Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8771 1 sierpnia 2011, 19:15

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

hej kobietki :) !
Napięcie rośnie jak widać :D kurcze już za chwilę się doczekacie! Przeleciało...eh... żebyście tylko miały maluchy jak Wampirella ;) , bo moja sieje terror :P
Noc prawie nie przespana. Mała koncertowała 3h do 2 nad ranem... a mówią, że dziecko jak popłacze to się zmęczy... hę ?!?!? Nauczka->nie dawać spać aż 5h, bo potem dziecko głupieje :/ Zobaczymy co będzie po dzisiejszym budzeniu co 3h na jedzonko przez całydzień... Do tego naturalnie marudziła po 1-1,5h po każdym karmieniu sobie. 
Zaszalałam... kupiłam pojemniki na pokarm :P całe 15zł za 4szt. ;) i bez wyrzutów sumienia sprzedaję małą na jutrzejszą noc rodzicom z zapasem mleka :) Rety..jakie to będzie piękne-wyspać się chociaż jedną noc...(no, te pobudki na odciągnięcie pokarmu przeżyję ;) ) Cóż, zaoferowali się to trzeba pożerować ;P

Cwaniara, ale jak się zaoferowali to korzystaj, najwyżej wiecej sie nie wychylą, jak im mała da popalić :)

Zgłoś nadużycie #8772 1 sierpnia 2011, 19:21

mamaela Supermama
Ja wróciłam tu po przymusowej przerwie- wyłączyli mi o 15 prąd i do 17 napewno nie było. Awaria jakiejś sieci energetycznej. Mężuś wrócił dziś wyjątkowo wcześniej bo o 16, a że był głodny to pojechalismy z Adamem na pizzę do DeGrasso- ja ma wszystko na prąd, więc nie miałam jak zrobić obiadu ;) Chłopaki wcinali pizzę, a mnie naszła ochota na moussakę. Nie była zła, ale koło greckiej moussaki, takiej jaką jadłam na Krecie czy Rodos, to ona nawet nie leżała- nie miała w ogóle bakłażana :( Ale zjadłam i dojadłam kawałek pizzy :) jak wróciliśmy to już prąd był. Teraz czekam do 20- będę dzwonić do położnej i może pojedziemy do szpitala na spotkanie ??

Zgłoś nadużycie #8773 1 sierpnia 2011, 19:22

Palonka83 Zadomowiona
hejka w piatek bylam w szpitalu(po tym jak przez dwa dni leciala mi brazowa wydzielina)zaznaczam ze mieszkam w uk,tym razem przebadali mi,zrobili ktg i stwierdzono mala infekcje...a dzis 2 razy znaczylam-plamilam jasna krwia a 2gi raz rozowy kolor byl jestem w 34 tygodniu obecnie- na necie wyczytalam ze to objaw bliskiego porodu,ze szyjka macicy sie skraca...a co wy na to ?? zaczynam sie niepokoic!!!
Palonka

Zgłoś nadużycie #8774 1 sierpnia 2011, 19:27

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

Cwaniara, ale jak się zaoferowali to korzystaj, najwyżej wiecej sie nie wychylą, jak im mała da popalić :)

hehe no daj Boże żeby się jeszcze kiedyś zaoferowali, bo jak dalej będzie tak koncertować i mieć godzinne fazy na tulenie w środku nocy to padnę ;)

Zgłoś nadużycie #8775 1 sierpnia 2011, 19:28

mamaela Supermama

Palonka83 napisał(a)

hejka w piatek bylam w szpitalu(po tym jak przez dwa dni leciala mi brazowa wydzielina)zaznaczam ze mieszkam w uk,tym razem przebadali mi,zrobili ktg i stwierdzono mala infekcje...a dzis 2 razy znaczylam-plamilam jasna krwia a 2gi raz rozowy kolor byl jestem w 34 tygodniu obecnie- na necie wyczytalam ze to objaw bliskiego porodu,ze szyjka macicy sie skraca...a co wy na to ?? zaczynam sie niepokoic!!!

no krwawienia czy plamienia to niepokojace objawy w ciązy, a na końcu mogą faktycznie być objawem skracania i otwierania szyjki - pozostaje ci więc uspokoić i czekać na dalszy rozwój wypadków albo znów do lekarza/ szpitala może jakoś powstrzymają, warto jeszcze poczekać kilka tygodni. ja to pewnie już bym była w szpitalu., bo ja bym panikowała... :)

Zgłoś nadużycie #8776 1 sierpnia 2011, 19:29

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

Ja wróciłam tu po przymusowej przerwie- wyłączyli mi o 15 prąd i do 17 napewno nie było. Awaria jakiejś sieci energetycznej. Mężuś wrócił dziś wyjątkowo wcześniej bo o 16, a że był głodny to pojechalismy z Adamem na pizzę do DeGrasso- ja ma wszystko na prąd, więc nie miałam jak zrobić obiadu ;) Chłopaki wcinali pizzę, a mnie naszła ochota na moussakę. Nie była zła, ale koło greckiej moussaki, takiej jaką jadłam na Krecie czy Rodos, to ona nawet nie leżała- nie miała w ogóle bakłażana :( Ale zjadłam i dojadłam kawałek pizzy :) jak wróciliśmy to już prąd był. Teraz czekam do 20- będę dzwonić do położnej i może pojedziemy do szpitala na spotkanie ??

