Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #891 13 kwietnia 2011, 12:31

paprotka25 Supermama
to ja mam poniedziałek usg a wizyte wcześniej niż Wy bo 21 :) jeszcze przed świętami

Zgłoś nadużycie #892 13 kwietnia 2011, 12:35

Black_rose Supermama
hehe tzn. 13 maja będę w 31tc i wtedy to badanie USG będzie, bo tak cały czas mówimy "ostatnie pod koniec się robi" - to teraz wiadomo kiedy mniej więcej :P

Zgłoś nadużycie #893 13 kwietnia 2011, 12:46

Konto usunięte

Black_rose napisał(a)

hehe tzn. 13 maja będę w 31tc i wtedy to badanie USG będzie, bo tak cały czas mówimy "ostatnie pod koniec się robi" - to teraz wiadomo kiedy mniej więcej :P

aaaaa hahahah ojj zakręciłam się ;P
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #894 13 kwietnia 2011, 12:49

Konto usunięte

paprotka25 napisał(a)

to ja mam poniedziałek usg a wizyte wcześniej niż Wy bo 21 :) jeszcze przed świętami

dobrze Ci :) a już wiesz co będziesz miała? dziecko na pewno ale jakiej płci ??

Zgłoś nadużycie #895 13 kwietnia 2011, 12:50

schmetterling Supermama
oj dziewczyny,ani się obejżymy a już będziemy miały nasze maluchy obok siebie :)
ale się objadłam,zrobiłam łazanki dzisiaj na obiad ,pyyyychaaaaa !! :)

Zgłoś nadużycie #896 13 kwietnia 2011, 12:55

Konto usunięte
a ja gotuję gulasz z kaszą gryczaną do tego ogórek kiszony mniam :) dziewczyny tak na marginesie to co jakiej płci będziecie mieli pociechy ?? Wiecie już ??

Zgłoś nadużycie #897 13 kwietnia 2011, 13:07

muzzza Fajna mama
ja też chdzę prywatnie, a będę miała 3 usg tylko , ale w sumie to po co więcej jeśli jest okej wszystko.  Wczoraj się dowiedziałam- chłopiec :)

Zgłoś nadużycie #898 13 kwietnia 2011, 13:07

schmetterling Supermama
ja oczywiście jeszcze nie wiem :/

Zgłoś nadużycie #899 13 kwietnia 2011, 13:10

desdemona Zaprawiona w bojach
U mnie bedzie chlopak :) .

Zgłoś nadużycie #900 13 kwietnia 2011, 13:18

agf Supermama

muzzza napisał(a)

to co ile macie to usg? ja jestem w 22 albo 24 tc ( nie wiem już ) a mialam drugie robione, a ostatnie jakoś tak przed porodem będzie.

Ja miałam pierwsze w 12 tygodniu, drugie będę mieć po 2o tygodniu i trzecie przed końcem. Ogólnie jeśli nic się nie dzieje przyjęte są 3 badania. I z tego co ja wiem to wcale nie zależy to  od NFZ tylko po prostu ponoć tak jest bezpieczniej. Lepiej za duzo nie robić jeśli nie ma potrzeby, dlatego ja też sie zdziwiłam, ze dziewczyny mają na każdej wizycie robione...

Zgłoś nadużycie #901 13 kwietnia 2011, 13:24

schmetterling Supermama

agf napisał(a)

Ja miałam pierwsze w 12 tygodniu, drugie będę mieć po 2o tygodniu i trzecie przed końcem. Ogólnie jeśli nic się nie dzieje przyjęte są 3 badania. I z tego co ja wiem to wcale nie zależy to  od NFZ tylko po prostu ponoć tak jest bezpieczniej. Lepiej za duzo nie robić jeśli nie ma potrzeby, dlatego ja też sie zdziwiłam, ze dziewczyny mają na każdej wizycie robione...

jeszcze nie słyszałam że badanie usg robione na każdej wizycie może być niebezpieczne, to jakaś bzdura . Wątpię żeby lekarze wykonywali to badanie przy każdej wizycie jeśli rzeczywiście było by niebezpieczne.

Zgłoś nadużycie #902 13 kwietnia 2011, 13:24

schmetterling Supermama

agf napisał(a)

jeszcze nie słyszałam że badanie usg robione na każdej wizycie może być niebezpieczne, to jakaś bzdura . Wątpię żeby lekarze wykonywali to badanie przy każdej wizycie jeśli rzeczywiście było by niebezpieczne.

