Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8571 31 lipca 2011, 12:58

mamaela Supermama

agf napisał(a)

No to przy okazji wizyty u pediatry i tej witamiiny D dowaiem się o jakieś inne leki, przeciwgorączkowe itd, wcześniej nie będę kupować bo nie wiem co. A herbatek koperkowych to nie cierpię, na sam zapach mi niedobrze, a ponoć jak karmi się piersią to te herbatki mama pije, a nie dziecko... brrrr... na razie nie kupuję, dopoiero jakby się kolki pojawiły to wtedy.

wiesz o są takie specjalne mieszanki herbatki i nawet kawy dla mam karmiacych. tam nie tylko jest koperek w składzi, ale też- ja tma bardziej pamietam, że one pachniały anyżkiem.

Zgłoś nadużycie #8572 31 lipca 2011, 13:00

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

Zostal mi 1 dzien... Ludzie, ale zlecialo... :) az z zachwytu spac mi sie nie chce :D

no to już tak malutko :)   będziesz tulić dzidzię szybciutko już :)

Zgłoś nadużycie #8573 31 lipca 2011, 13:04

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

a dziś miałam iść do kościoła ale tak mnie biodra bolały i nogi całą noc że aż płakałam z bólu :( ale to przez te chodzenie wczorajsze po sklepach-już nie dla mnie :| jestem już po śniadanku (4 kawałki ciasta :D ) i kawce ,obiad mam wczorajszy więc dziś cały dzień leżę :)
Miłego dnia dziewczyny :D

no przesadziłaś z tym łażeniem, kości miednicy się porozsuwały już i niestety ból jest makabryczny jak się przesadzi(ja to pamietam jako najgorsze  z koncówki ciąży z synem). Ty powinnaś się jednak bardziej oszczędzać lub lazić na raty :) wiem łatwo mówić, trudniej zrobić, bo się chce jednak cały czas zachować aktywność ;)
Ale dzień zaczynasz przyjemnie słodko, poprawi Ci się humorek:0

Zgłoś nadużycie #8574 31 lipca 2011, 13:08

wenus1988 Gotowa na wszystko
heyka, dawno mnie nie było. Odważyłam sie pojechać nad morze, pobyłam parę dni ale w sumie pogoda nie dopisała także w morzu jedynie nużki omoczyłam i połaziłam po molo i nic szczególnego wiecej. Wczoraj byłam na kajakach na spływie oczywiście bez wiosła tylko mąż z tyłu wiosłował a ja siedziałam sobie jak PANI :-) Chodzę jak żółw albo jakiś ślimak i przeszły mi troche bóle co wcześniej leżałam w szpitalu przez nie i teraz wiem że po prostu robiłam wszystko za szybko... Teraz sie obijam i czekam aż malutka będzie chciała wyjść. Jutro idę do lekarza bo sie kończy zwolnienie i pewnie już niebawem zacznie sie jakis wiekszy postęp

Zgłoś nadużycie #8575 31 lipca 2011, 13:31

mamaela Supermama
witam,Przeczytałam co napisałyście, poodpowiadałam i teraz krótko co u mnie.
Wczoraj tesciówka była aż do 19, ale była mało uciążliwa- wybrałam z nią ostateczną wersję kolorów wozka- będzie szary z czarno-kolorowymi wstawkami. Kolor chłopięcy, ale wstawki już dziewczęce :) dała nam na wózek, więc dałam jej mozliwość udziału w wyborze koloru. Ale zamówimy go dopiero za jakiś czas, w końcu jeszcze z 6 tyg. przed nami :) Dołożyła jeszcze 500 na co chcemy :) szrpnęła się :) Więc chyba kupię wymarzoną kołyskę kolkrafta albo simply city- chciałam najpierw taką dostawkę do sypialni, bo dużo tańsza ale kołyska fajniejsza i mogę ją przenosić sobie na dół w domu i będę miała malutką blisko siebie a nie na górze. Uzywana kołyska na Allegro jest do kupienia za jakieś 250 zł, to teraz mam na nią kasę. A reszta będzie akurat na pościel i jakieś tam manele,które jeszcze trzeba kupić. Jak ją odwoziliśmy wjechaliśmy do sellgrosa po picie, ona weszła z nami i przy okazji zaciągnęła mnie na art. dziecięce i kupiła nam 2 ręczniki dla małej - śliczny żółciutki z canpola i taki rózowy i taki beżowy haftowany kocyk- milusi taki niezbyt gruby i niezbyt duży akurat do wózka. To tego już też nie muszę kupować. Chciała poingerować w wybór imienia, zaczęła przy obiedzie ale jak zobaczyła moją minę jak zaproponowała Agatę to zaraz sobie odpuściła :) Ogólnie dzień minął całkiem dobrze, pomimo wstretnej pogody.

