Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8191 28 lipca 2011, 16:59

olka8922 Gotowa na wszystko

agf napisał(a)

Hihi, Olka - ty podświadomie tą kłótnię wywołałaś z nadzieję, że może się coś zacznie , przyznaj się  :D

nie nie nie :P ale fakt, moja wina i niepotrzebnie rozpetalam wojne :D ale juz jest zgoda, przeprosilam dzisiaj ladnie :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8192 28 lipca 2011, 17:01

snoopy90 napisał(a)

to jest frajda.polski skep za granica.

oj taak... niebo w gebie :D jeszcze jak sa te wszystkie nowosci co reklamuja w telewizji, typu Fix Kebab czy Ratatuj to juz w ogole, czlowiek sie czuje jakby byl w spozywczaku w Polsce :D

Zgłoś nadużycie #8193 28 lipca 2011, 17:03

Konto usunięte
ja tam kawkę sobie machnę raz na 2 tygodnie może, tak dla smaczku :D i tyle... styknie :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #8194 28 lipca 2011, 17:04

ja taka mam chec na pasztet podlaski czy inny taki w puszce, ale nie, nie ruszam :P polozna zabronila, a ze raz poronilam to wole dmuchac na zimne. Jestem niemalze pewna, ze by nie zaszkodzil, ale nie, zostlo malo czasu to bede jadla jak glupia po urodzeniu :D nakupuje na caly tydzien roznych pasztetow i chleb i tak sie bede odzywiala :)

Zgłoś nadużycie #8195 28 lipca 2011, 17:05

Aga.W napisał(a)

ja tam kawkę sobie machnę raz na 2 tygodnie może, tak dla smaczku :D i tyle... styknie :D

ja tez rzadko pije ;) jeszcze jak wypije to capucino, bo jakos za kawa normalna nie przepadam :P

Zgłoś nadużycie #8196 28 lipca 2011, 17:15

Konto usunięte
no tak, gdybym miała wcześniej taką przykrą przygode pewnie też taka cfana bym nie była :) słuchac lekarzy i juz :D  
cappucino mniam :D to mogę litrami pić :D

Zgłoś nadużycie #8197 28 lipca 2011, 17:19

Aga.W napisał(a)

no tak, gdybym miała wcześniej taką przykrą przygode pewnie też taka cfana bym nie była :) słuchac lekarzy i juz :D  
cappucino mniam :D to mogę litrami pić :D

hehehe :) teraz pewnie cfaniakujesz i jesz co chcesz ;) pocieszam sie tym, ze juz koncowka ciazy :D a akurat mamy w domu polski pasztet z pomidorami do wrzesnia, takze chyba go do tobry szpitalnej spakuje :D :D a no cappucino dobre, jeszcze ta pianka mmm :)

Zgłoś nadużycie #8198 28 lipca 2011, 17:29

Konto usunięte
hehehe z pasztetem do szpitala :D tego jeszcze nie słyszałam :D pasztet pycha :D  
ale fakt, zaraz końcówka :D i sobie poszalejesz :D

Zgłoś nadużycie #8199 28 lipca 2011, 17:35

Aga.W napisał(a)

hehehe z pasztetem do szpitala :D tego jeszcze nie słyszałam :D pasztet pycha :D  
ale fakt, zaraz końcówka :D i sobie poszalejesz :D

niech no ja pojde do polkiego sklepu jak urodze, pasztetowa polka bedzie moja ;) a no juz w sumie koncowka, 4dni zostaly :) Ty tego co pamietam to na 7sierpnia masz, tak?

Zgłoś nadużycie #8200 28 lipca 2011, 17:38

Palonka83 Zadomowiona

paprotka25 napisał(a)

33 tc to chyba jeszcze za wcześnie na poród... tylko ten śluz jakiś dziwny? najlepiej chyba zrobisz jak zadzwonisz do lekarza, i mu o wszystkim powiesz, on najlepiej będzie wiedział co i jak

dzieki dziewczyny...poczekam do jutra i jak co podjade do szpitala-mieszkam w uk a tutaj abt lekarz zbadal to trzeba krwawic a tak to na wszystko paracetamol zapisuja!!!Chcialabym choc z 3tygodnie aby malenstwo w brzusio posiedzialo :) )
Palonka

Zgłoś nadużycie #8201 28 lipca 2011, 17:54

Palonka83 napisał(a)

dzieki dziewczyny...poczekam do jutra i jak co podjade do szpitala-mieszkam w uk a tutaj abt lekarz zbadal to trzeba krwawic a tak to na wszystko paracetamol zapisuja!!!Chcialabym choc z 3tygodnie aby malenstwo w brzusio posiedzialo :) )

Anglia jest jaka jest, wiem dobrze jakie podejscie maja lekarze, ale jak w tak zaawansowanej ciazy leci Ci jakis brazowy sluz to mysle, ze raczej by tego nie olali, bo t nie jest normalne...

