Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9051 4 sierpnia 2011, 8:49

paprotka25 Supermama
a wogóle zapomniałam napisać, też boli Was krocze jak chodzicie? bo mnie od wczoraj boli i czuje każdy krok, chyba się tam wszystko przesuwa, rozsuwa i wogóle przygotowuje nie?

Zgłoś nadużycie #9052 4 sierpnia 2011, 9:33

desdemona Zaprawiona w bojach
Oj boli krocze, nawet czasem bardzo - przy tym przedziwne wlasnie czasem uczucie jakby cos tam czasem sie przesuwalo czy tarlo - moj sie smieje ze to Kuba pietami mnie zaczepia.
Co do chusteczek - najprostsza rada - sprawdzac sklad!
Nawet napisany chemia kosmetyczna daje sie latwo roszyfrowac, im krotszy i mniej skomplikowanych nazw tym lepiej - ostatnio po takim rankingu czytania w Rossmanie kupilismy Bambino - jako jedyne okazaly sie chyba bez alkoholu i w miare bez udziwnien.
Zreszta z doswiadczenia po pierwszym pamietam ze nasze kosmetyki  Bambino sprawdzaly sie swietnie - potem Bella happy, Hipp i Bubchen, Pampersy tez byly niezle - natomiast wszelkie inne J&J czy Nivea zostawialy pamiatki w postaci wysypek :) .

Zgłoś nadużycie #9053 4 sierpnia 2011, 9:55

Ona_123 Supermama
editwil napisała :"Weszłam sprawdzić czy któraś się już rozpakowała :P A tu pustka niemal :P "
A może wszystkie w jednej chwili się rozpakowały dlatego takie pusztkii nieliczne Kobietki :D :D   Hehe też tu wchodzę codziennie i sprawdzam kto się rozpakował :D :D Chyba nie macie mi tego za złe ?? :D
Wydawało mi się, a może działo się to naprawdę? Że widziałam Anioła. A może to był zwykły człowiek? Powiedział, że na wszystko w życiu jest miejsce i czas. Potem zniknął, a może poprostu odszedł?

Zgłoś nadużycie #9054 4 sierpnia 2011, 10:01

desdemona Zaprawiona w bojach
Ja sie sypie od poniedzialku i rozsypac sie nie moge :) .
Chyba taki sam uparciuch z mojego malucha jak z Gosinej Helenki i Olkowego synka :) .
W sumie nie narzekam, juz chetnie doczekam do tej planowej cesarki, nie usmiecha mi sie tylko jakis szybki alarm w srodku nocy bo wtedy wiadomo ze tylko lekarz dyzurny w szpitalu i anestezjolog a kazdy zmeczony i zaspany - biorac jeszcze pod uwage ze moj zbojek wciaz w ulozeniu miednicowym, pietami do dolu i juz sie nie obroci to juz calkiem bym chyba spanikowala - a tak to wole te 3 dni doczekac jak sie uda.

Zgłoś nadużycie #9055 4 sierpnia 2011, 10:10

schmetterling Supermama
dzień dobry :)
Beatka mnie też boli ,oj czasem to bardzo boli.Ja mam zamiar do pępka używać octeniseptu,a do pupki chusteczek odrazu-mam pampers i bambino.Miałam zamiar spirytusu używać też(do pępka),ale jakoś poźniej zdanie zmieniłam,zresztą i tak każda z nas zrobi tak jak uważa i tak jak intuicja jej podpowie.
Mi się pierze ostatnie pranie dla małej (mam nadzieje ,że ostatnie) babcia mi przytargała całąreklamówkę różowych ciuszków,myślałam że może jakieś większe to bym nie prala,a to te malutkie same są to aż żal bo takie ładne.Mam ciuchów jak dla pięcioraczków :| :|
Ola nie denerwuj się ,bo maluszek czuje Twoje nerwy i też pewnie przeżywa,a to takie maleństwo jest.Wiadomo czasami ie da rady inaczej i trzeba się wnerwić,ale chociaż się postaraj dla dzidzi.

Zgłoś nadużycie #9056 4 sierpnia 2011, 10:11

Konto usunięte

paprotka25 napisał(a)

jedne sobie zostaw bo na wyjście musisz coś na tyłek wciągnąć i wtedy też przydadzą Ci się zwykłe podpaski, bo nie wyobrażam sobie wracać do domu w tych wielkich podkładach i majtach z siatki

no jedne to sobie zostawię hehe ,to byłby babol jak bym musiała z podpaskę bez kleju wracać do domu :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #9057 4 sierpnia 2011, 10:12

Konto usunięte

paprotka25 napisał(a)

a wogóle zapomniałam napisać, też boli Was krocze jak chodzicie? bo mnie od wczoraj boli i czuje każdy krok, chyba się tam wszystko przesuwa, rozsuwa i wogóle przygotowuje nie?

