Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8251 28 lipca 2011, 20:29

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

a zapomniałam napisać że schudłam :) a to jest objaw przedporodowy :)

NAPRAWDĘ ?? Jest nadzieja! :D

Zgłoś nadużycie #8252 28 lipca 2011, 20:39

snoopy90 Fajna mama

martka27 napisał(a)

hej,
już wróciłam z ktg, wszystko jest w porządku z małą, nie mam narazie skurczy , więc póki co czekam na 1 sierpnia i wtedy już niech się dzieje, co chce :)

super ze  wszystko ok

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #8253 28 lipca 2011, 20:41

Konto usunięte

agf napisał(a)

NAPRAWDĘ ?? Jest nadzieja! :D

też chydniesz ??
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #8254 28 lipca 2011, 20:42

agf Supermama
Hihi, no właśnie nie  :P   Ale dobrze wiedzieć, że i przed porodem może się waga zacząć zmniejsszać, hihihihi :)

Zgłoś nadużycie #8255 28 lipca 2011, 20:43

Konto usunięte

agf napisał(a)

Hihi, no właśnie nie  :P   Ale dobrze wiedzieć, że i przed porodem może się waga zacząć zmniejsszać, hihihihi :)

ja też nie miałam pojęcia
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #8256 28 lipca 2011, 21:00

paprotka25 Supermama

Aga.W napisał(a)

dziewczyny a nie jest tak że po 15 sierpnia liczy się 20 tyg + 4 dodatkowe? bo mi się tak wydaje, ale pewna nie jestem. co Wy na to?

po 15 sierpnia macierzyński wydłuża się z 20 na 22 tyg plus te 2 dodatkowe to wychodzi 24 :)

Zgłoś nadużycie #8257 28 lipca 2011, 21:35

mamaela Supermama

Donia1982 napisał(a)

dobre, dobre... hihi... dzieci to jednak skarb :)

No to poprostu czad- w każdym wieku, na każdym etapie coś nowego :) Tak więc cieszcie się tak długo jak się da z maluchów, które was słuchają, są od was tak naprawdę uzależnione i chodzą w tym w co je ubierzecie.... hihi bo potem to już tak fajnie nie jest :) Ale mój syn jest superowy, więc zgrzeszyłabym narzekając na niego i ma właśnie takie luzackie podejście do rozmawiania z nami o sprawach ważnych :) Ale to wymagało sporo wysiłku z naszej strony- nic za nic nie ma ;)

Zgłoś nadużycie #8258 28 lipca 2011, 21:38

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Ja mam z reguły Lecha bezalkoholowego w lodówce, od początku mi piwko smakuje, a nigdy nie lubiłam ;p Karmi jakoś nie bardzo ;p A ja przeczytałam że któraś zjadła loda z McDonaldsa ohhh chyba namówię Pawła ;) Ale daleko trzeba jechać ;p Nie wiem czy mi się nie odechce po drodze ;)

mężuś mi kupił wracając z pracy właśnie Lecha bezalkoholowego, bo mu powiedzialam że mam ochotę. I chyba sobie zaraz wypiję, bo kupił 2 puszeczki i się chłodzą :)

Zgłoś nadużycie #8259 28 lipca 2011, 21:39

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

No to poprostu czad- w każdym wieku, na każdym etapie coś nowego :) Tak więc cieszcie się tak długo jak się da z maluchów, które was słuchają, są od was tak naprawdę uzależnione i chodzą w tym w co je ubierzecie.... hihi bo potem to już tak fajnie nie jest :) Ale mój syn jest superowy, więc zgrzeszyłabym narzekając na niego i ma właśnie takie luzackie podejście do rozmawiania z nami o sprawach ważnych :) Ale to wymagało sporo wysiłku z naszej strony- nic za nic nie ma ;)

hehe taka fajna mame ma to i synek porzadny :D corca pewnie tez aniolek bedzie :D wiadomo jak sobie poslilisz tak sie wyspisz,a nie latwo dziecko na ludzi wychowac w tych czasach :D

Zgłoś nadużycie #8260 28 lipca 2011, 21:39

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

mężuś mi kupił wracając z pracy właśnie Lecha bezalkoholowego, bo mu powiedzialam że mam ochotę. I chyba sobie zaraz wypiję, bo kupił 2 puszeczki i się chłodzą :)

0% ma ??

Zgłoś nadużycie #8261 28 lipca 2011, 21:44

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Hehehe to niezła wtopa;D Hihihi ;) A wogóle jak Wasz syn zareagował na wieść, że już nie będzie jedynakiem ?? Pewnie po 15 latach posiadania rodziców na wyłączność mały szok przeżył ??

