Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9471 5 sierpnia 2011, 10:57

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

i wiecie co? dziś po raz pierwszy śniły mi się moje Kropelki !!! ale tak realnie ,kurcze cały sen pamiętam ,a najgorsze było to że urodziłam synka i on już miał może z 4 miesiące a córcia nadal była w brzuchu!! potem jakoś i córcia się znalazła a ja wciąż byłam w ciąży :| pamiętam żę miałam problemy z karmieniem i że jak odgięłam stanik to na prawej piersi na sutku miałam krew :|

napatrzyłaś się na maluchy na usg to się przyśniły, ale dziwny ten Twój sen- nie znam się na znaczeniu snów, ale ta ciąża znów,.... może jdnak na parce się nie skończy ?? ? :)

Zgłoś nadużycie #9472 5 sierpnia 2011, 10:58

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

napatrzyłaś się na maluchy na usg to się przyśniły, ale dziwny ten Twój sen- nie znam się na znaczeniu snów, ale ta ciąża znów,.... może jdnak na parce się nie skończy ?? ? :)

ojjj nie kracz Ela nie kracz!! :D dwójeczka nam wystarczy :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #9473 5 sierpnia 2011, 11:04

Romka Fajna mama
Margolcia, dwie dwójeczki tez sa fajne! ;) Zwłaszcza,ze Ty za jednym zamachem masz dwójkę ;)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #9474 5 sierpnia 2011, 11:06

Konto usunięte
wczoraj mi mąż zaproponował ślub kościelny (bo my mamy tylko cywilny)w sobotę a na drugi dzień chrzciny dzieci ... nie wiem jak on to sobie wyobraża nie potrafię tego zrozumieć ,mówił że ślub zrobimy na 10 najbliższych osób potem obiad a na chrzciny zaprosimy już tych co trzeba ... trochę inaczej wyobrażałam sobie ślub kościelny :(

Zgłoś nadużycie #9475 5 sierpnia 2011, 11:10

Konto usunięte

Romka napisał(a)

Margolcia, dwie dwójeczki tez sa fajne! ;) Zwłaszcza,ze Ty za jednym zamachem masz dwójkę ;)

Romeczko gdybym nie miała od razu i synka i córci to bym pomyślała jeszcze nad trzecim dzieckiem ... ale że mam i to i to to raczej już mi wystarczy,nie sztuka narobić dzieci raz po raz a potem główkować jak je wyżywić tym bardziej że tylko Robert pracuje :|

Zgłoś nadużycie #9476 5 sierpnia 2011, 11:13

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

wczoraj mi mąż zaproponował ślub kościelny (bo my mamy tylko cywilny)w sobotę a na drugi dzień chrzciny dzieci ... nie wiem jak on to sobie wyobraża nie potrafię tego zrozumieć ,mówił że ślub zrobimy na 10 najbliższych osób potem obiad a na chrzciny zaprosimy już tych co trzeba ... trochę inaczej wyobrażałam sobie ślub kościelny :(

To obgadajcie to jeszcze dokładnie, żeby nie było rozczarowań potem. Lepiej to zrobić później i tak jak sobie wymarzyłaś niż tak...byle jak żeby był...

Zgłoś nadużycie #9477 5 sierpnia 2011, 11:14

agf Supermama
Margolcia - a te 300 g. to w ile? W miesiąc? :)

Zgłoś nadużycie #9478 5 sierpnia 2011, 11:14

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

To obgadajcie to jeszcze dokładnie, żeby nie było rozczarowań potem. Lepiej to zrobić później i tak jak sobie wymarzyłaś niż tak...byle jak żeby był...

bo to chodzi o to że nam nie ochrzczą dzieci na niedzielnej mszy tylko w innym dniu ...

Zgłoś nadużycie #9479 5 sierpnia 2011, 11:14

Konto usunięte

agf napisał(a)

Margolcia - a te 300 g. to w ile? W miesiąc? :)

w tydzień hahahah :D

Zgłoś nadużycie #9480 5 sierpnia 2011, 11:14

agf Supermama
Spojrzałam za okno przed chwilą , a moje tetrowe całe karbowane... To normalne, że tak się pieluchom robi po praniu ??

Zgłoś nadużycie #9481 5 sierpnia 2011, 11:15

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

ojjj nie kracz Ela nie kracz!! :D dwójeczka nam wystarczy :)

oj tam, oj tam- nigdy nie mów nigdy, a przypadki chodzą po ludziach :)
A poza tym kto powiedział, że od razu ??   Zawsze możesz te podchować, pójść do pracy a za kilka lat....

Zgłoś nadużycie #9482 5 sierpnia 2011, 11:16

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

bo to chodzi o to że nam nie ochrzczą dzieci na niedzielnej mszy tylko w innym dniu ...

Ale, że co? Że chrztu nie zrobią w niedzielę jak nie macie ślubu kościelnego, dobrze rozumiem?

