Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9311 4 sierpnia 2011, 16:04

mamaela Supermama

wiolka1991x napisał(a)

oj ja sie nie moge doczekac kiedy posciel kupimy i wanienke i karuzele nad lozeczko :) a reczniczka tez nie mamy jeszcze...hmmm

ty masz jeszcze więcej czasu niż ja, więc zdążysz- ja pościeli też nie mam jeszcze, karuzeli nie kupuję- poproszę któregoś z odwiedzających by kupił- w mojej rodzinie i wsrod znajomych jest zwyczaj, że każdy zanim przyjdzie zobaczyć dziecko to dzwoni i pyta o kupić - bo już dawno doszliśmy do wniosku że ubranka to marny prezent. A że każdy kupuje tak za ok. 50 zł to i karuzelkę za tyle ktoś kupi :)

Zgłoś nadużycie #9312 4 sierpnia 2011, 16:04

Konto usunięte
dobra dziewczyny trzymajcie kciuki za moją wizytę co prawda jest za 2h ale za 20 min już wyjeżdzamy bo najpierw zakupki :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #9313 4 sierpnia 2011, 16:04

wiolka1991x Fajna mama

agf napisał(a)

A właśnie -co do czopa, wód i skurczy, to zdziwiłam się, bo u mnie w szpitalu jak bym jechała bo odeszły mi wody - to oni w izbie przyjęć badają i jeśli same wody poszły, a nie ma skurczy to odsyłają do domu...

cooo ?? to bardzo dziwne tak mi sie wydaje bo jak dziecko oddycha itp jak wod nie ma to powinny byc skurcze a jak brak to wywolywanie...przeciez maluch moze sie udusic....tak mi sie wydaje......
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #9314 4 sierpnia 2011, 16:05

mamaela Supermama

wiolka1991x napisał(a)

chyba o to czego nam kiedys brakowalo ze jak cos kupisz mozesz cyknac fotke i wstawic do postu :) pochwalic sie :)

To chyba raczej z myslą o tym nowym konkursie fotograficznym- jak wchodziłam po przerwie  to przeczytałam na głównej stronie, że jest

Zgłoś nadużycie #9315 4 sierpnia 2011, 16:06

wiolka1991x Fajna mama

mamaela napisał(a)

ty masz jeszcze więcej czasu niż ja, więc zdążysz- ja pościeli też nie mam jeszcze, karuzeli nie kupuję- poproszę któregoś z odwiedzających by kupił- w mojej rodzinie i wsrod znajomych jest zwyczaj, że każdy zanim przyjdzie zobaczyć dziecko to dzwoni i pyta o kupić - bo już dawno doszliśmy do wniosku że ubranka to marny prezent. A że każdy kupuje tak za ok. 50 zł to i karuzelkę za tyle ktoś kupi :)

ale patrze wczesniej ze wzgledu na przeprowadzke maly remont szukanie potrzebnych mebli itp....czasu na wszystko nie starczy...

Zgłoś nadużycie #9316 4 sierpnia 2011, 16:06

wiolka1991x Fajna mama

mamaela napisał(a)

To chyba raczej z myslą o tym nowym konkursie fotograficznym- jak wchodziłam po przerwie  to przeczytałam na głównej stronie, że jest

niech taki bedzie za rok tez jak bede miala malenstwo :)

Zgłoś nadużycie #9317 4 sierpnia 2011, 16:07

agf Supermama

Aga.W napisał(a)

o, moja kociuna też ma taką płaską twarz :D i identyczne oczy :D aczkolwiek jest w kolorze jednolitego kurzu...

hihihihi, nie mogę, jakie cudne określenie koloru - "jednolity kurz", no boooskie :D

Zgłoś nadużycie #9318 4 sierpnia 2011, 16:07

agnes143 Początkująca
co do czopu, to mi zaczął odchodzić tydzień temu i nadal nic :( mojej kuzynce 2 tygodnie odchodził zanim dzidzia przyszła na światmi to nawet wieczorne skurcze które miałam od kilku dni ustały

Zgłoś nadużycie #9319 4 sierpnia 2011, 16:08

wiolka1991x Fajna mama

Margolcia napisał(a)

dobra dziewczyny trzymajcie kciuki za moją wizytę co prawda jest za 2h ale za 20 min już wyjeżdzamy bo najpierw zakupki :)

zakupki dobra rzecz :) lubie zakupki :) to pochwal sie po powrocie co na zakupkach a przede wszystkim jak wizyta :) :)

