Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8751 1 sierpnia 2011, 17:20

agf Supermama
Aga , widzisz, teraz to już raz jedna z nas będzie mieć gorszy dzień, raz druga... ech, bez sensu. Przepij czekoladę melisą, zagryź jagodzianką i jakoś będzie :)
Gosia - kurcze na 4 masz termin, to lada moment... Ja podziwiam was wszytskie, co tak blisko już jesteście, że na spokojnie o tym piszecie, w między czasie obiadki i normalne życie. Mam nadzieję, ze to prawda, ze miesiąc przed się człowiek bardziej denerwuje niż kilka dni przed, bo póki co sobie nie wyobrażam...

Zgłoś nadużycie #8752 1 sierpnia 2011, 17:21

agf Supermama
Ja się zbieram, bo jadę do mamy na kawęi do teściowej na chwilkę, po drodze na pocztę. Do zobaczenia wieczorem!

Zgłoś nadużycie #8753 1 sierpnia 2011, 17:26

Konto usunięte
agf dosłownie, na przemian będziemy się wściekać :D heh babajagi z brzucholami :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #8754 1 sierpnia 2011, 17:32

olka8922 Gotowa na wszystko
o tak :D niedosc ze wiecznie ZŁE, to jeszcze wieeelkie i zgarbione od tego brzucha :D
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8755 1 sierpnia 2011, 17:47

Konto usunięte
ja z tą złością to dzisiaj pierwszy raz tak aż wymiękłam :) takt o jest :D wkońcu dziś 39 tydzień się zaczął :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #8756 1 sierpnia 2011, 17:50

olka8922 Gotowa na wszystko
ja pierwszy raz wybuchlam tydzien temu ;) pozniej sobie uswiadomilam, ze niepotrzebnie tylko sie poklocilam z chlopakiem :P a i w tamtym tygodniu tez bylam w 39tygodniu jak Ty :D moze to ten tydzien taki burzliwy :D
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8757 1 sierpnia 2011, 17:55

Donia1982 Gotowa na wszystko

snoopy90 napisał(a)

ja mam grupe krwi ARH(D)- a moj ARH(D)+ to jest konflikt serologiczny ?? bo tak mi tesciowa powiedziała ...i co teraz ?? zas panika

jest konflikt serologiczny. Ale to nie jest problem, lekarze dają na to coś. 
Moim zdaniem jęeśli teściowa jak chce się martwić, to niech się martwi sama. A ciebie niech nie  jeszcze obarcza swoim niepokojem. Pamiętaj, co było problemem 30 lat temu, to nie znaczy że teraz też jest. Na szczęście komuna minęła :)  
P.S. ja mam  ARH (d) + .A jaka ma mój to nie wiemy .
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #8758 1 sierpnia 2011, 18:26

paprotka25 Supermama
zrobiłam 3 naklejki na komode :) zaraz będę tworzyć dalej tylko muszę zjeść bułeczke bo zgłodniałam :)

Zgłoś nadużycie #8759 1 sierpnia 2011, 18:41

mamaela Supermama

gosias napisał(a)

Wróciłam z przychodni, szyjka bardzo krótka, macica się napina, maluszek strasznie ciagnie na dół, no zobaczymy...Ja mam termin na 4 a zwolnienie dostałam do 14, kurczę u m nie lepiej żebym nie przenosiła za dużo, w związku z tą cukrzycą...Ja właśnie robię pizzę...Ciekawe jak Olka :) Miłego popołudnia dziewczyneczki...

no to już bliziutko masz do przytulenia Helenki :)

Zgłoś nadużycie #8760 1 sierpnia 2011, 18:46

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

ja mam grupe krwi ARH(D)- a moj ARH(D)+ to jest konflikt serologiczny ?? bo tak mi tesciowa powiedziała ...i co teraz ?? zas panika

No macie konflikt, żadna panika- informujesz o tym jak Cię będą przyjmowali na porodówkę - tylko dobrze żebyś miała wynik grupy krwi tatusia też, a po porodzie dostaniesz prawdopodobnie taką surowicę, która zapobiega konfliktowi w kolejnej ciąży i dziecko będę wnikliwie obserwować pod kątem żółtaczki- zbadają małej grupę krwi i określą, czy ma konflikt z Tobą (czyli czy nie ma RH+). To częste, w szpitalu wiedzą co robić, tylko trzeba uprzedzić o konflikie serologicznym ;)
Dzieci z konfliktm z mamą mają często(ale nie zawsze) szybciej i silniejszą żółtaczkę fizjologiczną i czasem jak jest ona bardzo silna to zalecają nie karmienie dziecka przez 1 -2 dni piersią. Tyle- nic strasznego :)

