Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8431 29 lipca 2011, 18:31

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

ja tam sie nie znam... moze poczytaj na necie.

heh poczytam pozniej ...

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #8432 29 lipca 2011, 18:35

paprotka25 Supermama
a co do tych chłopców że najczęściej rodzą się po terminie to chyba coś jest, koleżanka mi mówiła że jej kuzynka urodziła synka po terminie, ona też prawie dwa tyg przenosiła, ale licze na to że u mnie się to nie sprawdzi

Zgłoś nadużycie #8433 29 lipca 2011, 18:36

snoopy90 Fajna mama

paprotka25 napisał(a)

a co do tych chłopców że najczęściej rodzą się po terminie to chyba coś jest, koleżanka mi mówiła że jej kuzynka urodziła synka po terminie, ona też prawie dwa tyg przenosiła, ale licze na to że u mnie się to nie sprawdzi

heh dobrze ze ja mam dziewczynke :D chociaz nie jest powiedziane ze nie przenoze

Zgłoś nadużycie #8434 29 lipca 2011, 18:44

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

oj wierze ze sie ciagnie... do terminu porodu jest dlugo, a co dopiero jeszcze 2tygodnie... maly sie tak wierci, a czytalam na necie ze przed porodem dziecko jest spokojne i malo ruchliwe takze nie wiem jak to jest.

no jest spokojniejsze, bo ma mniej miejsca i jest nisko w kanale rodnym, więc taki troszkę jest już unieruchomione częściowo. I raczej wtedy dzieciaki to się prężą wypinają pupcię i ew. przesuwają nózki, ale na kopanie i jakieś gwałtowne ruchy nie mają miejsca.

Zgłoś nadużycie #8435 29 lipca 2011, 18:44

wiolka1991x Fajna mama
ja jestem 3 tyg po slubie a 2 razy sie kochalismy tylko od tamtej pory...brakuje mi tego ale boli mnie przy zblizeniu ;/
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #8436 29 lipca 2011, 18:44

olka8922 Gotowa na wszystko

paprotka25 napisał(a)

u mnie tez... 40tygodni to juz wyjatkowo dlugo i maluszek jest juz tak uksztaltowany, ze fajnie byloby jakby juz wyszedl ;) moj wojtek urodzil sie tez 2tygodnie po terminie :| oby synus w slady tatusia nie poszedl i sie nie zasiedzial :P
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8437 29 lipca 2011, 18:47

mamaela napisał(a)

no jest spokojniejsze, bo ma mniej miejsca i jest nisko w kanale rodnym, więc taki troszkę jest już unieruchomione częściowo. I raczej wtedy dzieciaki to się prężą wypinają pupcię i ew. przesuwają nózki, ale na kopanie i jakieś gwałtowne ruchy nie mają miejsca.

no ja jak bylam u poloznej we wtorek to mowila, ze maly jest w kanale i ze brzuch juz mam naprawde nisko. Musi byc nisko skoro juz sama tez to zauwazylam ;) czesto czuje ze sie prezy i cos wypina, moze to juz niebawem bedzie? :) dziewczyny trzymajcie kciuki zeby porod zaczal sie w weekend :) a ja bede trzymala zeby Wasze pociechy posiedzialy jeszcze tyle ile trzeba :)

Zgłoś nadużycie #8438 29 lipca 2011, 18:48

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

heh akrylowa..to niewiem czy sama mam malowac czy jak?

ale ma atest i nadaje się do malowania mebli dla dzieci ?? Bo niewiele farb ma ten atest- ja kupowałam żeby malować swoje łóżeczko i okazało się, że aż !! jeden!!  rodzaj farby w castoramie miał tylko ten atest!!!! To musi być farba dopuszczona do malowania drewna dla dzieci do lat 3 - jest taki specjalny numer tego atestu na opakowaniu. Pamiętaj to bardzo ważne, bo dzieciaki mają głupi zwyczaj ciamkania szczebelków łóżeczka jak im zaczynają ząbki wychodzić i dlatego nie może łóżeczko być pomalowane każdą farbą!! Mój syn obskubał jedyn zębem aż 3 szczebelki!!!! i to w jeden dzień!!