Mój syn spytał cyt.- "planowane czy antykoncepcja Was zawiodła ?? ?" tak naprawdę :) Bo bardzo dobrze wiedział, że brałam pigułki antykoncepcyjne :)   ;) ale nie było nawet chwili buntu, poza stwierdzeniem że fajnie, że ma pokój daleko od naszej sypialni to go malec w nocy nie będzie budził. On od początku wiedział, że kiedyś może wpadniemy na pomysł 2 dziecka, bo od razu jak budowaliśmy dom to był w planach pokój dla dziecka. Więc aż takiego szoku nie doznał ;) A teraz jest naprawdę fajny- dba o mnie, pilnuje, krzyczy jak coś podniosę, wyręcza kiedy może i zawsze jak coś chce ode mnie to pyta czy na pewno to nie jest dla mnie problem?   No i jest specem ds. wyboru wózka, bo się zgłosił do spacerków z dzieckiem po południu,po szkole :)

Zgłoś nadużycie #8262 28 lipca 2011, 21:47

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

hehe taka fajna mame ma to i synek porzadny :D corca pewnie tez aniolek bedzie :D wiadomo jak sobie poslilisz tak sie wyspisz,a nie latwo dziecko na ludzi wychowac w tych czasach :D

no nie łatwo, za dużo pokus ma świat teraz dokoła niestety :( Nasi znajomi mają córke w wieku Adama i im zwiała z domu- jak się syn o tym dowiedział to powiedziła tylko debilka- jak można być takim bezmózgowiem i zrobić coś takiego rodzicom ??

Zgłoś nadużycie #8263 28 lipca 2011, 21:49

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

aha i weszłam do gabinetu a ona "jeszcze Pani chodzi ?? " :D

bo ona jeszcze nie wie, że Ty z tych niezniszczalnych :) super że jest wszystko dobrze, to teraz spokojniutko czekajcie na dzieciaki

Zgłoś nadużycie #8264 28 lipca 2011, 22:15

agf Supermama

mamaela napisał(a)

Mój syn spytał cyt.- "planowane czy antykoncepcja Was zawiodła ?? ?" tak naprawdę :) Bo bardzo dobrze wiedział, że brałam pigułki antykoncepcyjne :)   ;) ale nie było nawet chwili buntu, poza stwierdzeniem że fajnie, że ma pokój daleko od naszej sypialni to go malec w nocy nie będzie budził. On od początku wiedział, że kiedyś może wpadniemy na pomysł 2 dziecka, bo od razu jak budowaliśmy dom to był w planach pokój dla dziecka. Więc aż takiego szoku nie doznał ;) A teraz jest naprawdę fajny- dba o mnie, pilnuje, krzyczy jak coś podniosę, wyręcza kiedy może i zawsze jak coś chce ode mnie to pyta czy na pewno to nie jest dla mnie problem?   No i jest specem ds. wyboru wózka, bo się zgłosił do spacerków z dzieckiem po południu,po szkole :)

Fajnie masz z takim synem. Aż normalnie zazdroszczę :)   I jest to dla mnie fajna myśl, ze może i mój taki będzie :)

Zgłoś nadużycie #8265 28 lipca 2011, 22:49

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Fajnie masz z takim synem. Aż normalnie zazdroszczę :)   I jest to dla mnie fajna myśl, ze może i mój taki będzie :)

No fajny jest, ale to dużo pracy trzeba włożyc w wychowanie dziecka na mądrego człowieka. Ja najpierw byłam mamuską kwoką, ale to chyba przez to że miał wadę serca i 3 pierwsze lata jakoś drżałam o niego. Dużo bardzo dały mi studia, to one mi pokazały zasadę- ile włożysz tyle dostaniesz, a dziecku trzeba się dać usamodzielnić.  I dobrze, że odkryłam to już jak szedł po przedszkola. I to teraz procentuje :) Mam nadzieję, że z córcią będzie też jakoś nam szło, choć teraz martwi mnie to, że będę mieć dla niej pewnie mniej czasu niż dla syna, bo praca taka a nie inna :( No nic kolejne wyzwanie przede mną :)

Zgłoś nadużycie #8266 29 lipca 2011, 6:45

schmetterling Supermama
Witam :)
Widzę ,że ja dziś pierwsza :) Nie śpię już od 4:30 ,a że 0 9 muszę jechać do miasta do tej pier.....gazowni znowu to już sie nie kładę nawet.Mam takie nastawienie dziś ,że niech mnie tylko któraś tam wkurzy...... ;) ;)

Ela dziękuję za objaśnienie co i jak :) teraz już rozumiem wszystko.A jeśli chodzi o urlop wypoczynkowy mojego chłopaka,to jest już ustalone od początku że jak tylko urodzę to on idzie na urlop i wykorzystuje cały jak leci :) Szef to taki no dobry znajomy ,więc chyba nie zmieni zdania :)
A co do syna,to rzeczywiście skarba sobie wychowaliście,fajnie mieć takie mądre i dojrzałe dziecko.Mam kuzyna który ma 15 lat ,to tylko komputer go interesuje,a jak jest w miejscu gdzie nie ma komputera to telefon.Gry i gry tylko.A jak się coś pytam to nawet nie potrafi odpowiedzieć ,zresztą nawet się nie patrzy na mnie.Czasem mi się zdaje że z nim coś nie halo,ale głupio mi to powiedzieć jego mamie.Chociaż pewnie ślepa nie jest i widzi......no nie wiem....

