Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9551 5 sierpnia 2011, 14:39

schmetterling Supermama

Karolinia napisał(a)

No ale ten proboszcz to wogóle przeginał ostro- np.co roku jesienią zbierał po 200 zł od każdej rodziny z parafii na oogrzewanie kościoła- mój teść powiedział w końcu że on nie da, bo i tak kostucha w kościele ;) Więc ksiądz  wtrakcie kazania nawiązał oczywiście do tematu i powiedział że nie każdy chciał zapłacić- i wymienił mojego teścia z nazwiska... A on jako facet b. wierzący zrobił taką jatkę, że w końcu proboszcz zaginął jak dziecko we mgle... He, czasami mój teść ma odpałowe pomysły;D;D

haha u mnie było podobnie ,też ciągnął kase na ogrzewanie ,które dopiero miało być zamontowane.A moja babcia powiedziała że da kasę jak to ogrzewanie zobaczy dopiero :D

Zgłoś nadużycie #9552 5 sierpnia 2011, 14:49

Karolinia Supermama
no, wyzyskiwacze. Ja pamiętam jak przed ślubem się smiałam do P, że nie będziemy się hajtać- on zostanie księdzem, a ja jego gosposią i ustawieni do końca życia;D
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #9553 5 sierpnia 2011, 14:55

schmetterling Supermama

Karolinia napisał(a)

no, wyzyskiwacze. Ja pamiętam jak przed ślubem się smiałam do P, że nie będziemy się hajtać- on zostanie księdzem, a ja jego gosposią i ustawieni do końca życia;D

hahahahaha :D :D :D
i to już jest jakiś sposób :D :D :D

Zgłoś nadużycie #9554 5 sierpnia 2011, 14:56

Karolinia Supermama
Niestety Paweł nie zaakceptował mojej światłej idei ;)

Zgłoś nadużycie #9555 5 sierpnia 2011, 14:57

agf Supermama
Matko, ja tu na drzemkę poszłam, a tu taka dyskucja... Akurat nie moje klimaty tej dyskusji, bo kościół nie jest mi zbyt bliski... A o chrzinach to w ogóle jeszcze nie myślę.

Zgłoś nadużycie #9556 5 sierpnia 2011, 14:57

schmetterling Supermama
hmmm szkoda że ja na to nie wpadłam kiedyś :) a teraz to co gosposi z dzieciakiem to nikt nie zatrudni ;) ;)

Zgłoś nadużycie #9557 5 sierpnia 2011, 14:58

wiolka1991x Fajna mama
a sie smiejesz kurcze im panstwo placi do tego ile mszy jest dziennie i ile z Tacy oni zgarniaja, za sluby, chrzty, komunie, bierzmowanie, pogrzeby, zapowiedzi itp za wszystko biora...na sprzatanie kosciola, na remont kosciola, na dekorowanie kosciola, na ogrzewanie na wszystko ciagna a od siebie nic nie daja...
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #9558 5 sierpnia 2011, 15:01

schmetterling Supermama

wiolka1991x napisał(a)

a sie smiejesz kurcze im panstwo placi do tego ile mszy jest dziennie i ile z Tacy oni zgarniaja, za sluby, chrzty, komunie, bierzmowanie, pogrzeby, zapowiedzi itp za wszystko biora...na sprzatanie kosciola, na remont kosciola, na dekorowanie kosciola, na ogrzewanie na wszystko ciagna a od siebie nic nie daja...

jak to nic ?? ? kazanie haha

Zgłoś nadużycie #9559 5 sierpnia 2011, 15:02

agf Supermama
A w ogóle to oczywiście jak sie położyłam to pranie się skończyło, więc musiałam wstać rozwiesić, potem znowu mama zadzwoniła , znów wstałam po coś i dopiero za drugim podejściem usnęłam ;)
Mama dzwoniła żeby mi obiweścić, ze jest gotowa do odbioru kołyska :D Baaaardzo mnie to ucieszyło, ale mam pewnien dylemat, moze mi podpowiecie. Otóż jak już pisałam kiedyś to taka mega stara kołyska, odnowiona oczywiście, mama uszyła nowe "obicie". I teraz właśnie o to "obicie" mi chodzi. Bo ona jest jakby na konstrukcji drewnianej, ale dno kołyski i ścianki kołyski to nie drewno i pręciki tylko właśnioe obszycie (może wiecie jak kiedyś kołyski wyglądały?). I teraz ja chciałam to całe obszycie wyprać, a moja mama się waha i mówi, ze jeśli w ogóle prać to tylko w letniej wodzie i tym proszku, tak spłukać w wannie, i mokre wywiesić do wyschnięcia żeby łatwiej było prasować. Bo z prasowaniem moze być kłopot, a tam jeszcze są falbaneczki itd. I nie wiem czy się upierać i prać czy to już przesada, i wcale niekonieczne ??

Zgłoś nadużycie #9560 5 sierpnia 2011, 15:02

wiolka1991x Fajna mama
to ja wam powiem pare lat temu jak proboszcz odchodzil z parafii to nawet ze scian plytki pozrywal i zabral... i jak przyszedl nowy proboszcz to bylo jeszcze gorzej... byla pewna rodzina dosc uboga bo 5 dzieci a tylko ojciec pracowal i w pracy jakis zawal mial czy cos i zmarl. matka zalamana bo jak teraz dadza rade sobie za co beda jedli itp... a pogrzeb trzeba bylo zrobic i poszla do proboszcza a ten jej powiedzial ze 500zl za ceremonie pogrzebowa...ona tlumaczy ze dzieci ma, meza juz nie ma ze bieda ze ciezko a on jej na to "wszystko kosztuje" i odeslal kobiete z kwitkiem.....

