniej nie stosowałaś tego sposobu depilacji to teraz nie polecam, początki są straszne...
co do upałów to mam nadzieję że w tym roku lato nie będzie strasznie upalne bo zamęczymy się dziewczyny.... mnie już straszą że cała popuchnę i będzie masakra, całe lato z wielkim brzusiem.... no cóż najwyżej kupie wentylator i wachlarz :) i nie będzę się wyłaniać z mieszkanka przed 16...