Zgłoś nadużycie #8439 29 lipca 2011, 18:49

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

ale ma atest i nadaje się do malowania mebli dla dzieci ?? Bo niewiele farb ma ten atest- ja kupowałam żeby malować swoje łóżeczko i okazało się, że aż !! jeden!!  rodzaj farby w castoramie miał tylko ten atest!!!! To musi być farba dopuszczona do malowania drewna dla dzieci do lat 3 - jest taki specjalny numer tego atestu na opakowaniu. Pamiętaj to bardzo ważne, bo dzieciaki mają głupi zwyczaj ciamkania szczebelków łóżeczka jak im zaczynają ząbki wychodzić i dlatego nie może łóżeczko być pomalowane każdą farbą!! Mój syn obskubał jedyn zębem aż 3 szczebelki!!!! i to w jeden dzień!!

z fimy magnat mam mowilam pani ze do lozeczka ma dac;/ to szukala powiedziala ze sniezka nie bardzo i magnata dala

Zgłoś nadużycie #8440 29 lipca 2011, 18:56

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

z fimy magnat mam mowilam pani ze do lozeczka ma dac;/ to szukala powiedziala ze sniezka nie bardzo i magnata dala

śnieżka na pewno nie bo też sprawdzałam i dulux też nie, ale magnata albo nie było albo nie oglądałam bo nie kojarzę- mi dano z Beckersa (na niej nawet na etykietce jest taki znak dziecka)

Zgłoś nadużycie #8441 29 lipca 2011, 18:58

snoopy90 Fajna mama
tez akryl ?? czy emalia olejna ??

Zgłoś nadużycie #8442 29 lipca 2011, 19:13

Konto usunięte
hej dziewczyny :D
znów się napisałyście od rana cholerka :D z milion stron mam do nadrobienia :D  
odpuśćcie sobei malowanie samodzielne wszelkich rzeczy... moja siora straszny opiernicz dostała od gin za to że malowała pokój... ponoć opary i takietam potrafią porządnie dać w kość maluszkom :)
u mnie dzisiaj przyjemny dzień pod tytułem 'zgniły dzień'. mój dzisiaj nic robić nie musiał, cały dzień przegniliśmy razem :D najprzyjemniejsze co może byc :)  
i z tego lenistwa to nie wiem kiedy forumowe zaległości nadrobie :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #8443 29 lipca 2011, 19:15

Konto usunięte
Dobry wieczór ja tylko na chwilę oznajmić że jeszcze chodzę z moimi Kropelkami żebyście nie myślały nie wiadomo co że tak długo mnie nie ma ale nie mam czasu na siedzenie przy laptopie bo mam bardzo dużo spraw do załatwienia :) miłego wieczoru :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #8444 29 lipca 2011, 19:32

Konto usunięte
Desdemona super że u Ciebie po lekarzu wszystko ok :) ta waga to już bez znaczenia przy tym że zaraz koniec i żeby dzieciaczkowi w brzuszku było dobrze :) fajnie że wód ok i że z łożyskiem w porządku. no i że paciorkowca nie masz przeklętego :)
co do spania, my dzisiaj wolne - więc do 11 w pościeli gniliśmy :) piękna sprawa :D deszczowy dzień to nic tylko sobie gnić :D  
Paprotka ja bym chciała tak malutko na wadze przybrać :D u mnie stanęło w okolicy 2 dyszek. i stoi w miejscu bez względu na to czy jem jak wściekła, czy nie jem nic :) chyba tak ma zostać :)
Ela, no to łykaj leki na leukocyty i będzie git :) ja wyniki miałam ok to furagine wcinałam ile można :)  
Ania, bo tak to jest, nam pies jak ma złośliwy dzień do śmieci rozgrzebuje - co jest najgorszym paskudztwem jakie robi :) a koty me które u rodziców moich zostały, jak rzygają, to gdzie i ile się da :) ale bez nich to żyć by się nie dało ;)
mi do terminu wedl. OM zostało 11 dni... według usg - minał już 2 dni temu :P i jest luzik :D  
Olka tez twardzielka, bo co tu panikować... sie urodzi i po krzyku :D
Gosias ja myśle że to juz zaraz zaraz jak taka padnięta jesteś... i fakt, dobrze że synek chociaż ma zajęcie. dobrze że po tych schodach nic się nie stało... ja tak się czasem boje bo jak we łbie mi się zakręci - to tylko - oby nie na brzuch, oby nie na brzuch...