Zgłoś nadużycie #9320 4 sierpnia 2011, 16:08

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

ciesze się że karuzela Wam się podoba :)
http://allegro.pl/posciel-dziecieca-120x90-6-elem-poranek-i1738651359.html a pościel na 99% będzie taka, kolor chyba 91 , chociaż 92 też nam się spodobała :)

Karuzelka fajna kolorowa i nawet dobra cena, a pościel 91 chyba weselsza jest :)

Zgłoś nadużycie #9321 4 sierpnia 2011, 16:11

agf Supermama

wiolka1991x napisał(a)

cooo ?? to bardzo dziwne tak mi sie wydaje bo jak dziecko oddycha itp jak wod nie ma to powinny byc skurcze a jak brak to wywolywanie...przeciez maluch moze sie udusic....tak mi sie wydaje......

No właśnie mi też się tak wydawało, więc się zdizwiłam. Ale jak odejdą to i tak jechać należy żeby zrobili badania. Bo jest ponoć też tak, że jakaś część wód wyleci, dziecko się opuszcza i blokuje nam głową wyjście, że tak powiem, a nad nim druga część wód jest. No, tak obrazowo nam opisywała. Więc wychodzi na to, że nawet jak tych wód nam trochę wyleci czy też będą się sączyć przez jakiś czas to właściwie nie znaczy to, ze to już...
No, jak są pierwsze skurcze to już wiadomo, że się zostaje w szpitalu.

Zgłoś nadużycie #9322 4 sierpnia 2011, 16:13

Konto usunięte
no taki ten kot mój już jest no... kurzowy :D
a wiecie co, właśnie, wczoraj dłuuuugo czytałam lekturę porodową - z aventu siostra rok temu fajną książeczkę dostała i ja ją odziedziczyłam. jest w niej dużo fajnych rzeczy.
własnie na przykład, jeśli odejda wody, to spokojnie czekać na skurcze, dopiero po 4-5 godzinach jak skurczy dalej nie ma, jechać do szpitala. ewentualnie po odejściu wód zadzwonić na izbę przyjęć i zapytać co i jak.
dziecko się w brzuszku nie udusi bez wód płodowych bo główką wyjście zasłania na tyle, że wszystko nei wyleci :)
no tyle ciekawostek przeczytałam że az normalnie szok :)
czemu natrualny poród dla dziecka jest lepszy... o baby blues u mamy i u taty. o nacinaniu krocza, że tak naprawdę potrzebny jest jedynie w 20% nacięć... o przygotowaniu do porodu o fazach... jestem zachwycona i czuje się jakbym już 30 razy rodziła :P hehe inna śpiewka będize na porodówce :P
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #9323 4 sierpnia 2011, 16:14

wiolka1991x Fajna mama
ale dziwne...ja bym spanikowana juz byla jak nie wiem...

Zgłoś nadużycie #9324 4 sierpnia 2011, 16:14

Konto usunięte
Margolcia przyjemnej wizyty u lekarza i zakupków :D
a ja idę pomidorówe robić :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #9325 4 sierpnia 2011, 16:16

olka8922 Gotowa na wszystko
Czesc dziewczyny! :)
Dopiero skonczylam rozmawiac z rodzicami na skypie ;) zdalam im relacje, jutro jada do rodziny na wesele i tata mowil, ze przeczuwa ze otrzyma ode mnie dobra wiadomosc na weselu, takze moze juz jutro albo w sobote sie rozpakuje, w koooncu.... ;)
agf fajna masz ta kocice :D oczy mi sie najbardziej podobaja :) a u mnie tez jest tak w szpitalu, ze dopoki nie bedziesz miec skurczy co 3-5minut to Cie odesla do domu. Jak wody odejda to kaza przyjechac i sprawdzaja rozwarcie czy sie opala trzymac pacjentke.
Aga juz myslalam, ze na porodowce lezysz ;) ale dobrze, jestesmy umowione na jutro to trzeba sie stawic :D mi jak juz czop odchodzi to maly sie chyba naprawde przygotowuje na jutro ;D
Wiolka jejku jakiego masz slicznego pieska :) :) :) masakra, tak mi sie spodobal, ze jakbym byla w Polsce to chyba bym Ci go ukradla i za granice wywiozla :D
Mamaela wole z glodowka nie probowac :) dobrze ze mi przypomnialas, ze jak chlop glodny to chlop zly ;) mam przyklad na swoim ;) oby po odejsciu czopa nie trzeba bylo dlugo czekac... i dziekuje za odpowiedz w sprawie chusteczek nawilzanych ;)
a czop mi chyba ratami odchodzi... wczesniej byla taka duuza bryla galaretowata, a teraz jak np. sie podcieram to jest duzo przezroczysto-zoltego sluzu na papierze i w ogole w pochwe mam tak jakby "zapchana" tym sluzem. Sorry za okreslenie :| ciekawe jak tam Gosia i Helena :) bo cos sie dzisiaj tez caly dzien nie odzywa... ;>
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #9326 4 sierpnia 2011, 16:16