Zgłoś nadużycie #8576 31 lipca 2011, 13:33

mamaela Supermama
A i dzisiaj mielismy się spotkać z położną w szpitalu o 12, ale zadzwoniła przed 11 że ma aż 4 porody jednocześnie i nie znajdzie dla nas czasu i mam zadzwonić po 15 czy już się skończył ten szał:0 ma dziś zmianę do 20, to zobaczymy czy znajdzie czas dziś na spotkanie, jak nie to umówię się na przyszly tydzień, ale kurcze wtedy będę musiała pojechać sama, bo mąż do 17 żadnego dnia nie wyrwie się z pracy- ostatni tydzień przed urlopem i ma nawał roboty.

Zgłoś nadużycie #8577 31 lipca 2011, 13:39

martka27 Początkująca
Hej sierpnióweczki i inne przyszłe mamusie,
ja juz jutro sie kładę do szpitala.Więc dziś wykorzystałam ostatnią niedzielę-poszłam do kościółka, spowiedzi. Było bardzo fajnie, bo zaczepiała mnie taka 3 letnia dziewczynka-dotykała brzuszka, nawet mi na kolanach siedziała.
Ja czekam na ostatni pyszny, kaloryczny, obiadek- i jem właśnie nektarynki i brzoskwinie-długo tego nie pojjem :)
Oj, moja teściowa też się wtrącała w wybór imienia- Nadia jej sie nie podoba. Miałam juz dośc i ws końcu powiedziałam, że miała swoje dzieci i je nazwała jak chce, więc niech teraz nie ingeruje, jak my nazwiemy małą, bo to nasze dziecko.
Dziś do 24 moge jeśc, potem juz nic, tylko troche wody pić :)
Więc musze sie jeszcze najeśc dobrych rzeczy. Własnie czekam na schabowe z ziemniaczkami i fasolką :)

Zgłoś nadużycie #8578 31 lipca 2011, 14:20

mamaela Supermama

martka27 napisał(a)

Hej sierpnióweczki i inne przyszłe mamusie,
ja juz jutro sie kładę do szpitala.Więc dziś wykorzystałam ostatnią niedzielę-poszłam do kościółka, spowiedzi. Było bardzo fajnie, bo zaczepiała mnie taka 3 letnia dziewczynka-dotykała brzuszka, nawet mi na kolanach siedziała.
Ja czekam na ostatni pyszny, kaloryczny, obiadek- i jem właśnie nektarynki i brzoskwinie-długo tego nie pojjem :)
Oj, moja teściowa też się wtrącała w wybór imienia- Nadia jej sie nie podoba. Miałam juz dośc i ws końcu powiedziałam, że miała swoje dzieci i je nazwała jak chce, więc niech teraz nie ingeruje, jak my nazwiemy małą, bo to nasze dziecko.
Dziś do 24 moge jeśc, potem juz nic, tylko troche wody pić :)
Więc musze sie jeszcze najeśc dobrych rzeczy. Własnie czekam na schabowe z ziemniaczkami i fasolką :)

Oj to fajnie z tą dziewczynką miałaś :)
No to miłego jedzonka zyczę i oczywiście spokojnego porodu i zdrowej fajnej dzidzi :)

Zgłoś nadużycie #8579 31 lipca 2011, 15:01

martka27 Początkująca
dziękuję :)
ale już mnie stresik łapie, z drugiej strony chciałabym już tulić córcię :)

Zgłoś nadużycie #8580 31 lipca 2011, 15:23

Romka Fajna mama

mamaela napisał(a)

wg. mojej wiedzy noworodkowi nie podaje się żadnego leku bez zalecenia lekarza- do skonczenia  1 m-ca chyba, jak cokolwiek jest dziecku to trzeba zasuwać w te pędy do pediatry,a właściwie neonantologa. Ja tam bym nic nie kupowała na zapas- poczekaj do wizyty położnej ona ci zaleci ew. witaminki lub zrobi to lekarz przy wypisie ze szpitala.
Wit. D jest co najmniej kilka rodzai w aptece- to lekarz ustala jaką masz podawać i jaką dawkę. Syropów się noworodkowi nie podaje - leki przeiwgorączkowe dostaje jak musi w czopkach, ale ich wielkość (zazwyczaj tnie się czopek) ustala się do wagi maluszka- łatwo przedawkować. Jak zacznie gorączkować w 1 m-cu to musisz dzwonić po lekarza, a do jego przyjazdu obniża się temperaturę domowymi sposobami- letnia kąpiel.