Tak się chwaliłam że moj psiak już dorosły,a wczoraj jak wróciliśmy z zakupów to na podłodze leżały rozszarpane spodenki mojego chłopaka,zdjął sobie cwaniak z suszarki ,jeszcze pyszczek mu proszkiem pachniał :D a kot zarzygał pół kuchni :| :| bleee.To chyba jakaś zmowa była,jak tu dopiec swoim właścicielom ;)

Zgłoś nadużycie #8267 29 lipca 2011, 9:21

Elexis Zadomowiona
schmetterling Hehe no pies chciał się przez chwilę poczuć dzieckiem i zaszalał :)
Ja dopiero wstałam bo wczoraj wieczorem mieliśmy gości i nieźle mnie to zmęczyło - a dzisiaj idziemy na parapetówkę :) Ja to jakiejś wielkiej ochoty na imprezę nie mam, ale zawsze można posiedzieć godzinkę i się ewakuować. Nad ranem mnie taki okropny głód obudził i kopanie, że ledwo do lodówki doszłam :)

Zgłoś nadużycie #8268 29 lipca 2011, 9:52

desdemona Zaprawiona w bojach
Ja tez po wizycie - niestety, przeciwnie do Margolci okazalo sie ze mam 4 kilo wiecej i rozbilam juz 20 kilo ponad norme - ale pani doktor mnie pocieszyla ze raz to przez to ze puchne i nadcisnienie szaleje a dwa ze przeciez leze to nawet na samych sucharach bym przytyla - a dziecko musi byc dobrze odzywiane wiec troche humor mi poprawila.
A cisnienie rzeczywiscie szaleje, dolozyli mi nastepny lek zebym doczekala chociaz do cesarki, lezenie i picie sie oplacilo bo ilosc wod jest juz w normie, lozysko II stopnia dalej wiec same dobre wiesci.
Streptokoka nie mam, zadnych innych paskudztw tez nie, za to maly urosl az w szoku jestem - ostatnio bylo 1900 a wczoraj - 2800 :D !
Ja ktg mialam juz trzy razy, jeszcze jedno bede miec we wtorek, wczoraj bylo ostatnie usg - mam zrobic na koncowce morfologie, mocz, potas, czas krzepniecia i wymaz z kalu - i 08.08 przyjecie do szpitala tak jak bylo mowione i witamy sie na swiecie.

Zgłoś nadużycie #8269 29 lipca 2011, 10:07

Elexis Zadomowiona

desdemona napisał(a)

Ja tez po wizycie - niestety, przeciwnie do Margolci okazalo sie ze mam 4 kilo wiecej i rozbilam juz 20 kilo ponad norme - ale pani doktor mnie pocieszyla ze raz to przez to ze puchne i nadcisnienie szaleje a dwa ze przeciez leze to nawet na samych sucharach bym przytyla - a dziecko musi byc dobrze odzywiane wiec troche humor mi poprawila.
A cisnienie rzeczywiscie szaleje, dolozyli mi nastepny lek zebym doczekala chociaz do cesarki, lezenie i picie sie oplacilo bo ilosc wod jest juz w normie, lozysko II stopnia dalej wiec same dobre wiesci.
Streptokoka nie mam, zadnych innych paskudztw tez nie, za to maly urosl az w szoku jestem - ostatnio bylo 1900 a wczoraj - 2800 :D !
Ja ktg mialam juz trzy razy, jeszcze jedno bede miec we wtorek, wczoraj bylo ostatnie usg - mam zrobic na koncowce morfologie, mocz, potas, czas krzepniecia i wymaz z kalu - i 08.08 przyjecie do szpitala tak jak bylo mowione i witamy sie na swiecie.

To już niedługo :) ) Cieszę się, że wszystko idzie w dobrym kierunku :) Mi pani dr jak zobaczyła moje opuchnięte nogi to powiedziała, że 10 kg to na samej wodzie stracę, też mnie to pocieszyło. Zresztą co z tego, że przytyłaś więcej niż byś chciała - schudniesz potem. Widocznie inaczej się nie dało, a tak jak napisałaś - maluszek musi jeść i Ty zresztą też.

Zgłoś nadużycie #8270 29 lipca 2011, 10:17

Karolinia Supermama
jeeeju jak ja Wam zazdroszczę, ja aż do października... ;) Mi tez nogi bardzo puchły, ale jak już przeszłam na zwolnienie to jakoś niespecjalnie, czasami jak dużo się nachodzę. Ostatnio usłyszałam 'komplement' od męża:'ale Ty masz chude nogi, myślałem że tak ci przytyły, a to takie aż spuchnięte miałaś ?? ?? ' ehh, faceci ;)
Zawsze razem:*