Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8091 28 lipca 2011, 11:47

Karolinia Supermama
Acha, umowę mam na kwotę 1400,- bodajże
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #8092 28 lipca 2011, 12:15

Konto usunięte
a ja sobie walnęłam czerwień na pazurki u nóg :) a co tam :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #8093 28 lipca 2011, 12:16

Konto usunięte
mój mąż wrócił o 11 do domu bo choroba go zaatakowała :( i teraz wygrzewa się w łóżeczku :|

Zgłoś nadużycie #8094 28 lipca 2011, 12:17

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

. Jak wygląda u mnie sytuacja, czy przysługuje mi macierzyński ??

pytasz czy będziesz miała prawo do urlopu macierzyńskiego czy zasiłku macierzyńskiego? Bo to 2 różne rzeczy- choć to dziwne :)
Zasiłek reguluje: art. 4 ust. 1  pkt 2
Ustawy  z dnia 25 czerwca 1999 r. o
świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego... - ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku
chorobowego po upływie 90 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego – jeżeli
jest ubezpieczony dobrowolnie. Czyli do dnia porodu muszą minąć min. 90 dni płacenia dobrowolnej składki chorobowej byś miała prawo do zasiłku macierzyńskiego. Zasiłek jest 100%- czyli dostajesz całą kwotę wynikającą z umowy zlecenie- czyli ok .1400 zł - nie wiem czy to brutto podałaś czy netto?
Urlop ci nie przysługu, ponieważ jest to uprawnienie pracownicze.
Zleceniobiorca nie jest pracownikiem, ponieważ nie  posiada umowy o pracę lecz umowę
cywilnoprawną.W przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym
porodzie urlop macierzyński wynosi 20 tygodni  i przez taki czas będziesz otrzymywała zasiłek macierzyński z ZUS.
ważne -Jeżeli został złożony do  ZUS wniosek  o
objęcie zleceniobiorcy dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, lecz  poród nastąpił  po zakończeniu umowy zlecenia, wówczas zasiłek
macierzyński nie przysługuje. Czyli ważne by Twoja umowa trwała najlepiej jeszcze przynajmniej kilka dni po urodzeniu dziecka !!
Wszystko jasne- czy coś jeszcze potrzebujesz ?? :)

Zgłoś nadużycie #8095 28 lipca 2011, 12:19

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

a ja sobie walnęłam czerwień na pazurki u nóg :) a co tam :D

dało mi się dziękuję zamiast cytuję :) :) To pamietaj o zmywaczu do torby szpitalnej, bo przy porodzie (zwłaszcza cesarce) kontrolują kolor paznokci- czy nie sinieją :)

Zgłoś nadużycie #8096 28 lipca 2011, 12:21

Karolinia Supermama
Umowę mam do końca października, tak że chyba będzie dobrze- chyba że urodzę wcześniej;| 1400,- brutto:; jak to dobrze że jesteś wśród nas Ela;D Dziękuję;D

Zgłoś nadużycie #8097 28 lipca 2011, 12:23

mamaela Supermama
Karolina to dla ciebie kluczowe będzie te 90 dni objecia dobrowolną składką- jak płacisz od 01.07 do 90 dni mija jak dobrze liczę z końcem wrzesnia- czyli musisz się mocno sprężyć, żeby dotrwać do końca września i nie urodzić jak chcesz wydębić od ZUSu zasiłek maierzyński. No i umowa musi jak pisałam trwać jeszcze po urodzeniu dziecka chociaż troszkę ;)

Zgłoś nadużycie #8098 28 lipca 2011, 12:23

Konto usunięte
Ania, pamiętaj, wielkość brzucha naprawdę o niczym nie świadczy :) poschodzi nam, może nie w tydzień, nie w miesiąć czy 3 ale zejdzie...
a jak nie, sama dobrze wiesz że z nadmiarem można sobie poradzic :) sama też tak miałam i wierzę że i tym razem mi się uda doprowadzić do ludzkiego wyglądu :) damy radę, nie martw się! wiem ile to pracy i wyrzeczeń... ale warto przecież!
paprotka moja koleżanka kombinowała ze zwolnieniami :) urodziła dziecko, skończył się macieżyński, dostała więc wypowiedzenie... to ona dała l4 od psychologa że ma depresję poporodową i nie mogą jej zwolnić. i tak 3-4 miesiace dawała te zwolnienie aż zasszła w 2 ciążę i była na l4 ciążowym, dostając normalnie pieniądze. taka nieziemska kombinacja...ale bardzo była zła za te wypowiedzenie :P bo chciala do pracy wrócic :D
macieżyński z tego co ja wiem -płatny 100% tak jak teraz mamy.
Ania, jeszcze co do karmienia piersią :) po porodzie może Ci się całkiem odmienić :) czasem jest tak że babeczki co się zaklinają że będą karmić, po porodzie czują od tego odrzut... i odwrotnie :D zobaczymy jak będzie ;)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #8099 28 lipca 2011, 12:23

