Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9691 5 sierpnia 2011, 20:14

olka8922 Gotowa na wszystko

snoopy90 napisał(a)

ja slyszalam ze te monitory oddechu nieraz fixują bo dziecko ma nie równy oddech i czasami nie wykrywa oddechu i alarmuje .oba twoja taka nie byla bo zawalu dostaniesz

no wlasnie tego sie obawiam... zeby ta mata nie szalala i nie alarmowala co chwila. dziecko zamiast mama to bedzie do mnie babcia mowilo :P osiwieje ze strachu :D zobaczymy, jak bedzie alarmowac to tylko niania bedzie podlaczona.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #9692 5 sierpnia 2011, 20:15

olka8922 Gotowa na wszystko

snoopy90 napisał(a)

a prosilas go zeby juz wyszedł ?? pogadaj do niego zmeczysz go marudzeniem i wyjdzie :D

prosilam, blagalam, nawet grozilam :D ojciec juz nawet rozmawial z brzuchem :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #9693 5 sierpnia 2011, 20:15

paprotka25 Supermama

snoopy90 napisał(a)

a prosilas go zeby juz wyszedł ?? pogadaj do niego zmeczysz go marudzeniem i wyjdzie :D

a może odwrotnie, jak będzie za bardzo małemu marudzić to postanowi zrobić na złość... ja mojemu tylko zapowiedziałam żeby poczekał do 15 a później niech wychodzi kiedy chce :)

Zgłoś nadużycie #9694 5 sierpnia 2011, 20:16

Konto usunięte

snoopy90 napisał(a)

a jeszcze nie dawno panikowalas ze maluchy juz chca wychodzic a pokoiku nie maja :D zobacz jak grzecznie czekają :D

sama w szoku jestem że tak długo noszę je jeszcze :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #9695 5 sierpnia 2011, 20:16

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

no wlasnie tego sie obawiam... zeby ta mata nie szalala i nie alarmowala co chwila. dziecko zamiast mama to bedzie do mnie babcia mowilo :P osiwieje ze strachu :D zobaczymy, jak bedzie alarmowac to tylko niania bedzie podlaczona.

moze wasza sie sprawdzi,ja mam mieszane uczucia co do monitorów oddechu z jednej stronym bym chciala a z drugiej wlasnie falszywych alarmów sie boje;/

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #9696 5 sierpnia 2011, 20:17

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

sama w szoku jestem że tak długo noszę je jeszcze :)

dobrze dobrze niech siedza do ostatniego dnia :D

Zgłoś nadużycie #9697 5 sierpnia 2011, 20:18

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Słuchajcie , a ten akt ślubu to u każdej z was w szpitalu mówili, że trzeba mieć ?? U mnie na liście dokumentów do szpitala nigdzie nie ma mowy o akcie ślubu...

u mnie nic takiego nie ma, wiem że szpital zgłasza do USC, ustala nawet od razu termin kiedy rodzice mają podjechać do USC

Zgłoś nadużycie #9698 5 sierpnia 2011, 20:19

Konto usunięte

snoopy90 napisał(a)

dobrze dobrze niech siedza do ostatniego dnia :D

ale by była faza jakbym przenosiła dzieci :D

Zgłoś nadużycie #9699 5 sierpnia 2011, 20:21

agf Supermama
Przejrzałam moją książeczkę od wózka i nie ma nic o praniu przed pierwszym użyciem. Niby tez słyszałam, ze wszystko co nowe się powinno przeprać, ale zdecydowałam w końcu, że dam sobie spokój. I kołyski też nie piorę, niech się uodparnia. A jak będzie coś nie tak to wtedy. W końcu to nie ubrania co dotykają prawie całej powierzchni skóry. Zgłupieć można.

Zgłoś nadużycie #9700 5 sierpnia 2011, 20:23

agf Supermama
A co do tych niań to też właśnie słyszałam, że czasem lepiej kupić tylko taka co na płacz reaguje, nie na oddech, ale może wasza się sprawdzi :) Tego życzę :)
Swoją drogą gdzies ostatnio natknęłam się na jakiś artykuł - nowość na rynku - niania co rozróżnia rodzaje płacz - czy głodne, czy mam mokro itd
Dla mnie to przesada - moze być tak, że rodzice bardzij będą tej zabawce ufać niż nauczą się rozróżniać potrzeby własnego dziecka...

