Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9671 5 sierpnia 2011, 20:01

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

mi się obniżył brzuszek już z jakieś dwa tyg temu :) moja bliźniaczka to zauważyła a i teraz ja sama widzę bo żeby zobaczyć pępek z góry to muszę się mocniej w przód nachylić :)

a ty kiedy sie rozpakowujesz ?? jakis tez niedlugo masz cc ??

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #9672 5 sierpnia 2011, 20:02

Konto usunięte
no u mnie musi być koniecznie niania bo nic nie słyszę ,jeszcze jak mąż będzie w domu to ok a jak ja sama w dzień to wyjdę do toalety i nic nie będę słyszała
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #9673 5 sierpnia 2011, 20:02

Konto usunięte

snoopy90 napisał(a)

a ty kiedy sie rozpakowujesz ?? jakis tez niedlugo masz cc ??

2 tyg przed terminem planowo a termin mam na 28 sierpnia :)

Zgłoś nadużycie #9674 5 sierpnia 2011, 20:03

Konto usunięte
z tymi czopami. zobaczymy jak będzie :P ale kurcze jak Wam te czopy wypad zrobiły znaczy że coś się ruszyło... a normalnie u mnie uparciuch i leń.... no ja wiem że po rodzicach ale bez przesady!
fakt, termin ostateczny jeszcze mi nie minął... ale tak mam już dość :P że to się kwalifikuje do natychmiastowego porodu :)
i wiecie co, mam taki luzik do tego całęgo porodu...  zero stresu o sam poród :) to chyba najlepsze z całej ciąży :P
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #9675 5 sierpnia 2011, 20:03

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

2 tyg przed terminem planowo a termin mam na 28 sierpnia :)

he to tez niedlugo juz :D

Zgłoś nadużycie #9676 5 sierpnia 2011, 20:05

Konto usunięte
ja właśnie ostatnio mało meliski pije :P pewnie stąd ta balonikowa opuchlizna :D
o właśnie, dzisiaj na wieczór zaaplikuje sobie podwójną :P
heh
baloniki - znikajcie!!
mi czasem po nocy nie schodzi, ale zbadała mnie gin z każdej str. i jest ok, po prostu tak mam. moja siostra tez tak miała. 
ale fakt że trzeba tego tematu pilnować :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #9677 5 sierpnia 2011, 20:05

olka8922 Gotowa na wszystko
My juz kupilismy nianie z taka mata ktora kontroluje kazdy oddech dziecka... Jak dziecko nie bedzie oddychalo przez 20sekund to zacznie piszczec. Ciekawa jestem czy nie bedzie flaszywych alarmow. Bo jak beda to przy tej macie to sie siwych wlosow nabawimy.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #9678 5 sierpnia 2011, 20:06

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

ja tez mialam cicha nadzieje, ze w nocy mnie skurcze zaatakuja : P a tu nie... trol jak siedzial tak siedzi dalej. Czuje tylko jak sie kotluje co jakis czas, ale wyjsc nie chce :P
Margolcia ja bym chetnie juz na porodowke pojechala, ale bez skurczy i rozwarcia mnie odesla do domu :D no cholera jasna ile mozna czekac ?? !! ja sie denerwuje, chlop tez juz chce zebym urodzila, a maluch sobie jakies jaja z nas robi :[ jak juz urodze to malemu chyba klapsa strzele za te spoznialstwo. Nie no zartuje ;) zeby nie bylo ze dziecko bede bila :D
dziewczyny slyszalyscie ze Lepper sie powiesil? Mi mama dopiero smsa napisala z niusem.

