Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #9031 3 sierpnia 2011, 20:31

paprotka25 Supermama

editwil napisał(a)

A tak w ogóle dziś znów byłam w szpitalu. Na maksa zła jestem bo brat był w mieścinie a do taty nie podszedł nawet aby wodę podać. Szwagierka mi przyszła prosto po pracy do dzieci a ja poleciałam. Obcięłam mu paznokcie bo już miał straszne, podałam wodę, "oporządziłam" i poszłam, a i tak zleciało 1,5 godziny... aż się na sali pytali czy jedynaczka jestem, że tylko ja przychodzę i się tatą opiekuję :(
A teraz już padłam, sama jeszcze nie najlepiej się czuję, proszę się męża rodziny by pomogli a moi mają... Ale zawsze tak było, jak mama jechała na wakacje czy do szpitala to zawsze ja przychodziłam do taty. A przy nim trzeba dosłownie wszystko, i jakoś się nie brzydziłam... A moje rodzeństwo... eh :( a jest ich jeszcze 3 oprócz mnie.
Przepraszam że się żalę, ale w sumie nie mam komu nawet :(
A i byłam z dziećmi dowody wyrabiać, za jakieś 3 tygodnie będą mieli :)

Edytko, przykro mi że że wszystko jest na Twojej głowie, widzisz jak to jest, z rodziną najlepiej się wychodzi na zdjęciu... mam nadzieje że tacie szybko się poprawi i wróci do domu :) a rodzeństwo szkoda gadać, nie przejmuj się nimi to im powinno być wstyd że nawet się ojcem nie zainteresują....
A tak z ciekawości, po co wyrabisz dzieciom dowody? :)

Zgłoś nadużycie #9032 3 sierpnia 2011, 20:32

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

kup te siatkowe/ flizelinowe to rozwiążą ci problem :) Bo to drobienie z wkładą między udami to naprawdę ubaw- mój mąż do dzisiaj to pamieta ze szpitala jak leżałam po urodzeniu synka. Nawet kombinował, że mogłabym je sobie plasterkiem przyklejać do brzucha i tyłka - taki chciał być pomocny :) a wtedy tych siatkowych poprostu nie było w sklepach...

no kupię je kupię ale bawełniane majtochy też mam spakowane to nie będę ich wypakowywać może się przydadzą a jak nie to Robert je zabierze ze sobą do domu ,
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #9033 3 sierpnia 2011, 20:33

Konto usunięte
mam jeszcze jedno pytanie te siateczkowe majty to wszystkie są takie że można je prać czy nie wszystkie ??

Zgłoś nadużycie #9034 3 sierpnia 2011, 20:33

mamaela Supermama

editwil napisał(a)

A tak w ogóle dziś znów byłam w szpitalu. Na maksa zła jestem bo brat był w mieścinie a do taty nie podszedł nawet aby wodę podać. Szwagierka mi przyszła prosto po pracy do dzieci a ja poleciałam. Obcięłam mu paznokcie bo już miał straszne, podałam wodę, "oporządziłam" i poszłam, a i tak zleciało 1,5 godziny... aż się na sali pytali czy jedynaczka jestem, że tylko ja przychodzę i się tatą opiekuję :(
A teraz już padłam, sama jeszcze nie najlepiej się czuję, proszę się męża rodziny by pomogli a moi mają... Ale zawsze tak było, jak mama jechała na wakacje czy do szpitala to zawsze ja przychodziłam do taty. A przy nim trzeba dosłownie wszystko, i jakoś się nie brzydziłam... A moje rodzeństwo... eh :( a jest ich jeszcze 3 oprócz mnie.
Przepraszam że się żalę, ale w sumie nie mam komu nawet :(
A i byłam z dziećmi dowody wyrabiać, za jakieś 3 tygodnie będą mieli :)

rozumiem cię, znam ten ból... :( No co możesz zrobić, przeczekać ale ja bym kiedyś wygarnęła rodzeństwu... ja swojemu synowi też robiłam dowód niedawno- dumny jest, że ma. A teraz wpadłam na ten pomysł przemeldowania i będę musiała mu wyrobić kolejny- dobrze że dużo zdjęć mu zrobiłam, to nie muszę go ciągać do fotografa :)

Zgłoś nadużycie #9035 3 sierpnia 2011, 20:34

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

mam jeszcze jedno pytanie te siateczkowe majty to wszystkie są takie że można je prać czy nie wszystkie ??

siatkowe można prać a flizelinowe to pewnie by się rozleciały w praniu :)

