Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9331 4 sierpnia 2011, 16:37

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

Mamaela mam pytanie. Jezeli dzisiaj odszedl mi czop sluzowy (wlasciwie to caly czas mam na papierze zolty nalot i dalej wychodzi) to co z seksem i prysznicem? seks chyba juz zabroniony, co? a z prysznicem to pytam, bo wiadomo moze odejsc pare dni przed porodem a myc sie trzeba :P ale jak juz dziecko nie ma ochrony przed infekcjami to jak to jest z podmywaniem? no i chyba wylegiwanie sie w wannie tez nie wskazane?

No seks to już raczej kiepsko, bo masz otwarte wejscie do szyjki macicy, więc to niebezpieczne- pomijając że moglibyście przebić błony płodowe :) . Ale przed infekcjami to jeszcze dziecko jest chronione błonami płodowymi i wodami tak więc spokojnie bez paniki.
A prysznic jak najbardziej bierz, ciepły strumień na brzuszek kieruj i na dół to może coś rozruszasz. Ja brałam prysznic jak mi czop odszedł a nawet wody odchodziły- położna zanim mnie położyli na porodówce zasugerowała długi, ciepły prysznic żebym sobie wzięła.  No i myjesz się normalnie.A wanna- ciepła kąpiel przyspiesza poród, w wannie się rodzi dzieci, jak czysta wanna, wyszorowana, wody bez płynow do kąpieli, olejków itd- to czemu nie ??

Zgłoś nadużycie #9332 4 sierpnia 2011, 16:45

wampirella Zaprawiona w bojach
W tym tygodniu końcówka wyprzedaży :) Więc mama Aleksandra z córcią wybrały się do sklepu...i...udały ponad 100euro :( . Ale nic to wydaje mi się, że to były konieczne zakupy (prawie wszystkie). Zakupiłam komplet pościeli dla małej w tym : kołderkę, prześcieradełko, protektor na łóżeczko, śpiworek na ramiączkach ( żeby mała się w nicy nie rozkopywała) i śpiworek do wózka na zimę, parę ciuszków w H&M takie większe bo za miesiąc na 62 będą już za małe :) i wielkiego homara pacynkę. Bardzo fajne takie zabawki są dość jaskrawe duże i milusie, położyłam nałej na oparciu sofy i cały czas się w niego gapi :) Generalnie mało mi w dzień już sypia i strasznie się wierci, trzeba jej pozycje co chwile zmieniać więc chyba czas na jakieś zabawy :) . Ale się nachwaliłam :P . Chociaż tutaj mogę bo jestem samiusienka przez ostatnie dwa tygodnie i nie bardzo mam się do kogo odezwać ;( Pozdrawiam
Wampirella

Zgłoś nadużycie #9333 4 sierpnia 2011, 16:46

olka8922 Gotowa na wszystko

mamaela napisał(a)

No seks to już raczej kiepsko, bo masz otwarte wejscie do szyjki macicy, więc to niebezpieczne- pomijając że moglibyście przebić błony płodowe :) . Ale przed infekcjami to jeszcze dziecko jest chronione błonami płodowymi i wodami tak więc spokojnie bez paniki.
A prysznic jak najbardziej bierz, ciepły strumień na brzuszek kieruj i na dół to może coś rozruszasz. Ja brałam prysznic jak mi czop odszedł a nawet wody odchodziły- położna zanim mnie położyli na porodówce zasugerowała długi, ciepły prysznic żebym sobie wzięła.  No i myjesz się normalnie.A wanna- ciepła kąpiel przyspiesza poród, w wannie się rodzi dzieci, jak czysta wanna, wyszorowana, wody bez płynow do kąpieli, olejków itd- to czemu nie ??

Z seksem to juz nawet ochoty nie mam, ale na wszelki wypadek lepiej wiedziec, jakby jednak ta ochota naszla ;) mnie czesto lapia infekcje bakteryjne i grzybicze latego pytalam, bo troche balabym sie gdyby czop odszedl a bym urodzila np. po tygodniu czy dziecko sie nie zainfekuje czyms ode mnie.Wprawdzie mialam wiele razy robiony wymaz ale nic nie wykazal zandych bakterii ani grzybicy.ale dzisiaj obudzilam sie przed 7 rano bo szczypalo mnie w pochwie, posmarowalam kremem Clotrimazolum na grzybice i przestalo, takze nie wiem czy faktycznie nic mi nie dolega.A jak juz jest otwarte wejscie szyjki macicy to mozna uzywac np. tego kremu na zewnatrz na grzybice czy raczej nie? A tez preferuje prysznic od siedzenia w wannie ze wzgledu na te moje czeste problemy. Dziekuje za informacje :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #9334 4 sierpnia 2011, 16:47

muzzza Fajna mama
Olka, co Ty jeszcze o seksie myślisz ? ! :)
ja mam taką karuzelę http://allegro.pl/fisher-price-karuzela-projektor-muzyka-z-misiami-i1737959090.html , dostałam od znajomych :)
a co do combi, to szczerze polecam skodę octavie- niedroga jak na klasę tych samochodów ( robiona na częściach jak seaty i volksvageny) baaaardzo rzadko się psuję ( mamy w przeciągu 5 lat drugą i tylko raz się zepsuła jedna z nich, tak z własnej winy a nie winy właściciela :) ). Bardzo dobry samochód.