Właśnie znalazłam stronę, gdzie jest informacja że poród może przyspieszyć min.picie herbatki z liści malin - kurcze  idę do ogórdka pozrywać trochę liści z krzaka i ususzę sobie.
Podaję jakby ktoś chciał przepis:
Lisc malin- herbatka z lisci malin moze zastartowac
porod jesli jest to w okolicy potencjalnego rozwiazania i organizm kobiety jest gotowy na ten fakt.
herbatka z lisci malin
3 lyzki suszonych lisci malin
1/2 litra wody
zagotowac-ok 3 min. Zostawic pod przykryciem. Pic 3 razy dziennie z
dodatkiem miodu (dowolnie). herbatka jest wskazana ok 4 tyg.
przed terminem (choc istnieja na ten temat `rozne szkoly`. Niektore zalecaja nawet
stosowanie przez caly okres ciazy a inne od 32go tyg niepatologicznej ciazy
Uwaga: Mozna rowniez stosowac tabletki z lisci malin

Zgłoś nadużycie #9679 5 sierpnia 2011, 20:07

paprotka25 Supermama

mamaela napisał(a)

ta tableteczka to globulka lub żel podawana w okolice szyjki macicy z prostaglandyny- ale to raczej przyspiesza rozwarcie szyjki, a skurcze wywołuje kroplówka z oksytocyny.

a no możliwe, pewnie coś pokręciłam przy takiej dawce informacji :)

Zgłoś nadużycie #9680 5 sierpnia 2011, 20:08

Aga.W napisał(a)

z tymi czopami. zobaczymy jak będzie :P ale kurcze jak Wam te czopy wypad zrobiły znaczy że coś się ruszyło... a normalnie u mnie uparciuch i leń.... no ja wiem że po rodzicach ale bez przesady!
fakt, termin ostateczny jeszcze mi nie minął... ale tak mam już dość :P że to się kwalifikuje do natychmiastowego porodu :)
i wiecie co, mam taki luzik do tego całęgo porodu...  zero stresu o sam poród :) to chyba najlepsze z całej ciąży :P

No to Cie pociesze, bo widzisz ze termin mialam na 1sierpnia, a czop wypadl 4sierpnia. Moja siostra miala termin porodu na 6czerwca, zaden czop nie odpadl i 6czerwca urodzila, w termin :P u mnie widze tez leniuch siedzi i nic sie nie zapowiada na wyjscie. Czuje tylko jak nieraz gire wyciaga, pewnie niewygodnie mu jak cholera, ale nie, twardo siedzi :P

Zgłoś nadużycie #9681 5 sierpnia 2011, 20:08

mamaela Supermama
A i jest też fajna informacja odnośnie porodu, że warto zabrać ze sobą
na porodówkę tabletki glukozy (są w aptekach- bo kupuję synowi, nawet
smakowe miętowe- za ok. 4 zł za opakowanie)- ssanie ich w czasie porodu
regeneruje siły i pozwala na dalsze efektywne zmaganie się ze skurzami. Że ja sama na to nie wpadłam, przecież wiem jak działa glukoza :( sierota jakaś jestem :)

Zgłoś nadużycie #9682 5 sierpnia 2011, 20:08

agf Supermama
U mnie niania zbędna na całe nasze 2 pokoje...

Zgłoś nadużycie #9683 5 sierpnia 2011, 20:08

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

My juz kupilismy nianie z taka mata ktora kontroluje kazdy oddech dziecka... Jak dziecko nie bedzie oddychalo przez 20sekund to zacznie piszczec. Ciekawa jestem czy nie bedzie flaszywych alarmow. Bo jak beda to przy tej macie to sie siwych wlosow nabawimy.

ja slyszalam ze te monitory oddechu nieraz fixują bo dziecko ma nie równy oddech i czasami nie wykrywa oddechu i alarmuje .oba twoja taka nie byla bo zawalu dostaniesz