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

ja kiedyś ogladałam jakieś pytanie na śniadanie czy coś w tym stylu i mówili o pościelach dla dzieci że najlepsze są pościelki w kontrastowych kolorach, pokazywali np, biała z czarnymi elementami, albo czerwono czarno biała, tak żeby przyciągały wzrok jednokolorowe wzory

To chodzi ogólnie o pobudzanie wzroku noworodka, niemowle potem radzi sobie już lepiej z kolorami, ale tak 1-2 miesięczne widzi tylko kontasty i to takie zdecydowane- właśnie biały-czarny, czerwony-czarny, zielony- zółty a kolorów pastelowych w ogóle nie widzi. Dlatego np. polecają by wymalować co któryś szczebelek w łóżeczku na właśnie takie zdecydowane kolory- wtedy dziecko ma stałą stymulację wzroku. A tak naprawdę to z pościelą to najlepsze były by takie bardzo intensywne kolory, ale mało kto szyje z takich materiałow. ja miałam dla syna taką posiel i faktycznie on wpartywał się jak urzeczony we wzory- ona jest zdecydowanie turkusowa, w żółte kaczki  z zielonymi kokardami na szyi  i szare słonie z czerwonymi kokardkami na trąbie. I na dodatek jeszcze są czarne linie, bo materiał jest jakby w kratkę. Pościel mam do dziś, nawet z baldachimem i ochraniaczem- w stanie dobrym bo dziecko jej nie zniszczyło i będzie to druga na zmianę posciel dla małej. Ale jakąś nową i tak kupię :)

Zgłoś nadużycie #9327 4 sierpnia 2011, 16:32

wiolka1991x Fajna mama
ola chcesz to ci ja spakuje i w paczce wysle :P bo czasem to bym ja powiesila za ogon na suchej galezi :P

Zgłoś nadużycie #9328 4 sierpnia 2011, 16:32

Mamaela mam pytanie. Jezeli dzisiaj odszedl mi czop sluzowy (wlasciwie to caly czas mam na papierze zolty nalot i dalej wychodzi) to co z seksem i prysznicem? seks chyba juz zabroniony, co? a z prysznicem to pytam, bo wiadomo moze odejsc pare dni przed porodem a myc sie trzeba :P ale jak juz dziecko nie ma ochrony przed infekcjami to jak to jest z podmywaniem? no i chyba wylegiwanie sie w wannie tez nie wskazane?

Zgłoś nadużycie #9329 4 sierpnia 2011, 16:33

mamaela Supermama

wiolka1991x napisał(a)

piotrek mysli nad wolkswagen passat czy cos podobnego w combi...

passata combi to my właśnie sprzedaliśmy, bo był świetny póki nie trzeba było go naprawiać, a jak się zaczał sypać to w pół roku wpakowaliśmy w niego ze 4 tys. i wkurzyłam się i kazałam sprzedać, choć mąż go uwielbiał. Zresztą my combiaki to mamy chyba od 8 lat już- passat był 3. teraz mąż wybrał sobie Kia Ceed combiaca nowy i ma 7 lat gwarancji to przynajmniej nie będę dokładać do remontów. A samochód combi przy dzieciach to wręcz musi być. ja do dziś pamiętam jak pakowalismy się z półtorarocznym Adasiem na 3 tygodnie nad morze do poloneza- no mówię wam dupa siedziała i jechało się jak czołgiem :)

Zgłoś nadużycie #9330 4 sierpnia 2011, 16:36

wiolka1991x napisał(a)

ola chcesz to ci ja spakuje i w paczce wysle :P bo czasem to bym ja powiesila za ogon na suchej galezi :P

hehehe :) chetnie! :)  ale ten Twoj jest sliczny :) chocby nie wiem jakie by mi szkody w domu wyrzadzal, wystarczy spojrzec na jego mordke i mozna o wszystkim zapomniec  ;)  co to w ogole za rasa? bo chyba nie golden? Mi sie bardzo podobaja bassety, ale mojemu sie nie podobaja :P