Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8111 28 lipca 2011, 12:42

paprotka25 Supermama

mamaela napisał(a)

jeszcze jeden pomysł Wam podam na unikniecie otrzymania zwolnienia zaraz po powrocie z urlopu macierzyńskiego i wypoczynkowego- wracamy do pracy na 7/8 etatu i zgodnie z kodeksem pracy pracownica podlega ochronie przed zwolnieniem przez okres 12 m-cy- mogą ją w tym czasie zwolnić tylko gdy jest likwidacja lub upadłość zakłądu pracy lub dyscyplinarnie - ale umówmy się dać dyscyplinarkę nie jest tak łatwo. Pracodawca nie może odmówić przyjęcia pracownicy do pracy na część etatu- tak mówi kodeks i warto o tym wiedziec, bo pracodawca często wmawia, że nie można u niego pracować np. przez 7 godzin. A i jeszcze matka karmiąca piersią ma prawo do przerw na karmienie (np.1 godzinę wcześniej może wychodzić lub przychodzić do pracy)

ja w tej chwili jestem zatrudniona na 1/2 etatu, z tym że mam umowe na czas nieokreślony więc chyba tak łatwo mnie nie zwolnią nie?

Zgłoś nadużycie #8112 28 lipca 2011, 12:43

mamaela Supermama
karolina - jak teraz z kalendarzem w ręku liczę to od 01.07 90 dni kalendarzowe kończą się dokładnie-28.09 - wię musisz do 29 września się spiąć w sobie :) Zero mycia podłóg, gorących kąpieli, łażenia po schodach i.. seksu. No i duzo leżenia :)

Zgłoś nadużycie #8113 28 lipca 2011, 12:46

Karolinia Supermama
Podłóg nie myję od dawna- Paweł mnie wyręcza ;) Schodki mam 3 jak wchodzę do domu a dom jednopoziomowy. Kąpiele gorące poszły w odstwakę jak tylko się dowiedziałam o ciąży. Najgorzej z tym sexem ;)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #8114 28 lipca 2011, 12:46

Konto usunięte
dziękuje Ela, jesteś cudowna!! :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #8115 28 lipca 2011, 12:47

Karolinia Supermama
A lleżę i tak całymi dniami, już się ostatnio dla Pawła żaliłam że dostanę odleżyn niedługo ;p
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #8116 28 lipca 2011, 12:48

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

ja w tej chwili jestem zatrudniona na 1/2 etatu, z tym że mam umowe na czas nieokreślony więc chyba tak łatwo mnie nie zwolnią nie?

No to wcale tek oczywiste nie jest- poniżej pół etatu nie można już pracować (nie ma tej 12 miesięcznej ochrony- niestety 1/2 etatu to minimum). Jak masz czas nieokreslony to zawsze pracodawca ma prawo zwolnic pracownika, ale musi podać powód zwolnienia.
Obowiązuje okres wypowiedzenia wynikający ze stażu pracy u danego pracodawcy: jak teraz jestes na zwolnieniu to masz już 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

Zgłoś nadużycie #8117 28 lipca 2011, 12:51

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

Witam! :)
ja jeszcze chodze, a raczej sie tocze... :P wczoraj sie poklocilam z chlopem, zdenerwowalam sie, myslalam ze moze z tych nerwow cos sie ruszy, ale niee, dalej siedzi w brzuchu :P ale juz sie pogodzilismy, nie bylo sensu dalej sie denerwowac :D u mnie sloneczko swieci, pogoda zapowiada sie ciekawie :) kurde jakbym mogla isc do pracy to bym z checia poszla, nawet teraz. Niedosc ze sie nudze, to codziennie wez cos wykombinuj na obiad, ogarnij blaty, naczynia w zlewie :| a pracowalam to bylam do 17-stej w pracy i byl podzial obowiazkow :) teraz siedze w domu to az glupio prosic zeby facet zmeczony po pracy cos robil, co ja moge zrobic :P ide sie ogarnac i umalowac :) pozdro 600 :)

Kłótnia z mężem jako sposób na przyspieszenie porodu- oj nie wpadłabym na to :)

Zgłoś nadużycie #8118 28 lipca 2011, 12:54

mamaela Supermama
No i paprotka idac dalej- jak Cię bedą chcieli zwolnić to w czasie trwania tego wypowiedzenia 3 miesięcznego trzeba zajść w ciążę (wystarczy zajść w ciążę wg. zaświadczenia lekarskiego nawet ostatniego dnia wypowiedzenia- na serio tak jest) :) Wtedy pracodawca musi cofnąć wypowiedzenie no i wtedy wiadomo zwolnienie lekarskie przez całą ciążę, urlop macierzyński, wypoczynkowy itd..... :) Oj da się się bardzo kombinować, tylko trzeba troszke znać te dziadowskie przepisy ;)