Zgłoś nadużycie #9036 3 sierpnia 2011, 20:39

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

siatkowe można prać a flizelinowe to pewnie by się rozleciały w praniu :)

czyli siateczkowe są lepsze i te kupię :) dziękuję za wyjaśnienia :)

Zgłoś nadużycie #9037 3 sierpnia 2011, 20:46

Konto usunięte

editwil napisał(a)

W sumie sama nie wiem po co dowód :P Chciałabym jechać z nimi do Austrii do jednej z moich sióstr. Ale wiadomo- kasa :( W sumie tylko droga by nas kosztowała, bo tam byśmu u niej te kilka dni "gościli". Ale na dowody czeka się te 3 tygodnie więc nie wiadomo czy się wyrobimy przed rokiem szkolnym...
W każdym razie niech mają, i tak bezpłatne (szczerze się zaskoczyłam bo myślałam, że muszę zapłacić za dowody) no i nigdy nie wiadomo kiedy taki dokument może im się jednak przydać :P

za darmo ?? to ile Twoje dzieci mają lat Edytko ??

Zgłoś nadużycie #9038 3 sierpnia 2011, 20:48

mamaela Supermama

editwil napisał(a)

W sumie sama nie wiem po co dowód :P Chciałabym jechać z nimi do Austrii do jednej z moich sióstr. Ale wiadomo- kasa :( W sumie tylko droga by nas kosztowała, bo tam byśmu u niej te kilka dni "gościli". Ale na dowody czeka się te 3 tygodnie więc nie wiadomo czy się wyrobimy przed rokiem szkolnym...
W każdym razie niech mają, i tak bezpłatne (szczerze się zaskoczyłam bo myślałam, że muszę zapłacić za dowody) no i nigdy nie wiadomo kiedy taki dokument może im się jednak przydać :P

No dokładnie w ramach Unii Europejskiej dowód zastępuje i doroslym i dziecku paszport- a jest za darmo, króej się czeka  a paszport kosztuje i dłużej się czeka. Przy przekraczaniu granicy z dzieckiem ono musi mieć albo paszport albo dowód

Zgłoś nadużycie #9039 3 sierpnia 2011, 20:49

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

No dokładnie w ramach Unii Europejskiej dowód zastępuje i doroslym i dziecku paszport- a jest za darmo, króej się czeka  a paszport kosztuje i dłużej się czeka. Przy przekraczaniu granicy z dzieckiem ono musi mieć albo paszport albo dowód

w sumie jak ja po ślubie wymieniałam dowód to też nie płaciłam

Zgłoś nadużycie #9040 3 sierpnia 2011, 20:50

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

za darmo ?? to ile Twoje dzieci mają lat Edytko ??

nieważne ile mają lat- teraz dowody dla każdego wydawane są wszystkie bezpłatnie- nieważne nowe, wymieniane- sprawdzałam to bo będę się przemeldowywać i muszę zmienić sobie dowód. A dowód można wyrobić teraz nawet maluchom :)

Zgłoś nadużycie #9041 3 sierpnia 2011, 20:56

agf Supermama

mamaela napisał(a)

Nawet kombinował, że mogłabym je sobie plasterkiem przyklejać do brzucha i tyłka - taki chciał być pomocny :) a wtedy tych siatkowych poprostu nie było w sklepach...

Wyobraziłam sobie  te podkłady objechane taka szarą grubą taśmą pakową, po długości do brzucha i pleców... Fajnie, że chociaż wy mnie potraficie rozbawić :)

Zgłoś nadużycie #9042 3 sierpnia 2011, 20:59

agf Supermama
Co do dowodów to sama byłam w szoku jak na stronie UM przeczytałam, ze od stycznia 2010 chyba są bezpłatne... Mi ukradli 1,5 roku temu i jakoś dopiero teraz się zebrałam do wyrobienia nowego i dobrze :)

Zgłoś nadużycie #9043 3 sierpnia 2011, 21:01

paprotka25 Supermama

Margolcia napisał(a)

no kupię je kupię ale bawełniane majtochy też mam spakowane to nie będę ich wypakowywać może się przydadzą a jak nie to Robert je zabierze ze sobą do domu ,

jedne sobie zostaw bo na wyjście musisz coś na tyłek wciągnąć i wtedy też przydadzą Ci się zwykłe podpaski, bo nie wyobrażam sobie wracać do domu w tych wielkich podkładach i majtach z siatki