Nam lekarz mówił,że nie wolno ciąć czopków!!!! Dawka leku jest w tej specjalnej otoczce, ale nie wiadomo, czy jak sie przetnie akurat pół porcji wyjdzie!może byc właśnie 3/4, albo 1/3 i nie wiadomo!
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #8581 31 lipca 2011, 15:42

Romka Fajna mama
W pracy nic o mojej nowej umowie nie wiedzą.Oddałam zwolnienie, opróżniłam szafkę.Taka niepewność też niefajna.Za miesiąc mam termin -mały dziś szaleje,chyba czuje mój strach ;) No, cielawe, co zrobie jak mi zostanie dzień, dwa ;)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #8582 31 lipca 2011, 15:47

muzzza Fajna mama
ale dzień przytrzymany. z tych nudów wymyśliłam kolejne pytanie z serii : dobrze że mnie nie znacie :)
bo z tego co wyczytałam, to wydaję mi się że body zakłada się pod pajacyki czy śpiochy ... ja myślałam że wszystko na golaska się zakłada, a na body jeśli jest chłodniej to jakieś spodenki i bluzeczki, ale że spiochy  na coś ?

Zgłoś nadużycie #8583 31 lipca 2011, 15:48

muzzza Fajna mama

Romka napisał(a)

No, cielawe, co zrobie jak mi zostanie dzień, dwa ;)

mi został tydzień, a denerwuję się mniej niż 2 miesiące przed! może to taka reakcja obronna organizmu, że wyparłam z głowy fakt iż to lada dzień :)

Zgłoś nadużycie #8584 31 lipca 2011, 15:56

Black_rose Supermama

olka8922 napisał(a)

Zostal mi 1 dzien... Ludzie, ale zlecialo... :) az z zachwytu spac mi sie nie chce :D

oj uciekają te dni :) a przy dziecku to już wcale leci... :)

Zgłoś nadużycie #8585 31 lipca 2011, 15:58

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Nam lekarz mówił,że nie wolno ciąć czopków!!!! Dawka leku jest w tej specjalnej otoczce, ale nie wiadomo, czy jak sie przetnie akurat pół porcji wyjdzie!może byc właśnie 3/4, albo 1/3 i nie wiadomo!

ja pamiętam, że cięłam synowi czopki pyralginy- jak miał już prawie rok i złapał infekcję z wysoką gorączką i ibufen mu nie pomagał - lekarz kazał przecinać na połowę. Ale pewnie co lekarz to opinia, jak zawsze i ze wszystkim :)

Zgłoś nadużycie #8586 31 lipca 2011, 15:59

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

mnie bardziej przeszkadza niskie ciśnienie! Właśnie ratuje się kawą, a wcześniej wypiłam colę zero.Nawet zaczęła mi smakowac.No, ale tak jest, jak nie można nic innego.Moja sunia właśnie dostała cieczkę;/ Tosia załozyła jej swoje stare majtki -łazi teraz obrażona na cały świat, hihi)(oczywiście Muszka ;) )

oj to macie teraz ubaw z suni, ja między innymi dlatego nie chciałam suki tylko psa. Chociaż w tym miocie była taka śliczniutka suczka.

