Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9631 5 sierpnia 2011, 19:29

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

my np nie dostaliśmy kartek do spowiedzi na kolędzie bo byliśmy jeszcze  bez ślubu ale już mieszkaliśmy razem ale kopertę to gnojek wziął !!

n0 właśnie, a jak chciałby być taki spójny w tym co robi ico  mówi, to powinien w ogóle nie być u was po kolędzie a tym bardziej gardzić kasą od takich "bezbożników" :(

Zgłoś nadużycie #9632 5 sierpnia 2011, 19:29

gosias Fajna mama
No to chyba dzisiaj dziewczynki nie urodzimy :( Ze mnie schodzi ciągle ten śluz, chodzę i chodzę i nic!I tylko każdy patrzy, że jeszcze z brzuchem!!!Dzisiaj będę chyba w fotelu spac, bo leżec już nie mogę, tak mnie wszystko boli! Jeszcze Hubert taki maruda! Nerwy mi puszczają! No nic, byle do finału, wkońcu urodzę!!!
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #9633 5 sierpnia 2011, 19:30

agf Supermama
Słuchajcie , a ten akt ślubu to u każdej z was w szpitalu mówili, że trzeba mieć ?? U mnie na liście dokumentów do szpitala nigdzie nie ma mowy o akcie ślubu...

Zgłoś nadużycie #9634 5 sierpnia 2011, 19:32

agf Supermama
Jeju, ale mnie tym Lepperem zaskoczyłyście!  Matko, jakoś wierzyć mi się nie chce... Mimo, że on raczej mnie bawił, a z jego poglądami malo mialam wspólnego to jakoś i tak mnie ciarki przeszły...

Zgłoś nadużycie #9635 5 sierpnia 2011, 19:34

Konto usunięte
ja spakowałam ze sobą akt ślubu bo  chyba mamy 14 dni na zarejestrowanie dzieci w USC sami albo robią to w szpitalu :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #9636 5 sierpnia 2011, 19:35

mamaela Supermama

wiolka1991x napisał(a)

a sie smiejesz kurcze im panstwo placi do tego ile mszy jest dziennie i ile z Tacy oni zgarniaja, za sluby, chrzty, komunie, bierzmowanie, pogrzeby, zapowiedzi itp za wszystko biora...na sprzatanie kosciola, na remont kosciola, na dekorowanie kosciola, na ogrzewanie na wszystko ciagna a od siebie nic nie daja...

I do tego wszystkiego dochody księdza nawet te ze szkół są wolne od podatku!!! Kurna wszyscy płacą a oni nie muszą!!

Zgłoś nadużycie #9637 5 sierpnia 2011, 19:36

paprotka25 Supermama

agf napisał(a)

Słuchajcie , a ten akt ślubu to u każdej z was w szpitalu mówili, że trzeba mieć ?? U mnie na liście dokumentów do szpitala nigdzie nie ma mowy o akcie ślubu...

z tego co kojarze to chyba tylko ja pisałam o tym akcie, ale jeżeli go nie będę mieć to nic się nie stanie, tylko sami wszystko będziemy musieli załatwić, a jak zabiore to tylko odbierzemy akt urodzenia w usc 10 dni po wypisie ze szpitala

Zgłoś nadużycie #9638 5 sierpnia 2011, 19:36

olka8922 Gotowa na wszystko

agf napisał(a)

Oj też nie masz co robić ?? !! ;) Ja zupełnie świadomie nawet nie myślę o ty by obejrzeć taki film przykładowy. Znam siebie i wiem , że jakbym taki zobaczyła to do porodu byłabym caław stresie...

Aj tam... obejrzalam ten filmik i straszny byl, ale na koniec jak baba sie poplakala ze szczescia i mowili ze to jest najlepszy moment w zyciu niejednej kobiety to az sie cieplo na duszy zrobilo :) zreszta ja wiem na co sie przygotowywac, bo przy pierwszej (nieudanej) ciazy tez mialam b.silne skurcze, takze wiem mniej wiecej co mnie czeka :P
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #9639 5 sierpnia 2011, 19:38

paprotka25 Supermama

gosias napisał(a)

No to chyba dzisiaj dziewczynki nie urodzimy :( Ze mnie schodzi ciągle ten śluz, chodzę i chodzę i nic!I tylko każdy patrzy, że jeszcze z brzuchem!!!Dzisiaj będę chyba w fotelu spac, bo leżec już nie mogę, tak mnie wszystko boli! Jeszcze Hubert taki maruda! Nerwy mi puszczają! No nic, byle do finału, wkońcu urodzę!!!

Gosiu, jeszcze troszkę :) dasz rade :) Hubercik też się nie może doczekać siostrzyczki i pewnie przez to marudny się zrobił

Zgłoś nadużycie #9640 5 sierpnia 2011, 19:38

snoopy90 napisał(a)

pewnie głowny temat w pociagu :D ktos sie dowiedzial i rozglosil

heheheh pewnie tak :D starsi ludzie tak maja :)

Zgłoś nadużycie #9641 5 sierpnia 2011, 19:38

mamaela Supermama

agf napisał(a)

