Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8991 3 sierpnia 2011, 18:26

Donia1982 Gotowa na wszystko

desdemona napisał(a)

Dzien dobry :) .
Na meza tez sie zezlilam, pojechal wczoraj na nowe mieszkanie skladac lozeczko i wrocil z nowym LED tv-monitorem....
Znalazl sobie nowa zabaweczke ale na usprawiedliwienie stwierdzil ze lozeczko zlozone (fakt - widzialam na fotkach) a  monitor kupil zeby... zaoszczedzic na pradzie.
Nosz, te chlopy - z nimi zle, bez nich jeszcze gorzej :p .

faceci to gadżeciarze. mój to do mieszkania tak bardzo pragnął dużego tv, że nie mogłam mu odmówić. to był nasz pierwszy nabytek oprócz gotowej łazienki i łóżka :) Każdy ma jakieś słabości. Ja uwielbiam ciuchy :)
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #8992 3 sierpnia 2011, 18:33

mamaela Supermama
Witam ponownie, Nałaziłam się dzisiaj i nogi mnie bolą, więc lezę sobie, czytam co się tu pojawiło od południa i odpoczywam. Pojechałam do Reala- pościeli nie było;( ale kupiłam mężusiowi na wysprzedaży bluzę polarową, bo ta jego jakaś taka brzydka się zrobiła i skarpetki, sobie kupiłam kapcie do szpitaka, bo mam tylko takie już trochę używane gościnne (ja chodzę po domu na bosaka) i ich nie chcę zabierać. Zainwestowałam więc całe 15 zł w kapcie- takie lanserskie różowe w serduszka :)   No i zrobiłam zapasy owoców, bo już mi od soboty wyszły.  Chciałam kupić pieluchy tetrowe, bo nadal ich nie mam- ale były jakieś takie nijakie i nie wziełam- kupię jednak chyba na Allegro. Więc kupiłam tylko termometr do wanienki i zestaw do paznokci.  No i żarcie dla psa.
Potem pojechałam odebrać  te ubranka i matę. Normalnie jestem w szoku- na aukcji były 52 różne ubranka- body, pajce, bluzy, spodnie, sweterki itd- wszystko za 30 zł. A pani mi jeszcze dołożyła z 10 kolejnych ubranek, czapeczki, śliniaki, 4 grzechotki i nawet mleko Bebiko 1 (kupiła awaryjnie jakby karmienie piersią nie wyszło i nawet nie otwarte ważne do lutego 2012) - mnóstwo tego i za cenę jednej bluzy. A do tego aż do rozmiaru 74.  Mata tez  rewelacyjna, z pałąkiem i 5 zabawkami wiszącymi- kupiona za 25 zl. teraz piorę te ubranka. No i byłam u taty na cmentarzu, kupiłam tam przy okazji kwiatki do domu( begonie, niecierpki i lobelie po 1,2 zł za sztukę), to powsadzałam nowe do doniczek w miejsce tych przegnitych po deszczach i znów mam ładny ganek :)
A i w Realu odkryłam proszek Jelp 2 w1- soft  do kolorów proszek z płynem zmiękczajcym. Kupiłam pudełko za ok. 8 zł, ale ubranka są fajniejsze niż z Loveli- dużo miękciejsze- polecam!!!
Zjadłam ten krupnik z mężem i teraz odpoczywam, a on oczywiście chrapie na kanapie :)

Zgłoś nadużycie #8993 3 sierpnia 2011, 19:21

agf Supermama
Poczytałam sobie was, poczytałam, ale, że jestem nieprzytomna to już nic nie pamiętam. Ja miałam wczoraj późnym wieczorem kolejne spięcie wskutek czego wzięłam kołdrę, poduszkę i poszłam spać do pokoju, A finał taki, że w ogóle nie spałam, wierciłam się z boku na bok, prawie całą noc przeryczałam, koło 4.00 jadłam zimną pizzę z lodówki ipiłam colę... no bomba... A dziś wstałam koło 11, bo na 12 była SR. Wróciłam, wstawiłam pierwsze pranie, rozwiesiłam i w sumie tak się fatalnie czuję, że nic mi się nie chce. Oczy spuchnięte, głowa mnie boli, masakra. Weszłam tylko sprawdzić czy któraś może już coś do przodu ruszyła...