Karolinia Supermama
Margolcia dasz radę jeszcze malować pazurki u stóp ?? Ja na lewej nodze to bez żadnego probl;emu, ale na prawej nie ma szans, tak mi się rozkopuje, że i tak po palcach jadę zamiast po paznokciach ;)

Zgłoś nadużycie #8100 28 lipca 2011, 12:26

Konto usunięte
Ela ELa!!!
ejj pomóż mi :D bo jesteś biegła widzę w te klocki :D
jak urodzę, to mam 20 tyg. urlopu macieżyńskiego + 2 dodatkowe tak?
więc to mi przeciąga sprawę do 1 tygodnia stycznia, czyli zacznie się 2012 rok, urlop wypoczynkowy za 2011 rok normalka że będize, ale za 2012 też mi się będzie należał? bo już sama nie wiem :D tak to by mi bardzo pasowało :D
godzej jak urodzę wcześniej, to mi o ten styczeń urlop macieżyński nie zachaczy, ale urlop wypoczynkowy za 2011 tak, więc załapię się na wypoczynkowy z 2012 czy już nie ??
(mój dyr. ma urlop tacieżyński :P więc nie chce mu głowy zawracać :) )
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #8101 28 lipca 2011, 12:26

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Margolcia dasz radę jeszcze malować pazurki u stóp ?? Ja na lewej nodze to bez żadnego probl;emu, ale na prawej nie ma szans, tak mi się rozkopuje, że i tak po palcach jadę zamiast po paznokciach ;)

ja spokojnie też daję radę malować, choć ostatnio oddałam je w ręce kosmetyczki, więc mam na jakiś czas spokój- one zawsze to robią jakoś trwalej niż jak tak w domu się maluje :)

Zgłoś nadużycie #8102 28 lipca 2011, 12:32

mamaela Supermama

Aga.W napisał(a)

Ela ELa!!!
ejj pomóż mi :D bo jesteś biegła widzę w te klocki :D
jak urodzę, to mam 20 tyg. urlopu macieżyńskiego + 2 dodatkowe tak?
więc to mi przeciąga sprawę do 1 tygodnia stycznia, czyli zacznie się 2012 rok, urlop wypoczynkowy za 2011 rok normalka że będize, ale za 2012 też mi się będzie należał? bo już sama nie wiem :D tak to by mi bardzo pasowało :D
godzej jak urodzę wcześniej, to mi o ten styczeń urlop macieżyński nie zachaczy, ale urlop wypoczynkowy za 2011 tak, więc załapię się na wypoczynkowy z 2012 czy już nie ??
(mój dyr. ma urlop tacieżyński :P więc nie chce mu głowy zawracać :) )

2 tyg. dodatkowego urlopu macierzyńskiego przysługuje pod warunkiem, że urodzisz po 15.08. ja wcześniej to tylko tydzień.
Za 2012 rok też przyszługuje ci pełny wymiar urlopu już od 01.01.2012 roku, pod warunkiem, że urlop wypoczynkowy z 2011 lub urlop macierzyński będzie ci się kończył po 01.01.2012- cały wymiar (20, 26 nie wime ile masz już urlopu, bo to od stażu i szkoły zależy).
tak więc nawet jak urodzisz wczesniej i macierzyński nie zahaczy o 2012, ale wypoczynkowy skończysz już w 2012 to  możesz od razu składać wniosek też o urlop z 2012 roku- ale warto o takim ruchu uprzedziś zakład pracy, żeby nie było zgrzytów, bo większość dużych firm każe planować urlopy już na początku roku i w ten sposób mogą to za wczasu uwzględnić w planach urlopów- taki ukłon życzliwości :) A i ważne pracodawca nie może odmówić wykorzystania urlopu wypoczynkowego należnego pracownicy, jeśli chce go wykorzystać zaraz po urlopie macierzyńskim :) Ot tak to reguluje Kodeks Pracy :)

Zgłoś nadużycie #8103 28 lipca 2011, 12:34

Karolinia Supermama
Mam dość duże rozbieżności w terminach- z OM na 8.10, a z usg na 29.09 chyba. Ale nastawiam się bardziej na ten późniejszy- maleństwo jest duże, bo ja też się urodziałm duża, i Paweł też. Tylko jeszcze te moje ciśnienie nieszczęsne;/ Ale, kij z zasilkkiem, aby z Bąbelkiem było wszystko ok.

