Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #971 14 kwietnia 2011, 10:46

schmetterling Supermama

olka8922 napisał(a)

Witam! oo jestem dzisiaj jako pierwsza... no szok! :D w ogole mialam przesrana nocke.Od 2:30 do 3:30 nie spalam bo mnie brzuch bolal...:/ siedzialam na kompie i czytalam co sie moze dziac.Na 11:30 ide do lekarza, podejrzewam ze znowu mam grzybice, kur**!!!!!!!!!!!! to swinstwo zawsze musi sie mnie przyczepic :/ dziewczyny trzymajcie dalej kciuki i nie puszczajcie :) w nastepnym tyg ide znowu pobrac krew, ciekawe co mi dzisiaj lekarz na te grzyby da, czy cokolwiek da.Pozdro 600 :)

mi się wydaje kochana,że Ty za dużo czytasz :)

Zgłoś nadużycie #972 14 kwietnia 2011, 10:53

Konto usunięte
odciąć Olce internet i zostawić tylko dostęp do Forum :D
Nie czytaj za dużo bo to w paranoje wpaść można, lepiej wziąść głeboki oddech, poczytać książkę nietematyczną i spokojnie czekać na wizytę.
Nie martw się na zapas, zobaczysz że pewnie nic groźnego, może gdzieś maluch Cie skopał i uciska...
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #973 14 kwietnia 2011, 11:04

Black_rose Supermama
Olka :) panikaro :D ja też się w nocy obudziłam i coś mnie w dole brzucha bolało... leżę-myślę-lokalizuję... Aaaa! Pęcherz! Jak popełzłam do toalety to mała mi z niego łaskawie zeszła i mogłam spać dalej ;) ... ale ile to razy w ciągu dnia coś zaboli, strzyknie albo wygląda jak skurcz...? Olu spokojnie ;) nie czytaj za dużo ;)

Zgłoś nadużycie #974 14 kwietnia 2011, 13:28

olka8922 Gotowa na wszystko
schmetterling tak, wiem, za duzo czytam :P ja mam paranoje jak cos mi sie dzieje :| ale to tez dlatego pewnie, ze nie mam ginekologa prowadzacego ciaze i jak cos sie dzieje to nawet nie mam do kogo zadzwonic i sie doradzic co sie dzieje,no jedynie do poloznej ale ona z tego
co widze to za wiele nie wie, a na pewno nie tyle co internet :D
Aga W. a z tym odcieciem netu to dobry pomysl, musieli by mi zostawic facebooka, forum i pudelka i styka :P bylam u lekarza,pytalam o krew,mam za duzo hemoglobiny,mowil ze to u ciezarnych normalne ze jest tego duzo :| mi sie wydaje ze nie zawsze jest duzo bo jak ma sie anemie to jest za malo.ni wiem, w pon ie znowu pobrac krew, zobaczymy jakie beda nowe wyniki.
Black_Rose dzieki za podpowiedzi, sprobuje juz tak nie panikowac ;) mnie za czesto boli brzuch dlatego panikuje albo za bardzo Kamil sie rozpycha :) ale teraz naprawde chyba cos sie dzieje, bo wydzielina z pochwy ma nieprzyjemny zapach :/ lekarz mi kazal smarowac clotrimazolum 2% na grzybice, a jak nie pomoze to w nastepnym tyg ide na wymaz. To by bylo na tyle z moich niusow :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #975 14 kwietnia 2011, 13:33

Konto usunięte
grunt to mieć wszystko pod kontrolą :)  
no tak to jest że w ciąży infekcję częściej się pojawiają, ale jesteśmy pod stałą kontrolą lekarzy i wszystko jest ok :)
na początku co mnie nie zabolało to od razu też internet i czytałam jakieś historie i o jezu ile ja paniki sobie sama narobiłam bez sensu :) wkońcu z tym ZERWAŁAM - naprawdę warto, jestem dużo spokojniejsza!
ale fakt, kontakt z lekarzem jest ważny...

Zgłoś nadużycie #976 14 kwietnia 2011, 13:44

ta, ja nieraz mialam zwykle zapalenie pecherza albo inne schorzenie ktore nie bylo az tak grozne a jak czytalam na necie to wychodzilo na to ze albo mam raka albo z tego nie wyjde :P ja tez musze przestac czytac na necie, no i przede wszystkim przestac jesc slodycze - to mi lekarz powiedzial na nawracajaca grzybice :)

Zgłoś nadużycie #977 14 kwietnia 2011, 13:46

Konto usunięte
no tak, słodycze niesprzyjają... faktycznie całkiem z głowy mi wyleciało że i dieta może mieć na to wpływ :) ale chyba było tak że kefiry jogurty i takie tam pomagaja? czy mi się zdaje?

