Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8391 29 lipca 2011, 17:53

snoopy90 Fajna mama

wiolka1991x napisał(a)

hmm ja nigdy w zyciu w saunie nie bylam ale po porodzie obiecam sobie ze w ramach regeneracji ciala i figurki odwiedze w konch saune :) :) a na ile miej wiecej sie chodzi do sauny ??

no ja czytalam ze przy nie doborze zelaza moze sie miec mniejszy apetyt

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #8392 29 lipca 2011, 17:54

wiolka1991x Fajna mama

mamaela napisał(a)

mi lekarz powiedział, że anemia najczęściej ujawnia się ok. 6- 7 miesiąca gdy dziecko zaczyna mocno rosnąć i się rozwijać, więc może to dlatego teraz masz gorsze wyniki

pewnie tak bo pod koniec 7 mies robilam wyniki i dopiero wtedy wyszly gorsze ...
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #8393 29 lipca 2011, 17:55

wiolka1991x Fajna mama

snoopy90 napisał(a)

no ja czytalam ze przy nie doborze zelaza moze sie miec mniejszy apetyt

ciekawe czy gdybym wiecej jadla to czy mi by sie choc troszke polepszylo...

Zgłoś nadużycie #8394 29 lipca 2011, 17:56

olka8922 Gotowa na wszystko

Karolinia napisał(a)

Noo, Ola z tymi filmami to lepiej nie ;) Ja się narazie powstrzymuję ;) Moja mama mnie też dłużej nosiła-termin na 15, a urodziłam się 31. A Paweł w terminie "cesarkowym", tak jak jego rodzeństwo. A jest też coś tam że pierwsze dziecko częściej później niż wcześiej albo odwrotnie co ?? Ktoś mi o tym mówił

no ja sie nie powstrzymalam ;) akurat czytalam jakis artykul o ciazy i na dole byl filmik. Najgorsze bylo to ze na filmiku kobiecie nacieli krocze i krew zaczela leciec jakby jej reke ucieli :| a z tym pierwszym dzieckiem to nie mam pojecia, nastawiam sie ze pierwsze to i szybciej wyjdzie :D
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8395 29 lipca 2011, 17:57

mamaela Supermama

wiolka1991x napisał(a)

hmm ja nigdy w zyciu w saunie nie bylam ale po porodzie obiecam sobie ze w ramach regeneracji ciala i figurki odwiedze w konch saune :) :) a na ile miej wiecej sie chodzi do sauny ??

W każdym porządnym salonie, w którym jest sauna powinna być taka tablica informacyjna. Są 2 rodzaje sauny- parowa i sucha. Ja wolę suchą, ale na taką nie mam miejsca w domu, więc musiałam się zadowolić kabiną prysznicową z sauną parową :)
Sucha to inaczej fińska- wchodzisz najpierw na 5-7 minut, siadając na najniższym stopniu(takie drewniane ławeczki). Potem wychodzisz(nawet jak się super czujesz) i bierze się chłodny prysznic lub wchodzi się do bali z zimną wodą (na to brak mi odwagi :) ). Siadasz i odpoczywasz ok. 10-15 min. aż się wyrówna tętno. Można w tym czasie polewać stopy wodą- to fantastycznie poprawia krążenie w nogach. Potem wchodzisz ponownie na kilka minut więcej i znów prysznic. Całą sesja na 3-4 wejścia max. na 18- 20 minut. Z czasem się je wydłuża i siada na wyższych ławeczkach(wyżej jest cieplej). Super jak dodają olejki aromatyczne na palenisko- świetna inhalacja.
Do parowej wchodzi się ze 2 razy, na ok. 10-15 minut i też ochładza między sesjami.

Zgłoś nadużycie #8396 29 lipca 2011, 17:57

Donia1982 Gotowa na wszystko

wiolka1991x napisał(a)

to moze nie więcej wszystkiego,  tylko pożywienia z dużą ilościa żelaza.
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #8397 29 lipca 2011, 17:58

desdemona napisał(a)

Gosiu - uwazaj na siebie, mam nadzieje ze ten upadek to nic powaznego i ze lada moment bedziesz juz mogla tulic Helenke.
A swoja droga ciekawe co z Romka?
Czy mi sie wydaje czy sie dawno nie odzywala?
Co do przenoszonych chlopcow to guzik prawda, pierwszego rodzilam w 36 tyg, moj maz sam jest  z 33 tc a szwagier z 31 - wszyscy zdrowi, rosli jak deby obecnie chlopy :) .

to mnie pocieszylas :D :D :D chociaz ja juz mam zaraz 40tydzien, a maly jak siedzial tak siedzi :P czuje tylko jak sie prezy :)