Zgłoś nadużycie #8104 28 lipca 2011, 12:37

Karolinia Supermama
a co do paznokci to ja spokojnie sięgnę do stóp, ale moje dziecię siedzi po praweej stronie zawsze i mnie bije jak za bardzo podnoszę prawą nogę ;)

Zgłoś nadużycie #8105 28 lipca 2011, 12:37

mamaela Supermama

Aga.W napisał(a)

paprotka moja koleżanka kombinowała ze zwolnieniami :) urodziła dziecko, skończył się macieżyński, dostała więc wypowiedzenie... to ona dała l4 od psychologa że ma depresję poporodową i nie mogą jej zwolnić. i tak 3-4 miesiace dawała te zwolnienie aż zasszła w 2 ciążę i była na l4 ciążowym, dostając normalnie pieniądze. taka nieziemska kombinacja...ale bardzo była zła za te wypowiedzenie :P bo chciala do pracy wrócic :D

jeszcze jeden pomysł Wam podam na unikniecie otrzymania zwolnienia zaraz po powrocie z urlopu macierzyńskiego i wypoczynkowego- wracamy do pracy na 7/8 etatu i zgodnie z kodeksem pracy pracownica podlega ochronie przed zwolnieniem przez okres 12 m-cy- mogą ją w tym czasie zwolnić tylko gdy jest likwidacja lub upadłość zakłądu pracy lub dyscyplinarnie - ale umówmy się dać dyscyplinarkę nie jest tak łatwo. Pracodawca nie może odmówić przyjęcia pracownicy do pracy na część etatu- tak mówi kodeks i warto o tym wiedziec, bo pracodawca często wmawia, że nie można u niego pracować np. przez 7 godzin. A i jeszcze matka karmiąca piersią ma prawo do przerw na karmienie (np.1 godzinę wcześniej może wychodzić lub przychodzić do pracy)

Zgłoś nadużycie #8106 28 lipca 2011, 12:38

paprotka25 Supermama
Margolciu, podziwiam, ja tylko ostatnio pomalowałam odżywką, chociaż planowałam jak zawsze ostatnio zrobić czerwień ale mój kręgosłup by tego nie przetrzymał, poza tym nawet jak gdzieś niedociągnęłam to na odżywce nie widać tak jak na kolorze :) no i nie zapomnij o zmywaczu tak jak Ela pisze, bo do cc raczej musisz mieć zmyte

Zgłoś nadużycie #8107 28 lipca 2011, 12:39

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

dało mi się dziękuję zamiast cytuję :) :) To pamietaj o zmywaczu do torby szpitalnej, bo przy porodzie (zwłaszcza cesarce) kontrolują kolor paznokci- czy nie sinieją :)

eee a myślałam że ładnie będę wyglądać na sali z czerwienią :(

Zgłoś nadużycie #8108 28 lipca 2011, 12:39

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Mam dość duże rozbieżności w terminach- z OM na 8.10, a z usg na 29.09 chyba. Ale nastawiam się bardziej na ten późniejszy- maleństwo jest duże, bo ja też się urodziałm duża, i Paweł też. Tylko jeszcze te moje ciśnienie nieszczęsne;/ Ale, kij z zasilkkiem, aby z Bąbelkiem było wszystko ok.

2 tygodnie rozbieżności mogą być, tak często bywa. Ja mam 8 dni na 30 tc :)

Zgłoś nadużycie #8109 28 lipca 2011, 12:39

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam! :)
ja jeszcze chodze, a raczej sie tocze... :P wczoraj sie poklocilam z chlopem, zdenerwowalam sie, myslalam ze moze z tych nerwow cos sie ruszy, ale niee, dalej siedzi w brzuchu :P ale juz sie pogodzilismy, nie bylo sensu dalej sie denerwowac :D u mnie sloneczko swieci, pogoda zapowiada sie ciekawie :) kurde jakbym mogla isc do pracy to bym z checia poszla, nawet teraz. Niedosc ze sie nudze, to codziennie wez cos wykombinuj na obiad, ogarnij blaty, naczynia w zlewie :| a pracowalam to bylam do 17-stej w pracy i byl podzial obowiazkow :) teraz siedze w domu to az glupio prosic zeby facet zmeczony po pracy cos robil, co ja moge zrobic :P ide sie ogarnac i umalowac :) pozdro 600 :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8110 28 lipca 2011, 12:40

Konto usunięte

Karolinia napisał(a)

a no dałam radę hehe ale żebyście widziały jak je malowałam hahah ROSKRAKIEM :d