ojj mnie boli już gdzieś od 2 tygodni ,a zwłaszcza kość łonowa ,to takie uczucie jakbym z kolanka dostała w te czułe miejsce :|

Zgłoś nadużycie #9058 4 sierpnia 2011, 10:13

snoopy90 Fajna mama
witam dziewczynki :D ja u mamy już :) 5godzin jechałam te 300km jutro sprawy urzedowe i zakupy z mama mam psa ze soba i fiksowała mi w nocy szczekała co chwile to jakaś kura sie odezwala a pies miastowy nie wiedział o co chodzi :D mam nadzieje ze ta noc bedzie spokojniejsza

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #9059 4 sierpnia 2011, 10:14

Konto usunięte
Dzień dobry mamusie :) ja nie dawno wstałam :) zrobiłam sobie kawkę i patrzę że mężuś zebrał wiadro ogórków więc dziś je rozpracuję w słoiki ;) za oknem słoneczko i bez wietrznie :) mnie męczy ten katar ciągle ale już nie tak bardzo jak wczoraj :) dziś będzie można już malować pokoik dzieciom!! yuhuuu :)

Zgłoś nadużycie #9060 4 sierpnia 2011, 10:16

snoopy90 Fajna mama

schmetterling napisał(a)

dzień dobry :)
Beatka mnie też boli ,oj czasem to bardzo boli.Ja mam zamiar do pępka używać octeniseptu,a do pupki chusteczek odrazu-mam pampers i bambino.Miałam zamiar spirytusu używać też(do pępka),ale jakoś poźniej zdanie zmieniłam,zresztą i tak każda z nas zrobi tak jak uważa i tak jak intuicja jej podpowie.
Mi się pierze ostatnie pranie dla małej (mam nadzieje ,że ostatnie) babcia mi przytargała całąreklamówkę różowych ciuszków,myślałam że może jakieś większe to bym nie prala,a to te malutkie same są to aż żal bo takie ładne.Mam ciuchów jak dla pięcioraczków :| :|
Ola nie denerwuj się ,bo maluszek czuje Twoje nerwy i też pewnie przeżywa,a to takie maleństwo jest.Wiadomo czasami ie da rady inaczej i trzeba się wnerwić,ale chociaż się postaraj dla dzidzi.

he ja tez czoraj myslalam ze juz mam pranie zrobione do konca a tu patrze caly worek za tapczanem znalazlam i podzielilam na mniejsze-do prania i wieksze do mamy wywiozlam bo nie ma gdzie trzymac juz tego,tez do pięcioraczków mam tego tyle.

Zgłoś nadużycie #9061 4 sierpnia 2011, 10:16

Konto usunięte

snoopy90 napisał(a)

witam dziewczynki :D ja u mamy już :) 5godzin jechałam te 300km jutro sprawy urzedowe i zakupy z mama mam psa ze soba i fiksowała mi w nocy szczekała co chwile to jakaś kura sie odezwala a pies miastowy nie wiedział o co chodzi :D mam nadzieje ze ta noc bedzie spokojniejsza

to się ciesz że taki czujny  chociaż jest u mamy przynajmniej nikt Ci nie wlezie do domu haha ;)

Zgłoś nadużycie #9062 4 sierpnia 2011, 10:17

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

Dzień dobry mamusie :) ja nie dawno wstałam :) zrobiłam sobie kawkę i patrzę że mężuś zebrał wiadro ogórków więc dziś je rozpracuję w słoiki ;) za oknem słoneczko i bez wietrznie :) mnie męczy ten katar ciągle ale już nie tak bardzo jak wczoraj :) dziś będzie można już malować pokoik dzieciom!! yuhuuu :)

o super juz pokoik malujecie :D widzisz a tak sie strsowałaś ze nie zdązycie :D

Zgłoś nadużycie #9063 4 sierpnia 2011, 10:18

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

to się ciesz że taki czujny  chociaż jest u mamy przynajmniej nikt Ci nie wlezie do domu haha ;)

he tak goraco mama ma w domu ze szok i jeszcze smieci w piecu pali to dopiero chcialam okno balkonowe  otworzyc to mama sie smiala ze zas ktoś wlezie i dałam spokój sobie z balkonowym :D

Zgłoś nadużycie #9064 4 sierpnia 2011, 10:19

agf Supermama
Witam,
u mnie słonko świeci w końcu i choć to optymistycznie nastarja :) Oczywiście znów pospałam chyba do 9.45, bo dziś była druga noc zamkniętych drzwi do sypialni i jendak kotka nam się w nocy 2 razy próbowała dostać i rabanu narobiła. Ale twardo jej nie wpuściliśmy. Z mężem dalej cisza, ale się nie denerwuję już, teraz mi przykro po prostu, ale staram się nie myśleć i zajmuję się "komodą" malucha. Dziś wywiesiłam wczorajsze peranie jeszcze na chwilkę, co prawda wyschło do końca w łazience, ale jakoś tak czułam potrzebę żeby na godzinkę choć tak na słońce je wystawić ;) Drugie pranie się pierze, więc zaraz będzie podmianka.