Zgłoś nadużycie #8445 29 lipca 2011, 19:48

Konto usunięte
eh dziewczyny ja juz wszystko TAK gotowe mam że nie wiem kurcze co robic :D musze jakieś zajęcie sobie znaleźć :D bo z nudów urodze :P  
kurcze u mnie nic się nie zanosi, ani nic specjalnie mnie  nie boli, i jem w miare normalnie - średni apetyt.... sama nie wiem :) wiadomo brzuch ciągnie, męczy itp... ale to już się przyzwyczaiłam :D
Wiolka myślę że sauna może mieć dobroczynny wpływ na cellulit, wypłukuje toksyny a przy cellulicie jest ich więcej w tkance... bez toksyn wszelkie przemiany idą lepiej więc może jakoś tam pomagać... tak mi się wydaje :D ja tam czekam tylko na swój stepper :D ale to trochę po porodzie...
ja widziałam 1 filmik z porodem naturalnym i starczy :) nie był jakiś drastyczny itp... ale to nierozsądne przed porodem samym oglądać :P
Olka tez bym chciała juz rodzić z jednej strony, ale jak co do czego to  'eee nie, dzisiaj nie, jakaś taka zmeczona jestem, i niewyspana bede...' :D dziwne podejscie :D
moja siostra swoją córcie przenosiła 11 dni :D takze nie ma reguły... zobaczymy jak moim chłopaczkiem będzie :D

Zgłoś nadużycie #8446 29 lipca 2011, 19:53

wiolka1991x Fajna mama
wiec zainwestuje w saune :) :) :)
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #8447 29 lipca 2011, 21:39

Aga.W napisał(a)

eh dziewczyny ja juz wszystko TAK gotowe mam że nie wiem kurcze co robic :D musze jakieś zajęcie sobie znaleźć :D bo z nudów urodze :P  
kurcze u mnie nic się nie zanosi, ani nic specjalnie mnie  nie boli, i jem w miare normalnie - średni apetyt.... sama nie wiem :) wiadomo brzuch ciągnie, męczy itp... ale to już się przyzwyczaiłam :D
Wiolka myślę że sauna może mieć dobroczynny wpływ na cellulit, wypłukuje toksyny a przy cellulicie jest ich więcej w tkance... bez toksyn wszelkie przemiany idą lepiej więc może jakoś tam pomagać... tak mi się wydaje :D ja tam czekam tylko na swój stepper :D ale to trochę po porodzie...
ja widziałam 1 filmik z porodem naturalnym i starczy :) nie był jakiś drastyczny itp... ale to nierozsądne przed porodem samym oglądać :P
Olka tez bym chciała juz rodzić z jednej strony, ale jak co do czego to  'eee nie, dzisiaj nie, jakaś taka zmeczona jestem, i niewyspana bede...' :D dziwne podejscie :D
moja siostra swoją córcie przenosiła 11 dni :D takze nie ma reguły... zobaczymy jak moim chłopaczkiem będzie :D