Zgłoś nadużycie #9335 4 sierpnia 2011, 16:50

wampirella Zaprawiona w bojach

muzzza napisał(a)

ja mam taką karuzelę http://allegro.pl/fisher-price-karuzela-projektor-muzyka-z-misiami-i1737959090.html , dostałam od znajomych :)
a co do combi, to szczerze polecam skodę octavie- niedroga jak na klasę tych samochodów ( robiona na częściach jak seaty i volksvageny) baaaardzo rzadko się psuję ( mamy w przeciągu 5 lat drugą i tylko raz się zepsuła jedna z nich, tak z własnej winy a nie winy właściciela :) ). Bardzo dobry samochód.

Fajna ta karuzela ale to dopiero jak do Polski wrócę bo mimo że wysłałam już większość rzeczy znowu mi się kumuluje...ciężko będzie się zabrać
Wampirella

Zgłoś nadużycie #9336 4 sierpnia 2011, 16:51

snoopy90 Fajna mama

schmetterling napisał(a)

snoopy przecież wkleiłaś w profil zdjęcie z usg a tam jest Twoje imię i nazwisko,raz coś wrzucone do sieci na zawsze tam zostaje hehe :D pamiętaj :D

he no racja :D a juz myslalam ze sie znamy :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #9337 4 sierpnia 2011, 16:52

wiolka1991x Fajna mama

olka8922 napisał(a)

hehehe :) chetnie! :)  ale ten Twoj jest sliczny :) chocby nie wiem jakie by mi szkody w domu wyrzadzal, wystarczy spojrzec na jego mordke i mozna o wszystkim zapomniec  ;)  co to w ogole za rasa? bo chyba nie golden? Mi sie bardzo podobaja bassety, ale mojemu sie nie podobaja :P

dokladnie rasowy golden retriever :) widzielismy oboje rodzicow przed kupnem z hodowli :) tyle ze ma pol roku i dopiero nabiera siersci dluzszej itp :) a oczy ma maslane ze ciezko sie gniewac jak sie w nie patrzy :P
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #9338 4 sierpnia 2011, 16:53

muzzza napisał(a)

nie no wczoraj rozmawialam z chlopakiem, ze trzeba cos zrobic, zeby do poniedzialku urodzic i ze trzeba wszystkiego probowac, a ze na kazdej stronie gdzie nie wpiszesz "sposoby na przypieszenie porodu" jest seks to jestesmy tacy zdeterminowani, ze seks pewnie musialby byc na porzadku dziennym ; P teraz juz nie mysle o seksie, ale wolalam sie doradzic doswiadczonej mamy, zeby wiedziec czy sa w razie co jakies przeciwwskazania.

Zgłoś nadużycie #9339 4 sierpnia 2011, 16:54

snoopy90 Fajna mama

muzzza napisał(a)

mpj tez mysli o kupnie auta :D tez wlasnie o skodzie myslimy bo teraz mamy golfa 4 3drzwi nie wygodnie z maluchem i fotelikiem :D wolimy 5 drzwi

Zgłoś nadużycie #9340 4 sierpnia 2011, 16:56

snoopy90 Fajna mama

wiolka1991x napisał(a)

dokladnie rasowy golden retriever :) widzielismy oboje rodzicow przed kupnem z hodowli :) tyle ze ma pol roku i dopiero nabiera siersci dluzszej itp :) a oczy ma maslane ze ciezko sie gniewac jak sie w nie patrzy :P

moja spanielka tez ma takie spojrzenie kota ze shreka nie mozna sie gniewac jak tak popatrzy :D

Zgłoś nadużycie #9341 4 sierpnia 2011, 16:58

snoopy90 Fajna mama
o tu mam jak małe miała na świeta

Zgłoś nadużycie #9342 4 sierpnia 2011, 17:00

wiolka1991x napisał(a)

w ogole jest swietny :) tego co mam w avatarze to tez golden, tyle ze czarny :) w ogole te psy jakie sa spokojne. Znajomego suka byla tresowana z racji, ze wlascicielka jest niepelnosprawna i zeby byla spokojna na spacerach, nie szarpala. Zloty pies :) jak sie z nia draznisz to tylko lekko zlapie zebami, leciutko. Lubi sie bawic, dziecko moze go ciagac za uszy, zaczepiac, ciaagac za ogon a ta nawet nie warknie :)