Zgłoś nadużycie #8398 29 lipca 2011, 17:58

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

no ja sie nie powstrzymalam ;) akurat czytalam jakis artykul o ciazy i na dole byl filmik. Najgorsze bylo to ze na filmiku kobiecie nacieli krocze i krew zaczela leciec jakby jej reke ucieli :| a z tym pierwszym dzieckiem to nie mam pojecia, nastawiam sie ze pierwsze to i szybciej wyjdzie :D

ja slyszalam ze pierwszy porod jest najgorszy od matek w poczekalni do lekarza

Zgłoś nadużycie #8399 29 lipca 2011, 17:59

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

to mnie pocieszylas :D :D :D chociaz ja juz mam zaraz 40tydzien, a maly jak siedzial tak siedzi :P czuje tylko jak sie prezy :)

he juz sie pewnie doczekac nie mozesz :D

Zgłoś nadużycie #8400 29 lipca 2011, 17:59

mamaela Supermama

wiolka1991x napisał(a)

to nie tyle chodzi czy jak więcej, tylko co będziesz jadła ; Bo jak zaczniesz wcinać np. słodkie naleśniczki to raczej nie poprawi, ale jak już ze szpinakiem to troszkę tak, a jak jeszcze wtrynisz do tego 2 razy w tygodniu kotleta wołowego lub wątróbkę to już na pewno poprawi :) i zapijesz wszystko sokiem pomarańczowym :)

Zgłoś nadużycie #8401 29 lipca 2011, 18:01

Kurde, teraz tak czlowiek chce urodzic i zobaczyc malenstwo, a ciekawe jak to bedzie bez brzucha... Pewnie bedzie brakowalo nam ruchow w brzuszku i w ogole juz brzucha nie bedzie takie duzego :|

Zgłoś nadużycie #8402 29 lipca 2011, 18:02

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

Kurde, teraz tak czlowiek chce urodzic i zobaczyc malenstwo, a ciekawe jak to bedzie bez brzucha... Pewnie bedzie brakowalo nam ruchow w brzuszku i w ogole juz brzucha nie bedzie takie duzego :|

no kolezanka urodzila i jeszcze przez miesiac nie docieralo ze brzuch juz pusty i jesczze glaskala go czasami

Zgłoś nadużycie #8403 29 lipca 2011, 18:03

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

Ja jak szłam do szpitala już po terminie to w izbie przyjęć baba mnie spytała chłopiec? Powiedziałam, że tak, a ona na to-  oni lubią sobie dłużej posiedzieć :) Może faktycznie coś w tym jest- ale to też może wynikać z tych informacji o wpływie na płeć dziecka daty poczęcia. Ponoc do poczęcia chłopca częściej dochodzi od połowy cyklu i później  a do poczęcia dziewczynki przed owulacją, więc dlatego też dziewczynki rodzą się ponoć wcześniej i często przed terminem.

Zgłoś nadużycie #8404 29 lipca 2011, 18:03

snoopy90 napisał(a)

cichoo!!! :D bol na pewno bedzie, obawiam sie tylko tego, zeby nie rodzic np. 20godzin :/

Zgłoś nadużycie #8405 29 lipca 2011, 18:04

wiolka1991x Fajna mama

mamaela napisał(a)

to nie tyle chodzi czy jak więcej, tylko co będziesz jadła ; Bo jak zaczniesz wcinać np. słodkie naleśniczki to raczej nie poprawi, ale jak już ze szpinakiem to troszkę tak, a jak jeszcze wtrynisz do tego 2 razy w tygodniu kotleta wołowego lub wątróbkę to już na pewno poprawi :) i zapijesz wszystko sokiem pomarańczowym :)

dziekuje za rady :D :D :D co ja bym bez was zrobila :D :D :D

Zgłoś nadużycie #8406 29 lipca 2011, 18:04

snoopy90 Fajna mama
ja bym juz chciala 2tyg przed urodzic

Zgłoś nadużycie #8407 29 lipca 2011, 18:04

snoopy90 napisał(a)

he juz sie pewnie doczekac nie mozesz :D

noo, nie moge :D chociaz wczoraj jak mnie na wieczor tak bolaly plecy to powiedzialam chlopakowi " chcialabym jak najszybciej urodzic, ale nie tej nocy bo teraz jestem spiaca i chce sie wyspac do rana" :D

Zgłoś nadużycie #8408 29 lipca 2011, 18:06

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

nie można generalizować, to przecież jaki jest poród zależy od wielu czynników- wielkości dziecka, stanu zdrowia mamy, ilości wód, przebiegu porodu (czy nagły, wywolywany, czy taki spokojnie przebiegający), od tego czy ze znieczuleniem(spowalnia akcję porodową).  Ja pierwsze dziecko rodziłam szybko, więc jak kolejny ma być jeszcze szybszy to muszę jechać do szpitala zaraz jak się tylko zacznie- to może zdążę na czas ;)

Zgłoś nadużycie #8409 29 lipca 2011, 18:06

snoopy90 napisał(a)

ja bym juz chciala 2tyg przed urodzic

a ja bym chciala w ten weekend, bynajmniej do poniedzialku, zeby nie miec spotkania z taka glupia polozna w poniedzialek. No i w weekend z racji tego, zeby chlopakowi tacierzynskie nie zlecialo za szybko :D

Zgłoś nadużycie #8410 29 lipca 2011, 18:07

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

noo, nie moge :D chociaz wczoraj jak mnie na wieczor tak bolaly plecy to powiedzialam chlopakowi " chcialabym jak najszybciej urodzic, ale nie tej nocy bo teraz jestem spiaca i chce sie wyspac do rana" :D

heh ja w tm dowcipie co mama mowi chlopczykowi ze sie 0 3 w nocy urodzil a on pyta...mamo a czy ja Cie przypadkiem nie zbudzilem?