Zgłoś nadużycie #9701 5 sierpnia 2011, 20:24

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

ale by była faza jakbym przenosiła dzieci :D

Hehe, do Księgi Guinessa  ;)

Zgłoś nadużycie #9702 5 sierpnia 2011, 20:28

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

zajebisty kolorek nie ?? wiesz to pokoik dzieci będzie ale i my tam będziemy spać :)

ale on się chyba nazwywał lawendowe pole, albo mi się coś już pomieszało :) ??
Piękny, romantyczny kolorek, ale ja troszkę go przełamałam bo jedną ścianę (ze skosem) pomalowałam takim jerzynowym kolorem- "tajemniczy ogród" i to wszystko jeszcze pociągnęłam taką specjalną farbą z perłową poświatą- oj bawiłam się w tej mojej sypialni, ale calutką sama pomalowałam- zresztą jak większość domu :)

Zgłoś nadużycie #9703 5 sierpnia 2011, 20:30

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

ale on się chyba nazwywał lawendowe pole, albo mi się coś już pomieszało :) ??
Piękny, romantyczny kolorek, ale ja troszkę go przełamałam bo jedną ścianę (ze skosem) pomalowałam takim jerzynowym kolorem- "tajemniczy ogród" i to wszystko jeszcze pociągnęłam taką specjalną farbą z perłową poświatą- oj bawiłam się w tej mojej sypialni, ale calutką sama pomalowałam- zresztą jak większość domu :)

taaaaaaak lawendowe pole !! aż spojrzałam jeszcze raz na wiaderko ;)

Zgłoś nadużycie #9704 5 sierpnia 2011, 20:30

Konto usunięte

agf napisał(a)

Hehe, do Księgi Guinessa  ;)

hahahah :) ale jaja by były hehehe :)

Zgłoś nadużycie #9705 5 sierpnia 2011, 20:33

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

no u mnie musi być koniecznie niania bo nic nie słyszę ,jeszcze jak mąż będzie w domu to ok a jak ja sama w dzień to wyjdę do toalety i nic nie będę słyszała

No u mnie to też obowiązkowy zakup , chociaż zakup kołyski znacząco i tak ułatwi mi życie, ale czase trzeba pójść do ogrodu, śmieci wyrzucić- warto słyszeć co u malutkiej ;)

Zgłoś nadużycie #9706 5 sierpnia 2011, 20:35

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

My juz kupilismy nianie z taka mata ktora kontroluje kazdy oddech dziecka... Jak dziecko nie bedzie oddychalo przez 20sekund to zacznie piszczec. Ciekawa jestem czy nie bedzie flaszywych alarmow. Bo jak beda to przy tej macie to sie siwych wlosow nabawimy.

na pewno będą :)

Zgłoś nadużycie #9707 5 sierpnia 2011, 20:37

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

ja tam nic ssac nie bede bo sie jeszcze udusze ta tabletka zamiast urodzic :D

cośty glukoza położona na języku się rozpływa- taka ulepkowa słodkość, a naprawdę rewelacyjnie energetyzuje :)   Mi nawet położna mówiła, że mam wziąć landrynki to pewnie o to samo chodziło- o cukier zeby dostarczał energii

Zgłoś nadużycie #9708 5 sierpnia 2011, 20:40

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

może to też przez to że mało pije, max litr dziennie, zawsze mało piłam, nawet mój tata mówił że jestem suchak :)  jakoś nie umiem na siłe w siebie wlewać jak mi się nie chce pić, ale postaram się chociaż troszkę więcej wypić, we wtorek mam wizyte to się dowiem co i jak, zresztą będę mieć na wizyte wyniki badań to się dowiem czy wszystko ok, to chyba jak jest w moczu białko to ma coś wspólnego z puchnięciem nie? dobrze kojarze?

No jak leukocyty/ białko są w moczu w dużych ilościach i do tego świruje ciśnienie to już pierwsze objawy zatrucia ciążowego.
Ale sama opuchlizna pod koniec ciąży to normalne i tylko dla własnego komfortu lepiej się jej pozbywać - pijąc ok. 2 litrów dziennie, z tego 1,5 l to czysta woda a reszta pozostałe napoje i np. zupy. Ja się teraz pilnuję i stawiam sobie półtoralitrową butelkę z wodą i staram się do wieczora ją wypić- dorzucam plasterki cytryny lub listki mięty, a jak gorąco jak teraz to kilka kostek lodu.

Zgłoś nadużycie #9709 5 sierpnia 2011, 20:41

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

cośty glukoza położona na języku się rozpływa- taka ulepkowa słodkość, a naprawdę rewelacyjnie energetyzuje :)   Mi nawet położna mówiła, że mam wziąć landrynki to pewnie o to samo chodziło- o cukier zeby dostarczał energii

landrynki to dopiero sie mazna sie zadusic bo twarde ale moze i ta glukoza to dobry pomysl

Zgłoś nadużycie #9710 5 sierpnia 2011, 20:41

martka27 Początkująca
hej dziewczyny,
ja juz urodziłam, wyszłam dziś ze szpitala. urodziłam w poniedziałek przez cc ze znieczulenm w kregosłup.
Moja Nadia w dniu porodu ważyła 3380 i  53 cm długosci.
bysmy wyszły czoraj ze szpitala ale małej ubyło 300 g
na szczescie prxez noc przybyło jej na wadze i dzis sie udało wyjsc