Zgłoś nadużycie #9684 5 sierpnia 2011, 20:10

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

regeneruje siły i pozwala na dalsze efektywne zmaganie się ze skurzami. Że ja sama na to nie wpadłam, przecież wiem jak działa glukoza :( sierota jakaś jestem :)

ja tam nic ssac nie bede bo sie jeszcze udusze ta tabletka zamiast urodzic :D

Zgłoś nadużycie #9685 5 sierpnia 2011, 20:11

paprotka25 Supermama

mamaela napisał(a)

pij trochę więcej i herbatka melisowa na opuchlizny jest dobra. A jak mocno spuchniesz i rano nie będzie po odpoczynku schodzić to trzeba isć do lekarza, żeby zmierzył ci ciśnienie i ocenił czy trzeba się tym martwić

może to też przez to że mało pije, max litr dziennie, zawsze mało piłam, nawet mój tata mówił że jestem suchak :)  jakoś nie umiem na siłe w siebie wlewać jak mi się nie chce pić, ale postaram się chociaż troszkę więcej wypić, we wtorek mam wizyte to się dowiem co i jak, zresztą będę mieć na wizyte wyniki badań to się dowiem czy wszystko ok, to chyba jak jest w moczu białko to ma coś wspólnego z puchnięciem nie? dobrze kojarze?

Zgłoś nadużycie #9686 5 sierpnia 2011, 20:11

mamaela napisał(a)

Właśnie znalazłam stronę, gdzie jest informacja że poród może przyspieszyć min.picie herbatki z liści malin - kurcze  idę do ogórdka pozrywać trochę liści z krzaka i ususzę sobie.
Podaję jakby ktoś chciał przepis:
Lisc malin- herbatka z lisci malin moze zastartowac
porod jesli jest to w okolicy potencjalnego rozwiazania i organizm kobiety jest gotowy na ten fakt.
herbatka z lisci malin
3 lyzki suszonych lisci malin
1/2 litra wody
zagotowac-ok 3 min. Zostawic pod przykryciem. Pic 3 razy dziennie z
dodatkiem miodu (dowolnie). herbatka jest wskazana ok 4 tyg.
przed terminem (choc istnieja na ten temat `rozne szkoly`. Niektore zalecaja nawet
stosowanie przez caly okres ciazy a inne od 32go tyg niepatologicznej ciazy
Uwaga: Mozna rowniez stosowac tabletki z lisci malin

Kurde czytalam tez o tej herbacie i dzisiaj bylam specjalnie w polskim sklepie, ale nie pamietalam po co :| najwyzej jutro podjade i kupie, bo jutro bedziemy jechali na wieksze zakupy. Ciekawe co jest w tych malinach ze moga przyspieszyc porod ;> seks rozumiem bo ma te progastyny czy cos takiego, wchodzenie po schodach i spacer bo ruch a maliny? Ale jutro na pewno kupie. Juz ide sobie zapisac karteczke i na lodowke powiesze :)

Zgłoś nadużycie #9687 5 sierpnia 2011, 20:11

Konto usunięte

snoopy90 napisał(a)

he to tez niedlugo juz :D

nie długo nie długo :)

Zgłoś nadużycie #9688 5 sierpnia 2011, 20:11

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

No to Cie pociesze, bo widzisz ze termin mialam na 1sierpnia, a czop wypadl 4sierpnia. Moja siostra miala termin porodu na 6czerwca, zaden czop nie odpadl i 6czerwca urodzila, w termin :P u mnie widze tez leniuch siedzi i nic sie nie zapowiada na wyjscie. Czuje tylko jak nieraz gire wyciaga, pewnie niewygodnie mu jak cholera, ale nie, twardo siedzi :P

a prosilas go zeby juz wyszedł ?? pogadaj do niego zmeczysz go marudzeniem i wyjdzie :D

Zgłoś nadużycie #9689 5 sierpnia 2011, 20:12

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

nie długo nie długo :)

a jeszcze nie dawno panikowalas ze maluchy juz chca wychodzic a pokoiku nie maja :D zobacz jak grzecznie czekają :D

Zgłoś nadużycie #9690 5 sierpnia 2011, 20:14

paprotka25 Supermama

mamaela napisał(a)

kupować nie będę bo podobno dają kroplówke glukozy jak długo się rodzi żeby mieć więcej siły, nawet mi połozna mówiła że kiedyś jeden tatuś pytał czy też może dostać bo już taki zmęczony i godny :)