Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8891 2 sierpnia 2011, 14:43

olka8922 Gotowa na wszystko
Ty Motylkowa wrozka, przepowiesz mi kiedy urodze ?? :) czy w piatek z Aga i Gosia czy do piatku sie uwine ?? :D
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8892 2 sierpnia 2011, 14:46

Karolinia Supermama
A ja mam pomidorówkę ;)  
Najfajniej to by było urodzić tak do tygodnia przed terminem- już wszystko gotowe, a jeszcze się człowiek tak mocno może nie niecierpliwi ;) Dla dzidziusia też nie ma w sumie różnicy większej ;) |Chociaż mi jeszcze do października tyle czsu zostało a też bym chciała żeby to było już ;)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #8893 2 sierpnia 2011, 14:46

muzzza Fajna mama
ja mam termin na niedzielę, ale w ogóle nie czuję że to realne :)

Zgłoś nadużycie #8894 2 sierpnia 2011, 14:52

schmetterling Supermama

olka8922 napisał(a)

Ty Motylkowa wrozka, przepowiesz mi kiedy urodze ?? :) czy w piatek z Aga i Gosia czy do piatku sie uwine ?? :D

do piątku hmmm moja magiczna kula coś szwankuje dzisiaj :D :D
ale do piątku to może nie,chyba do poniedziałku :D

Zgłoś nadużycie #8895 2 sierpnia 2011, 14:58

desdemona Zaprawiona w bojach
To ja prosze o wpisanie do piatkowego klubu porodowek :) .
Wczoraj zszedl mi czop sluzowy, dzis bylam na wizycie, ktg pokazalo ze aktywnosc jest, w czasie badania wyszlo ze ujscie otwarte i pani doktor polaskotala malego po pietach, skierowanie na cc mam wystawione i tylko mam lezec z nogami do gory bo kazdy dzien to lepiej dla dziecka.
Ale zaraz jak wrocilam to puscil mi sie sluz z krwia wiec nie wiem ile to potrwa - wg lekarki moze w kazdej sekundzie, wiec na razie sobie leze i czekam co bedzie :D .

Zgłoś nadużycie #8896 2 sierpnia 2011, 14:58

snoopy90 Fajna mama

muzzza napisał(a)

ja mam termin na niedzielę, ale w ogóle nie czuję że to realne :)

złapie cie w kazdej chwili :D nawet sie nie spodziewasz tego :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #8897 2 sierpnia 2011, 15:00

snoopy90 Fajna mama

desdemona napisał(a)

Wczoraj zszedl mi czop sluzowy, dzis bylam na wizycie, ktg pokazalo ze aktywnosc jest, w czasie badania wyszlo ze ujscie otwarte i pani doktor polaskotala malego po pietach, skierowanie na cc mam wystawione i tylko mam lezec z nogami do gory bo kazdy dzien to lepiej dla dziecka.
Ale zaraz jak wrocilam to puscil mi sie sluz z krwia wiec nie wiem ile to potrwa - wg lekarki moze w kazdej sekundzie, wiec na razie sobie leze i czekam co bedzie :D .

heh to tobie napewno nie dojdzie trzymanie do piatku jak juz tak blisko jest :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #8898 2 sierpnia 2011, 15:04

schmetterling Supermama

desdemona napisał(a)

w takim razie powodzenia życzę :D i podziwiam za ten spokój jednocześnie i za wielki uśmiech :)

Zgłoś nadużycie #8899 2 sierpnia 2011, 15:06

Karolinia Supermama

desdemona napisał(a)

Wow to prawie już!! Trzymam kciuki ;)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #8900 2 sierpnia 2011, 15:06

snoopy90 napisał(a)

heh to tobie napewno nie dojdzie trzymanie do piatku jak juz tak blisko jest :D

Ee tam, luzik, za duzo sie nasluchalam o takich naglych przypadkach co jeszcze dwa tygodnie przeczekaly :D .
Mi dwa tygodnie nie groza bo jak nie ruszy sie samo to we wtorek rano pod noz - mialo byc w poniedzialek ale w weekend moj szpital ma ostry dyzur ginekologiczny i wiadomo ze w poniedzialek moze byc roznie.
Mam sie nie objadac zeby mozna bylo w kazdej chwili znieczulic do ciecia to oczywiscie mam teraz apetyt na WSZYSTKO - bo nie wiadomo kiedy znow bedzie mozna :D .
A przy okazji okazalo sie ze w moim szpitalu jest calodobowa poradnia laktacyjna wiec nie jest zle, choc laktator mam swoj jakby co to mi mezu przywiezie.

Zgłoś nadużycie #8901 2 sierpnia 2011, 15:06

desdemona napisał(a)

Ee tam, luzik, za duzo sie nasluchalam o takich naglych przypadkach co jeszcze dwa tygodnie przeczekaly :D .
Mi dwa tygodnie nie groza bo jak nie ruszy sie samo to we wtorek rano pod noz - mialo byc w poniedzialek ale w weekend moj szpital ma ostry dyzur ginekologiczny i wiadomo ze w poniedzialek moze byc roznie.
Mam sie nie objadac zeby mozna bylo w kazdej chwili znieczulic do ciecia to oczywiscie mam teraz apetyt na WSZYSTKO - bo nie wiadomo kiedy znow bedzie mozna :D .
A przy okazji okazalo sie ze w moim szpitalu jest calodobowa poradnia laktacyjna wiec nie jest zle, choc laktator mam swoj jakby co to mi mezu przywiezie.