Zgłoś nadużycie #903 13 kwietnia 2011, 13:33

Black_rose Supermama
badanie USG dopochwowe to mi się obiło o uszy, że może być groźne gdy ma się przodujące łożysko, ale o takim normalnym na brzuszek to chyba nie jest w nim nic złego :) ostatnio miałam nawet 2, bo lekarz tak się zagadał ze mną, że zapomniał mi zważyć malucha :D i musiałam się wrócić ;) . Osobiście nie boję się tych częstych badań-myślę, że lekarz wie co robi :) a patrzeć to bym mogła na bobasa cały dzień :D więc się cieszę, że mam tak często :) .
Ja czekam na dziewczę - na 100% :D Będzie Laura albo Małgosia :)

Zgłoś nadużycie #904 13 kwietnia 2011, 13:35

muzzza Fajna mama
no moja lekarka jest takiego zdania . wiem że jest to po części wina tego że jest w wieku emerytalnym, ale z drugiej strony jakieś tam utra fale są wydzielane podczas badania, a jesli nic sie nie dzieje to badanie takie wykonywane jest raczej z ciekawości niz potrzeby.

Zgłoś nadużycie #905 13 kwietnia 2011, 13:35

Konto usunięte

Black_rose napisał(a)

badanie USG dopochwowe to mi się obiło o uszy, że może być groźne gdy ma się przodujące łożysko, ale o takim normalnym na brzuszek to chyba nie jest w nim nic złego :) ostatnio miałam nawet 2, bo lekarz tak się zagadał ze mną, że zapomniał mi zważyć malucha :D i musiałam się wrócić ;) . Osobiście nie boję się tych częstych badań-myślę, że lekarz wie co robi :) a patrzeć to bym mogła na bobasa cały dzień :D więc się cieszę, że mam tak często :) .
Ja czekam na dziewczę - na 100% :D Będzie Laura albo Małgosia :)

Małgosia piękne imię :D

Zgłoś nadużycie #906 13 kwietnia 2011, 14:04

Konto usunięte
kiedyś panowął pogląd że usg jest szkodliwe, ale na szczęście obaloną to nieprawdziwość :)  
a przez NFZ po prostu 3 badania usg są refundowane i tyle...
ja co prawda mam przez NFZ i moja robi mi praktycznie na każdej wizycie :P a bo to to jeszcze zmierzymy, zobaczymy, a to jeszcze sobie to sprawdzimy :D ale zdjęć już na tych 'dodatkowych' nie robi.
ale sie dzisiaj rozpisałyście... ja tu od rana na basenie a Mamuśki przy kompach od rana :)
moja wizyta to dopiero 5 maj... padne do tego czasu z tęsknoty za tym wspaniałym widokiem! dobrze że mi Dzidzia rekompensuje tą wizualną rozłąkę kopniakami :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #907 13 kwietnia 2011, 14:13

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam! ale mialam postow do poczytania... :) bylam dzisiaj u poloznej,odsluchiwalam serduszka,bije jak dzwon :D mierzyla mi brzuch,mowila ze na ten tydzien co jestem wymiary sa jak najbardziej idealne :) polozna mowila, ze maly jest po prawej stronie brzucha, dlatego tez jak duzo chodze kluje mnie po prawej stronie na dole.Mowila tez,ze moze kluc od umiejscowienia lozyska albo od miesni i ze lepiej zebym tak sobie nie chodzila :P w 28tygodniu ide pobrac krew, a nastepna wizyta 11maja, taak dlugo :( u mnie na 100% bedzie chlopak, a na imie bedzie mial Kamil :) w ogole sie zdziwilam, bo caly czas licze tygodnie i wczoraj powinien mi sie zaczac 24tydzien a polozna dzisiaj 2razy mowila ze jestem w 25tygodniu :|
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #908 13 kwietnia 2011, 14:14

olka8922 Gotowa na wszystko
a jak juz piszemy co na obiad to ja dzisiaj robie kotlety mielone, ziemniaki i surowke z ogorkow :) ostatnio ogladalam kuchenne rewolucje i gesslerowa mowila ze duzo lepsze sa mielone jak doda sie do nich troche przygotowanej wody, takze wyprobuje dzisiaj :D
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #909 13 kwietnia 2011, 14:16

Konto usunięte
kurcze jak ja Wam zazdroszczę że już co niektóre wiecie co będziecie mieć  :( cieszę ze wszystko jest u Ciebie Ola dobrze :D

Zgłoś nadużycie #910 13 kwietnia 2011, 14:18

schmetterling Supermama
ja też zazdroszczę !! :(