Zgłoś nadużycie #8119 28 lipca 2011, 12:59

mamaela Supermama
jak jeszcze chcecie o coś spytać z prawa pracy- to póki co ewakuuję się, wracam pewnie koło 16- pa :)

Zgłoś nadużycie #8120 28 lipca 2011, 13:03

paprotka25 Supermama
dzięki Ela za odpowiedź, swoją drogą nieźle jesteś obeznana w przepisach :)

Zgłoś nadużycie #8121 28 lipca 2011, 13:17

Palonka83 Zadomowiona
hej jestem w 33tygodniu,wczoraj wieczorem zauwazylam troche sluzu o brazowej barwie...dzis po zjedzeniu sniadania idac pod prysznic na wkladce mialam juz sporo wydzieliny w brazowym kolorze...czy to jakis sygnal ze porod sie zbliza ?? ?? poradzcie cos!!dodam ze dzis w nocy mialam ok 10mn skurcz w pachwinie ruszyc sie nie moglam...
Palonka

Zgłoś nadużycie #8122 28 lipca 2011, 13:28

paprotka25 Supermama

Palonka83 napisał(a)

hej jestem w 33tygodniu,wczoraj wieczorem zauwazylam troche sluzu o brazowej barwie...dzis po zjedzeniu sniadania idac pod prysznic na wkladce mialam juz sporo wydzieliny w brazowym kolorze...czy to jakis sygnal ze porod sie zbliza ?? ?? poradzcie cos!!dodam ze dzis w nocy mialam ok 10mn skurcz w pachwinie ruszyc sie nie moglam...

33 tc to chyba jeszcze za wcześnie na poród... tylko ten śluz jakiś dziwny? najlepiej chyba zrobisz jak zadzwonisz do lekarza, i mu o wszystkim powiesz, on najlepiej będzie wiedział co i jak

Zgłoś nadużycie #8123 28 lipca 2011, 13:31

schmetterling Supermama
Palonka nie mam pojęcia,33 tydz to kurcze dość wcześnie jest ażeby poród się zaczynał chyba ?? No chyba że masz jakieś problemy ogólnie w ciąży to może zadzwoń i poradź sie lekarza ?? ?Bo ja naprawdę nie wiem.Poleż poobserwuj organizm.

Ja to już nic nie rozumiem!! czyli jak będę miała te 20 tygodni macierzyńskiego ,plus jeszcze te dwa dodatkowe,jeśli się załapię ,to mój facet już nie będzie mógł mieć tych dwoch tygodni ?? ?
bo ja myślałam że jak urodzę to będę miała te 20 tygodni macierzyńskiego,normalnie płatnego.A z dniem porodu mój facet idzie na urlop ten swój wypracowany 4 tygodnie ,do tego dwa tygodnie tego tacierzynskiego i do tego te 2 dni z okazji urodzenia dziecka.Czyli razem 6 tygodni by był ze mną w domu,to wtedy mi się już te dwa tygodnie nie nalezą dodatkowe jak on je wykorzysta ?? Wybaczcie dziewczyny,ale ja naprawdę się jużtak zamotałam że zaraz mi głowa wybuchnie :D

A co do malowania pazurków to ja sięgam normalnie ,mam taki swój sposób ;) ;)
Coś mi internet padł to chociaż coś w domu zrobiłam ;) poukładałam w szafie ubrania,wzięłąm prysznic ,bo jakas taka klejąca byłam i tak jakoś nieprzyjemnie mi było,poodkurzałam (czego miałam nie robić,ale nie wytrzymałam)włączyłąm pralkę ,naszykowałam ciuszki dla Wiktori na wyjście ze szpitala.Naszykowałam dwa pajacyki takie bawełniane ,jeden taki welurowy wrazie niepogody,2xbody,niedrapki i czapeczkę ,do tego kocyk i rożek.
Olka nie ma to jak kłótnia z facetem na wywołanie porodu ;) zadzwoń może do teściowej ,z tego co pamiętam to nie bardzo z nią dobrze żyjesz to może akurat tak Cię wkurzy że urodzisz :D :D

Zgłoś nadużycie #8124 28 lipca 2011, 13:31

snoopy90 Fajna mama
ja juz po wizycie,przepisala mi tylko zelażo wyniki mówila ze nie najgorsze,za 3 tyg na usg zbadac wody plodowe i do niej tez za 3 tyg.szyjka na 2,5 (chyba,niewyraznie pisze)

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #8125 28 lipca 2011, 13:32

Konto usunięte
Palonka ja mniej więcej w podobnej okolicy czasowej dla ciąży miałam takie plamienie... zabarwionny na brązowo śluz. od razu skontaktowałam się z lekarką, uspokoiła mnie że to się zdarza że prawdopodobnie nic się nie dzieje, ale zaprosiła mnie na wizyte i sprawdziła - wszystko było ok. zadzwooń i powiedz co się dzieje. pewnie zwykłe plamienie - zdarza się, wszystko 'w środku' jest delikatniejsze, napuchnięte...