Zgłoś nadużycie #8202 28 lipca 2011, 17:58

Palonka83 Zadomowiona

olka8922 napisał(a)

Anglia jest jaka jest, wiem dobrze jakie podejscie maja lekarze, ale jak w tak zaawansowanej ciazy leci Ci jakis brazowy sluz to mysle, ze raczej by tego nie olali, bo t nie jest normalne...

kurcze tak myslisz ?? ?ja juz mam metlik niechce panikowac...juz sama niewiem co robic...pare min temu bylam w toalecie i znow ten sluz,a do tego czuje male klucia w kroczu..jednak malutki sie rusza..
Palonka

Zgłoś nadużycie #8203 28 lipca 2011, 18:11

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

eee a myślałam że ładnie będę wyglądać na sali z czerwienią :(

Lansik na sali operacyjnej :)

Zgłoś nadużycie #8204 28 lipca 2011, 18:29

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

P

Ja to już nic nie rozumiem!! czyli jak będę miała te 20 tygodni macierzyńskiego ,plus jeszcze te dwa dodatkowe,jeśli się załapię ,to mój facet już nie będzie mógł mieć tych dwoch tygodni ?? ?
bo ja myślałam że jak urodzę to będę miała te 20 tygodni macierzyńskiego,normalnie płatnego.A z dniem porodu mój facet idzie na urlop ten swój wypracowany 4 tygodnie ,do tego dwa tygodnie tego tacierzynskiego i do tego te 2 dni z okazji urodzenia dziecka.Czyli razem 6 tygodni by był ze mną w domu,to wtedy mi się już te dwa tygodnie nie nalezą dodatkowe jak on je wykorzysta ?? Wybaczcie dziewczyny,ale ja naprawdę się jużtak zamotałam że zaraz mi głowa wybuchnie :D :D

To może usystamatyzujmy: Ty masz 20 tyg. urlopu macierzyńskiego w wymiarze podstawowym- liczony od dnia porodu.
Po tych 2 tygodniach należy ci się jeszcze 2 tyg. urlopu dodatkowego, jak urodzisz po 15.08.- możesz ale nie musisz tych 2 tyg. brać.
Razem 22 tyg. masz Ty 100% płatne.  I tyle Ty.
teraz tatuś- Jak urodzisz po 15.08 przysługują mu 2 tyg. urlopu ojcowskiego, który może wziąć zaraz po twoim urlopie albo w jego trakcie (one są niezależne od siebie) - też 100% płatny.
A te 4 tyg. o których piszesz to rozumiem urlop wypoczynkowy- bierze wtedy kiedy mu pracodawca udzieli (tu warto wiedzieć, że pracodawca jak będzie świnia to może odmówić dania całości na raz- taty nie chronią żadne przepisy). I ma jeszcze 2 dni urlopu okolicznościowego z tyt.urodzenia dziecka- to muszą mu dać kiedy chce.
Więc jak sobie Twój men w pracy wszystko pozałatwia w pracy to ma ok. 6 tyg. urlopu.

Zgłoś nadużycie #8205 28 lipca 2011, 18:32

snoopy90 Fajna mama

Palonka83 napisał(a)

kurcze tak myslisz ?? ?ja juz mam metlik niechce panikowac...juz sama niewiem co robic...pare min temu bylam w toalecie i znow ten sluz,a do tego czuje male klucia w kroczu..jednak malutki sie rusza..

na poczatku ciazy taki sluz moze swiadczyc o odklejaniu sie kosmowki.niewiem czy na twoim etapie to jeszcze mozliwe

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #8206 28 lipca 2011, 18:34

agf Supermama
Najlepiej skontrolować u lekarza i się nie martwić na zaś :)

Zgłoś nadużycie #8207 28 lipca 2011, 18:36

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

ja juz po wizycie,przepisala mi tylko zelażo wyniki mówila ze nie najgorsze,za 3 tyg na usg zbadac wody plodowe i do niej tez za 3 tyg.szyjka na 2,5 (chyba,niewyraznie pisze)

No widzisz panikaro :)   A szyjka jak 2,5 to już troszkę skrócona jest, ale to dobrze przecież musi się skracać stopniowo :)

Zgłoś nadużycie #8208 28 lipca 2011, 18:36

snoopy90 Fajna mama

agf napisał(a)

Najlepiej skontrolować u lekarza i się nie martwić na zaś :)

najlepsze wyjscie :D bo tak to sie tylko stresujesz bo niewiesz co ci jest

Zgłoś nadużycie #8209 28 lipca 2011, 18:38

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

No widzisz panikaro :)   A szyjka jak 2,5 to już troszkę skrócona jest, ale to dobrze przecież musi się skracać stopniowo :)

heh no to dobrze ze sie skraca jak ma sie skracasz,ta moja gin mi tylko tak mowi:szyjka 2,5 i nic wiecej nie powie...

Zgłoś nadużycie #8210 28 lipca 2011, 18:41

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Mi to jakoś mniej wyszło niż Tobie... Według kalkulatora urlopu macierzyńskiego jakbym urodziła 3.09. to urlop macierzyński mam do 20.01. 2012. Tylko nie wiem czy to są 22 czy 24 tygodnie, a kalkulator pokazuje mi tak:

Potem mam zaległy urlop: 8 dni z 2010 to się robi 1.02. Potem 26 dni z urlopu z 2011: wyjdzie około 8.03. I ewentualnie to 20 dni przykładowo z urlopu 2012 - około 5.04.
To jak Tobie wyszło do czerwca? Może ja coś źle liczę albo jeszcze o czymś nie wiem...?

Bo ja liczyłam od 22.09 - taki mam termin porodu z OM, więc już tu będą 3 tyg. - i już końcówka kwietnia
Mam jeszcze 3 tyg. urlopu wynikającego z regulaminu mojej firmy, więc mamy już końcówkę maja.
A kalkulator pokazuje tylko urlop podstawowy- bez tych 2 tyg. dodatkowych- i mamy połowę czerwca i ja mam więcej zaległego z 2010 urlopu i mamy koniec czerwca :)
I pamiętaj, że w urlopie wypoczynkowym liczysz tylko dni robocze.