Zgłoś nadużycie #8994 3 sierpnia 2011, 19:27

muzzza Fajna mama
agf, masz teraz nerwowy czas i tyle, przejdzie niedługo... ja jeszcze z miesiąc temu tak miewałam, bo mnie piękny wkurw.. a ostatnio luz, no i my mamy jeden pokój to nawet gdzie iść nie miałam :)

Zgłoś nadużycie #8995 3 sierpnia 2011, 19:28

Konto usunięte

paprotka25 napisał(a)

wziełam te podkłady na łóżko z seni, 5 szt za 8 zł,

też mam te podkłady ja je dostałam od cioci i miałam je spakowane do torby podróżnej ale wypakowałam je ,no nie wiem kurcze czy mam je spakować  z powrotem :| a podkłady higieniczne te z bella mamma to po co są ??
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #8996 3 sierpnia 2011, 19:33

agf Supermama
Margolcia - bo jedno i drugie się nazywa podkłady. Jedne te ginekologiczne czy poporodowe to te wielkie podpachy, a drugie to te na łóżko jakby ci pociekło.

Zgłoś nadużycie #8997 3 sierpnia 2011, 19:34

Konto usunięte

agf napisał(a)

Margolcia - bo jedno i drugie się nazywa podkłady. Jedne te ginekologiczne czy poporodowe to te wielkie podpachy, a drugie to te na łóżko jakby ci pociekło.

aha ni i ja mam i to i to ,otworzyłam te podkłady higieniczne z bella i one w ogóle nie mają kleju żeby się trzymały majtek  :|

Zgłoś nadużycie #8998 3 sierpnia 2011, 19:35

agf Supermama
A w ogóle to powiem wam, ze zgłupiałam dziś po SR. Usłyszałam bowiem jeszcze nowsze zalecenia co do pielęgnacji pępka. Nie spirytus, nie nasączone waciki tylko... nic. Po kąpieli osuszyć jałowym suchym gazikiem, niczym nie smarować, nie psikać, samo się powinno zagoić. A jak nie to położna wyłapie, ze coś się dzieje i wtedy położne ponoć mają ten w sprayu octenisept czy coś. Nam powiedziała żeby niepotrzebnie nie wydawać kasy i nie kupować tego samemu. I już nie wiem w ogóle...

Zgłoś nadużycie #8999 3 sierpnia 2011, 19:37

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

aha ni i ja mam i to i to ,otworzyłam te podkłady higieniczne z bella i one w ogóle nie mają kleju żeby się trzymały majtek  :|

Bo one są nie do majtek ;) Teoretycznie w większości szpitali nie pozwalają nosić majtek - tylko nogami trzymać te podpachy. Ale wiem, ze przymykają oko i te siatkowe vzy jednorazowe można mieć po to właśnie by je utrzymać miedzy nogami...

Zgłoś nadużycie #9000 3 sierpnia 2011, 19:38

Konto usunięte
kurcze bo ja kupiłam też dwie paczki podpasek bella max to je też spakowałam to chyba tych podkładów (podpasek bez kleju) nie będę brać co ?? najwyżej sobie w domu je zużyję no już nie wiem co mam robić :|

Zgłoś nadużycie #9001 3 sierpnia 2011, 19:38

muzzza Fajna mama
Margolcia, hehe też to zauważyłam, ale z tego co wiem to czasem w ogóle bez majtek każą leżeć, to i klej nie pomoże. Ja przez chwilę kminiłam którą stroną się wkładkę laktacyjną wkłada, ale zauważyłam chyba mini wybrzuszenie na sutka :) ale beka hehe

Zgłoś nadużycie #9002 3 sierpnia 2011, 19:39

Konto usunięte

agf napisał(a)

Bo one są nie do majtek ;) Teoretycznie w większości szpitali nie pozwalają nosić majtek - tylko nogami trzymać te podpachy. Ale wiem, ze przymykają oko i te siatkowe vzy jednorazowe można mieć po to właśnie by je utrzymać miedzy nogami...

o kurcze jak takie coś trzymać między nogami ?? :| hahahha :) a przy cesarce też muszę chodzić bez majtek i z tym czymś między nogami ?? ??