Zgłoś nadużycie #8587 31 lipca 2011, 16:08

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

Wczoraj tesciówka była aż do 19, ale była mało uciążliwa- wybrałam z nią ostateczną wersję kolorów wozka- będzie szary z czarno-kolorowymi wstawkami. Kolor chłopięcy, ale wstawki już dziewczęce :) dała nam na wózek, więc dałam jej mozliwość udziału w wyborze koloru. Ale zamówimy go dopiero za jakiś czas, w końcu jeszcze z 6 tyg. przed nami :) Dołożyła jeszcze 500 na co chcemy :) szrpnęła się :) Więc chyba kupię wymarzoną kołyskę kolkrafta albo simply city- chciałam najpierw taką dostawkę do sypialni, bo dużo tańsza ale kołyska fajniejsza i mogę ją przenosić sobie na dół w domu i będę miała malutką blisko siebie a nie na górze. Uzywana kołyska na Allegro jest do kupienia za jakieś 250 zł, to teraz mam na nią kasę. A reszta będzie akurat na pościel i jakieś tam manele,które jeszcze trzeba kupić. Jak ją odwoziliśmy wjechaliśmy do sellgrosa po picie, ona weszła z nami i przy okazji zaciągnęła mnie na art. dziecięce i kupiła nam 2 ręczniki dla małej - śliczny żółciutki z canpola i taki rózowy i taki beżowy haftowany kocyk- milusi taki niezbyt gruby i niezbyt duży akurat do wózka. To tego już też nie muszę kupować. Chciała poingerować w wybór imienia, zaczęła przy obiedzie ale jak zobaczyła moją minę jak zaproponowała Agatę to zaraz sobie odpuściła :) Ogólnie dzień minął całkiem dobrze, pomimo wstretnej pogody.

o jak Ci fajnie :) kapitalna sprawa taki zastrzyk gotówki :)

Zgłoś nadużycie #8588 31 lipca 2011, 16:15

snoopy90 Fajna mama
heyka :D nam tez tesciowa dała 500zł i 200 zł cioctka Rafała ,teściowa mówila ze juz mi ostatne dni daje i urodze bo jak sie dziecko obroci to jakies 2 tyg i wychodzi...dziwna filozofia

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #8589 31 lipca 2011, 16:16

Black_rose Supermama
Hej kobietki!
Pogoda pod psem-nawet mała przespała 5h bez jedzenia ;) za to teraz już 2h marudzi :/... Mąż uciekł na zakupy kupić ojcu prezent na urodziny a ja cuduję jak się z dzidzią dogadać-ciężka sprawa...
Szwy mi się kurde wreszcie goją! 5tyg po porodzie :/-miło z ich strony... Byłam na zakupach z małą, bo 20.08 idziemy na wesele i kupiłam sobie na wyprzedażach śliczną bluzkę i spodnie :) -najłatwiej będzie odciągać pokarm, zresztą w żadnej kiecce nie wyglądałam dobrze z tą mleczarnią :P I jeszcze piersi przestały mnie boleć przy karmieniu :) ... ->miesiąc męczarni dobiegł końca ;) !
Auto sprzedaliśmy i jakaś uziemiona się czuję :P , bo już sobie nie wyskoczymy na zakupki "ot tak" bo się nam zachciało czegoś tam wieczorem na film.
:/-> Majka właśnie daje koncert - muszę stwierdzić, że coraz lepiej wychodzi jej krzyczenie :) i głośniej. No nic... wracam do mojej terrorystki :)
3majcie się kobietki!

Zgłoś nadużycie #8590 31 lipca 2011, 16:21

snoopy90 Fajna mama

Black_rose napisał(a)

Hej kobietki!
Pogoda pod psem-nawet mała przespała 5h bez jedzenia ;) za to teraz już 2h marudzi :/... Mąż uciekł na zakupy kupić ojcu prezent na urodziny a ja cuduję jak się z dzidzią dogadać-ciężka sprawa...
Szwy mi się kurde wreszcie goją! 5tyg po porodzie :/-miło z ich strony... Byłam na zakupach z małą, bo 20.08 idziemy na wesele i kupiłam sobie na wyprzedażach śliczną bluzkę i spodnie :) -najłatwiej będzie odciągać pokarm, zresztą w żadnej kiecce nie wyglądałam dobrze z tą mleczarnią :P I jeszcze piersi przestały mnie boleć przy karmieniu :) ... ->miesiąc męczarni dobiegł końca ;) !
Auto sprzedaliśmy i jakaś uziemiona się czuję :P , bo już sobie nie wyskoczymy na zakupki "ot tak" bo się nam zachciało czegoś tam wieczorem na film.
:/-> Majka właśnie daje koncert - muszę stwierdzić, że coraz lepiej wychodzi jej krzyczenie :) i głośniej. No nic... wracam do mojej terrorystki :)
3majcie się kobietki!

fajnie ze szwy sie goją i piersi wracają do siebie :D ile kg wagi  już zgugiłaś?ja sie juz mojej nie moge doczekac :D

http://oliwunia.blogspot.com/