A to juz co za dziwo ze mi sie zacytowal wlasny post ??

Zgłoś nadużycie #8902 2 sierpnia 2011, 15:15

schmetterling Supermama

desdemona napisał(a)

A to juz co za dziwo ze mi sie zacytowal wlasny post ??

czaryyyyy ;) ;)

Zgłoś nadużycie #8903 2 sierpnia 2011, 15:16

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Gosia - kto wie, może i Tobie się w piątek uda :)   Ja was słuchajcie tak podziwiam, że już chcecie, że nie macie pojęcia! U mnie strach przed porodem z każdym dniem jest większy i to jest przerażające...
Ja dziś jak mąż przyjedzie po 16.oo podjeżdżam do mojej przychodni dowiedzieć się jak tam sie rejestruje dziecko i czy stamtąd przychodzi położna po porodzie. Na SR mówili nam, że ojciec w szpitalu po urodzeniu musi zgłosić, gdzie dziecko będzie rejestrowane.
A przy okazji, Mamaela - czy ty masz w Medicoverze rodzinny pakiet wykupiony czy tylko na siebie?

Na razie mam tylko dla siebie, opłacany przez pracodawę. Mogę w każdej chwili wykupić pakiet rodzinny za 168 zł miesięcznie- obejmuje każdego członka mojej rodziny (każde dziecko) i ma taki zakres ich ubezpieczenie jak moje- zatanawiam się, choć to kupa kasy będzie.  Ale pomyślę o tym po urodzeniu małej- muszę podać dane dziecka, więc teraz nie mam jeszcze co ;) Póki co na razie reszta rodziny na NFZ będzie i żeby ułatwić sobie właśnie sprawy formalne, w przyszłym tygodniu muszę się przemeldować- bo na razie jestem zameldowana u mojej mamy- jakoś nie miałam potrzeby tego zmieniać, a teraz zorientowalam się, że jej nie dość że domeldują z urzędu małą, to jeszcze będzie właśnie problem z przychodnią, bo jako że ja do Medicovera od lat chodzę to należę do przychodni 34 km od domu :) - na pewno nikt z tej przychodni do mnie nie dojedzie. Dlatego będę się przemeldowywać i zmieniać przychodnię na taką blisko mojej wioseczki.

Zgłoś nadużycie #8904 2 sierpnia 2011, 15:20

mamaela Supermama

agf napisał(a)

A wiecie jak u was w miastach jest z poradniami laktacyjnymi? Ja u mnie tylko jedną bezpłatną znalazłam  :(   A ponoć warto sobie poszukać wcześniej i zorientować się też, gdzie można laktator wypożyczyć - może to i niegłupi pomysł jest? Bo w przypadku nawału w kilku pierwszych dniach może ponoć być konieczne odciągnięcie, a nie każdy ma. Ja nie mam, bo kupię dopiero jak się okaże, ze jakoś to karmienie nam idzie ;)

Ja też nie kupuję laktatora, z synem dałam radę odciągać nadmiar pokarmu ręcznie, zawsze mogę wysłać mężą po taki zwykły ręczny do apteki (pewnie z 50 zł max kosztuje). A poradni akurat u mnie jest kilka- przy moim szpitalu też i jest nawet prywatna położna w wiosece obok mojej dojeźdża do domu i ma laktator do wypożyczenia. Więc awaryjnie wiem gdzie szukać pomocy ;)

Zgłoś nadużycie #8905 2 sierpnia 2011, 15:23

mamaela Supermama

desdemona napisał(a)

Oj to chyba jednak dzisiaj powitasz dzieciątko, bo to raczej długo nie potrwa jednak :) fajnie CI :)

Zgłoś nadużycie #8906 2 sierpnia 2011, 15:42

schmetterling napisał(a)

do piątku hmmm moja magiczna kula coś szwankuje dzisiaj :D :D
ale do piątku to może nie,chyba do poniedziałku :D

hmm... czyli w weekend? ;> no okej, to dzieki za info :) oby magiczna kula tym razem sie sprawdzila :D i mnie wrozka nie zawiodla :P

Zgłoś nadużycie #8907 2 sierpnia 2011, 15:43

schmetterling napisał(a)

czaryyyyy ;) ;)

o tak desdemona, wrozka prawde Ci powie :D :)

Zgłoś nadużycie #8908 2 sierpnia 2011, 15:48

desdemona napisał(a)

Juz Cie wpisalysmy :) ale z tego co piszesz, to wydaje mi sie, ze do piatku nie pociagniesz ;) bedziesz trzymac juz malucha na rekach i bedziesz Nam kibicowala :)

Zgłoś nadużycie #8909 2 sierpnia 2011, 15:50

schmetterling Supermama

olka8922 napisał(a)

hmm... czyli w weekend? ;> no okej, to dzieki za info :) oby magiczna kula tym razem sie sprawdzila :D i mnie wrozka nie zawiodla :P

hmmmm chyba zmienię formę swojej działalności z bezpłatnej na pełno płatną :D no to co,to fakturę przyślę pocztą Olka :D

Zgłoś nadużycie #8910 2 sierpnia 2011, 16:00

Konto usunięte
Desdemona, zapraszamy na piątek ;D
heh chociaz u Ciebie to dosłownie jak z bombą :D w każdej chwili... ;)
padłabym gdybyśmy faktycznie w piątek rodziły :P no dosłownie bym padła :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*