Zgłoś nadużycie #9003 3 sierpnia 2011, 19:40

Konto usunięte

muzzza napisał(a)

Margolcia, hehe też to zauważyłam, ale z tego co wiem to czasem w ogóle bez majtek każą leżeć, to i klej nie pomoże. Ja przez chwilę kminiłam którą stroną się wkładkę laktacyjną wkłada, ale zauważyłam chyba mini wybrzuszenie na sutka :) ale beka hehe

ja zaraz też otworzę swoje wkładki i zobaczę hahah :P

Zgłoś nadużycie #9004 3 sierpnia 2011, 19:41

agf Supermama
Z tego co wiem to po cesarce też, bo te złogi, skrzepy i inne badziewie też ci ze środka spływa :(

Zgłoś nadużycie #9005 3 sierpnia 2011, 19:42

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Poczytałam sobie was, poczytałam, ale, że jestem nieprzytomna to już nic nie pamiętam. Ja miałam wczoraj późnym wieczorem kolejne spięcie wskutek czego wzięłam kołdrę, poduszkę i poszłam spać do pokoju, A finał taki, że w ogóle nie spałam, wierciłam się z boku na bok, prawie całą noc przeryczałam, koło 4.00 jadłam zimną pizzę z lodówki ipiłam colę... no bomba... A dziś wstałam koło 11, bo na 12 była SR. Wróciłam, wstawiłam pierwsze pranie, rozwiesiłam i w sumie tak się fatalnie czuję, że nic mi się nie chce. Oczy spuchnięte, głowa mnie boli, masakra. Weszłam tylko sprawdzić czy któraś może już coś do przodu ruszyła...

Oj to musiało być ostro wczoraj!!! A tak swoją drogą to co rano nic nie powiedział mężuś, a na SR ?? No a ta pizza w nocy to faktycznie akt desperacji ;) Może dzisiaj jakoś dojdziecie do porozumienia ?? tego w każdym razie życzę, bo takie stany to nic fajnego dla ciężaróweczki :( Ach ci faceci....

Zgłoś nadużycie #9006 3 sierpnia 2011, 19:42

Konto usunięte

agf napisał(a)

Z tego co wiem to po cesarce też, bo te złogi, skrzepy i inne badziewie też ci ze środka spływa :(

ale bez majtek ?? kurde to jak ja dam radę chodzić z szwami i podpaską bez kleju między nogami ?? matko nie dam rady !!

Zgłoś nadużycie #9007 3 sierpnia 2011, 19:47

mamaela Supermama

agf napisał(a)

A w ogóle to powiem wam, ze zgłupiałam dziś po SR. Usłyszałam bowiem jeszcze nowsze zalecenia co do pielęgnacji pępka. Nie spirytus, nie nasączone waciki tylko... nic. Po kąpieli osuszyć jałowym suchym gazikiem, niczym nie smarować, nie psikać, samo się powinno zagoić. A jak nie to położna wyłapie, ze coś się dzieje i wtedy położne ponoć mają ten w sprayu octenisept czy coś. Nam powiedziała żeby niepotrzebnie nie wydawać kasy i nie kupować tego samemu. I już nie wiem w ogóle...

No ja też podpytywałam położną o to co mam kupić dla małego do szpitala i pytałam właśnie o coś do pępka i usłyszałam, że w szpitalu kąpią na sucho by nie moczyc pępka i tak zalecają kilka dni też  w domu, wtedy  unika się moczenia kikuta i szybciej odpada. Po umyciu dziecka gąbeczką, wycieramy, właśnie gazik na suchy pępuszek i gojenie poprzez wietrzenie. A w drodze wyjątku właśnie ten spray, absolutnie nie spiryt. Ale ja chyba i tak na wszelki wypadek ten spray kupię, bo on się przyda na każdą ranę u syna, bo to nie tylko spray do pępka ale ogólnie przyspieszajacy gojenie ran

Zgłoś nadużycie #9008 3 sierpnia 2011, 19:48

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

kurcze bo ja kupiłam też dwie paczki podpasek bella max to je też spakowałam to chyba tych podkładów (podpasek bez kleju) nie będę brać co ?? najwyżej sobie w domu je zużyję no już nie wiem co mam robić :|

Po porodzie nie zezwalają na noszenie majtek ani podpasek bo mają warstwę folii- także po cesarce!! Więc raczej bierz do szpitala te wielkie podkłady poporodowe Bella i majki siatkowe a w domu zostaw sobie te podpaski

Zgłoś nadużycie #9009 3 sierpnia 2011, 19:49

paprotka25 Supermama
ja wkładki laktacyjne kupiłam z belli, i z tego co zauważyłam na opakowaniu mają po jednej str klej żeby przymocować do biustonosza :) ale jeszcze nie otwierałam

Zgłoś nadużycie #9010 3 sierpnia 2011, 19:50

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

o kurcze jak takie coś trzymać między nogami ?? :| hahahha :) a przy cesarce też muszę chodzić bez majtek i z tym czymś między nogami ?? ??

No chodzi się z tą podpachą jak gejsza nietutejsza, drobi się nózkami i już!!! Ja tak musiałam chodzić pierwszego dnia bo strasznie pilnowala położna, a potem już było spokojniej :)