Zgłoś nadużycie #9044 3 sierpnia 2011, 21:07

paprotka25 Supermama

editwil napisał(a)

a to jak byście kiedyś mieli jechać za granice to mogą się przydać :) teraz już się nie płaci z dowód, ale jak zmieniałam po ślubie to jeszcze płaciłam, a teraz się wycfanili w urzędach i za dowód się nie płaci ale za to podnieśli opłate za prawo jazdy i niby się na jedym zaoszczędzi a na drugim ściągną... my jak się przemeldowaliśmy to wymienialiśmy dokumenty i tylko za prawko płaciliśmy, wogóle to ciągle zapominam żeby wymienić karte NFZ, będę za tydzień w pracy ze zwolnieniem to poprosze dziewczyny o to zaświadczenie z pracy które trzeba złożyć w NFZ żeby wymienili karte, a i do tej pory mamy nie wymieniony dowód rejestracyjny... nigdy nie ma czasu żeby jechać... musimy się chyba tym zająć bo jeszcze jakiś mandat dostaniemy za nieaktualne dane w razie kontroli...

Zgłoś nadużycie #9045 3 sierpnia 2011, 21:17

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

jedne sobie zostaw bo na wyjście musisz coś na tyłek wciągnąć i wtedy też przydadzą Ci się zwykłe podpaski, bo nie wyobrażam sobie wracać do domu w tych wielkich podkładach i majtach z siatki

Aż się uśmiałam jak to przeczytałam :) no pewnie, że do domu wracam w tym w czym chcę i nic szpitalowi do tego- jak zechcę w koronkowych stringach to tak wrócę :) ;)   żartuję oczywiście ale to śmieszne, że dorosłym kobietą narzuca się rodzaj majtoch jakie mają nosić :)

Zgłoś nadużycie #9046 3 sierpnia 2011, 21:20

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Wyobraziłam sobie  te podkłady objechane taka szarą grubą taśmą pakową, po długości do brzucha i pleców... Fajnie, że chociaż wy mnie potraficie rozbawić :)

oj to wodze fantazji puściłaś :) :) on proponował plasterki- takie z rolki, ale taśma pakowa niezłe :)

Zgłoś nadużycie #9047 3 sierpnia 2011, 21:42

olka8922 Gotowa na wszystko
agf nie przejmuj sie i nie placz bo nie warto. A placzac, denerwujesz tylko maluszka! Chlop zrozumie swoj blad i przeprosi. Szkoda czasu i nerwow na klocenie sie, tym bardziej w ciazy. Jaka matka w ciazy taki temperament bedzie mialo dziecko - chcesz zeby Ci po nocach plakalo? ;) bedzie dobrze :)
My sie dopiero umylismy, ogladam wlasnie na MTV specjalne wydanie o Amy Winehouse ;) od kiedy wyszlam spod prysznica to czuje taki nacisk na pecherz, ze az boli i kluje.Dzisiaj poczytalam na necie jak pielegnowac pupke noworodka, bo nie chcialabym od razu po urodzeniu uzywac tych chusteczek mokrych. Mamaela doradz co lepiej - zwykle waciki namoczone w wodzie czy jednak te chusteczki mokre nawilzane? co lepiej przy myciu pupki np. przy zmianie pieluszki?
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #9048 3 sierpnia 2011, 22:12

agf Supermama
Ja zamierzałam chusteczki mokre przy zmianie pieluch od początku używać, sąjakieś przeciwwskazania? I jak to z tym pępkiem w końcu? Spirytusem czy niczym ??

Zgłoś nadużycie #9049 3 sierpnia 2011, 22:20

paprotka25 Supermama

agf napisał(a)

Ja zamierzałam chusteczki mokre przy zmianie pieluch od początku używać, sąjakieś przeciwwskazania? I jak to z tym pępkiem w końcu? Spirytusem czy niczym ??

ja tam będę używać chusteczek, po coś one w koncu są, i nie trzeba się motać z wacikami, wodą tylko wyjmie się chusteczkę i wytrze dupke. U mnie ma być do pępka spirytus, z tego co wiem to zawsze się go używało i było dobrze więc wydaje mi się że to najlepsze rozwiązanie żeby go mieć

Zgłoś nadużycie #9050 4 sierpnia 2011, 8:48

paprotka25 Supermama
dzień dobry :) co to jeszcze wszystkie śpicie? chyba pierwszy raz jestem pierwsza :) wstałam dzisiaj po 7, bo byłam na pobraniu krwi, strasznie nie chciało mi się wstawać ale cóż, chociaż dzień będe mieć dłuższy :) zaraz ide robić sos do spaghetti na obiad i może zanim Jarek pojedzie do pracy pojedziemy kupić przewijak :)