Osz Ty :D smaka robisz na pizzę... mam nadzieję, że położna znajdzie chwilkę dla Was i porody się znowu nie wysypią ;)

Zgłoś nadużycie #8777 1 sierpnia 2011, 19:34

Palonka83 Zadomowiona

mamaela napisał(a)

no krwawienia czy plamienia to niepokojace objawy w ciązy, a na końcu mogą faktycznie być objawem skracania i otwierania szyjki - pozostaje ci więc uspokoić i czekać na dalszy rozwój wypadków albo znów do lekarza/ szpitala może jakoś powstrzymają, warto jeszcze poczekać kilka tygodni. ja to pewnie już bym była w szpitalu., bo ja bym panikowała... :)

Staram sie niedenerwowac ale wiecie jak to jest...brzuch czuje jakbym okres miala ale poki co nie mam skurczy,moze synus poczeka jeszcze troszke-jednak jezeli jutro bede plamic a skurczy nie bedzie to jade do szpitala :(
Palonka

Zgłoś nadużycie #8778 1 sierpnia 2011, 19:45

Palonka83 Zadomowiona

editwil napisał(a)

hm wiesz co z objawów wydaje mi się, że szyjka Ci się otwiera. Ja jadąc do porodu miałam takie w środku bóle jak w okres... Może warto jednak już dziś jechać, zawsze to dadzą coś na wstrzymanie a to jednak jeszcze 6 tygodni

tylko teraz plamienie ustalo i pewnie w szpitalu malo co mi pomoga tu w uk maja zupelnie inne podejscie...kurcze juz sama niewiem...poczekam na tatuska jak wroci z pracy i podejmiemy decyzje co robic..
Palonka

Zgłoś nadużycie #8779 1 sierpnia 2011, 19:55

Karolinia Supermama
Ooo ja, Palonka ja bym chyba już na pogotowie dawno dzwoniła ;) Nie potrafiłabym być taką spokojną...
Elaa narobiłaś ochoty na musakę ;) Wczoraj zrezygnowałam, a teraz znów mi się chce ;) Ale jestem najedzona, to tylko łakomstwo ;)
Jakoś się rozchodziłam i kręgosłup mi przestał boleć ;) I w końcu odebrałam dziś swój samochodzik z remontu to mi Paweł powiedział, że on w czawartek swój stawia i mój zabiera, ehh nie da się nacieszyć wyrwać z mojej wiochy;|
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #8780 1 sierpnia 2011, 20:03

mamaela Supermama

editwil napisał(a)

Ok, jest bezpłatne jak najbardziej, ale trzeba spełniać jakieś warunki ;) tzn, musi być anestezjolog dostępny :D jak ja dojechałam na 4 czy 5 to go nie było, albo spał :P Po drugie nie może być szyjka ileś tam rozwarta czy skurcze jakieś... nie wiem dokładnie ale tylko w 1 fazie porodu dają czy jakoś tak. Więc jak chcecie to od razu wołać a nie czekać, aż będzie za późno.
Black jak ładnie to ujęłaś- pożerować :D

Dlatego napisałam, że wcale nie wiem jak jest naprawdę, bo wiem że szpital szpitalowi nie równy. A szyjka może mieć rozwarcie max. na 7 cm, potem nie podaje się już znieczulenia. Podanie znieczulenia spowalnia akcję porodową, a przy 7 dziecko jest już bardzo nisko i spowalnianie może zagrażać jego bezpieczeństwu.

Zgłoś nadużycie #8781 1 sierpnia 2011, 20:06

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

hehe no daj Boże żeby się jeszcze kiedyś zaoferowali, bo jak dalej będzie tak koncertować i mieć godzinne fazy na tulenie w środku nocy to padnę ;)

a może sprobuj ją kłaść w waszym łóżku koło siebie? Może czując cię blisko będzie spać ?? I nie mów od razu, że nie chcesz przyzwyzaić do spania w waszym łóżku, najpierw spróbuj czy to w ogóle działa ??