Zgłoś nadużycie #9065 4 sierpnia 2011, 10:21

agf Supermama
A w ogóle to zanim zacznę prasować muszęw komodzie przetrzeć i te ciuchy tam wpakować, bo u mnie na wierzchu leżeć nie mogą - zaraz całe w sierści by były...
A, no i oczywiście miałam już spacer w dwór, bo powiesiłam za oknem na suszarce, ale na wieszaku moją koszulę i oczywiście wieszając co innego zrzuciłam ją komuś do ogródka... ;)

Zgłoś nadużycie #9066 4 sierpnia 2011, 10:22

Konto usunięte

snoopy90 napisał(a)

o super juz pokoik malujecie :D widzisz a tak sie strsowałaś ze nie zdązycie :D

no wiesz tak powoli to się ruszało do przodu że masakra :) a gdzie jeszcze tyle przed nami ,mam nadzieję że zdążę sama poukładać rzeczy dzieci w pokoiku bo jak wrócę ze szpitala to bym pewnie nic nie znalazła jakby ktoś inny to układał :)

Zgłoś nadużycie #9067 4 sierpnia 2011, 10:23

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

no wiesz tak powoli to się ruszało do przodu że masakra :) a gdzie jeszcze tyle przed nami ,mam nadzieję że zdążę sama poukładać rzeczy dzieci w pokoiku bo jak wrócę ze szpitala to bym pewnie nic nie znalazła jakby ktoś inny to układał :)

zdazysz zdązysz :D

Zgłoś nadużycie #9068 4 sierpnia 2011, 10:24

snoopy90 Fajna mama

agf napisał(a)

A w ogóle to zanim zacznę prasować muszęw komodzie przetrzeć i te ciuchy tam wpakować, bo u mnie na wierzchu leżeć nie mogą - zaraz całe w sierści by były...
A, no i oczywiście miałam już spacer w dwór, bo powiesiłam za oknem na suszarce, ale na wieszaku moją koszulę i oczywiście wieszając co innego zrzuciłam ją komuś do ogródka... ;)

ja jeszcze nie prasuje bo tez nie mam gdzie trzymac tego narzie :D musze mojego z jednej szafki wyrzucic :D

Zgłoś nadużycie #9069 4 sierpnia 2011, 10:27

Konto usunięte

snoopy90 napisał(a)

ja jeszcze nie prasuje bo tez nie mam gdzie trzymac tego narzie :D musze mojego z jednej szafki wyrzucic :D

ja też nie mam jeszcze nic poprasowanego ,mam wyprane i poskładane w torby ,jak pokoik będzie gotowy to wtedy poprasuję je i poukładam w komodzie

Zgłoś nadużycie #9070 4 sierpnia 2011, 10:32

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

agf nie przejmuj sie i nie placz bo nie warto. A placzac, denerwujesz tylko maluszka! Chlop zrozumie swoj blad i przeprosi. Szkoda czasu i nerwow na klocenie sie, tym bardziej w ciazy. Jaka matka w ciazy taki temperament bedzie mialo dziecko - chcesz zeby Ci po nocach plakalo? ;) bedzie dobrze :)
My sie dopiero umylismy, ogladam wlasnie na MTV specjalne wydanie o Amy Winehouse ;) od kiedy wyszlam spod prysznica to czuje taki nacisk na pecherz, ze az boli i kluje.Dzisiaj poczytalam na necie jak pielegnowac pupke noworodka, bo nie chcialabym od razu po urodzeniu uzywac tych chusteczek mokrych. Mamaela doradz co lepiej - zwykle waciki namoczone w wodzie czy jednak te chusteczki mokre nawilzane? co lepiej przy myciu pupki np. przy zmianie pieluszki?

Ja syna podmywałam wacikami i wodą, ale wtedy chusteczki to by rarytas i tak naprawdę jak myslę z perspektywy czasu, to te waiki i woda to wcale wygodne nie były- najpierw idź z jakąś miseczką po ciepłą wodę, za każdym razem ją potem wylej, wymyj miseczkę- e nie na to już teraz jestem za wygodna, ja będę używała chustezek od początku chyba, że małej skóra zastrajkuje- ale tu też zanim zupełnie odstawię to najpierw wszystkie na rynku dostępne wypróbuję :)