Zgłoś nadużycie #8126 28 lipca 2011, 13:36

Konto usunięte
Snoopy a widzisz, już do szpitala chcialaś żeby Cię kładli :)
koniec z paniką! :)   od razu lepiej co?

Zgłoś nadużycie #8127 28 lipca 2011, 13:41

snoopy90 Fajna mama

Aga.W napisał(a)

Snoopy a widzisz, już do szpitala chcialaś żeby Cię kładli :)
koniec z paniką! :)   od razu lepiej co?

no duzo lepiej :D tylko lekarka jakas nie mila dzis byla :D pytala sie czy wody mi ciekną ,to ja jej że niewiem nie zauwazylam,a ona do mnie to co pani wogule wie ??

Zgłoś nadużycie #8128 28 lipca 2011, 13:44

agf Supermama

mamaela napisał(a)

No jeszcze po macierzyńskim masz płatny urlop wypoczynkowy, jak urodzisz po 15.08 to będzie Ci przysługiwał cały wymiar z 2011 roku i cały z 2012 roku, bo  urlop macierzyński skończy ci się dopiero w 2012 roku (a wymiar wypoczynkowego nie jest proporcjonalny tylko już 01.01.2012 masz prawo do całego wymiaru urlopu za 2012 rok)- to zawsze dodatkowe dni z dzieckiem w domu (tym bardziej, że wypoczynkowy lizy się w dniah roboczych a nie tygodniach ). ja tak właśnie będę robiła- po macierzyńskim 20 tyg., biorę te 2 tyg. dodatkowego, mam jeszcze 3 tyg. urlopu wynikającego z regulaminu pracy(tzw. urlop prezesa dla mam- ot taki luksus z pracy w mojej frmir- też pełnopłatny), potem biorę 14 dni zaległego urlopu z 2010 roku, 26 z 2011 i chyba wezmę tylko 20 z 2012 roku, żeby mi jeszcze tydzień została na potem. I tym sposobem wyszło mi, że wrócę do pracy dopiero pod koniec czerwca przyszłego roku- jak mała będzie miała prawie 9 miesięcy :) :) tak sobie to obmyśliłam cwana jestem :)

Mi to jakoś mniej wyszło niż Tobie... Według kalkulatora urlopu macierzyńskiego jakbym urodziła 3.09. to urlop macierzyński mam do 20.01. 2012. Tylko nie wiem czy to są 22 czy 24 tygodnie, a kalkulator pokazuje mi tak:

Przysługuje wymiar urlopu według zasad obowiązujących dla roku:

2012

Przysługujący wymiar urlopu obowiązkowego:

20 tygodni

Dodatkowy urlop macierzyński:

do 4 tygodni

Dodatkowy urlop ojcowski:

do 2 tygodni

Rozpoczęcie urlopu z dniem:

3 Wrzesień 2011

Czas trwania urlopu, do dnia:

20 Styczeń 2012

Potem mam zaległy urlop: 8 dni z 2010 to się robi 1.02.
Potem 26 dni z urlopu z 2011: wyjdzie około 8.03.
I ewentualnie to 20 dni przykładowo z urlopu 2012 - około 5.04.

To jak Tobie wyszło do czerwca? Może ja coś źle liczę albo jeszcze o czymś nie wiem...?

Zgłoś nadużycie #8129 28 lipca 2011, 13:46

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

mój mąż wrócił o 11 do domu bo choroba go zaatakowała :( i teraz wygrzewa się w łóżeczku :|

Uważaj żeby ciebie nie zaraził. Mój też przeziębiony - śpi w pokoju na kanapie, bo wolę nie ryzykować. I jeszcze mu się zimno na ustach zrobiło, więc już w ogóle jakiś wirus paskudny :(

Zgłoś nadużycie #8130 28 lipca 2011, 13:47

snoopy90 Fajna mama

agf napisał(a)

Uważaj żeby ciebie nie zaraził. Mój też przeziębiony - śpi w pokoju na kanapie, bo wolę nie ryzykować. I jeszcze mu się zimno na ustach zrobiło, więc już w ogóle jakiś wirus paskudny :(

biadaka na kanape wygnalas ?? heh dobrze zeby Ciebie nie zarazil