A w ogóle to oczywiście jak sie położyłam to pranie się skończyło, więc musiałam wstać rozwiesić, potem znowu mama zadzwoniła , znów wstałam po coś i dopiero za drugim podejściem usnęłam ;)
Mama dzwoniła żeby mi obiweścić, ze jest gotowa do odbioru kołyska :D Baaaardzo mnie to ucieszyło, ale mam pewnien dylemat, moze mi podpowiecie. Otóż jak już pisałam kiedyś to taka mega stara kołyska, odnowiona oczywiście, mama uszyła nowe "obicie". I teraz właśnie o to "obicie" mi chodzi. Bo ona jest jakby na konstrukcji drewnianej, ale dno kołyski i ścianki kołyski to nie drewno i pręciki tylko właśnioe obszycie (może wiecie jak kiedyś kołyski wyglądały?). I teraz ja chciałam to całe obszycie wyprać, a moja mama się waha i mówi, ze jeśli w ogóle prać to tylko w letniej wodzie i tym proszku, tak spłukać w wannie, i mokre wywiesić do wyschnięcia żeby łatwiej było prasować. Bo z prasowaniem moze być kłopot, a tam jeszcze są falbaneczki itd. I nie wiem czy się upierać i prać czy to już przesada, i wcale niekonieczne ??

No wszystko o będzie dotykało dziecko powinno zostać wg. mnie wyprane- nawet nowe materiały są nasączane chemikaliami. Najwyżej jak masz obawy to wypierz w delikatnej kąpieli ręcznej, w proszku dla dzieci, ale wypierz, a prasować i tak trzeba będzie

Zgłoś nadużycie #9642 5 sierpnia 2011, 19:39

Konto usunięte

agf napisał(a)

Jeju, ale mnie tym Lepperem zaskoczyłyście!  Matko, jakoś wierzyć mi się nie chce... Mimo, że on raczej mnie bawił, a z jego poglądami malo mialam wspólnego to jakoś i tak mnie ciarki przeszły...

ja się dowiedziałam jak panorame oglądałam szczerze Wam powiem że nawet nie pamiętam jak on wygląda :|
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #9643 5 sierpnia 2011, 19:39

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

No też mi się tak wydaje że nie ma potrzeby... Bo z tego wynika, że nowy wózek tez powinnysmy na dzień dobry prać ?? :) Aaaj tam, niech dzidzia juz nie będzie w takim laboratoryjnych warunkach chowana, bez przesady ;) Ja tak myślę- jak bym nie myślała, to musiałabym się pozbyc psa chyba ??

wózek to nie, ale wsad do wózka ten bawełniany to już raczej tak- nawet ten wózek co ja zamwiam ma w instrukcji, że zaleca się wypranie wsadu bawełnianego w gondoli przed rozpoczęciem używania ??

Zgłoś nadużycie #9644 5 sierpnia 2011, 19:41

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Ja już nie patrzę na nic - jak mam ochotę na słodkie to jem. Niedużo mi już chyba tego szaleństwa zostało ;)
A ja dziś jak się najadłam na śniadanie tych placuszków tak do tej pory jestem pełna i jeszcze drugi raz nic nie jadłam. Chyba przesadziłam rano ;)

Ja dzisiaj na zakupach wymiękłam i zafundowałam sobie pączka z bitą śmietaną i konfiturą malinową- o matko ale był pyszny :)

Zgłoś nadużycie #9645 5 sierpnia 2011, 19:41

snoopy90 Fajna mama
bylam dzisiaj w tym urzedzie i dobra nowina jak urodze do konca wrzesnia to dostane macierzynskie czyli przedluzenie mojego zasilku o 140 dni bo konczy mi sie 1 wrzesnia :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #9646 5 sierpnia 2011, 19:42

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

Ja dzisiaj na zakupach wymiękłam i zafundowałam sobie pączka z bitą śmietaną i konfiturą malinową- o matko ale był pyszny :)

mhhhh ja 2 w biedroce kupilam z marmolada i tez od razu pod biedronka zjadlam

Zgłoś nadużycie #9647 5 sierpnia 2011, 19:43

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

ja się dowiedziałam jak panorame oglądałam szczerze Wam powiem że nawet nie pamiętam jak on wygląda :|

ja niewiem czy dobrze kojarze ale to byl chyba ten co z rolnikami strajkował na drogach pare lat temu :P albo myle sie

Zgłoś nadużycie #9648 5 sierpnia 2011, 19:43

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

ja niewiem czy dobrze kojarze ale to byl chyba ten co z rolnikami strajkował na drogach pare lat temu :P albo myle sie

Zgłoś nadużycie #9649 5 sierpnia 2011, 19:44

gosias napisał(a)

Oj mnie tez juz szlag trafia. Wszystko mnie wkurza, boli, denerwuje te czekanie. Ja tez mam problem z lezeniem. Biodra mnie tak bola, ze spac nie moge. Dzisiaj to juz nad ranem lezalam na plecach, tez bylo ciezko, ale o polozeniu sie na bok nawet nie myslalam, bo bym z bolu nie usnela... A tak jak paprotka napisala - Hubert maruda bo tez sie doczekac nie moze... Tylko tez maly to nie rozumie ze mame wszystko boli i denerwuje... :| Byle w ten weekend urodzic...

Zgłoś nadużycie #9650 5 sierpnia 2011, 19:44

agf Supermama

mamaela napisał(a)

wózek to nie, ale wsad do wózka ten bawełniany to już raczej tak- nawet ten wózek co ja zamwiam ma w instrukcji, że zaleca się wypranie wsadu bawełnianego w gondoli przed rozpoczęciem używania ??

Naprawdę ??   Spojrzę sobie też u siebie, bo na to żeby prać z wózka to obleczenie to nie wpadłam. I w sumie z prania tej kołyski też już zrezygnowałam...