Aga bo tak to jest... chce sie juz maluszka miec przy sobie, jak najpredzej, ciekawosc zzera jak wyglada na zywo,a co do czego przyjdzie to pozniej czlowiek bedzie wykonczony tym wstawaniem w nocy i karmieniem za dnia ;) ja ogolnie jestem straszny spioch, moglabym caly weekend przespac :D chociaz teraz to moze nie az tak... bo za dlugo leze to biora bola :/ no ale fakt, zwolnili mnie z pracy w 18tygodniu ciazy to w zasadzie siedze juz w domu ponad 5miesiecy, czlowiek juz sie zdazyl mega rozleniwic :P kurde ale jednak maly moglby sie urodzic w ten weekend :) wczoraj nie chcialam, bo naprawde bylam tak zmeczona i ten bol plecow i brzucha mnie jeszcze bardziej dobil :| ale dzisiaj sie wygnilam w lozku do 9-tej, takze w nocy moze sie smialo rozpoczac akcja porodowa :D nie bede chyba taka zmeczona :D

Zgłoś nadużycie #8448 29 lipca 2011, 21:40

agf Supermama
Oj , na popołudnie was zostawić to potem nadrobić cieżko :) Mnie coś brzuch zaczął boleć jak wałkowałam to ciasto na pierogi - chyba się za bardzo napinałam, bo tak co jakiś czas mnie coś w trakcie łapało. Potem pojechaliśmy po zakupy - to już tak powiem wam powolutku sobie szłam... Po  powrocie zaraz mieliśmy odwiedziny teściowej i szwagierki- była prezentacja wózka :) No i tak dopiero teraz w końcu usiadłam i nadrabiam :)

Zgłoś nadużycie #8449 29 lipca 2011, 21:42

agf Supermama

olka8922 napisał(a)

Aga bo tak to jest... chce sie juz maluszka miec przy sobie, jak najpredzej, ciekawosc zzera jak wyglada na zywo,a co do czego przyjdzie to pozniej czlowiek bedzie wykonczony tym wstawaniem w nocy i karmieniem za dnia ;) ja ogolnie jestem straszny spioch, moglabym caly weekend przespac :D chociaz teraz to moze nie az tak... bo za dlugo leze to biora bola :/ no ale fakt, zwolnili mnie z pracy w 18tygodniu ciazy to w zasadzie siedze juz w domu ponad 5miesiecy, czlowiek juz sie zdazyl mega rozleniwic :P kurde ale jednak maly moglby sie urodzic w ten weekend :) wczoraj nie chcialam, bo naprawde bylam tak zmeczona i ten bol plecow i brzucha mnie jeszcze bardziej dobil :| ale dzisiaj sie wygnilam w lozku do 9-tej, takze w nocy moze sie smialo rozpoczac akcja porodowa :D nie bede chyba taka zmeczona :D

Dobra, to będę trzymać kciuki za ten weekend skoro tak specyzowane masz życzenie :)   A ja się łapię też na tym, że np. w nocy jak się budze i idę siku i sobie wyobrażam, że mogłyby np. się te wody zacząć lać to albo mnie panika ogrania i wzdycham z ulgą, że nic się nie dzieje albo jestem tak zmęczona i zaspana,że myślę sobie - oj nieeee, nie tak, ja sie wyspać muszę...  ;)

Zgłoś nadużycie #8450 29 lipca 2011, 21:50

agf napisał(a)

Dobra, to będę trzymać kciuki za ten weekend skoro tak specyzowane masz życzenie :)   A ja się łapię też na tym, że np. w nocy jak się budze i idę siku i sobie wyobrażam, że mogłyby np. się te wody zacząć lać to albo mnie panika ogrania i wzdycham z ulgą, że nic się nie dzieje albo jestem tak zmęczona i zaspana,że myślę sobie - oj nieeee, nie tak, ja sie wyspać muszę...  ;)

heeheheh :D trzeba spac dopoki mozna ;) ja tez w nocy jak wstaje to jestem taka zaspana ze nawet swiatla w toalecie nie zapalam, zeby sie bardziej nie rozbudzic ;) to trzymaj kciuki za ten weekend, miejmy nadzieje ze cos sie ruszy ;) szkoda ze nie mozna sobie zaplanowac porodu jak cesarki... bo ja to bym chciala pospac do 10-tej, pozniej wstac i zjesc na spokojnie sniadanie (bo z rana jestem przzewaznie b.glodna) i po sniadanku niech sie zacznie porod, czlowiek bedzie wypoczety, najedzony, pelen sil :D