Zgłoś nadużycie #8782 1 sierpnia 2011, 20:19

Karolinia Supermama
No i znowu kurczę jak nie urok to... Kręgosłup przestał to żebra bolą. Mam do Was pytanie, bardziej doświadczone mamusie ;) Do tej pory cały czas odczuwałam kopniaczki mojego maleństwa w dole brzucha, no i "wypinało" się po prawej stronie(pytałam Was o to ;) ) A dziś wogóle cały dzień mi spokoju nie dawało, ale miałam wrażenie, że te kopniaczki to najbardziej pod żebrami z lewej strony, czy to objaw przekręcenia się już ?? Jestem w 30/31 tyg.
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #8783 1 sierpnia 2011, 20:46

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

No macie konflikt, żadna panika- informujesz o tym jak Cię będą przyjmowali na porodówkę - tylko dobrze żebyś miała wynik grupy krwi tatusia też, a po porodzie dostaniesz prawdopodobnie taką surowicę, która zapobiega konfliktowi w kolejnej ciąży i dziecko będę wnikliwie obserwować pod kątem żółtaczki- zbadają małej grupę krwi i określą, czy ma konflikt z Tobą (czyli czy nie ma RH+). To częste, w szpitalu wiedzą co robić, tylko trzeba uprzedzić o konflikie serologicznym ;)
Dzieci z konfliktm z mamą mają często(ale nie zawsze) szybciej i silniejszą żółtaczkę fizjologiczną i czasem jak jest ona bardzo silna to zalecają nie karmienie dziecka przez 1 -2 dni piersią. Tyle- nic strasznego :)

dziekuje :D jak zawsze pomocna :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #8784 1 sierpnia 2011, 20:51

olka8922 Gotowa na wszystko
mi polozna zapisala w ksiazce ciazowej, ze jezeli nie urodze do poniedzialku to w poniedzialek mam przyjsc, bede miala badanie pochwy od srodka i masaz szyjki macicy, po masazu do domu i czekac az sie zacznie. A jak sie nie zacznie to juz inaczej beda wywolywac. Jeszcze przede mna caly tydzien, takze oby maluch sie ruszyl i wydostal w koncu z brzuchola :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8785 1 sierpnia 2011, 20:53

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

a może sprobuj ją kłaść w waszym łóżku koło siebie? Może czując cię blisko będzie spać ?? I nie mów od razu, że nie chcesz przyzwyzaić do spania w waszym łóżku, najpierw spróbuj czy to w ogóle działa ??

po karmieniu zasypia czasem na łóżku, ale po odbiciu się rozbudza i nie chce spać często nawet przy mnie :( no i mąż się bardzo wierci i chyba bym się bała że ją przygniecie czy coś-bo ja jak się położę tak się obudzę ;)

Zgłoś nadużycie #8786 1 sierpnia 2011, 20:56

snoopy90 Fajna mama
a jak bym chciala starac sie o becikowe na samotna matke i zasilek dla samotnej matka ??

Zgłoś nadużycie #8787 1 sierpnia 2011, 20:57

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

mi polozna zapisala w ksiazce ciazowej, ze jezeli nie urodze do poniedzialku to w poniedzialek mam przyjsc, bede miala badanie pochwy od srodka i masaz szyjki macicy, po masazu do domu i czekac az sie zacznie. A jak sie nie zacznie to juz inaczej beda wywolywac. Jeszcze przede mna caly tydzien, takze oby maluch sie ruszyl i wydostal w koncu z brzuchola :)

oj te czekanie ...najgorsze co moze byc zwłaszcza w twojej sytuacji

Zgłoś nadużycie #8788 1 sierpnia 2011, 21:00

agf Supermama

olka8922 napisał(a)

Ojejku, nie wiem jak to tam u ciebie jest, ale to już lepiej urodź w tym tygodniu. U nas nawet położna mówiąc o różnych "zabiegach" w porodzie mówiła o tym, ze jak poród wolno i dzie to robią ten masaż szyjki zeby przyspieszyć. I nawet ona tak nam powiedziała między nami żeby może lepiej pochodzić dłużej, pospacerować, pokucać, bo ten masaż to , ze tak powiem chyba do mało przyjemnych należy.... I myśle, że naprawdę mało skoro nawet ona radziła żeby się od razu tak nie godzić...

Zgłoś nadużycie #8789 1 sierpnia 2011, 21:03

agf Supermama
Black Rose- jaka fajna inicjatywa dziadków :) Sama pewnie będę padnięta jak przyjdzieco do czego, ale z teorii wiem, ze tak do 3 miesięcy się te karmienia i rytm dnia i nocy mogą ustalać... Ty już masz miesiąc za sobą :)

Zgłoś nadużycie #8790 1 sierpnia 2011, 21:04

snoopy90 Fajna mama

agf napisał(a)

Ojejku, nie wiem jak to tam u ciebie jest, ale to już lepiej urodź w tym tygodniu. U nas nawet położna mówiąc o różnych "zabiegach" w porodzie mówiła o tym, ze jak poród wolno i dzie to robią ten masaż szyjki zeby przyspieszyć. I nawet ona tak nam powiedziała między nami żeby może lepiej pochodzić dłużej, pospacerować, pokucać, bo ten masaż to , ze tak powiem chyba do mało przyjemnych należy.... I myśle, że naprawdę mało skoro nawet ona radziła żeby się od razu tak nie godzić...

dobrze wiedziec bo brzmi przyjemnie masaż szyjki :D