Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #8071 28 lipca 2011, 10:28

mamaela Supermama

Aga.W napisał(a)

Snoopy znów sobie wkręcasz, daj spokój! Też miałam leukocyty i wynik moczu pod tym kątem całkiem do kitu i żyje bez szpitala. Pozwól najpierw lekarce się wypowiedzieć na ten temat. 
nie denerwuj się na zapas, wszystko będzie ok, dostaniesz tableteczki i luz.
Ela Furaginum generalnie jest na receptę... ale ja wielokrotnie kupiłam bez, pójdz do apteki, powiedz że wizytę masz dopiero za jakiś czas a potrzebujesz... ja tak zawsze robiłam :P (w pracy wieczne przeciągi - wiecznie przeziębiony pęcherz)

no jak doktorek do 13 się nie odezwie, to tak zrobię- podjadę i wezmę na litość :)   zresztą ja też mam w tym wprawę :)

Zgłoś nadużycie #8072 28 lipca 2011, 10:28

muzzza Fajna mama

agf napisał(a)

A przekręcanie się z jednego boku na drugi w nocy to nie lada przedsięwzięcie ;)

dokladnie, dlatego mamaela która się przekręca z boku na bok bo nie może usnąć wzbudza u mnie prawdziwy podziw :)

Zgłoś nadużycie #8073 28 lipca 2011, 10:36

mamaela Supermama

muzzza napisał(a)

dokladnie, dlatego mamaela która się przekręca z boku na bok bo nie może usnąć wzbudza u mnie prawdziwy podziw :)

Bo mi o dziwo naprawdę to wychodzi jakoś zaskakujaco łatwo, aż sama się czasem dziwię :) Fakt ja ma taki fajny materac na łóżku (twardy, ortopedyczny- kupowany specjalnie po moim wypadku, jak leczyłam potrzaskany kręgosłup )i na nim mi się tak dobrze śpi i fajnie nawet przewraca z takim brzusiem :)   A poza tym ja na plecach spać nie mogę bo wtedy momentalnie boli mnie krzyż, więc innego wyjścia nie ma musi być któryś boczek :) Mąż wprawdzie proponował przyniesienie z pracy wyciągarki do obracania mnie, ale nadal się wstrzymuję  z tym :) hihihi

Zgłoś nadużycie #8074 28 lipca 2011, 10:36

Konto usunięte
no ja w nocy wiercę się strasznie :) a ile to wysiłku.... :) wieeelki brzuchol przerzucić z lewej na prawą... masakra :D
tak to jest, wszelkie paskudztwa, nerkowe, pęcherzowe lubią wracać... badziewia!
ale twarde jesteśmy, damy radę :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #8075 28 lipca 2011, 10:47

paprotka25 Supermama

agnes143 napisał(a)

kurcze mam dziś kontrole u dentysty i nie wiem czy iść, boje sie wyjść z domu bo jak dostane mocnych skurczy na mieście to nie ciekawie będzie, ale z drugiej strony nic mi może nie być, taka loteria:/

hmm, najgorsze jest to że nie da się stwierdzić kiedy dopadną skurcze, ja jak sobie tak myśle to dochodze do wniosku że już jakieś 2 tyg przed terminem będę siedzieć głównie w domu co by mnie u kogoś albo w markecie nie złapało, i nie daj Boże żeby mi wody na ulicy chlusnęły....

Zgłoś nadużycie #8076 28 lipca 2011, 10:59

schmetterling Supermama
witam :)
niedawno wstałam,ale odrazu poleciałam po jagodziankę i właśnie wcinam do kawki :)
Aga ,mówisz że cięzko z brzucholem się z boku na bok przewrócić,ale pomyśl ile Ci kilogramów razem z tym brzuszkiem odejdzie,a ja mam taki mały brzuch że na wiele nie liczę.Wczoraj aż trzy razy się popłakałam ,że nie chcę być gruba tak jak kiedyś ( bo byłam ,dawno to było i wiele wysiłku mnie kosztowało) jak sobie pomyślałam ile znowu będe musiała wycierpieć żeby wrócić do swojej wagi to az ciemno mi się przed oczami robiło :( :( :(

a jak to jest z tym urlopem tacierzyńskim te 2 tygodnie? Każdy tatuś może sobie wziąć bez względu na to czy mama ma umowe o prace,czy skończyła się jej umowa wraz z dniem porodu i poźniej idzie na macieżyński ?? i kiedy trzeba skłądać i jakie papiery o ten urlop ?? wiem,moge sobie poszukać na necie ale jest tak słaby że zanim znajdę to padnę.