Zgłoś nadużycie #9561 5 sierpnia 2011, 15:06

schmetterling Supermama

agf napisał(a)

A w ogóle to oczywiście jak sie położyłam to pranie się skończyło, więc musiałam wstać rozwiesić, potem znowu mama zadzwoniła , znów wstałam po coś i dopiero za drugim podejściem usnęłam ;)
Mama dzwoniła żeby mi obiweścić, ze jest gotowa do odbioru kołyska :D Baaaardzo mnie to ucieszyło, ale mam pewnien dylemat, moze mi podpowiecie. Otóż jak już pisałam kiedyś to taka mega stara kołyska, odnowiona oczywiście, mama uszyła nowe "obicie". I teraz właśnie o to "obicie" mi chodzi. Bo ona jest jakby na konstrukcji drewnianej, ale dno kołyski i ścianki kołyski to nie drewno i pręciki tylko właśnioe obszycie (może wiecie jak kiedyś kołyski wyglądały?). I teraz ja chciałam to całe obszycie wyprać, a moja mama się waha i mówi, ze jeśli w ogóle prać to tylko w letniej wodzie i tym proszku, tak spłukać w wannie, i mokre wywiesić do wyschnięcia żeby łatwiej było prasować. Bo z prasowaniem moze być kłopot, a tam jeszcze są falbaneczki itd. I nie wiem czy się upierać i prać czy to już przesada, i wcale niekonieczne ??

ja bym nie prała ,no chyba że jest jakieś brudne,poplamione itp,to bym zrobiła tak jak mamam Ci radzi i tyle

Zgłoś nadużycie #9562 5 sierpnia 2011, 15:06

wiolka1991x Fajna mama

schmetterling napisał(a)

jak to nic ?? ? kazanie haha

moja droga KAZANIE ?? chyba negocjacje finansowe! godzina mszy w tym moze 15 minut na temat a reszta to : kto ile dal, kto moze wspomoc kosciol w tym tym i tamtym...kto byl sprzatac i kto ma teraz przyjsc, kto na strojenie kosciola ma przyjsc, po tyle i tyle na strojenie kosciola... itp kasa kasa i wyzysk......

Zgłoś nadużycie #9563 5 sierpnia 2011, 15:08

Karolinia Supermama
No, jak mój tata zmarł to tez mama sama z nami została, ja miałam 17 lat, siostra 14, i też proboszcz powiedział 700 zł za pogrzeb...  I to za sam pogrzeb- u nas w parafii nie ma cmentarza, czyli pochówek i miejsce na cmentarzu trzeba było wykupić oddzielnie. I to wszystko z pensji ok. 1200 zł, bo nawet nam renty na początku po tacie nie przyznano- dopiero po jakimś czasie dostałyśmy(na dwie) chyba z 500 zl.

Zgłoś nadużycie #9564 5 sierpnia 2011, 15:09

schmetterling Supermama
ja tam kościoły omijam szerokim łukiem ale babka mi mówiła że jak wymieniali okna w kościele na takie z witrażami itp to ksiądz z ambony gadał że jak ktoś da 5 tys na okno,to jego nazwisko będzie wygrawerowane w tym oknia HAHAHAHA padłam jak to usłyszałam :D

Zgłoś nadużycie #9565 5 sierpnia 2011, 15:10

schmetterling Supermama
a koszty pogrzebu to chyba zus zwraca,jak moja babcia zmarła to zus wszystko co do grosza sfinansował.

Zgłoś nadużycie #9566 5 sierpnia 2011, 15:10

Karolinia Supermama
Aaach u nas  w parafii jest jeszcze coś takiego jak "cicha taca"- co któraś niedziela pieniądze z tacy są przeznaczone na "remont kościoła", jako,że dopiero się buduje. Więc datki na tacę więcej niż 10 zł- żadnych tam miedziaków. Dobre co ??

Zgłoś nadużycie #9567 5 sierpnia 2011, 15:11

Karolinia Supermama

schmetterling napisał(a)

ja tam kościoły omijam szerokim łukiem ale babka mi mówiła że jak wymieniali okna w kościele na takie z witrażami itp to ksiądz z ambony gadał że jak ktoś da 5 tys na okno,to jego nazwisko będzie wygrawerowane w tym oknia HAHAHAHA padłam jak to usłyszałam :D

O ja pier**lę, masakra :D :D :D :D :D

Zgłoś nadużycie #9568 5 sierpnia 2011, 15:14

wiolka1991x Fajna mama
to jest takie bezczelne......a pomyslcie gdzie sa nasze pieniadze ?? nowiutkie auta z salonu prosto, agencje towarzyskie, kasyna... teraz znalezc prawdziwego ksiedza z powolania to cud

Zgłoś nadużycie #9569 5 sierpnia 2011, 15:15

agf Supermama

schmetterling napisał(a)

ja bym nie prała ,no chyba że jest jakieś brudne,poplamione itp,to bym zrobiła tak jak mamam Ci radzi i tyle

Nie no - nowy materiał i nowe wstążeczki, specjalnie na tą okazję kupione. Tylko jak tak już poszłam za ciosem żeby prać wszystko co nowe też to i za to chcialam się zabrać... Teraz się waham, bo w sumie dziecko będzie w rożku spało, a jak tam buzią czy rączką dotknie to chyba też nic się nie stanie. Matko, tak sterylnie to też jakieś chore...

Zgłoś nadużycie #9570 5 sierpnia 2011, 15:17

wiolka1991x Fajna mama
jak tak sie martwisz to posciel kocyk pod rozek wtedy dzidzia nie dotknie tamtego materialu a nie wiadomo czy po praniu nic by sie z tym obiciem niepozadanego nie stalo...