Zgłoś nadużycie #9343 4 sierpnia 2011, 17:01

snoopy90 napisał(a)

ajjj... tez swietne :) malutkie zawsze sa fajne :)

Zgłoś nadużycie #9344 4 sierpnia 2011, 17:02

wiolka1991x Fajna mama

olka8922 napisał(a)

Z seksem to juz nawet ochoty nie mam, ale na wszelki wypadek lepiej wiedziec, jakby jednak ta ochota naszla ;) mnie czesto lapia infekcje bakteryjne i grzybicze latego pytalam, bo troche balabym sie gdyby czop odszedl a bym urodzila np. po tygodniu czy dziecko sie nie zainfekuje czyms ode mnie.Wprawdzie mialam wiele razy robiony wymaz ale nic nie wykazal zandych bakterii ani grzybicy.ale dzisiaj obudzilam sie przed 7 rano bo szczypalo mnie w pochwie, posmarowalam kremem Clotrimazolum na grzybice i przestalo, takze nie wiem czy faktycznie nic mi nie dolega.A jak juz jest otwarte wejscie szyjki macicy to mozna uzywac np. tego kremu na zewnatrz na grzybice czy raczej nie? A tez preferuje prysznic od siedzenia w wannie ze wzgledu na te moje czeste problemy. Dziekuje za informacje :)

tez ta masc czesto stosuje...a te zapalenia itp to w ciazy bardziej uciazliwe sa ale to normalne gin mi mowila... i ta masc mi przepisala wiec pewnie mozna ja bez obaw stosowac ale tylko zewnetrznie

Zgłoś nadużycie #9345 4 sierpnia 2011, 17:04

wiolka1991x Fajna mama

snoopy90 napisał(a)

cudenka :) :) spaniele tez mi sie baaardzo podobaja :) :)

Zgłoś nadużycie #9346 4 sierpnia 2011, 17:06

mamaela Supermama

agf napisał(a)

A właśnie -co do czopa, wód i skurczy, to zdziwiłam się, bo u mnie w szpitalu jak bym jechała bo odeszły mi wody - to oni w izbie przyjęć badają i jeśli same wody poszły, a nie ma skurczy to odsyłają do domu...

Nie tylko u Ciebie u mnie też tak jest.

Zgłoś nadużycie #9347 4 sierpnia 2011, 17:06

wiolka1991x Fajna mama

olka8922 napisał(a)

w ogole jest swietny :) tego co mam w avatarze to tez golden, tyle ze czarny :) w ogole te psy jakie sa spokojne. Znajomego suka byla tresowana z racji, ze wlascicielka jest niepelnosprawna i zeby byla spokojna na spacerach, nie szarpala. Zloty pies :) jak sie z nia draznisz to tylko lekko zlapie zebami, leciutko. Lubi sie bawic, dziecko moze go ciagac za uszy, zaczepiac, ciaagac za ogon a ta nawet nie warknie :)

oj powiem Ci ze nasza to szatan jest ale w 100% lagodna kocha ludzi dzieci to najbardziej i bawic sie i ganiac :) :) jeszcze nigdy nikogo nie ugryzla ani nie warkla :)

Zgłoś nadużycie #9348 4 sierpnia 2011, 17:07

wiolka1991x Fajna mama

olka8922 napisał(a)

a co ten Twoj golden czarny taki malo wlochaty ??

Zgłoś nadużycie #9349 4 sierpnia 2011, 17:10

Karolinia Supermama
Snoopy my też mamy golfa 3drzwiowego, znaczy Paweł ma ;) Ale to jeszcze nic, ja myslę jak się załaduję z Bąbelkiem do swojego autka, jak na jakieś badania czy szczepienia i będę musiała sama- a jeżdżę fordem Ka, także wogole maleństwo ;) Paweł się śmieje że to samopchód jednoosobowy-kierowca, siedzenie pasażera na torebkę, a z tyłu juz nie ma miejsca na nogi;D;D
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #9350 4 sierpnia 2011, 17:13

Karolinia Supermama
A mi gin zabroniła Clotrimazolu używać w ciąży, na sytuacje awaryjne mam Poimafucort czy jakoś tak- tylko że on jest na revceptę chyba tylko, a Clotrimazol można bez. No i Pimafucort jest dużo droższy ;p
Zawsze razem:*