a co do "przytulasków" to nie narzekam :) ale ostatnio jakoś tak się boję i czekam do poniedziałkowej wizyty ,aż doktórka powie że z szyjką wporządku to może coś pokombinujemy :) ale pewna nie jestem...boje się trochę.Dzisiaj skłądamy łóżeczko do kupy :)

Zgłoś nadużycie #8077 28 lipca 2011, 11:08

paprotka25 Supermama

schmetterling napisał(a)

a jak to jest z tym urlopem tacierzyńskim te 2 tygodnie? Każdy tatuś może sobie wziąć bez względu na to czy mama ma umowe o prace,czy skończyła się jej umowa wraz z dniem porodu i poźniej idzie na macieżyński ?? i kiedy trzeba skłądać i jakie papiery o ten urlop ?? wiem,moge sobie poszukać na necie ale jest tak słaby że zanim znajdę to padnę. 

tacierzyński przysługuje każdemu tatusiowi nawet jak kobieta nie pracuje, i z tego co wiem to jak się urodzi po 15 sieronia to właśnie są już dwa tygodnie zamiast jednego, tak samo wydłuża się macierzyński :)

Zgłoś nadużycie #8078 28 lipca 2011, 11:12

paprotka25 Supermama
a tak apropo tego macierzyńskiego, może któraś się orientuje, jak to wygląda jeżeli będąc na macierzyńskim zajdzie się w kolejną ciąże? można przerwać i pójść na zwolnienie? czy trzeba najpierw wrócić do pracy i dopiero wtedy zacząć L4? a jak można przerwać to czy resztę macierzyńskiego może wykorzystać tatuś? ( z tego co kiedyś czytałam to ojciec dziecka moze wykorzystać część macierzyńskiego zamiast żony), próbowałam coś znaleźć w necie ale już nic z tego nie wiem co przeczytałam...

Zgłoś nadużycie #8079 28 lipca 2011, 11:13

paprotka25 Supermama
a i jeszcze jedno, jak płatny jest urlop macierzyński? tak samo jak teraz zwolnienie? 100% z 12 miesięcy?

Zgłoś nadużycie #8080 28 lipca 2011, 11:15

Donia1982 Gotowa na wszystko
szmetteling- nie martw się tak wagą, może karmienie piersia pomoże ci zrzucić kg łatwiej niż jakieś ćwicczenia na siłowni i drakońska dieta .
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #8081 28 lipca 2011, 11:18

schmetterling Supermama
z tego co mi się udało dowiedzieć to macierzyński jest płatny 100%,ale to pytanie wcześniejsze to nie mam pojęcia :(
na stronie ZUS-u znalazłam masę tego wszystkiego i sobie wydrukowałam,ale to jest tak napisane ,że musiałam dać mamie żeby przeczytała i mi wytłumaczyła tak na "chłopski rozum"

Zgłoś nadużycie #8082 28 lipca 2011, 11:22

schmetterling Supermama

Donia1982 napisał(a)

szmetteling- nie martw się tak wagą, może karmienie piersia pomoże ci zrzucić kg łatwiej niż jakieś ćwicczenia na siłowni i drakońska dieta .

właśnie wagą martwie sie najbardziej :| karmić nie będe długo piersią,zdecydowanie wolę dietkę i ćwiczenia ;) choć jeszcze nie wiem jak to jest karmić piersią,ale jakoś i tak mnie nie ciągnie specjalnie do tego :)

Zgłoś nadużycie #8083 28 lipca 2011, 11:22

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

a tak apropo tego macierzyńskiego, może któraś się orientuje, jak to wygląda jeżeli będąc na macierzyńskim zajdzie się w kolejną ciąże? można przerwać i pójść na zwolnienie? czy trzeba najpierw wrócić do pracy i dopiero wtedy zacząć L4? a jak można przerwać to czy resztę macierzyńskiego może wykorzystać tatuś? ( z tego co kiedyś czytałam to ojciec dziecka moze wykorzystać część macierzyńskiego zamiast żony), próbowałam coś znaleźć w necie ale już nic z tego nie wiem co przeczytałam...