Zgłoś nadużycie #978 14 kwietnia 2011, 13:54

tak, kefiry i jogurty pomagaja :) sprobuje od dzisiaj maksymalnie ograniczyc slodycze... nieraz jadlam slodycze bo wtedy maluch byl bardziej ruchliwy, a jak maluch ruchliwy to matka ucieszona :D trzeba sie wziac za siebie, bo i tak juz duzo przytylam bo 8-9kg :[

Zgłoś nadużycie #979 14 kwietnia 2011, 13:57

Konto usunięte
ja się ograniczam a waga swoje :P
no to biegiem po zestaw jogurcików i kefirów i oby infekcje się skończyły ;)

Zgłoś nadużycie #980 14 kwietnia 2011, 14:04

ja mam to samo, probuje nie jesc tak duzo a i tak waga wskazuje co innego :P pewnie to woda sie zatrzymuje w organizmie i dlatego tyjemy, bo innego powodu nie widze :D mam jogurt naturalny w lodowce, takze dzisiaj go zjem, a w weekend sie obkupie w nabiale :) a u Ciebie jak z waga?duzo juz nie chcesz o tym rozmawiac? :)

Zgłoś nadużycie #981 14 kwietnia 2011, 14:20

wenus1988 Gotowa na wszystko
a ja nie wiem u mnie to dzis bylam u innej doktor i zwazyla mnie i na jej wadze tak jakbym kilo schudla... nie wiem... Slyszałam w koncu po raz pierwszy bicie serduszka bo mi tak szybko zrobiła wizytę :-) No a po świetach wybieram sie na drugie USG 24tc :-) i badania na glukoze ... ehhh

Zgłoś nadużycie #982 14 kwietnia 2011, 14:27

spoko, nie pekaj, z glukoza pewnie bedzie okej. I co fajnie sie slucha serduszka, co? :) tez bym tak chciala zeby waga zamiast do przodu to do tylu mi szla :)

Zgłoś nadużycie #983 14 kwietnia 2011, 14:43

Konto usunięte
no moja waga to dramat :P aż przestałam się ważyć :) ale myślę że masz rację, woda się zatrzymuje, dzidzia przybiera coraz więcej... :)
ale myślę że dyszka do góry już jest:/ no nic, liczę na to że po ciąży zejdzie ;) a jak samo nie zejdzie, to się z tym uporam :)

Zgłoś nadużycie #984 14 kwietnia 2011, 14:53

ja tez przestalam sie wazyc, po co czlowiek ma sie stresowac ze tyle kilogramow juz przytyl, w ciazy przecie stres niewskazany :P ja mam od sierpnia aktywny karnet na silownie przez 3miesiace takze urodze i chyba od razu ze szpitala wskocze na bieznie :) damy rade, znam dziewczyny ktore 30kg przytyly i zyja ;)

Zgłoś nadużycie #985 14 kwietnia 2011, 14:58

Black_rose Supermama
ah ta waga :D ... ona to zdecydowanie powinna najpierw iść do przodu - powiedzmy optymalnie 5-6kg, a potem się cofać znowu do zera :D pół ciąży tyjesz-a pół chudniesz :D  
Ja się dziś obkupiłam w jogurciki. Ostatnio dość często mam ochotę na mleko (kakao) i jogury, sery. Chyba mała dobrała się do wapnia :P Nawet wodę sobie jakąś tam z większą ilością wapna kupiłam :P -schiz. 
Może faktycznie te jogurty coś dają.

Zgłoś nadużycie #986 14 kwietnia 2011, 16:43

agf Supermama
Ja ponieważ musiałam zwiększyć ilość tego jedzonka z żelazem, jednocześnie zmniejszyłam ilość nabiału, bo on hamuje wchłanianie żelaza. No masakra jakaś. Jak jadłam kiedyś kaszę gryczaną z kefirami, tak teraz już kefiry odpadają, a tak jako przekąskęto mi się kefiru nie bardzo chce , a za jogurtami nie przepadam.

Zgłoś nadużycie #987 14 kwietnia 2011, 16:52

agf Supermama
A w ogóle to mam mały dylemat - jeden lekarz, ten prywatnie dał mi receptę na jakieś żelazo, a dzisiaj moja pani gin powiedziała żeby na razie spróbować podnieśćtą hemoglobinę samą dietą. I nie wiem co robić - brać to zelazo czy nie brać?

Zgłoś nadużycie #988 14 kwietnia 2011, 17:09

Black_rose Supermama
agf moja znajoma brała żelazo bardzo krótko w ciąży - jak tylko wyniki się polepszyły to lekarka kazała od razu odstawić. Nie wiem natomiast czy sama dieta wystarczy-no chyba, że  byś była pod okiem dietetyka to by Ci ułożył idealny jadłospis. Ale tak samej to bym się trochę bała to robić.

Zgłoś nadużycie #989 14 kwietnia 2011, 17:42

olka2747 Gotowa na wszystko
Hej :) Dawno mnie tu nie było, ale śledzę wasze opiski na bierząco :)
Właśnie apropo żelaza. Czy wy bierzecie żelazo tak same z siebie czy nie? Bo ja biorę praktycznie codziennie i traktuję to jak witaminy które też są niezbędne.
Ale teraz zaczynam się trochę martwić czy dobrze robię :( (((((((

Zgłoś nadużycie #990 14 kwietnia 2011, 18:25

olka2747 wydaje mi sie, ze nic sie nie dzieje jak bierzesz zelazo bez zalecen lekarza.Ja biore witaminy dla kobiet w ciazy i dodatkowo magnez,zeby nie miec skurczy, chociaz lekarz mi nic nie mowil zeby brala.Wydaje mi sie ze nic sie nie dzieje, jakby sie u Ciebie dzialo to bys miala w morfologii za duzo hemoglobiny.Nic sie nie martw :) moja siostra tez bierze zelazo, ale to przez to ze ma anemie.