Zgłoś nadużycie #8761 1 sierpnia 2011, 18:49

mamaela Supermama

Aga.W napisał(a)

Gosias no tak do końca zwolnienia żebyś wytrzymała... szał :)
ja w czwartek mam wizytę, zobaczymy co moja pani dr. mi powie :)  
Kurcze ale dzisiaj mam nerwa. wiecznie wszyscy u mnie się użalają naokoło a ja wiecznie siedze i uspokajam i pocieszam. cholera ja ledwo łaże, tak mnie wszystko boli a jedyne co powiem to jedynie jak ktoś zapyta jak się czuje - 'jak w ciązy, ciężko i tyle'. bo co się żalić?
a dzisiaj mi się wyczerpała cierpliwość dla tych marud. cholera, czuje sie beznadziejnie, boli mnie każda kosteczka, każde ścięgienko naokoło pipy i mam wszystkiego dosyć! cholera, siedzieć mi cięzko, chodzić jeszcze gorzej i wiecznie jeszcze coś trzeba zrobić. normalnie żeby przed porodem odpocząć jak należy to trzeba do szpitala iść albo zamknąć się w izolatce. normalnie mam wszystkiego dosyć. DOSYYYĆĆĆ!!!
wrrr... do dupy z tym wszystkim. normalnie wszystkim facetom życze ciąży, a wszystkim babsztylom również - żeby przypomniały sobie jak to ciężko przed samym porodem z wielkim dzieciaczkiem w brzuchu chodzić... 
ahh normalnie nie mogę dzisiaj!! 
ok, już się wyżaliłam...

Wyluzuj troszkę, uśmiechnij się do siebie i brzucham, zrób sobie jakąś przyjemność- zjedz coś dobrego, poczytaj coś fajnego, posłuchaj jakiejś ulubionej muzyki, zrób sobie maseczkę- cokolwiek byle przyjemne było :)

Zgłoś nadużycie #8762 1 sierpnia 2011, 18:50

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

a propo znieczulenia? płatne jest czy bezplatne w pl ??

zgodnie z nowymi przepisami to szpital nie ma prawa pobierać opłat za znieczulenie, ale jak to jest i czy wszędzie tego przestrzegają - nie wie ;)

Zgłoś nadużycie #8763 1 sierpnia 2011, 18:55

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Aga! Napisałas dokładnie to, co czuję!!Gosia nie mysleli u Ciebie o cesarce? Wiecie jaka jestem guła? Znalazałam dzis umowe o pracę, a tam jak byk,że mam umowę do 31 lipca, ale 2012 roku!!!!! ;) A ja tu się stresowałam.Ciekawe, czy w takim wypadku dadzą wychowawczy?

o mamuśku, ale Ty faktycznie jesteś zakręcona :)   No pewnie, że dadzą ale tylko do 31.07.2012- poniżej podstawa prawna:
"pracownikowi wykonującemu pracę na podstawie umowy na okres próbny, czas
określony lub na czas wykonywania określonej pracy, a także osobie,
która zgłosiła stosowny wniosek już po złożeniu wypowiedzenia – urlopu
wychowawczego udziela się do końca trwania umowy. Z dniem rozwiązania
stosunku pracy automatycznie ustaje prawo do urlopu wychowawczego.
Udzielenie urlopu wychowawczego na okres dłuższy niż do końca okresu, na
który została zawarta umowa o pracę na czas określony, może być – w
zależności od okoliczności konkretnego wypadku – uznane za zawarcie w
sposób dorozumiany umowy o pracę na czas nieokreślony"

Zgłoś nadużycie #8764 1 sierpnia 2011, 18:56

Black_rose Supermama

snoopy90 napisał(a)

teraz nic :) po porodzie dostaniesz zastrzyk w tyłek i tyle ;)