Aż tak szybko chcesz zachodzić w kolejną ciążę ?? w ciągu 20 tyg. od porodu ?? Oj odważna!!! A tak na serio- L4 przerywa każdy urlop- zarówno wypoczynkowy jak i macierzyński, tak samo przerywa urlop macierzyński hospitalizacja dziecka (ale jest tam pewne ograniczenie od kiedy można przerwać). Nie wykorzystany urlop może jak piszesz wykorzystać ojciec- ale jest tzw. minimalny okres macierzyńskiego na jakim musi być mama. Dawałam Wam kiedyś link do kalkulatora- on ładnie podaje ten minimalny czas urlopu mamy i od kiedy może być tata.
http://www.ciazowy.pl/kalkulator,urlop-macierzynski.html
Z macierzyńskiego nie można ot tak wrócić w każdej chwili do pracy, minimum trzeba być na urlopie ok. 3 miesięcy i na L4 też dopiero mozna iść po tym czasie.

Zgłoś nadużycie #8084 28 lipca 2011, 11:23

schmetterling Supermama
a właśnie,a jak już się urodzi to trzeba do zusu jakieś papiery zawozić ze sie urodziło,żeby dostawać ten macieżyński zasiłek ,czy robią taką kontynuację i nie trzeba nic dowozić ??

Zgłoś nadużycie #8085 28 lipca 2011, 11:30

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

a i jeszcze jedno, jak płatny jest urlop macierzyński? tak samo jak teraz zwolnienie? 100% z 12 miesięcy?

zasilek macierzyński jest pełnopłatny, liczy się średnią podstawę wynagrodzenia z 12 miesięcy. Może wyjść odrobinkę inaczej niż teraz dostajesz na zwolnieniu- bo teraz liczą Ci 12 m-cy wstecz a wtedy miałaś od wynagrodzenia odprowadzane  wszystkie składki ZUS, czyli było troszkę mniej do wypłaty. Teraz jak jesteś na zwolnieniu część składek ZUS nie jest pobierana i powinnaś mieć nieznacznie wyższy teraz wypłacany zasiłek chorobowy niż wczesniej wynagrodzenie. A jak będziesz miała naliczany zasiłek macierzyński to wezmą średnią uwzględniającą okres zwolnienia lekarskiego i powinnaś mieć znów troszkę większą kwotę wypłacaną. Nie wiem czy to jest jasne dla Ciebie, bo chyba się rozpisałam :)

Zgłoś nadużycie #8086 28 lipca 2011, 11:31

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

właśnie wagą martwie sie najbardziej :| karmić nie będe długo piersią,zdecydowanie wolę dietkę i ćwiczenia ;) choć jeszcze nie wiem jak to jest karmić piersią,ale jakoś i tak mnie nie ciągnie specjalnie do tego :)

poczekaj, nie zniechęcaj się od razu- na "zaskoczenie z karmieniem piersią" trzeba sobie dać czas :)

Zgłoś nadużycie #8087 28 lipca 2011, 11:33

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

a właśnie,a jak już się urodzi to trzeba do zusu jakieś papiery zawozić ze sie urodziło,żeby dostawać ten macieżyński zasiłek ,czy robią taką kontynuację i nie trzeba nic dowozić ??

nie do ZUS a do zakładu pracy i trzeba złozyć wniosek o urlop macierzyński, dodatkowy macierzyński (ten 1 lub 2 tygodnie- zależy czy urodzisz po 15.0 8) - zakład pracy przekazuje to do ZUS

Zgłoś nadużycie #8088 28 lipca 2011, 11:33

paprotka25 Supermama

mamaela napisał(a)

Aż tak szybko chcesz zachodzić w kolejną ciążę ?? w ciągu 20 tyg. od porodu ?? Oj odważna!!! A tak na serio- L4 przerywa każdy urlop- zarówno wypoczynkowy jak i macierzyński, tak samo przerywa urlop macierzyński hospitalizacja dziecka (ale jest tam pewne ograniczenie od kiedy można przerwać). Nie wykorzystany urlop może jak piszesz wykorzystać ojciec- ale jest tzw. minimalny okres macierzyńskiego na jakim musi być mama. Dawałam Wam kiedyś link do kalkulatora- on ładnie podaje ten minimalny czas urlopu mamy i od kiedy może być tata.
http://www.ciazowy.pl/kalkulator,urlop-macierzynski.html
Z macierzyńskiego nie można ot tak wrócić w każdej chwili do pracy, minimum trzeba być na urlopie ok. 3 miesięcy i na L4 też dopiero mozna iść po tym czasie.