Zgłoś nadużycie #9483 5 sierpnia 2011, 11:16

Romka Fajna mama
Doskonale Cie rozumiem.Jak myslisz, dlaczego płakałam, gdy dowiedziałam się,że będzie czwarte dziecko? Ale wiem też,że wiele moich koleżanek żałuje,że się nie zdecydowało.Zawsze cos było ważniejszego, a teraz juz za późno.Ja jestem pełna obaw,ale już niczego nie mogę zmienić, więc staram się zaakceptować i cieszyć. :)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #9484 5 sierpnia 2011, 11:17

Konto usunięte

agf napisał(a)

Ale, że co? Że chrztu nie zrobią w niedzielę jak nie macie ślubu kościelnego, dobrze rozumiem?

tak :( takiego mamy księdza :( :( :(

Zgłoś nadużycie #9485 5 sierpnia 2011, 11:17

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Spojrzałam za okno przed chwilą , a moje tetrowe całe karbowane... To normalne, że tak się pieluchom robi po praniu ??

no robi... a tetrówki to właśnie takie byle jakie są- trzeba ponaciągać i prasować bo karbowane są ,a do tego dość szorstkie jak wyschną- dlatego ja pisałam o tym praniu tetrówek z płynem do płukania-bo jak taką szorstką dać dziecku  pod szyjkę a na pupcię założyć ??

Zgłoś nadużycie #9486 5 sierpnia 2011, 11:17

Konto usunięte

Romka napisał(a)

Doskonale Cie rozumiem.Jak myslisz, dlaczego płakałam, gdy dowiedziałam się,że będzie czwarte dziecko? Ale wiem też,że wiele moich koleżanek żałuje,że się nie zdecydowało.Zawsze cos było ważniejszego, a teraz juz za późno.Ja jestem pełna obaw,ale już niczego nie mogę zmienić, więc staram się zaakceptować i cieszyć. :)

i to jest w Tobie wspaniałe :) od początku Cię podziwiam Romeczko :)

Zgłoś nadużycie #9487 5 sierpnia 2011, 11:21

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

tak :( takiego mamy księdza :( :( :(

to dosadnie powiem głupiego macie księdza :( Ja mam Adama ochrzczonego, do tego w wielkanoc (w niedzielę) a ślubu wtedy nie mieliśmy w ogóle żadnego. Braliśmy kilka lat później. Ba nawet dzień później ( w poniedziałek wielkanocny) po chrzcie Adasia byłam w innej parafii  chrzestną na chrzcie synka mojego brata i w tamtej parafii też nikt nie robił problemów :)
My dalej kościelnego nie mamy i chyba nie będziemy mieć, bo nie czuję jakoś potrzeby i wiem że ksiądz nawet tu na wsi nie robi z tym problemów.

Zgłoś nadużycie #9488 5 sierpnia 2011, 11:24

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

to dosadnie powiem głupiego macie księdza :( Ja mam Adama ochrzczonego, do tego w wielkanoc (w niedzielę) a ślubu wtedy nie mieliśmy w ogóle żadnego. Braliśmy kilka lat później. Ba nawet dzień później ( w poniedziałek wielkanocny) po chrzcie Adasia byłam w innej parafii  chrzestną na chrzcie synka mojego brata i w tamtej parafii też nikt nie robił problemów :)
My dalej kościelnego nie mamy i chyba nie będziemy mieć, bo nie czuję jakoś potrzeby i wiem że ksiądz nawet tu na wsi nie robi z tym problemów.

a u mnie zupełnie odwrotnie :( i nie wiem cholercia co robić czy brać taki byle jaki i ochrzcić dzieci w niedzielę czy nie brać wcale i np w sobotę chrzcić ?? ale mój mąż nie zgodzi się na to by chrzcić w innym dniu niż niedziela :(

Zgłoś nadużycie #9489 5 sierpnia 2011, 11:35

agf Supermama
Ja myślałam, że w kościele to też jakieś odgórne przepisy czy zasady są, a nie jak się księdzu podoba... Dla mnie chyba nie miałoby znaczenia czy chrzest w niedzielę czy w inny dzień. Co to za różnica?
Ale jak mąż się nie zgodzi to nie wiem, może warto ten ślub wziąć. Choć z drugiej strony Margolcia brać ślub tak na siłę? Chyba, że chcieliście kiedyś wziać kościelny to wtedy macie motywację :)

Zgłoś nadużycie #9490 5 sierpnia 2011, 11:36

agf Supermama

mamaela napisał(a)

no robi... a tetrówki to właśnie takie byle jakie są- trzeba ponaciągać i prasować bo karbowane są ,a do tego dość szorstkie jak wyschną- dlatego ja pisałam o tym praniu tetrówek z płynem do płukania-bo jak taką szorstką dać dziecku  pod szyjkę a na pupcię założyć ??

Do prania dodałam płynu, więc póki co są miękkie, ale normalnie jakby o połowę mniejsze się zrobiły takie karbowane... Ale będzie prasowaniaaaaaaa.... o jeny......