Zgłoś nadużycie #8765 1 sierpnia 2011, 18:56

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Ale mam dzis beznadziejny dzień, masakra;| Boli mi kręgosłup, w zasadzie od wczoraj już, ale dziś jest coraz gorzej;( I nie mam ochoty na nic... Dobrze przynajmniej że Bąbelek dziś szaleje to mi porzynajmniej humor poprawia ;) Wogóle jakoś mi smutno, wczoraj miałam ur i tak soboie dziś myślę, zawszze jakoś imprezowaliśmy i wogóle, a tu doopa. Paweł chciał mnie zabrać do kina i na kolację wczoraj, ale jakiś miałam zj**any humor i nie miałam ochoty...Ale dostałam śliczne kwiaty ;)

No to wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszych urodzin :)

Zgłoś nadużycie #8766 1 sierpnia 2011, 18:58

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

no, poczekam za Elką.Bo chciałabym wiedzieć, czy dadzą całość(zawsze można przerwać), czy inaczej.Paprotka, miej litość -jagodzianka chodzi za mną juz od kilku dni! :) Na razie wcinam nektarynki, bo po porodzie szlaban.Snoopy -na Twoim miejscu umarłabym, albo narobiłabym takiego wrzasku,że facet by spieprzył!W piatek jade do Justynki na wieś.Ale tym razem pociągiem, bo kierować 70 km jest juz za ciężko -ciśnie brzuch za kierownicą ;)

Już napisałam jak jest z urlopem :) A u mnie tez kierownica wchodzi już w konflikt z brzuchem :) hehehe... a fotela dajej odsunąć nie mogę, bo nie dosięgnę stopami do pedałów :)

Zgłoś nadużycie #8767 1 sierpnia 2011, 19:01

mamaela Supermama

Donia1982 napisał(a)

witam,
Romka, jeżeli masz umowe o prace do 31 lipca 2012, to dostaniesz urlop i zasiłek wychowawczy.

z zasiłkiem to nie tak od razu- przyznanie zasiłku wychowawczego jest uzależnione od zarobków na członka rodziny.
400 złotych miesięcznie należy się każdej matce, która przebywa na urlopie wychowawczym, a w jej rodzinie  dochód na jedną osobę nie przekracza 504 zł.- brutto niestety :( i na dodatek podstawą jest dochód z ubiegłego roku (jednym z wielu wymaganych dokumentów jest zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o przychodzie za zeszły rok podatkowy (odrębne dla żony i dla męża).

Zgłoś nadużycie #8768 1 sierpnia 2011, 19:05

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

wlasnie po glupią pieczątke do Urzędu pracy ale zaraz sie dowiem co i jak z becikowym :D

a czego nie wiesz o becikowym?

Zgłoś nadużycie #8769 1 sierpnia 2011, 19:08

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

zrobiłam 3 naklejki na komode :) zaraz będę tworzyć dalej tylko muszę zjeść bułeczke bo zgłodniałam :)

fajna taka robótka nie ?? Ja poobklejałam szyby w pokoju małej obrazeczkami z farbek witrażowych, ktore zrobiłam- cudowne wyszły, nawet teściowa się zachwycała ;) A na meble też ponaklejałam naklejki :) I od razu takie dziecięce się zrobiły :)

Zgłoś nadużycie #8770 1 sierpnia 2011, 19:11

Black_rose Supermama
hej kobietki :) !
Napięcie rośnie jak widać :D kurcze już za chwilę się doczekacie! Przeleciało...eh... żebyście tylko miały maluchy jak Wampirella ;) , bo moja sieje terror :P
Noc prawie nie przespana. Mała koncertowała 3h do 2 nad ranem... a mówią, że dziecko jak popłacze to się zmęczy... hę ?!?!? Nauczka->nie dawać spać aż 5h, bo potem dziecko głupieje :/ Zobaczymy co będzie po dzisiejszym budzeniu co 3h na jedzonko przez całydzień... Do tego naturalnie marudziła po 1-1,5h po każdym karmieniu sobie. 
Zaszalałam... kupiłam pojemniki na pokarm :P całe 15zł za 4szt. ;) i bez wyrzutów sumienia sprzedaję małą na jutrzejszą noc rodzicom z zapasem mleka :) Rety..jakie to będzie piękne-wyspać się chociaż jedną noc...(no, te pobudki na odciągnięcie pokarmu przeżyję ;) ) Cóż, zaoferowali się to trzeba pożerować ;P