wiesz ja nic konkretnego nie planuje ale różnie to bywa :) i powiem Ci szczerze że nawet może to by nie było głupie wyjście bo dłużej siedziałabym z młodym w domu, wychowawczy odpada bo za darmo siedzieć nie będę a na zasiłek się nie załape, zobaczymy jak będzie :) zresztą ja zawsze chciałam żeby między dzieciakami była jak najmniejsza różnica wieku :)

Zgłoś nadużycie #8089 28 lipca 2011, 11:40

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

wiesz ja nic konkretnego nie planuje ale różnie to bywa :) i powiem Ci szczerze że nawet może to by nie było głupie wyjście bo dłużej siedziałabym z młodym w domu, wychowawczy odpada bo za darmo siedzieć nie będę a na zasiłek się nie załape, zobaczymy jak będzie :) zresztą ja zawsze chciałam żeby między dzieciakami była jak najmniejsza różnica wieku :)

No jeszcze po macierzyńskim masz płatny urlop wypoczynkowy, jak urodzisz po 15.08 to będzie Ci przysługiwał cały wymiar z 2011 roku i cały z 2012 roku, bo  urlop macierzyński skończy ci się dopiero w 2012 roku (a wymiar wypoczynkowego nie jest proporcjonalny tylko już 01.01.2012 masz prawo do całego wymiaru urlopu za 2012 rok)- to zawsze dodatkowe dni z dzieckiem w domu (tym bardziej, że wypoczynkowy lizy się w dniah roboczych a nie tygodniach ). ja tak właśnie będę robiła- po macierzyńskim 20 tyg., biorę te 2 tyg. dodatkowego, mam jeszcze 3 tyg. urlopu wynikającego z regulaminu pracy(tzw. urlop prezesa dla mam- ot taki luksus z pracy w mojej frmir- też pełnopłatny), potem biorę 14 dni zaległego urlopu z 2010 roku, 26 z 2011 i chyba wezmę tylko 20 z 2012 roku, żeby mi jeszcze tydzień została na potem. I tym sposobem wyszło mi, że wrócę do pracy dopiero pod koniec czerwca przyszłego roku- jak mała będzie miała prawie 9 miesięcy :) :) tak sobie to obmyśliłam cwana jestem :)

Zgłoś nadużycie #8090 28 lipca 2011, 11:45

Karolinia Supermama
Hej dziewczynki, już się dziś zdążyłam zmęćzyć a Wy dopiero wstajecie ?? ;) Hehe, nie no rano pojechałam na zakupki, wróciłam posprzątałam, wyszłam z psem, zrobiłam ogóreczki małosolne i ugotowałam gar domowej ice tea, tylko takiej trochę kombinowanej ;)
Co do bakterii w moczu to ja od początku ciąży mam książkowe wyniki jak narazie-być może to skutek spożywanioa niesamowitej ilości żurawiny suszonej;D
Mamaela, znowu wykazjesz się mądrością to ja Ci zadam skomplikowane pytanie może mi pomożesz i nie będę musiała z ksiągową tego rozkminiać.
Otóż moja sytuacja wygląda tak-od 1.07.2011 jestem zatrudniona na umowę zlecenie z pełnymi składkami-dobrowolne chorobowe, jeśli się nie mylę(umowa jest na 4 miesiące, czyli do końca października). Od 21.07 jestem na zwolnieniu(które nie jest oczywiście płatne, bo mam za krótki okres przepracowany). Zwolnienie będzie prawdopodobnie trwało do ko ńca ciąży czyli mniej więcej do początku października. Wcześniej byłam zatrudnona w tej samej firmie też na umowę zlecenie, z tym że nie miałam pełnych składek, tylko podstawowe. Jak wygląda u mnie sytuacja, czy przysługuje mi macierzyński ??
Zawsze razem:*